Çalışma motivasyonunu artıran en önemli şeylerden biri rahat bir çalışma alanı. Bunun için iyi bir çalışma masasına ihtiyaç var. Kitap, defter ve dosya gibi çalışmanız gereken şeyleri rahatça koyabileceğiniz, çalışırken sizi rahatsız etmeyecek bir masa performansınızı artırabilir. Bunun için geniş yüzeyli, raflı ve kitaplıklı harika çalışma masaları var. Kitaplarınızın hemen elinizin altında olmasını istiyorsanız kitaplıklı ve raflı çalışma masalarını tercih edebilirsiniz. Odanız darsa daha küçük ve minimal tasarımlı çalışma masaları sizin için uygun olabilir. Her ihtiyaca ve isteğe uygun çalışma masası modeli var.

Sıra ModelÖlçü (cm)İyiÖneri Puanı
1Rani Mobilya Dl101180x45x93,610/9.9
2Vivense RJ3-211155x40x15010/9.9
3Vivense KL3-105155x60x12210/9.9
4Moonlife Duru114x40x14010/9.7
5Bofigo Çam60x120x7510/9.7
6Webreyon60x90x7210/9.6
7Yurudesign Tywin120x77x7210/9.9
8Baby Darling Mdf Lisa104x50x15610/9.9
9Linex Kitaplıklı90x45x7410/9.8
10Ceramical160x60x7310/9.8
Çalışma Masası Öneri Listesi

En İyi 10 Çalışma Masası Önerisi

Kaliteli malzemelerden yapılan, dayanıklı, rahat ve kullanışlı çalışma masalarını araştırdık, en iyilerini bir araya getirdik. Binlerce model arasında kaybolmadan öneri listemizde aradığınız çalışma masasını bulabilirsiniz.

İşte önerdiğimiz en iyi çalışma masaları:

Rani Mobilya Dl101 Çocuk Çalışma Masası

Rani Mobilya Dl101 Çocuk Çalışma Masası
 • Ölçü: 180x45x93,6 cm
 • Malzeme: Suntalam
 • Kitaplık: Var

Rani Mobilya Dl101 Çocuk Çalışma Masası, çocuk odaları için harika bir seçim olabilir. 1. sınıf suntalam malzemeden üretilen modelde sağlığa zararlı ve kanserojen madde bulunmaz. Çocukların anatomisine göre ölçüleri ayarlanan masa da tabure de mevcut. Çocuğunuzun rahatça oturup etkinlik ve çalışma yapabileceği modelde 2 adet kitaplık modeli yer alır.


Vivense RJ3-211 Rabi İzel Country Çalışma Masası

Vivense RJ3-211 Rabi İzel Country Çalışma Masası
 • Ölçü: 155x40x150 cm
 • Malzeme: Suntalam
 • Kitaplık: Var

Evinize şıklık katacak country tarzı bir masaya ne dersiniz? Vivense RJ3-211 Rabi İzel Country Çalışma Masası’yı gördükten sonra cevabınız “Evet” olabilir. Bu şık Vivense çalışma masası son derece kullanışlı. Çalışma bölümünün altında raflar, yanında kapaklı bir kitaplık bulunuyor. Suntalam malzemeden üretilen model, tarzına en çok yakışan renk olan beyazı üzerinde taşıyor. Demonte gönderilen ürünün yanında kurulum şeması da yer alıyor.


Vivense KL3-105 Olivia Beyaz Çalışma Masası

Vivense KL3-105 Olivia Beyaz Çalışma Masası
 • Ölçü: 155x60x122 cm
 • Malzeme: Suntalam
 • Kitaplık: Var

Vivense’nin en çok tercih edilen bir diğer modeli de Vivense KL3-105 Olivia Beyaz Çalışma Masası. Kullanışlı modelde 6 raf yer alıyor. Kitaplarınızı ve aksesuarlarınızı taşıyacak olan bu raflar masaya şıklık katıyor. Bunun yanı sıra masanın hemen yanında üstten açılabilen bir de dolap yer alıyor. Bu bölüm görünmesini istemediğiniz eşyalarınızı depolamanıza yarıyor. Kurulumu kolay olan ürün demonte gönderiliyor.


Moonlife Duru Kitaplıklı Çalışma Masası

Moonlife Duru Kitaplıklı Çalışma Masası
 • Ölçü: 114x40x140 cm
 • Malzeme: Suntalam
 • Kitaplık: Var

Çalışma masası modeller arasında en çok tercih edilen ve en kullanışlı olanlar kitaplıklı çalışma masaları. Bu masaların en iyi örneklerinden biri Moonlife Duru Çalışma Masası. 18 mm’lik suntalam malzemeden üretilen modelin kenarlarında PVC kaplama kullanılıyor. Kanserojen madde içermeyen malzemelerin kullanıldığı üründe geniş ve çok bölmeli kitaplık yer alıyor.


Bofigo Çam Çalışma Bilgisayar Masası

Bofigo Çam Çalışma Bilgisayar Masası
 • Ölçü: 60x120x75 cm
 • Malzeme: Suntalam, metal
 • Kitaplık: Var

Bofigo Çam Çalışma Bilgisayar Masası’nda suntalam ve metal bir arada kullanılıyor. Suntalam yüzeyin doğallığına metal profillerle şıklık katılıyor. İki rafı bulunan model, diğer ürünlere göre daha küçük ölçülere sahip. Dar alanlara sığabilecek olan küçük çalışma masası yerden tasarruf ettiriyor. Demonte olarak gönderilen ürün kısa sürede kurulabiliyor.


Webreyon Çalışma Masası

Webreyon Çalışma Masası
 • Ölçü: 60x90x72 cm
 • Malzeme: Suntalam, metal
 • Kitaplık: Yok

Çalışma masası için çok kısıtlı bir alanınız varsa üzülmeyin, bunun da bir çözümü var. Webreyon Çalışma Masası bu konuda imdadınıza yetişiyor. Genişliği 90, derinliği 60 cm olan masa birçok alana ve odaya uyum sağlayabiliyor. Küçük olmasına rağmen size laptopla çalışabileceğiniz bir alan sunuyor, sade tasarımıyla göz yormuyor.


Yurudesign Tywin Kitaplık Raflı Çalışma Masası

Yurudesign Tywin Kitaplık Raflı Çalışma Masası
 • Ölçü: 120x77x72 cm
 • Malzeme: Suntalam
 • Kitaplık: Var

Yurudesign Tywin Kitaplık Raflı Çalışma Masası, sıra dışı tasarımıyla diğer modeller arasında öne çıkıyor. L şeklindeki masa ile harika bir çalışma köşesi oluşturmak mümkün. 1. kalite suntalam malzemeden üretilen modelde 8 raf bölmesi yer alıyor. Bu bölmeler ister kitaplık ister dekoratif aksesuarlar için kullanılabiliyor.


Baby Darling Mdf Lisa Çalışma Masası

Baby Darling Mdf Lisa Çalışma Masası
 • Ölçü: 104x50x156 cm
 • Malzeme: MDF
 • Kitaplık: Var

Sağlam ve kaliteli bir çalışma masası arıyorsanız MDF malzemeden üretilen Baby Darling Lisa Çalışma Masası’nı tercih edebilirsiniz. Kıvrımlı kenarları ve dolap kapaklarındaki çıtalarıyla şık ve estetik duran model, odanıza farklı bir hava katar. 7 yıl garantisi ürün, dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir. Bilgisayar masası olarak da kullanılabilecek olan modelde raf, çekmece ve dolap da mevcut.


Linex Kitaplıklı Çalışma Masası

Linex Kitaplıklı Çalışma Masası
 • Ölçü: 90x45x74 cm
 • Malzeme: Suntalam
 • Kitaplık: Var

Sırada sadeliğiyle hoş bir atmosfer yaratan Linex Kitaplıklı Çalışma Masası’nda. Suntalamdan üretilen beyaz çalışma masası, minimal tasarım sevenler için ideal. Çalışma masasının hemen yanında kullanışlı bir kitaplık yer alıyor. Bu kitaplık kısmı ihtiyaca göre sağda ve solda montajlanabiliyor. Fazla yer kaplamayan masa, farklı montajlanabilme seçeneğiyle de her odaya uyum sağlayabiliyor.


Ceramical Çalışma Masası Bilgisayar Masası

Ceramical Çalışma Masası Bilgisayar Masası
 • Ölçü: 160x60x73 cm
 • Malzeme: Suntalam, metal
 • Kitaplık: Yok

Ceramical Çalışma Masası Bilgisayar Masası, geniş çalışma alanlarını sevenler için ideal. Genişliği 160 cm olan çalışma masasında iki bilgisayar ekranı koyarak rahatça çalışabilirsiniz. Üst yüzeyi suntalamdan üretilen masanın siyah profilleri metalden oluşuyor. Ürün geniş ayakları sayesinde sağlam ve dayanıklı duruyor.


Çalışma masası fiyatları ne kadar?

Çalışma masası fiyatlarındaki belirleyici unsurlar ölçü, malzeme kalitesi ve cinsidir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteliyse ve masa ne kadar büyükse fiyatlar da o kadar artar. 190 TL gibi uygun bir seviyeden başlayan çalışma masası fiyatları 28 bin TL’ye kadar çıkabilir.

Ders çalışma masası ne renk olmalı?

Çalışma masalarında dikkatinizi dağıtacak unsurlar yer almamalı, böylece çalışmalarınıza daha iyi odaklanabilirsiniz. Dikkatinizin dağılmaması ve yalın bir ortam oluşturmak için çalışma masanızda açık renkler tercih edebilirsiniz. Beyaz, krem ve bej gibi renkler bunun için idealdir. Daha şık ve çarpıcı bir model arıyorsanız koyu ahşap ve siyah detaylı masaları seçebilirsiniz.

Çalışma masası nasıl olmalı?

Eğer çok kitabınız ve çalışma dokümanınız varsa seçeceğiniz çalışma masanızda kitaplık ve rafların bulunmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece çalışacağınız ya da okuyacağınız kitaplar elinizin altında olur.

Depolamanız gereken çok araç gereciniz varsa dolaplı ve çekmeceli bir çalışma masası tercih edebilirsiniz.

Vücut sağlığınız için çalışma masanızın yüksekliği önemli. Sandalyenize ve boyunuza göre bir çalışma masası tercih etmelisiniz. Böylece eğilmek zorunda kalmadan çalışabilirsiniz.

Sağlam bir ayak masanızın sallanmasını önler. Kalın ve sağlam ayaklı çalışma masalarını seçmek yararınıza olacaktır.

Çalışma masası nasıl konumlandırılmalı?

Çalışma masanızı odanın en çok ışık alan yerine konumlandırabilirsiniz. Güneş ışığı sayesinde çalıştığınız kitapları daha rahat görebilir ve motivasyonunuzu arıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra masanızı duvarı boş olan tarafa yerleştirebilirsiniz. Böylece dikkatinizin farklı nesne ve objelerle dağılmasını önleyebilirsiniz.

Önerilen en iyi çalışma masası hangisi?

En iyi çalışma masası markalarını sıralayalım: Rani, Vivense, Moonlife, Bofigo, Webreyon, Yurudesign, Baby Darling, Linex ve Cremical 1. sınıf suntalam ve MDF malzemelerin kullanıldığı, çocuk ve yetişkinlere uygun modeller barındıran, kitaplıklı, raflı ve dolaplı en iyi çalışma masalarını üreten markalar arasında yer alıyor.

1 YORUM

 1. Çocuklar için çalışma masası bakarken içeriğinize denk geldim çok kullanışlı ve şık parçalar var mutlaka siz de inceleyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here