Hemen her annenin favori bir kek tarifi mutlaka vardır… Birkaç basit malzeme ile şahane bir lezzet hazırlamak için de iyi bir kek kalıbı! Çeşitli tariflerinizi en şık sunumlarla sergilemek için güzel görüntülü, kolay kullanımı olan bir kek kalıbı arıyorsanız doğru adrestesiniz. Malzemeyi kalıba yapışmadan çıkarabilmek, her yerini eşit oranda pişirebilmek, görüntüde farklılığı yakalayabilmek için ihtiyacınız olan şey doğru kek kalıbını kullanmak… En iyi kek kalıbı listemizden başarılı bir sonuç için kullanım amacınıza en uygun ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz.

Sıra Model MalzemeİyiÖneri Puanı
1Emsan AryaDöküm Granit Kaplama10/10
2Schafer ArianaGranit Kaplama10/9.8
3PaşabahçeSeramik Kaplama10/9.9
4PorlandPorselen10/9.7
5TaçDöküm Granit Kaplama10/9.8
6TantitoniKarbon Çelik10/9.9
7Karaca Black GoldAlüminyum10/9.8
8Kitchenaid BundtAlüminyum Döküm10/9.9
9Fackelmann 2601Seramik Kaplama10/10
10Emsan Griss HardstoneAlüminyum Döküm10/9.9
11Tefal J1641314Karbon Çelik10/9.8
12ThermoadAlüminyum Döküm10/9.9
13Taç Rüzgar GülüGranit Döküm10/9.7
14Emsan CircleAlüminyum10/9.8
15Tefal EasybakeKarbon Çelik10/9.9
En İyi Kek Kalıbı Öneri Listesi

En İyi 15 Kek Kalıbı Tavsiyesi

En iyi kek kalıbı tavsiyeleri listemizde harika keklerle beş çayı sofralarınızı şenlendirecek en iyi 15 markanın farklı modellerine yer veriyoruz. Listemizde yer alan kek kalıbı seçenekleri arasında bütçenizi yormayacak fiyat/fayda oranı yüksek seçenekler de bulunuyor.

Emsan Arya 24 cm Döküm Kek Kalıbı

Emsan Arya 24 cm Döküm Kek Kalıbı

Çapı: 24 cm
Malzeme: Döküm Granit Kaplama
Yüksekliği: 10 cm

24 cm çapındaki ve 10 cm yüksekliğindeki klasik kek kalıbı görünümlü Emsan Arya, döküm malzemeden üretilerek iç ve dış kısmı granit ile kaplanmış durumda. Bu yapı sayesinde ısıyı içten dışa taşıyan kalıp, kekin içini de yeterince güzel pişerek hamur olmamasına olanak sağlıyor. Elde yıkanması tavsiye edilen ürün mikrodalgada kullanılamıyor.


Schafer Ariana 3’lü Granit İç Yüzeyli Kek Kalıbı Seti

Schafer Ariana 3’lü Granit İç Yüzeyli Kek Kalıbı Seti

Göbekli Kalıbın Çapı: 25 cm
Göbekli Kalıbın Derinliği: 7,5 cm
Kelepçeli Kalıbın Çapı: 27 cm
Kelepçeli Kalıbın Derinliği: 7 cm
Baton Kalıbın Ölçüleri: 25 x 12 x 6 cm
Malzeme: Granit Kaplama

Granit iç yüzeye sahip yanmaz yapışmaz en iyi kek kalıbı modellerinden biri olan Schafer Ariana serisi 3 paket halinde satışa sunuluyor. Göbekli kek kalıbı, kelepçeli kek kalıbı ve baton kek kalıbı olmak üzere üç farklı ürünün yer aldığı bu paket farklı tarifler denemeniz için yardımcı oluyor. Yanmaz boya ile boyanmış olan dış yüzeyi şık görünüm katarken uzun süre kullanmanıza da imkan sunuyor.


Paşabahçe Borcam Yapışmaz Seramik Kaplama Dilimli Kek Kalıbı

Paşabahçe Borcam Yapışmaz Seramik Kaplama Dilimli Kek Kalıbı

Göbekli Kalıbın Çapı: 22 cm
Baton Kalıbın Ölçüleri:
31 x 12, 5 cm
Malzeme:
Seramik Kaplama

Alman Greblon seramik kaplama teknolojisiyle kaplanmış 22 cm çapındaki Paşabahçe kek kalıbı bu özelliği sayesinde yapışmaz bir iç yüzeye sahip. 1680 cc iç hacme sahip olan kalıp ile pişirdiğiniz kekleri kolay dilimleyerek servis edebilir veya bütün olarak çay sofralarınıza getirebilirsiniz. Kalıbın kaygan iç yüzeyi sayesinde hem daha az yağ kullanabilir hem de kullanım sonrası kalıbınızı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Set halinde satılan bu ürünün aynı özelliklerde baton kek kalıbı ile farklı desende tatlı yapabilirsiniz.


Porland Porselen Tart Kalıbı

Porland Porselen Tart Kalıbı

Çapı: 25 cm
Malzeme:
Porselen

25 cm çapındaki Porland kalıp ile kek ve tartlarınızı zahmetsizce pişirebilirsiniz. Doğal porselenden yapıldığı için daha sağlıklı kekler yemenize olanak tanıyan bu kalıp, aynı zamanda hem fırında hem de mikrodalgada rahatlıkla kullanabildiği gibi gerektiğinde servis için de tercih edebilirsiniz.


Taç Fırın Döküm Kek Kalıpları Gold

Taç Fırın Döküm Kek Kalıpları Gold

Çapı: 25 cm
Derinliği:
10 cm
Ağırlığı:
680 gr
Malzeme:
Döküm Granit Kaplama

Taç kek kalıbının yapışmaz özellikteki iç kısmını az miktarda yağ ile yağladıktan sonra kullanabilirsiniz. 25 cm çapında olan bu kalıpta hem görsel hem de lezzet bakımından harika kekler yapabilirsiniz. Ancak tüm diğer döküm kalıplar gibi Taç serisini de bulaşık makinesine koymadan, elde yıkmanız öneriliyor. Ayrıca kalıbı soğuduktan sonra yıkamaya da dikkat etmeniz gerekiyor.


Tantitoni Renkli 12’li Muffin Kalıbı

Tantitoni Renkli 12’li Muffin Kalıbı

Ebat: 27 x 35 cm
Malzeme:
Karbon Çelik

Renkli ve sempatik ürünleriyle ön plana çıkan Tantitoni’nin 27×35 cm ebadındaki 12Li Muffin Kalıbı karbon çelikten üretilmiş. Çift kat kaplaması olan kalıp kolay temizlenebiliyor ve ürün kalıba yapışmıyor. 200 dereceye kadar ısıya dayanıklı olan muffin kalıbının kullanmadan önce yağlaması gerektiği gibi kekleri çıkarmak içinde soğumasını beklemeniz gerekiyor. 3 farklı renkte satılan bu ürün doğrudan ateşte veya mikrodalgada kullanılamıyor.


Karaca Black Gold Kelepçeli Kek Kalıbı

Karaca Black Gold Kelepçeli Kek Kalıbı

Çapı: 26 cm
Malzeme:
Alüminyum

Mikro dalgada kullanıma uygun olan Karaca, kelepçeli olduğundan kolayca keklerinizi çıkarmaya yardım ediyor. Ayrıca bu kalıpta sadece klasik kek değil, pandispanya veya cheesecake yapılabiliyor. 26 cm çapında olan bu kalıp alüminyum malzemeden üretildiği için elde yıkanması tavsiye ediliyor.


Kitchenaid Bundt Kek Kalıbı

Kitchenaid Bundt Kek Kalıbı

Çapı: 24 cm
Malzeme:
Alüminyum Döküm

Özellikle pişirmeye hazırlık aşaması ürünleriyle popüler olan Kitchenaid, Bundt kek kalıbıyla da büyük ilgi görüyor. 0,8 mm kalınlığındaki kaplamasıyla hem yüksek ısıya dayanıklı hem de yapışma yapmıyor. Temizlik için de pratik bir ürün olan alüminyum döküm malzemeden üretilmiş olan Bundt kek kalıbı 230 derecelik ısıya kadar fırında kullanılabiliyor. Ayrıca ürün bulaşık makinesinde de temizlenebiliyor.


Fackelmann 2601 Back-Harmonie Emaye Tabanlı Kelepçeli Kek Kalıbı

Fackelmann 2601 Back-Harmonie

Çapı: 26 cm
Isı Dayanıklılığı:
230 C
Malzeme:
Seramik Kaplama

Fackelmann Back-Harmonie serisi emaye tabanlı ve kelepçeli kek kalıbı, yapışmaz seramik takviyeli kaplamasıyla oldukça başarılı. Pişirme sonrası ürünü kolaylıkla çıkarabilmeyi mümkün hale getiren premium yapışmaz kaplamasıyla öne çıkan kalıp, ısı iletimi açısından son derece başarılı. Alman teknolojisine sahip olan ürünün servis tepsisi bulaşık makinesine uygun olduğu gibi geri kalan parçaların elde yıkanması gerekiyor. Ayrıca 230 derece ısıya kadar kullanılabilen bu ürün, kekin eşit oranda pişmesini sağlıyor.


Emsan Griss Hardstone

Emsan Griss Hardstone

Çapı: 24 cm
Malzeme:
Alüminyum Döküm Quantanium Granit Kaplama

Dört farklı renk ile satışa sunulan Emsan Griss Hardstone, en çok satılan kek kalıpları arasında yer alıyor. Alüminyum döküm gövdeye sahip olan bu kalıp, 3 kat quantanium ve granit kaplaması sayesinde hamurun yapışmamasını sağlıyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilir olan bu ürün, doğrudan ısıda veya mikrodalgada kullanılamıyor. Çizilmelere karşı dayanıklı olan bu ürün, yapışmaz özelliği sayesinde kolay temizlik sağlıyor.


Tefal J1641314 Delibake Kelepçeli Yuvarlak Kek Kalıbı

Tefal J1641314

Çapı: 25 cm
Malzeme:
Karbon Çelik

İster pandispanya ister cheescake isterseniz de kek yapabileceğiniz Tefal J1641314 kelepçeli olmasından dolayı kolayca çıkarak tatlının şeklini bozmuyor. Geniş tabanı sayesinde taşma gibi problemler yaratmayan bu kek kalıbı yapışmayan yüzeyi sayesinde kolayca temizlenebiliyor. 25 cm boyutunda olan bu kalıp Almanya’da üretiliyor.


Thermoad Alüminyum Döküm Granit Turta Tart Kalıbı

Thermoad

Çapı: 26 cm
Malzeme:
Alüminyum Döküm Granit Kaplama

Çok satan ürünler arasında olan Thermoad Alüminyum Döküm Granit Turta Tart Kalıbı gri, rose gold ve vizon renklerinde satışa sunuluyor. Standart kek kalıplarına göre daha derin olan ürün sayesinde taşma problemi son buluyor. PFOA içermeyen bu kek kalıbı özel granit kaplamasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca 2 yıl garantiye sahip olan bu ürün kullanıcıları memnun ediyor.


Taç Rüzgar Gülü Baton Döküm Kek Kalıbı

Taç Rüzgar Gülü Baton Döküm Kek Kalıbı

Boyut: 34 x 15 cm
Malzeme:
Granit Döküm

Yuvarlak kek kalıplarından sıkılanların çokça tercih ettiği Taç Rüzgar Gülü Baton kek kalıbı yapışmaz yüzeyi sayesinde kekin tek parça halinde kolayca çıkmasını sağlıyor. 912 gram ağırlığa sahip olan kek kalıbı şekliyle masalara şıklık katıyor. Döküm özelliğinden dolayı kullanıcıların memnun olduğu bu ürün kekin hızlı pişmesine de yardım ediyor.


Emsan Circle 2’li Kek Kalıbı Seti

Emsan Circle 2’li Kek Kalıbı Seti

Çapı: 24 ve 28 cm
Malzeme:
Alüminyum

İkili set halinde satılan Emsan Circle çayın yanına kolayca tatlı hazırlamak isteyenlerin tercihi. Sadece kek yapmaya değil başka tatlı tariflerini de hazırlamaya imkan tanıyan bu set kalıptan kolayca çıkmasıyla da kullanıcıları memnun ediyor. Ayrıca fiyat olarak da uygun olan bu kek kalıbı seti alüminyum malzemeden üretiliyor.


Tefal Easybake Muffin Kalıbı

Tefal Easybake Muffin Kalıbı

Çapı: 38 x 27 cm
Malzeme:
Karbon Çelik

Birbirinden lezzetli muffinleri kolayca yapabilmeyi sağlayan Tefal Easybake yapışmayan özelliğiyle tek parça halinde çıkarmaya yardım ediyor. Aynı anda 12 adet muffin yapabilmeyi sağlayan bu kalıp 38 cm boy, 27 cm ene sahiptir. Ayrıca malzeme olarak karbon çelikten üretilen ürün Almanya’dan geliyor.


Birbirinden lezzetli kekler için kullanılan kalıplar hakkında merak edilen soruların yanıtlarını aşağıdaki kısımda bulabilirsiniz.

Kaç Çeşit Kek Kalıbı Vardır?

Cam Kek Kalıbı: Isı iletkenliği açısından başarılı olan cam kalıplar kekin hızlı bir şekilde pişmesini sağlar. Sunum için de kolaylık olan cam kalıpların tek dezavantajı ise yapışmama özelliğinin olmaması. Bunu kontrol edebilmek için cam kalıbınızı kullanmadan önce çok iyi yağlamayı unutmayın.

Döküm Kek Kalıbı: Son yıllarda döküm malzemeden üretilen mutfak gereçlerine ilgi oldukça fazla. Gerçekten iyi pişmiş ve güzel kabarmış kekler için tercih edebileceğiniz en iyi kek kalıplarından biri döküm olanlar. Isıyı her noktaya eşit ileten materyali sayesinde sonucu sürpriz olmayan kekler pişirebileceğiniz döküm ürünler soğuma aşamasında ve kalıbın bakımında biraz sabır gerektiriyor.

Seramik Kek Kalıbı: Kolay temizlenebilme özelliği olan ve yapışma riskini azaltan seramik kek kalıpları ürünü kurutmadan nemli bırakma özelliğiyle çok beğeniliyor. Sufle gibi nemli kalmasını istediğiniz tarifleriniz için en ideal kek kalıbı seçeneği olan seramik kek kalıplarının dezavantajı ise kolay kırılabilme ihtimali…

Silikon Kek Kalıbı: Yapışmama garantisi veren silikon kek kalıpları kolaylıkla form değiştirebilmeleri sayesinde içindeki ürünün hemen çıkarabilmenizi sağlıyor. Temizliği de oldukça kolay olan silikon kalıplar hemen her boyda ve şekilde bulunabilen seçenekleriyle kullanıcıların en çok tercih ettiği kek kalıbı çeşitlerinden oluyor.

Kağıt Kek Kalıbı: Tek kullanımlık olmaları sayesinde oldukça pratik olan kağıt kek kalıpları hem tek başına hem de metal veya silikon kalıpların içinde kullanılıyor. Özellikle süslü muffinler yapmak için tercih edilen ve rengarenk desenleriyle göz alan kağıt kalıplar porsiyon kekler için de ideal.

Kelepçeli Kek Kalıbı: Özellikle üzeri soslu cheesecake gibi kekler hazırlamak için tercih edilen ve kalıptan çok kolay çıkarılmasına fayda sağlayan bu çeşitler her evin ihtiyacı…

Kelepçeli Kalıptan Kek Nasıl Kolay Çıkar?

kek kalıpları arasında oldukça kolay kullanıma sahip olan kelepçeli ürünler, kekin daha kolay çıkmasına yardım ediyor. Bunun için tek yapmanız gereken fırından çıkan kekin biraz soğumasını beklemek. Bu beklemenin amacı ise kekininiz kırılmadan bütün halinde çıkabilmesine yardım etmek. Soğuyan kekiniz ile kalıbı ayırmak için bir bıçak yardımıyla kenarlarından geçmeniz gerekiyor. Ardından kelepçeyi açarak kolayca kekinizi tek parça halinde alabilirsiniz.

Metal Kek Kalıbı Nasıl Kullanılır?

Metal kek kalıpları kullanılmadan önce muhakkak iyice yağlanması gerekiyor aksi takdirde dökülen hamur yapışarak kekin bütün halde çıkmasına engel oluyor. Ayrıca kağıt veya silikon kalıplarda yaşanan şekil bozulması olmadığı için hemen fırına atmanıza gerek kalmıyor.