Cilt bakımında klasik yöntemlerin yetersiz kaldığı zamanlarda farklı bakım aletlerine ihtiyaç duyulur. Etkili ve kısa süre içerisinde sonuç veren bakım cihazları olduğu gibi uygulama sonrasında sonuç vermeyen ya da evde kullanımı mümkün olmayan cihazlar da bulunur.

Kullanmaya başladığınızda en kısa sürede en etkili sonucu verebilecek cilt bakım aletlerinden biri olan dermaroller, çalışma prensibine göre öncelikle cilt üzerinde sayısız mikro delik açarak sonrasında bunlarla birlikte ciltte var olan problemlerin de tedavi edilmesini sağlar. Doğru ürünlerle konbinlenerek kullanıldığı takdirde kullanıcıların en çok sonuç aldığı cilt bakım aleti olmaktadır. Bu nedenle, en iyi dermaroller önerilerini sizler için araştırdık.

SıraMarkaİğne BoyutuİyiÖneri Puanı
1Pakface0.5 Mm10/10
2Myroller0.25 – 2.5 Mm10/9.9
3Dermaroller1 Mm10/9.8
4Dr. Pen0.25 – 2.5 Mm10/9.9
5Mujgan1.5 Mm10/9.8
6Zgts0.25 – 2 Mm10/10
7Dr. Pen0.5 – 1.50 Mm10/9.9
8Dermacild0.50 Mm10/9.9
9Uraw0.30 Mm10/9.7
10Mt0.25 – 3 Mm10/9.6
Dermaroller Öneri Listesi

En İyi 10 Dermaroller Önerisi

En kısa sürede sonuç alacağınız bir cilt bakım ürünü arıyorsanız dermarollerlar tam size göre bir seçim olacaktır. Bu nedenle en çok tavsiye edilen dermaroller ürünlerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Dermaroller önerileri:

Pakface

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 540
 • İğne Ölçüsü: 0.5 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Cilt ve saç derisi

Pakface dermaroller, 540 iğne sayısı ve 0.5 mm iğne ölçücü ile yüzünüzde bulunan sivilce lekeleri ve renk eşitsizliklerini gidermek için çalışır. Bunun yanında, başlangıç seviyesinde ölçülere sahip olmasından dolayı cilt üzerinde büyük bir irritasyona neden olmaz. Saç derisindeki problemler ve saç dökülme sorunu için kullanılabilecek dermaroller ürünleri arasında yer alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** K**; Beğendim kullanırken dikkat edilmesi gerekir.

💬 K** Ç**; Ürün çok güzel ilk defa kullanıyorum yüz çukurlarım için 2 gün ara ile kullanıyorum. Uyguladıktan sonra yüzüm kızarıyor ve yanıyor ama dayanılmayacak gibi değil. Üzeri kabuk tutmuş gibi bir tabaka oluştu sanırım onlar da dökülecek. Yani çok güzel kalitesi beğendim.


Myroller

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 540
 • İğne Ölçüsü: 0.25 – 2.5 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Saç, yüz ve vücut

0.25 mm boyutlardaki başlangıç seviye iğnelerini göz altında dahi kullanabileceğiniz Myroller dermaroller ürünü, 25 mm iğne boyutuna kadar farklı seçeneklerde üretilmektedir. Uygun boyutlardaki ürünleri dilerseniz saç diplerinize dilerseniz cildinize uygulayabilirsiniz. Vücut için de kullanıma uygun şekilde üretilmesi sayesinde vücudunuzda oluşabilecek cilt problemlerini de giderebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** K**; Daha önce defalarca farklı Dermaroller ürünleri kullanmış biri olarak 1.sınıf kalitede iğnelere sahip olduğunu samimiyetle söyleyebilirim. Ürünümden çok memnunum. Teşekkürler.

💬 K** E**; Erkeğim, saçlarımda açılma vardı. Almadan önce çok araştırdım, tecrübelerimi paylaşacağım almak isteyen arkadaşlar için. Ürünü 1.5 aydır kullanıyorum. Ürün çok kaliteli bir şey değil ama iş görüyor. 1mm olanı saç çizgimde kullandım(Sadece dermaroller kullandım, başka hiç bir şey kullanmadım ilaç, serum vs…). Ürün canınızı acıtmıyor ama o bölgenin kızardığını hissediyorsunuz. Çok minik saçlar vardı, onları geliştirdi büyümesini sağladı. Fotoğraf koyacağım aşağıya. 1.5-2 haftada bir kullandım. İlk başta yüzümde de kullanmıştım fakat yüz bölgesi çok büyük olduğundan hem uzun sürüyor hem de zor oluyor. Yüz bölgesinde bir fark göremediğim için sadece saçlarımda kullandım işe yaradı. Saçlar için tavsiye ederim.


Dermaroller

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 540
 • İğne Ölçüsü: 1 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Yüz ve saç derisi

Orta seviye cilt bakımı ve saç derisi bakımı için özel olarak geliştirilen Dermaroller, kolay kullanımıyla dikkat çekmektedir. 540 iğne sayısı ile cildinizi yıpratmadan tek seferde işlem yapmanız mümkün olur. 1 mm iğne boyutu ile yüz bakımı için başlangıç seviyesinde olanların kullanması önerilmez.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Güzel sonuçlar almak için doğru ürünlerle birlikte kullanmak gerekiyor. Memnun kaldım.

💬 B** D**; Rahat kullanmak için biraz el alışkanlığı gerekiyor ama kısa sürede alışıyorsunuz zaten


Dr. Pen

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 540
 • İğne Ölçüsü: 0.25 – 2.5 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Saç, yüz ve vücut

0.25 – 2.5 mm ölçüler aralığında üretilen Dr. Pen dermaroller, saç, yüz ve vücudun diğer alanlarında rahatlıkla kullanabileniz için geliştirilmiştir. 0.25 ve 0.50 mm boyutlar yüz başlangıç seviyesinde kullanılırken, tedaviye alıştıktan sonra iğne boyutlarını da yükseltebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** Ö**; Kargo hızlıydı şu şöyleydi bu böyleydi gibi yorumların bu tarz bir şeyi alırken hiç bir işe yaramadığını biliyorum o yüzden biraz kullandıktan sonra yazıyorum. Ürün mantık olarak söylendiği gibi çalışıyor yani önce iğnelerle cildi delerek yaralıyor ve daha sonra yenisiyle değişmesini sağlıyor. Benim kullanım amacım kolumdaki yanık izinin görünüşünü azda olsa düzeltmekti ve işe yarıyor fakat hemen mucize beklememek lazım. İki kez yaptıktan sonra gözle görünür düzelme oldu, sanırım 7 ya da 10 kez falan tekrarlarsam çok daha iyi sonuçlar alacağım. Eğer yara iziniz varsa ve hemen bir şeyler değişsin demiyorsanız ürünü kesinlikle tercih edebilirsiniz.

💬 M** K**; 1.0 mm olanını kullanıyorum hem yüz hem saç için abartılacak kadar acıtmıyor küçük küçük ısırık küçük mm olanlar bence pek fayda etmez alacaksanız 0.75 ve 1.0 mm olanını tercih ederim satıcı hediyeler için de ayrıca teşekkür ederim zamanında geldi ürünlerim paketlemesi gayet iyi sağlam.


Mujgan

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 540
 • İğne Ölçüsü: 1.5 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Yüz, saç derisi ve vücut

1.5 mm iğne boyutuyla orta seviye cilt bakımında kullanabileceğiniz Mujgan dermaroller aleti, saç dökülmeleri, saç derisi problemleri, cilt lekeleri ve vücutta oluşabilecek leke, cilt bozulması gibi şikayetlerde kullanılmaktadır. Titanyum başlığı ile son derece hijyenik bir deneyim sunar. Düzenli kullanımda kısa süre içerisinde etki gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** Y**; Ürün görseldeki gibi 1,5 mm olarak geldi. Ayrıyeten steril koruyucu pakete koyulmuş şekilde aldım.

💬 E** Ç**; Çok güzel çatlaklar için aldım. Bakalım . Ürün sorunsuz hızlı bir şekilde ulaştı.


Zgts

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 540
 • İğne Ölçüsü: 0.25 – 2 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Saç derisi, yüz ve vücut

Geniş iğne ölçüleri ile üretilen Zgts dermaroller aletler her cilt tipinin kullanabilmesi için geliştirilmektedir. 0.75 mm ölçülere kadar genç ciltlerin kullanımına uygun olan ürün, 0.75 mm’den sonra olgun ve hasarlı ciltler için önerilir. Saç derisi problemleri ve yüzdeki sivilce lekeleri gibi sorunlarda kullanabilmenizin yanında vücuttaki yara izleri, skarlar ve çatlaklar için de olumlu sonuç verir.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** D**; Uzun süredir saç dökülmesi için dermaroller kullanıyorum. Bazen sadece eziyet veren kalitesiz şeyler geliyor ve artık ayırt edebiliyorum. Bu marka gerçekten çok iyi, tavsiye ederim.

💬 E** A**; Harika bir ürün çokta kaliteli yanında gönderdiğiniz hediyeler için ayrıca teşekkür ederim.


Dr. Pen

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 140
 • İğne Ölçüsü: 0.5 – 1.50
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Saç derisi

Saç derisi problemleri ve saç dökülmesi için geliştirilen Dr. Pen dermaroller, özel başlığı sayesinde saç derisine kolay uygulama imkanı sağlar. Diğer dermaroller ürünlere göre daha az iğne sayısına sahip olmasından dolayı saç derisinde hasar oluşturmadan tedavi etmeye yönelik çalışır. Düzenli kullanıldığı takdirde kısa süre içerisinde sonuç vermeye başlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** Y**; Ürünün kullanımı, dermaroller ile kıyaslama yapıldığında gayet pratik. Ayrıca; Özenli paketleme, hızlı kargo ve küçük sürprizleriniz için teşekkürler. Sorunsuz bir alışveriş oldu. İyi çalışmalar.

💬 Ş** N**; Uygulaması gayet pratik ikinci kullanımdan sonra sonuç almaya başladım sanırım tavsiye ediyorum.


Dermacild

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 540
 • İğne Ölçüsü: 0.50 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Yüz ve saç derisi

Yüzde oluşan güneş lekeleri, sivilce ve yara izleri gibi problemler için başlangıç seviyesinde önerile Dermacild 0.50 mm dermaroller ürünü, kısa süre içerisinde etki göstermesiyle bilinir. Ürünü kullanırken kombinleyeceğiniz cilt serumları ile birlikte cildiniz en kısa süre içinde temizlenmeye ve gözle görülür şekilde iyileşmeye başlayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Ö**; Eşimin saç derisini uyarıp dökülen yerleri yeniden çıkartmak için aldık. Kullanmaya başladık. Ürünü kullandıktan sonra doğal karışımlar sürüyoruz. Çok fazla acı hissetmiyor. Ama etki edeceğini düşünüyoruz. Satıcı ürünü yanında bir çok hediye ile göndermiş. Kutu özenle hazırlanmıştı. Teşekkürler.

💬 D** G**; Ürün çok iyi temiz geldi çokta hızlı geldi yanında bir çok hediyeye birlikte teşekkürler.


Uraw

Ürün Özellikleri

 • İğne Ölçüsü: 0.50 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Yüz ve saç derisi

Kullanılan alanda mikro delikler açarak sorunlu bölgenin canlanmasını sağlayan Uraw dermaroller, başlangıç seviyesine uygun 0.50 mm boyutunu kullanıcılara sunmaktadır. Saç derisinde yaşanan problemler ya da yüzde oluşan lekeler için etkili bir bakım sunan ürün, cildi tahriş etmeden onarım sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** N**; Başlangıç için uygun boyutlara sahip doğru kullandığınızda sonuç veriyor. Memnun kaldım.

💬 F** T**; Arkadaşımın tavsiyesiyle almıştım başta hiç beğenmedim ama arkadaşımla birlikte doğru kullanmayı keşfettikten sonra gerçekten işe yaradığını gördüm. Tavsiye ederim.


Mt

Ürün Özellikleri

 • İğne Sayısı: 540
 • İğne Ölçüsü: 0.25 – 3 mm
 • Materyal: Titanyum
 • Kullanım Alanı: Yüz, vücut ve saç derisi

Vücut için en etkili dermaroller ürünlerden biri olan Mt dermaroller, 3 mm iğne boyutuna kadar üretim sağlamasından dolayı en etkili tedaviyi sunmaktadır. 0.25 ve 3 mm aralığında ürünleri ile dilerseniz yüzünüze, saç derinize ya da vücudunuz için gerekli alanlara bakım yapabilirsiniz. Başlangıç için önerilen iğne boyutu ise 0.25 ve 0.50 mm ürünlerdir.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** B**; Kullanışlı ürün, memnun kaldım.

💬 H** Ş**; Doğru kullanıldığında etki vermeme ihtimali yok. Ben memnun kaldım tavsiye ediyorum.


En İyi 10 Cilt Bakım Yağı ÖnerisiEn İyi 10 Yüz Serumu Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi dermaroller markası hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine göre önerilen en iyi dermaroller markalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Myroller
 • Dr. Pen
 • Zgts
 • Dermaroller
 • Uraw

Dermaroller ne kadar sürede etki eder?

Dermarollerden etki alabilmeniz için düzenli şekilde uygulamalı ve beraberinde kullandığınız ürünleri iyi seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede 3. işlemden sonra gözle görülür sonuç almaya başlarsınız.

Dermaroller haftada kaç kez kullanılır?

Dermarollerın kullanım sıklığı kişiden kişiye göre değişmektedir. Tıpkı cilt sorunları ve cilt tipinde farklılık olabileceği gibi her cildin dermarollera vereceği tepki de farklı olacaktır. Bu nedenle, ilk işlemi yaptıktan sonra cildinizin tamamen iyileşip süreci tamamlama zamanını kayıt altında tutun. Sonraki seansları da bu süreyi göz önünde bulundurarak hesaplayabilirsiniz.