Sağlıklı yaşam için hareket etmek, en önde gelen koşullar arasında yer alıyor. Her gün spor salonuna gidemeseniz veya evde kendiniz spor yapamasanız da rutin yürüyüşleriniz bile size bu konuda yardımcı oluyor. Evde temizlik yaparken, bakkala giderken ya da alışveriş merkezinde gezerken bile aslında rutin yürüyüşünüzü yapmış, hareket etmiş oluyorsunuz. Bazen sadece birkaç adım olan bu yürüyüşlerinizi kayıt altına almaksa tüm gün ne kadar hareket ettiğinizi görebilmeniz adına büyük kolaylık oluyor. Bu konuda en büyük yardımcınızsa akıllı telefonlar akıllı bileklikler ve adım sayarlar oluyor. Bu cihazları kullanırken sahip olmanız gereken adım sayar uygulamaları da tüm verilerinizi sizin için saklıyor.

İyi Bir Adım Sayarın Özellikleri Neler Olmalı?

Adım sayar uygulamaları, gün içinde yapılan yürüyüşler esnasında atılan adım sayılarını hesaplamaya yarayan ve bizlere bununla ilgili bilgi veren sistemlerdir. İnternetsiz adım sayar uygulaması olduğu gibi, internetle çalışan çeşitleri çoğunluktadır. Adım sayarlar sadece adım saymaz, uygulamayı hazırlayan kişiler tarafından bazı özellikler eklenerek işlevi artırılabilir. Günlük harcanan kalori miktarını veya harcanan sıvı miktarını hesaplayan çeşitleri de mevcut. Arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçebilmeniz için en iyi adımsayar uygulaması 2022 listesini sizin için hazırladık.

En İyi Adım Sayar Uygulamaları

Adımsayar özellikleri ve kullanım yerleriyle ilgili verdiğimiz bilgilerden sonra en iyi adımsayar önerilerine geçebiliriz. En iyi adımsayar uygulaması 2022 listesinde farklı kullanım amaçlarına hitap eden ve bazıları için bütçe gerektiren çeşitleri bulabilirsiniz. İsimlerini ve özelliklerini sıraladığımız adımsayarlar yürüyüş ve spor esnasında ne kadar kalori yaktığınızı göstererek motivasyonunuzu da artırabilir.

My FitnessPal Uygulamaları

myfitnesspal

Bu alanda en fonksiyonlu uygulamalardan biri olan FitnessPal, diyet yapanların kilosunu kontrol altına almak için rehber hizmeti de veriyor. Uygulama, adımsayar özelliğinin yanında kalori takibi özelliğine de sahip. Adımlarınıza göre kaç kalori yaktığınızı ve aldığınız besinlerin kalorilerini hesaplamanıza yardımcı oluyor. Bunun dışında su takibi ve günlük aktivite takibi gibi artı özellikler sunuyor. Kilo vermek isteyenler için çeşitli araçları da bulunan uygulamanın ücretsiz adımsayar uygulamaları arasında yer alması da en büyük avantajlarından bir tanesi. Eğer uygulamanın tüm özelliklerini kullanmak istiyorsunuz bir miktar ücret ödeyerek Pro sürümüne sahip olabilirsiniz.


StepsApp Adımsayar Uygulaması

stepsapp

Önceliği adım saymak olan StepsApp Adımsayar Uygulaması’nı en iyi adımsayar uygulamalarından biri olarak niteleyebililiriz. Sade ve kullanışlı bir ara yüze sahip olan uygulama takip çizelgesi özelliği de sunuyor. Bu çizelge ile günlük atılan adım sayısını gösteriyor. Güvenli ve detaylı veri kaydı alan uygulamanın günlük istatistik gösterme ve kalori takibi yapma gibi özellikleri de var. Uygulama 11 ayrı dili destekliyor ve kullanıcıların menüleri kolayca anlamasını sağlıyor. Ayrıca ana ekrana ekleyeceğiniz Widget ile günlük istatistiklerinizi takip edebilirsiniz.


Pedometre

pedometre adım sayar

Amacına uygun olarak hazırlandığından oldukça işlevsel olan Pedometre Uygulaması, adımlarınızı saymanızı ve kilo, kalori takibi yapmanızı sağlıyor. Uygulamanın ara yüzü oldukça basit, sadece bir oynatma ve durdurma kontrolü için tuş bulunuyor. Bu kontrolü kullanarak adımsayarı başlatabiliyorsunuz. Attığınız adım sayısını kaydeden uygulama saatlik hızınız konusunda da bilgi veriyor. Kaç saat yürüdüğünüz ve kat ettiğiniz mesafe gibi ayrıntıları da size veriyor. Uygulamayı başlattığınız andan itibaren verileri grafikten okuyabiliyorsunuz. GPS izleme özelliğinin olmaması pilden büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlıyor. Ürünün Android cihazlar için ücretsiz adımsayar uygulamaları arasında yer alıyor.


GStep Adım Sayar Uygulaması

stepsapp

Farklı temaların bulunduğu ve farklı ara yüz dizilimlerine ulaşabileceğiniz GStep Adım Sayar Uygulaması, basit fakat amaca uygun uygulamalardan bir tanesi. Sade ve güzel tasarımıyla günlük aldığınız su miktarı, yaktığınız kalori miktarı gibi bilgileri de sizlere sunarken başarılı bir şekilde adım takibi de yapıyor. Ayrıca dilerseniz günlük veya haftalık olarak rapor alabilmenizi de sağlıyor.


Pacer

pacer

Profesyonel bir adım sayar uygulaması kullanmak istiyorsanız en iyi seçeneklerden birisi Pacer uygulaması olacaktır. En iyi adımsayar uygulamaları içerisinde yer alan programın hassas adım takibi özelliği de var. Bu da adımları % 100 doğru saydığını gösteriyor. Akıllı saatlere de uyum sağlayan uygulamanın Fitbil akıllı saatleri için sunmuş olduğu veri takibi özelliği de bulunuyor. Tercihinize göre daha çok özelliğe sahip olan bir premium versiyonu da mevcut olan uygulamanın GPS desteği sunan farklı bir yönü mevcut. Tercih ederseniz GPS desteğini açabilir ve adım attığınız konum, mesafe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Premium versiyonu sayesinde egzersiz araçları ve koçluk gibi bazı ek özelliklere sahip olabilirsiniz.


Runkeeper

runkeeper

En detaylı adımsayar uygulamalarından biri olan Runkeeper’ı, aynı zamanda aktivite uygulaması olarak da kullanabilirsiniz. Yürüyüşlerinizi ve koşularınızı kayıt altına aldığı gibi uygulamanın fitness bölümü sayesinde günlük aktivitelerinizi de görebilirsiniz. Abonelik satın alan kullanıcılar için antrenman desteği sunan uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi de GPS kullanımına sahip olması. Bu sayede yürüyüş mesafelerinin ve mesafe ölçümlerinin daha doğru şekilde yapılıyor olduğunu söyleyebiliriz.


Easy Fit Pedometre

easy fit pedometre adım sayar

En iyi adımsayar uygulamaları listesinde mutlaka olması gereken uygulamadan bir tanesi de Easy Fit Pedometre… Uygulama ana ekran üzerinde 30 farklı tema seçeneği sunuyor. Bu temalar içerisinde seçim yaparak uygulamayı kendinize özel hale getirebiliyorsunuz. Ana ekran için widget desteği de sunuluyor. Bu sayede siz arka planda uygulamayı açmasanız bile adım takibinin yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca adım ve yakılan kalori için uygulama grafik sistemine de sahip. Bu grafik sistemi üzerinde attığınız adım ve yaktığınız kaloriyi kolayca görebiliyorsunuz.


Runtastic Steps

adidas runtastic

Günlük aktivite takibi yapmayı sağlayan Runtastic Steps uygulaması, adım saymanın dışında günlük verinizin ne olduğu konusunda da bilgi veriyor. Giyilebilir olan ürünlerle uyum içerisinde çalışan adım sayar uygulamasının, uyku takibi ve fitness takibi gibi özellikleri de mevcut. Etkinlik özetleri ve ilerleme takipleri gibi ayarları bulunan uygulamanın tüm özelliklerini kullanabilmek için ücretli olan sürümünü satın almanız gerekiyor.


Noom Walk

noom walk

Uygulamayı hem adımsayar hem de sosyal amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz kullanıma izin veren uygulama çevrenizde bulunan ve aynı uygulamayı kullanan kişiler ile tanışıp sosyalleşme imkanı da sunuyor. Noom Walk uygulaması verilerinizi aylık ya da haftalık değil sadece günlük almanıza olanak sunuyor.


Google Fit Uygulaması

google fit

Günlük spor aktivitelerinizi takip eden ve sağlıklı yaşam sürmenizi sağlayan başarılı bir uygulama. Google’ın resmi uygulaması olarak karşımıza çıkan ürün Android telefon ve tablet dışında Android Wear cihazlar ile de uyumlu olarak çalışıyor. Gün içerisinde yaptığınız yürüyüş, koşu veya bisiklet aktivitelerinizin tamamını tespit ederek size veri sunuyor. En güzel özelliklerinden bir tanesi kendinize hedefler koyarak hedefe ne kadar yaklaştığınızı ya da geçtiğinizi görmek oluyor. Ayrıca sağlık ve spor uygulamaları ile uyumu çalışarak spor ve sağlık işlemlerinizi tek bir uygulama üzerinden kontrol etmenizi sağlıyor. Gün içinde ne kadar adım attığınız sağlığınız ve formunuz için önemli olduğundan bu adımsayarı tercih edebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here