Bebeğiniz ayağa kalkmaya başladığı aylarda oyun ve aktivite masası hem çocuğunuzu heyecanlandıracak hem de onu motive edecek. Masaya yaslanıp bacaklarını güçlendirebilir daha sonrasında da üzerindeki oyuncaklarla güzel zaman geçirebilir. Bu aktivite masaları interaktif olduğunda bebek gelişimini de olumlu yönde etkileyecek.

SıraMarkaÖne Çıkan ÖzellikİyiÖneri Puanı
1BandigoEğitici Masa10/9.9
2Fisher PriceÖğretici Aktivite Masası10/9.9
3Duyu MarketKum ve Su Masası10/9.8
4Bright StartsGezilebilir Masa10/9.9
5Manhattan ToyAhşap Masa10/9.8
6 ClementoniKonuşan Masa10/10
7ChiccoÖğretici Masa10/9.9
8Mgs OyuncakEğitici Aktivite Masası10/9.9
9MineraÇalışma Masası10/9.7
10Oto KoltuğuAktivite Masası10/9.6
Çocuk Aktivite Masası Öneri Listesi

Tavsiye Edilen 10 Çocuk Aktivite Masası Önerisi

Piyasada satın alabileceğiniz çok sayıda bebek aktivite masası bulunuyor. Tüm seçenekler arasında satın alabileceğiniz favori bebek aktivite masalarının bir listesini çıkardık.

İşte en iyi çocuk oyun ve aktivite masası önerileri:

Bondigo Eğitici Aktivite Masası

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +6 ay
 • Ürün boyutları: 43 x 32 x 39 cm
 • Ürün ağırlığı: 2 kg

Ürün Açıklaması

Tek bir masa ile birçok oyuncak almış olacaksınız. Bondigo da müzikli çiçekler, alfabe yolu, konuşan arı, piyano, tren düdüğü, eğlenceli tren gibi birçok oyuncak bu masanın üzerinde yer alıyor. Aynı zamanda kolay çıkan ayakları ile her yerde oynayabilir konuma geliyor. Sağlıklı plastikten yapılması da oldukça önemli.

Kullanıcı yorumları

Z** G**; İkizlerim için en keyifli oyuncağı almış olabilirim. 9 aylıklar ve bayıldılar. Çok fonksiyonlu bir aktivite masası. Kesinlikle tavsiye ederim

A** F**; Kesinlikle çok eğlenceli çok güzel bir masa. O meşhur markalardaki masadan daha fazla aktivite içeriyor kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada oğlum 10 aylık bayağı ilgisini çekti ama yaşı büyüdükçe daha da bilinçli olarak oynayacaktır.


Fisher Price Eğlen ve Öğren Eğitici Aktivite Masası

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +6 ay
 • Ürün boyutları: 56 x 41 x 14 cm
 • Ürün ağırlığı: 2 kg

Ürün Açıklama

Tek bir masa ile birçok oyuncak almış olacaksınız. Bandigo da müzikli çiçekler, alfabe yolu, konuşan arı, piyano, tren düdüğü, eğlenceli tren gibi birçok oyuncak bu masanın üzerinde yer alıyor. Aynı zamanda kolay çıkan ayakları ile her yerde oynayabilir konuma geliyor. Sağlıklı plastikten yapılması da oldukça önemli.

Kullanıcı yorumları

H** F**; Çok güzel bi oyuncak, çok işlevsel ve dolu farklı duyulara hitap eden bi oyuncak. Kızım bayılıyor onunla oynamaya favori oyuncağımız. Çocuğu ayağa kalkmaya teşvik etmesi ile birlikte, müzik, farklı hayvan sesleri, renkler, konuşma, İngilizce, 3 seviyeli olması gibi birçok işlevi var.

P** Y**; Fiyatı yüksek olsa da kesinlikle muadillerine göre bu tercih edilmeli, eğitici köpekçik serisi gerçekten de fisher priceın çocuklar için hem en yararlı hem de en çok ilgilerini çeken serisi, tüm ürünleri çocuğumdan tam not aldı. Oğlum büyüdükçe oyuncağın seviyeleri de artarak hep bizimle olacak gibi görünüyor.


DuyuMarket Su ve Kum Aktivite Masası

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 28 cm
 • Malzeme: Elmas tanecikleri
 • Kulp: Antibakteriyel

Ürün Açıklaması

Bebeğim hemen sıkılıyor oyuncaklardan diyorsanız bu aktivite masası kesinlikle size göre. Boyama zamanlarında masa olarak kullanabilirken kinetik kum oynamak istediklerinde üst bölmeyi çıkartmanız sadece birkaç saniyenizi alacak. Suyu seven çocuklar için bir de su aktiviteli aparatı da mevcut. Banyoda, balkonda zaman geçirmeye bayılan çocuğunuz bu masa sayesinde motor becerilerini geliştirecek. Ve uzun süreler bu aktivite masası ile değerli zaman geçirecek.

Kullanıcı Yorumları

E** S**; Çocuğumu saatlerce oyalayan, her türlü aktiviteye ve oyuna uyan bu oyuncağa ne kadar teşekkür etsem az. Evimizin en sevilen eşyası. 🙈😍

B** P**; Harika Kalitesini çok beğendim 4 yaş oğlum için aldım 1 yaşında kızımın bile ilgisini çekti hızlı teslimat için teşekkür ederiz eğer evde sürekli banyoda oynamak için can atan çocuklariniz var ise tam ideal oyuncak:)


Bright Starts 2’si 1 Gezintili Masa

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +12 ay – 4 yaş
 • Ürün boyutları: 87,38 x 60,2 x 43,18 cm
 • Ürün ağırlığı: 3,7 kg

Ürün Açıklaması

Pahalı aktivite masaları arasında yerini alan bright starts aroundı çok seveceksiniz. Hem aktivite masası hem de yürüteç olarak kullanabileceksiniz. Anlayacağınız bir taşla iki kuş vuracaksınız. Bebeğiniz yürüyene kadar yürüteçli kısımla birlikte kullanabilir daha sonra yürüteç bölümünü çıkartabilirsiniz. Yürüteç kısmı aktivite masasının etrafında 360 derece dönebilir bu sayede bebeğinizin her oyuncağa erişimi oldukça kolay. Özellikle iki çocuğu olan anneler bu ürünü daha çok seviyor.

Kullanıcı yorumları

A** E**; Ürün hem yürüteç hem de aktivite masası olarak kullanılabiliyor. Bebeğim oynarken aşırı heyecanlanıyor. Oyuncakları ve sesleri de inanılmaz eğlenceli.

S** Ş**; Yurt dışından geldiği için fiyatı oldukça yüksek olsa da bebeğimiz yürüyene kadar kullandı daha sonrasında da aktivite masasıyla devam etti biz çok uzun süreler kullandık o yüzden parasının hakkını veriyor.


Manhattan Toy Bebek Aktivite Masası

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +12 ay – 5 yaş
 • Ürün boyutları: 18 x 18 x 22.5

Ürün Özellikleri

Listemizdeki en pahalı aktivite masası olan manhattan biz büyüklerin bile oynamak isteyeceği kadar güzel ve orijinal. Hareket ettirilecek, döndürülecek ve öğrenilecek şeylerle dolu o kadar çok var ki hepsini sayamıyoruz. Küçük çocuğunuz tüm bu oyuncaklarla ince motor becerilerini geliştirirken size de onunla kaliteli oyun zamanı açmış olacak. Bu ürün de en sevdiğimiz özellik 3 bölümü olması bu sayede çocuğunuzun arkadaşı ya da bir tane daha kardeşi varsa beraber güzel vakit geçirebilecek.

Kullanıcı yorumları

Ş** P**; Torunum bu oyuncağı çok seviyor. Altı aylıkken aldık. Şimdi neredeyse bir ve hala her gün onunla oynuyor. İyi yapılmış ve çeşitli aktivitelere sahip. Artık büyüdüğüne göre güvenle ayakta durabilir ve ona tutunabilir.

Ö** V**; Sağlam olmadığını söyleyen birçok yorumu okuyun. Bunu hiç doğru bulmadım. Bir araya getirmesi çok kolay ve kızım oturarak, dizlerinin üzerinde, ayakta onunla oynuyor ve hiçbir sorun yaşamadan etrafta dolaşabiliyor. Yıllarca tadını çıkaracağı bir hediye gibi görünüyor!


Clementoni Türkçe Konuşan Masa

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +12 ay
 • Ürün boyutları: 44 x 44 x 29 cm

Ürün Açıklaması

Bu bebek aktivite merkezi interaktif, ilgi çekici ve aynı zamanda eğitici. Piyano ile ilk notaları öğrenirken sayı çarkı ile ilk rakamları keşfeder. Birçok oyuncağı sayesinde el- göz koordinasyonunu geliştirir. Bebeğinizin tekrar tekrar oynayacağı bu aktivite masası için ebeveynlerden de oldukça iyi görüş ve yorumlar mevcut.

Kullanıcı yorumları

U** Ü**; Biraz kullandım öyle yorum yapmak istedim. Bebeğim 1 yaşında ve severek oynuyor. Muadillerine göre daha üstü dolu ve fonksiyonu çok bir aktivite masası. Çok Memnun kaldık🎊

E** F**; Öncelikle üründen çok memnun kaldım paketleme içinde teşekkür ederim, 7 aylık kızım için aldım çok sevdik şimdiden eğlenceli vakit geçiriyoruz, dil seçenekleri de mevcut Türkçe dahil 3 dil seçeneği var genel olarak sevdik eğlendik 👍


Chicco Büyü ve Öğren Masa

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +12 ay – 4 yaş
 • Ürün boyutları: 34,5 x 34,5 x 37,5 cm

Ürün Açıklaması

Çocukların dünyasına özel olarak tasarlanmış olan bu aktivite masası oldukça fonksiyonel. 32 cümle, 6 farklı İngilizce ve Türkçe müzik, 5 melodi, 12 manuel aktivite ve 10 gerçek sesiyle oldukça donanımlı bir aktivite masasıdır. Bebeğiniz oyun oynayarak eğlenirken bir yandan da farklı bir dil keşfine çıkacak. Mantık yürütme ve koordinasyon becerilerini de küçük yaşta edinmeye başlar.

Kullanıcı Yorumları

R** Y**; Oğluma aldığım en güzel oyuncaklardan. Türkçe ve İngilizce modu var. Hem sayısız aktivesi var hem de bebeğimizin tutunup kalkmasını ve uzun süre ayakta kalabilmesini sağlıyor. Çok memnun kaldık.

M** B**; Kızım çok seviyor, yaşı dolmadan oynamaya başlamıştı, önce ayaklarını sökerek kullandık sonra tutup ayakta duruyordu. Şimdi 18 aylık oldu müziğini açıp dans ediyor. Bence gayet yeterli ve güzel. Sadece o tuzluk tava vb şeyleri hiç üstünde tutmadı koyduğumuz gibi atıyor. Biraz büyüyünce evcilik modun da onlarla yemek yapma oyunu oynayacağını tahmin ediyorum.


Mgs Oyuncak Çocuk Aktivite Masası

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +12
 • Ürün boyutları: 44 x 44 x 29 cm

Ürün Açıklaması

Aktivite masası üzerinde farklı dokuda desenler, 7 farklı oyuncak bulunuyor. Farklı desen ve oyunlar ile bebeklerin motor becerilerini geliştirmeye birebirdir. Aktiviteler yürümeye yeni başlayan çocuğunuz için oldukça yeterlidir.

Kullanıcı Yorumları

K** Ş**; Hem oturma hem emekleme hem ayakta durma dönemlerinde acayip ilgisini çekti ayakları çıkarıp oturmasını tek ayak koyarak timytime hareketi yaptırdım bebeğime çok memnun kaldım.

E** S**; Gayet güzel ve kaliteli, ben arkadaşımın çocuğuna aldım ve çok memnun kaldıklarını söylediler 💁🏻‍♀️😊


Minera Çocuk Çalışma Masası

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +2 yaş
 • Ürün boyutları: masa 53 x 45 x 38,5 cm
 • Sandalye 35,5 x 44 x 28 (gxyxd)

Ürün Açıklaması

Mdf lam malzemeden çocuklar için özel olarak tasarlanıp üretiliyor. Kimyasal madde ve boya içermez. Temizliği de oldukça pratik. Çocuğunuzun kendi alanının oluşmasını kendi başına zaman geçirebilmesine destek olur. Bu makul fiyatlı masada en sevilen kısımlardan biri de sivri hiçbir köşesinin bulunmaması oldukça güvenilir kılıyor.

Kullanıcı Yorumları

D** U**; Üründen çok memnun kaldım üstünden 24 saat geçmeden verdiğim sipariş hemen elime ulaştı malzemesi çok güzel kızım da çok sevdi daha on aylık olmasına rağmen sandalye yan destekleri sayesinde çok rahat oturdu hizmet kalitesi için de teşekkürler

A** G**;Ürün oldukça başarılı. Düşmelere vs. dayanıklı. Öğrenme kulesini de bu marka almıştım hiçbir sorun yaşamadım. Özellikle fiyatı kaliteye göre uygun kalıyor.


Oto Koltuğu Eğitici Bebek Masası

Ürün Özellikleri

 • Yaş: +12 ay – 5 yaş
 • Ürün boyutları: 37 x 45 cm

Ürün Açıklaması

Farklı bir aktivite masasıyla listemizi kapatıyoruz. Bu ürün ebeveynler tarafından oldukça rağbet gördüğünden bizim de oldukça dikkatimizi çekti. Su geçirmez kumaşı ile üzerinde yemek, içmek veya boyama yapmak arabada bile artık mümkün.  Ekli kayış sistemi ile dur kalk da hiçbir şey düşmez. Bu etkinlik masasını sadece arabada değil uçak yolculuklarında, otobüste, bebek arabasında hatta bir hamakta bile kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

S** E**; Kızım için aldım henüz 8 aylık oto koltuğu için gerekli bir ürün olduğunu düşünüyorum bebek ve çocukların arabada oynarken eşyaları topluyor ve daha düzenli oyması için küçük hediyeniz içinde teşekkürler.

B** D**; Özellikle uzun yolculuklar için kurtarıcı. Oğlum oyun oynadıktan sonra sıkılıyor üstünden alınmasını istiyor, arka tarafa doğru çekiyoruz. Ama oynarken oyalanması farklı oyuncaklarla oynayabilmesi için güzel. Fiyatta bu işleve göre oldukça uygun.


Bebek Bakım Kremi ÖnerisiBebek Şampuanı Önerisi
İlginizi Çekebilir

Bir bebek kaç yaşında aktivite masası kullanabilir?

Tamamen bebeğinizin gelişimine bağlıdır, ancak çoğu aktivite masası altı ay ile üç yaş arasındaki bebekler için önerilir. Bebeğinizin kendine güvendiğini ve ayakta durmaya başladığını fark ettiyseniz zaman gelmiş demektir.

Aktivite masasının oturma yeri olmalı mı?

Çocuğunuz için hangi aktivite masası alacağınızı düşünürken bazılarında koltuk olacağını göreceksiniz. Bazı aktivite masaları yürümeye henüz başlamamış olan bebekler için bu seçeneği sunuyor. Yardımsız ayakta durabilen, yeteneklerini keşfeden bebekler için buna ihtiyaç duymayacaksınız.