Akü ve motorları bulunan tekerlekli sandalyeler engelliler için büyük bir kolaylık sağlıyor. Manuel sandalyeyi hareket ettirmek için harcanan güç bu sandalyeler için gerekmiyor. Kontrol çubuğundan kolayca hareket ettirilebilen bu sandalyeler engellilerin yorulmasını önlüyor, tek başlarına diledikleri yere gidebilmelerine olanak tanıyor. Yüksek şarj kapasiteleriyle uzun süre yol alabilen akülü tekerlekli sandalyeler yokuş ve engelleri de rahatlıkla aşabiliyor.

Sıra ModelAkü (ah)İyiÖneri Puanı
1Fuhassan FH9034010/9.8
2Golfi Jetty Jt-995010/9.9
3Poylin2410/9.7
4Fuhassan Fh9014010/9.9
5Meyra Optimus 2 Rs11010/10
6Comfort Plus Creative Cr-10024010/9.8
7Creative CR-60124010/9.8
8Leo 7012810/9.7
9Poylin P200-C2410/9.7
10Wollex P1005610/9.9
Akülü Tekerlekli Sandalye Öneri Listesi

En İyi 10 Akülü Tekerlekli Sandalye

Sizin için hazırladığımız öneri listemiz akü kapasitesi yüksek, oturma kısımları rahat en iyi akülü tekerlekli sandalyelerden oluşuyor. Kullanım sıklığınız ve beden ölçünüze göre kendinize en uygun sandalyeyi burada bulabilirsiniz.

Fuhassan FH903 Akülü Tekerlekli Sandalye

Fuhassan Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 40 Ah
 • Koltuk Genişliği: 46 cm

Fuhassan Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye, fiyatıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Konforlu sırt ve boyun desteği bulunan sandalyede 2 adet 20 ah’lık akü kullanılıyor. Tek şarjla 28 km yol gidebilen sandalye, performansıyla memnun ediyor. Saatte 6 km hıza ulaşabilen model, 12 derecelik eğimleri tırmanabiliyor.


Golfi Jetty Jt-99 Akülü Tekerlekli Sandalye

Golfi Jetty Jt-99 Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 50 Ah

Golfi Jetty Jt-99 Akülü Tekerlekli Sandalye, 16 inçlik arka tekeriyle sağlam ve güvenli sürüş imkanı sunuyor. Ekstra güçlendirilmiş gövdesi sayesinde uzun yıllar yıpranmadan kullanılabiliyor. Anti tipper özelliği bulunan sandalye, eğimli alanları rahatça çıkabilmenize yardımcı oluyor.


Poylin Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye

Poylin Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 24 Ah
 • Koltuk Genişliği: 45 cm

Poylin Akülü Tekerlekli Sandalye, katlanabilme özelliğiyle öne çıkıyor. Fazla yer kaplamayan sandalye kullanılmadığı zamanlarda kolayca depolanabiliyor. 45 cm’lik geniş oturma yeriyle kullanıcıya büyük konfor sağlıyor. Sandalye, her biri 12 ah kapasiteli 2 aküyle çalışıyor. 12 derecelik eğimi rahatlıkla çıkabilen model, 10 cm’lik engelleri kolayca aşabiliyor.


Fuhassan Akülü Tekerlekli Sandalye

Fuhassan Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 40 Ah
 • Koltuk Genişliği: 46 cm

Fuhassan Akülü Tekerlekli Sandalye, kullanımı oldukça kolay ve rahat bir ürün. 40 ah kapasiteli aküleriyle uzun süre çalışabilen sandalye, 28 km kesintisiz yol gidebiliyor. 46 cm’lik koltuk genişliğiyle konforlu kullanım imkanı sunan model, 12 derecelik açıları rahatça tırmanabilmektedir.


Meyra Optimus 2 Rs Tekerlekli Akülü Engelli Aracı

Meyra Optimus 2 Rs Tekerlekli Akülü Engelli Aracı
 • Akü Kapasite: 110 Ah

Meyra Optimus 2 Rs, üst düzey tekerlekli sandalyelerden bir tanesi. 110 ah kapasiteli şarjıyla diğer tekerlekli sandalyeleri geride bırakan ürün, 950 watt motor gücüyle yüksek performans gösteriyor. Adeta küçük bir araba gibi olan tekerlekli sandalye geniş tekerlekleri ve gövdesi sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor.


Comfort Plus Creative Cr-1002 Akülü Tekerlekli Sandalye

Comfort Plus Creative Cr-1002 Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 40 Ah
 • Koltuk Genişliği: 46 cm

Comfort Plus Creative Cr-1002, en çok tercih edilen tekerlekli sandalyelerden biri. Ürünün hem uygun fiyatlı hem de yüksek performanslı olması en önemli özelliklerinden. 40 ah kapasiteli aküsü bulunan model, 250 watt motor gücüne sahip. 15 derecelik yüksek tırmanma açısı bulunan sandalye, kullanıcının rahatça dolaşabilmesini yardımcı olur.


Creative CR-6012 Akülü Tekerlekli Sandalye

Creative CR-6012 Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 40 Ah

2 lityum batarya ile çalışan Creative CR-6012 Akülü Tekerlekli Sandalye’de 40 ah gücünde akü bulunuyor. 100 kiloya kadar taşıyabilen sandalye, 15 derecelik yokuşları çıkabiliyor. Rahatlığın ön planda tutulduğu ürünün oturma minderinde visco jelli dolgu kullanılıyor.


Leo 701 Akülü Tekerlekli Sandalye

Leo 701 Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 28 Ah

Leo 701 Akülü Tekerlekli Sandalye’nin profilleri tamamen çelik malzemeden oluşuyor. Bu üründe kullanım yoğunluğunuza göre akü seçenekleri sunuluyor. 20, 26 ve 28 ah akü seçeneği bulunan ürün, tam 20 km yol alabiliyor. 12 inçlik geniş arka tekeri ürüne dayanıklılık ve denge katıyor.


Poylin P200-C Çocuk Akülü Tekerlekli Sandalye

Poylin P200-C Çocuk Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 24 Ah
 • Koltuk Genişliği: 38 cm

Poylin P200-C Tekerlekli Sandalye, çocuklar için uygun olarak üretiliyor. 38 cm oturma genişliğiyle çocuklar için tasarlanan sandalyede 24 ah akü bulunuyor. 250 wattlık çift motoruyla yüksek performans gösteren bu sandalye, en çok satan modellerden. Hareketli kolçaklar kullanıcıya rahatlık sağlarken elektromanyetik fren sistemi kullanıcıyı güvende tutuyor.


Wollex P100 Akülü Tekerlekli Sandalye

Wollex P100 Akülü Tekerlekli Sandalye
 • Akü Kapasite: 56 Ah

Wollex P100 Akülü Tekerlekli Sandalye, gösterdiği üstün performans sayesinde yoğun ilgi görüyor. 56 ah aküsüyle uzun süre yol alabilen sandalye, şarj durumu hakkında kullanıcıyı bilgilendirerek yolda kalma sorunlarını önlüyor. Geriye katlanabilen kolçaklar sandalyeye hem otururken hem de kalkarken kolaylık sağlıyor. Leke tutmaz minder ve kumaş sizi temizlik zahmetinden kurtarıyor.


Akülü Tekerlekli Sandalye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Akülü tekerlekli sandalyede en önemli özellik akü kapasitesidir. Akü ne kadar büyükse sandalye o kadar yol gidebilir. Kullanım sıklığınıza göre akü kapasitesini seçmelisiniz.
 • Bir diğer önemli nokta da oturma genişliği. Kendi beden ve ölçülerinize göre sandalye alırsanız rahat edebilirsiniz.
 • Eğer akülü tekerlekli sandalyeyi kullanacağınız alanlar engebeli ve yokuşluysa sandalyenizi seçerken tekerleklerine de dikkat etmelisiniz. Dengeli tekerlek yapısıyla engelleri aşabilir, yaşanabilecek kazaların önüne geçebilirsiniz.
 • Sandalyeyi kullanacağınız alan motor gücünüzü de belirler. Şehir içinde düz yollarda kullanım için akülü tekerlekli sandalye arıyorsanız düşük güçteki sandalyeler sizin için uygun olur. Engebeli ve dik yokuşlu alanlarda sürüş yapacaksanız yüksek motorlu sandalyeleri tercih etmelisiniz.

Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları Ne Kadar?

Akülü tekerlekli sandalyeler manuel tekerlekli sandalyelere göre daha pahalı. Bu sandalyelerde fiyatlar 7 bin 500 ile 155 bin arasında değişiyor. Fiyat aralığını akü kapasitesi, malzeme kalitesi ve sandalyenin büyüklüğü belirliyor.

Devlet Akülü Sandalye Veriyor Mu?

Sosyal güvencesi bulunan engelli vatandaşlara devlet sandalye desteği veriyor. Akülü tekerlekli sandalye alabilmeleri için için engelli vatandaşlara 2 bin 750 TL ödeme yapılıyor.

2023’de Önerilen En İyi Akülü Tekerlekli Sandalye Hangisi?

En iyi akülü tekerlekli sandalye markaları şöyle: Fuhassan, Golfi, Poylin, Meyra, Comfort, Creative, Leo ve Wollex yüksek akü kapasitesine, geniş koltuklara, büyük tırmanma açısına ve motor gücüne sahip; rahat, kullanışlı ve kolay kullanımlı akülü tekerlekli sandalyeler arasında yer alıyor.