Deprem ve diğer acil durumlara hazırlıklı olmak için gerekli malzemelerin bulunduğu acil durum seti oluşturulmalıdır. Hazırlanan çanta, birkaç saniye içinde alıp evden çıkılabilecek ya da kolaylıkla kullanılabilecek yapıda olmalıdır. Acil durum çantaları, afet ya da acil durum anında insanlara erişmeniz, belirli bir süre ihtiyaçlarınızı gidermeniz ve pansuman yapmak için yeterli olmalıdır. Bu nedenle, afetler ve acil durumlar için hayati önem taşıyan gereçlerin yer aldığı en iyi deprem çantası tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra MarkaKullanımİyiÖneri Puanı
1S.o.sEv10/10
2ArsimoAraba10/9.9
3Super-BagEv/Araba10/9.8
4First PlusEv10/9.9
5DörtesEv10/9.8
6Begin PowerEv/Araba10/10
7DDKEv/Araba10/9.9
8TbEv10/9.9
9BilgehanEv/Araba10/9.7
10Mega PlusEv10/9.6
Deprem Çantası Öneri Listesi

En İyi 10 Deprem Çantası Önerisi

Deprem çantası içinde bulunması gereken yaşamsal ihtiyaçlar ve afet durumunda müdahale etmeyi kolaylaştıracak tüm gereçlerin yer aldığı en iyi deprem çantası önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Deprem Çantası önerileri:

S.o.s

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev
 • Kullanım Alanı: Acil durum, ilk yardım ve doğala afet

S.o.s acil durum çantası, içerisinde 33 ürün bulunduran en iyi deprem çantaları arasında yer almaktadır. İlk yardım malzemeleri bulunması sayesinde yalnızca bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için değil aynı zamanda acil durumlarda çevrenize de müdahale edebilmek için de imkan verir.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** B**; Beklediğimden iyi gerçekten acil bir durumda hiç yoktan iş görür bir çanta ekipman kalitesi fiyatına göre alacakların bilgisi olsun.

💬 T** O**; Acil ne gerekiyorsa hepsi var. Tek tek alsanız bu fiyata alınmaz. Hızlı teslimat için teşekkür ederim.


Arsimo

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Araba
 • Kullanım Alanı: Acil durum ve ilk yardım

Acil durumlar ve ilk yardım için yalnızca evinizde değil arabanızda da bir çanta bulundurmanız gerekir. Arsimo deprem çantası, içinde bulunan ilk yardım ve acil durum malzemeleri ile olası bir acil durumda müdahale etmenizi ya da yardımcı olmanızı kolaylaştırır. Taşıma çantası sayesinde tüm malzemeleri arabanızda bulundurabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Araba için gerekli ilk yardım malzemeleri var. Kaliteli.

💬 C** D**; Arabada yer kaplamayacak kaliteli bir ürün. Tavsiye ederim.


Super-Bag

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev ve araba
 • Kullanım Alanı: Afet ve acil durum

60 parça malzemeden oluşan Super-Bag deprem çantası, afet, acil durum ve ilk yardım için gerekli tüm ihtiyaçları karşılamak için oluşturulmuştur. Maske, sargı bezi, eldiven, mendil, kalem, alüminyum battaniye ve daha fazla ihtiyaç ürününü bulundurur. Kolay taşınabilir çantası sayesinde ev, iş yeri ve arabanızda bulundurabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** N**; 60 parça ürün var gerçekten. Gereksiz diye düşündüğünüz şeyleri biraz daha düşününce bir acil durumda ne kadar gerekli olabileceği aklınıza geliyor. Gayet iyi bir ürün. Teşekkürler.

💬 S** F**; Başarılı bir ürün tavsiye ederim.


First Plus

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev
 • Kullanım Alanı: Afet ve acil durum

First Plus deprem çantası, içinde yer alan malzemeler ile deprem ve acil durumlarda tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik hazırlanmıştır. Çanta oluşturulurken kibrit, iş eldiveni, katlanır çatal kaşık seti, kilitli poşet, tek kullanımlık eldiven, tavsiye listesi gibi detaylar dahi gözden kaçırılmamıştır. Bu sayede herhangi olumsuz bir durumda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir ürün olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** M**; Tüm ihtiyaçları karşılayacak bir çanta. Çantası da sağlam. Tavsiye ederim.

💬 E** S**; Gerekli eşyalar bulunuyor. Acil durum ve deprem çantası olarak alınabilir.


Dörtes

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev
 • Kullanım Alanı: Deprem ve acil durum

Dörtes deprem çantası, acil durum kitapçığı ve ilk yardım kitapçığı bulundurması sayesinde gerekli durumlarda izlemeniz gereken adımları anlatmaktadır. Çanta içinde bulunan ürünler acil durum anında tüm ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir. Acil durumlarda hayatta kalabilmek ve ihtiyacı olanlara yardım edebilmek için gerekli ekipmanları içerir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ç** K**; Çanta da içindeki malzemeler de kaliteli. Tavsiye ederim.

💬 S** A**; Biraz pahalı ama kesinlikle değecek bir deprem çantası. Acil durumlarda al çık yapılabilir.


Begin Power

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev ve araba
 • Kullanım Alanı: Afet ve deprem seti

330x250x130 cm boyutlara sahip olan Begin Power deprem çantası, içerisinde 29 adet ürün bulundurması sayesinde deprem ve afet anında tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Kaliteli ürünler kullanılarak bir araya getirilmiş olması sayesinde gerekli durumlarda anında müdahale etmeniz mümkündür.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** E**; Arabada da evde de bulunması gereken bir çanta. Kaliteli.

💬 N** Ş**; Taşıması da saklaması da kolay. Tavsiye ederim.


DDK

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev ve araba
 • Kullanım Alanı: Deprem, ilik yardım ve afet

Bez çanta kullanılarak bir araya getirilen DDK deprem çantası, içerisinde yer alan gıda ve malzemeler sayesinde acil durumlarda hem hayatta kalmayı kolaylaştırır hem de acil durum müdahaleleri konusunda yardımcı olur. Kaliteli malzemeler ile birlikte oluşturulan çanta, fiyat konusunda da diğer ürünlere göre oldukça uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Y**; İçindekiler yeterli İnşallah hiç gerek duymayız.

💬 E** I**; Malzemeler yeterli ve kaliteli. Tavsiye ederim.


Tb

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev
 • Kullanım Alanı: Deprem ve acil durum

43x32x18 cm boyutlarında bulunan Tb deprem çantası, 17 parça acil durum malzemesi, 14 parça ilk yardım malzemesi kullanılarak bir araya getirilmiştir. Kaliteli malzemeler kullanılması sayesinde ihtiyaç anında doğru müdahale yapılabilir. Acil durumlarda kolaylıkla taşınabilir ve ihtiyaçlar karşılanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** Ç**; Fiyatı biraz pahalı gelebilir ama kesinlikle kaliteli bir ürün. Tavsiye ederim.

💬 Y** G**; Her evde bulunması gereken bir ürün. Malzemeleri de çanta da kaliteli.


Bilgehan

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev ve araba
 • Kullanım Alanı: Deprem, ilk yardım ve acil durum

Bilgehan deprem çantası, acil durum ve afet gibi problemlerde ilk yardım müdahalesi yapılabilmesi için bir araya getirilmiştir. İlk yardım malzemelerine ek olarak deprem gibi durumlarda işe yarayacak powerbank, pil, kafa feneri ve düdük gibi malzemeler de içermektedir. Kaliteli ürünler kullanılarak bir araya getirildiği için gerekli durumlarda sorunsuz şekilde kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** U**; İlk yardım ve deprem için yeterli bir çanta. Kendiniz eklemeler de yapabilirsiniz.

💬 C** Ş**; Kaliteli malzemeler kullanılmış. Tavsiye ederim.


Mega Plus

Ürün Özellikleri

 • Kullanım: Ev
 • Kullanım Alanı: Acil durum ve deprem

Mega Plus deprem çantası, FEMA yönergeleri doğrultusunda ve Ulusal-Uluslararası kaynaklar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Deprem ve doğal afet anında acil durum müdahalesi için gerekli tüm malzemeler bulunur. Su geçirmez ve reflektörlü şekilde tasarlanan çanta içerisinde 72 saat boyunca işinize yarayacak kişisel bakım, beslenme, ilk yardım ve işinize yarayacak daha pek çok ürün içeren 48 parça bulunur. Acil durum suyu ve gıdaları SOLAS kriterlerine uygun şekilde üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** E**; Acil durumlarda birkaç gün çok iyi idare edecek ürünler bulunuyor. Fiyatını gözünüz görmesin. Umarım yaşamayız ama kötü bir durum yaşadığımızda işe yarayacak bir deprem çantası.

💬 M** G**; Çanta da malzemeler de çok kaliteli. Tavsiye ederim.


En İyi 10 Çadır ÖnerisiEn İyi 10 Araç Üstü Çadır Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi deprem çantası hangisi?

Ulusal ve uluslararası uygunluk derecesine ve içerisinde bulunan ürünlere bakılarak tavsiye edebileceğimiz en iyi deprem çantası markaları, Mega Plus, S.o.s, Arsimo, Super-Bag, Dörtes, Begin Power olarak belirlenmiştir.

Deprem çantasının içinde neler olmalı?

Doğal afetler arasında deprem gibi çok ciddi hasarlara yol açan bir durum için hazırlanması gereken deprem çantası içinde yer alması gerekenler şu şekildedir:

 • El feneri
 • Su
 • Uzun süre dayanabilecek ve en az 72 saat ihtiyaç karşılayacak gıdalar
 • Powerbank
 • Battaniye
 • Düdük
 • Boyunluk
 • İş eldiveni
 • Çakmak
 • Maske
 • Kumanya çakısı
 • İlk yardım malzemeleri

Deprem çantası nerede durmalı?

Deprem çantası genel olarak evin çıkış kapısına en yakın alanda durmalıdır. Bunun için evin giriş kapısına özel bir alan yapılabilir ya da deprem çantası için sabit durabileceği bir alan ayrılabilir. Yalnız, evden ayrılırken birkaç saniye içinde çantaya erişip alabileceğiniz bir alan belirlemeniz önerilir.