Sosyal ortamların iyiden iyiye internet platformlarına kayması ardından yeni insanlarla tanışmaya ortam sağlayan arkadaşlık siteleri de hızla artıyor. Seviyeli sohbetler ve düzeyli arkadaşlıklar arayanlar, kişisel beklentilerine yanıt verebilecek arkadaş adaylarını arkadaşlık siteleri aracılığıyla bulmak istiyor. Yüzlerce seçenek arasından en iyi arkadaşlık ve flört seçeneklerini değerlendirmek isteyen milyonlarca kullanıcı hem internet siteleri hem de mobil uygulamalarla şansını deniyor. En iyi arkadaşlık siteleri hakkındaki bu yazımızda en çok tercih edilen platformları derleyerek genel ortamları ve kullanıcıya vaat ettikleri şeyleri bir araya getirdik.

Tamamen Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri

Arkadaşlık siteleri genel olarak kullanıcılarından bir üyelik ücreti alarak faaliyetlerini sürdürüyorlar. Kullanıcı yorumlarına bakılırsa bu uygulama beklentisi yüksek kişilerin platforma biraz daha ciddi bakmasını sağlıyor. Katılımcılar, bedel ödeyerek giriş yaptıkları arkadaşlık sitelerinde daha yüksek profillerle iletişim kurabilecekleri konusunda da daha yüksek beklenti içindeler. Bununla birlikte tamamen ücretsiz arkadaşlık siteleri arasında da son derece başarılı alternatifler bulunuyor. Tamamen ücretsiz arkadaşlık siteleri çok sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor olmaları sayesinde de kalabalık bir kitleye hitap ediyorlar. Listemizi hazırlarken en iyi arkadaşlık siteleri içinden ücretli ve ücretsiz seçenekleri derleyerek okuyucularımızın bu konudaki tercihlerine yer vermeye özen gösterdik.

İnternet aracılığıyla birileriyle tanışıp sosyalleşmek, flört ederek daha yakından tanımak isteyen pek çok kişi arkadaşlık siteleri ve mobil uygulamaları kullanıyorlar. Sanıldığının aksine sosyal medya platformlarından daha yaygın kullanılan arkadaşlık siteleri kullanıcılarına dürüst, samimi ilişkiler ve gerçek aşk gibi vaatlerde bulunarak takipçi kitlelerini günden güne arttırıyorlar. En çok kullanıcıya sahip olan ve popüler arkadaşlık siteleri arasından seçtiğimiz 10 siteden oluşan en iyiler listemizi hemen aşağıda görebilirsiniz.

Lavinsta.com

lavinsta

Türkiye’nin en çok ilgi gören ve en çok merak edilen arkadaşlık sitelerinden biri olan Lavinsta arkadaşlık sitesi kullanıcısına hem eğlenceli hem de yepyeni bir deneyim sunduğunu ifade ederek platformu ciddi ilişki, sosyal paylaşım ve evlilik sitesi olarak tanıtıyor. Üyelik ücreti almayan Lavinsta, üyelik adımlarını tamamlayan kullanıcılara formlara verdiği kişisel bilgiler doğrultusunda uygun adayları ana sayfa üzerinden önererek hızla sohbetin içine girebilecekleri bir ortam sunuyor. Sitenin ücretsiz mesajlaşma uygulaması ile her gün binlerce kişi birbiri ile tanışıp sohbet ediyor, ilişkilerini adım adım geliştiriyorlar.

Tinder.com

tinder

55 Milyardan fazla eşleşme ile uluslararası bir platform olan Tinder, şüphesiz en iyi arkadaşlık sitelerinin başında geliyor. Flört etmek için siteyi tercih eden kullanıcılar oldukça kalabalık. Online flört sitesi olarak tanınan ve büyük ilgi gören siteler arasında ücretsiz olmasıyla da bir adım öne çıkan Tinder, bekar kullanıcıların kendiler için ideal eş adaylarını aradıkları popüler bir platform. Kimlik doğrulama özelliği sayesinde mavi onaylı kullanıcıların gerçek kişiler olduğu konusunda garanti veren Tinder demografik filtreleme yerine sonsuz olasılık prensibiyle kullanıcılarına çok sayıda aday belirliyor.

Happn.com

happn

Yolunun kesiştiği kişileri bul mottosuyla karşımıza çıkan Happn hem internet sitesi hem de uygulamasıyla adından sıkça bahsettiriyor. Modern bir tasarım ve kolay kullanım gibi avantajları bulunan sitenin takipçileri, bulundukları ortamın yakınında bir Happn kullanıcısı varsa bundan hemen haberdar oluyorlar. Birbirlerini beğenmeleri halinde sohbet edebilecekleri bir köprü halini alan Happn, iki kullanıcı da birbirini beğenmediği sürece iletişime izin vermiyor. Kimileri sırf etrafta kimler varmış görmek için kimileri de gerçekten yolunun kesiştiği insanlarla birlikte bir gelecek olabilir mi görmek için platformu kullanıyor.

Lovoo.com

lovoo

2011’den beri aktif olarak kullanıcılarını bir araya getiren Lovoo hem internet sitesi hem de uygulamasıyla dünyanın her yerinden geniş bir takipçi kitlesine sahip. Alman merkezli platform, sevgiyi her an her yerde bulabileceğinizi ifade ederek yılda 2,5 milyardan fazla sohbete kaynak oluyor. Aradığı aşkın peşine düşen kullanıcıların yoğun olarak kullandığı Lovoo, kullanıcılardan gelen yazıları da paylaşarak başkalarının deneyimlerinden faydalanılmasına ortam sağlıyor.

Badoo.com

badoo

500milyon kişinin kullanmakta olduğu arkadaşlık sitesi Badoo birkaç basit soruya yanıt vererek üye olabilmenizi mümkün kılıyor. Kendisini bir sosyal keşif ağı olarak tanımlayan site, teknolojiyi kullanarak mutluluk üretmeyi hedefliyor. Dünyada popüler olan Badoo, iletişim konusunda her türlü seçeneği sunarak sohbet odalarından yakın konumlu kullanıcıları görmeye kadar pek çok özellikle kullanıcısının beklentilerine karşılık veriyor. Bu kalabalık gözünüzü korkutmadıysa belki de Badoo tam da size göredir…

Siberalem

siberalem

Türkiye’nin en aktif kullanılan arkadaşlık sitelerinden biri olan Siberalem, kullanıcı profilleri konusunda oldukça seçici ve dikkatli. Ücretsiz üyelik yapılarak kullanılan Siberalem hem internet sitesi hem de mobil uygulamasıyla çok sayıda kullanıcının tercih ettiği iddialı bir arkadaşlık sitesi. Bu site üzerinde başlayan ve gelişen arkadaşlıkların evlilikle sonuçlanan hikayeleri kullanıcıların motivasyonunu yükseltirken Türk kullanıcı sayısının yüksek olması da sitenin bir diğer avantajı oluyor. Her statüden kullanıcıya erişmeyi başaran hareketli platform sayesinde hem arkadaşlar edinebilir hem de aşkı yakalayabileceğiniz ruh eşinizi bulabilmek için sitenin size seçtiği adayları değerlendirebilirsiniz.

Bumble.com

bumble

Kadın erkek arkadaşlığında kadınlara biraz daha cesaretli olması gerektiğini tavsiye eden arkadaşlık sitesi hem flört etmek hem de arkadaşlıklar kurmak için tercih edebileceğiniz global bir platform. Yaşadığınız yerdeki çevrenizi geliştirmek için de tercih edebileceğiniz Bumble güvenli bir platform olması sayesinde geniş bir kitleye hitap ediyor. Yeni bir şehirde yepyeni bir başlangıç yapıyorsanız Bumble sayesinde kısa süre içinde keyifli bir çevre kurabilir, acemilik çekmeden yeni yaşamınıza hemen adapte olabilirsiniz. Veya yalnızlıktan şikayet etmek yerine ilgi alanlarınızı paylaşabileceğiniz yakın çevrenizdeki profilleri inceleyebilirsiniz.

Blendr

blendr

Yeni insanlarla tanışmak için birkaç adımlı üyelik formunu doldurmanız gereken Blendr arkadaşlık sitesi ücretsiz bir diğer site olarak listemize giriyor. Hem internet sitesi hem uygulamalar hem de facebook üzerinden kolaylıkla sosyalleşebileceğiniz bir platform olan Blendr insanlarla yakınlaşmak, tanışmak, sohbet etmek ve yepyeni başlangıçlar yapmak için kullanılan iddialı sitelerden.

Okcupid

okcupid

Son derece ilgi çekici bir arkadaşlık sitesi olan Okcupid kullanıcılarına anlamlı bağlantılar kurabilme fırsatı sağlıyor. Görsellikle eşleştirilmeler yerine tam olarak kim olduğunla ilgilendiğini ifade eden platform, kullanıcılarını ilgi alanları ve karakterlerine göre seçeneklerle eşleştiren bir algoritma kullanıyor. Önem verilen şeyleri başarılı bir sorgulama ile netleştiren ve buna uygun adayları eşleştiren uygulamayı kullanan kişiler arasında haftalık olarak yaklaşık 50bin buluşma gerçekleşiyor. Uygulama desteğini ilk geliştiren site olan Okcupid, 2004’den beri aktif olarak hizmet veriyor.

Skout.com

skout

Dünyada kalabalık bir kullanıcı kitlesi olan arkadaşlık sitelerinden biri olan Skout çevresini geliştirmek konusunda sorunları olan kullanıcılar için yepyeni bir deneyim sunuyor. Arkadaşlık, flört ve sosyal ağlar konusunda bir başlangıç adımı atmayı mümkün kılan Skout konumunuza göre size çevrede bulunan kullanıcılar hakkında bilgi veriyor. 100’ün üzerindeki ülkede ve 14 farklı dilde kullanılan Skout, doyasıya sohbet edebileceğiniz, partnerinize sanal jestler yaparak keyifli arkadaşlıklar kurabileceğiniz platform kullanıcılarının güvenliği konusunda da oldukça titiz. 2007’den beri bu alanda aktif olan site ortak etkinlikleri ve ortak ilgi alanları olan toplulukları da bir araya getirerek sosyallikte sınırları esnetiyor.