Kusursuz ve harika bir haşlanmış yumurta için hazırladığımız listeye göz atmalısınız. En iyi yumurta pişirme makinelerini bir araya getirdik. Tamamen pişmiş haşlanmış yumurta için oldukça büyük bir zahmet gerekiyor. Hazırladığımız liste içerisindeki modeller sayesinde bu dertten kurtulabilirsiniz.

SıraModelYumurta KapasitesiİyiÖneri Puanı
1Arçelik Yp 9944 I6 Adet10/9.9
2Caso 2771 E98 Adet10/9.8
3Wmf Kitchen Minis1 Adet10/9.9
4Stilevs SGH261007 Adet10/9.8
5Briz BR3608 Adet10/9.8
6Arnica Omega7 Adet10/9.7
7Fakir Eggy Master8 Adet10/9.8
8Kiwi KEB-43087 Adet10/9.6
9Sinbo SEB-58037 Adet10/9.8
10King P-650 Kottos7 Adet10/9.5
11GoldMaster Gm-7444s7 Adet10/9.6
12Schwarz7 Adet10/9.9
13VESTEL Rose6 Adet10/9.8
14WMF 4150700117 Adet10/9.7
15Cuisinart10 Adet10/9.8
En İyi Yumurta Pişirme Makinesi Öneri Listesi

Yumurta Pişirme Makinesi Tavsiyeleri

Yumurta pişirme makinesi tavsiyelerini aşağıdaki kısımda bulabilirsiniz. Maddeler halinde incelediğimiz modellere mutlaka göz atmalısınız. Tam pişmiş ve haşlanmış yumurtalar için bu makinelere ihtiyacınız olabilir. İşte piyasanın en iyi yumurta pişirme makineleri.

Arçelik Yp 9944 I Yumurta Pişirme Makinesi

Güç (W): 400
Yumurta Adedi: 6
Zamanlayıcı: Var
Şeffaf Koruyucu Kapak: Var

6 adet yumurta pişirme kapasitesine sahip olan Arçelik Yp 9944, paslanmaz çelik gövdesi ile güven veriyor. Ayarlanabilir derecesi ile istenilen kıvamda yumurtalarınızı pişirebilirsiniz. Şeffaf koruyucu kapağı sayesinde yumurtalarınızı kontrol edebilmeniz mümkün. İçerisinde barındırdığı ölçü kabı ile yumurtanın pişme derecesine en uygun su miktarını belirleyebilirsiniz.


Caso 2771 E9 8’li Yumurta Pişirme Makinesi

LED ışıklı ON/OFF Tuşu: Var
Paslanmaz Çelik Tasarım: Var
Yumurta Pişirme Alanı: 8
Güç: 400 Watt

Tamamen paslanmaz çelik bir tasarıma sahip olan Caso 2771 E9, pişirme işlemi bittiği sırada sinyal verebiliyor. Aynı zamanda çıkarılabilir yumurta taşıyıcısı bulunmaktadır. Elinizi yakmadan yumurtaları kolaylıkla suya taşıyabilirsiniz. 8 adet yumurta pişirme haznesi yer almaktadır. Dış görünüş olarak sade ve şık bir tasarıma sahip olan bu modeli, siz okurlarımıza tavsiye ediyoruz.


Wmf Kitchen Minis Tekli Yumurta Pişirme Makinesi

Güç (W): 100
Yumurta Adedi: 1
Sinyal Verme: Var
Paslanmaz Çelik: Var

Kusursuz ve güvenli haşlanmış yumurtalar için Wmf Kitchen Minis, oldukça uygun bir ürün diyebiliriz. Tekli yumurta pişirme haznesi sayesinde enerji tasarrufu sağlamanız mümkün. Aynı zamanda yumurtanızın sulu veya tamamen pişmiş olmasını da ayarlayabilirsiniz. Sinyal sesi ile uyarı verebilen cihaz kullanıcılara daha kaliteli bir deneyim sunuyor.


Stilevs Yumurta Pişirici SGH26100

Güç (W): 360
Yumurta Adedi: 7
Sinyal Verme: Var
Buharda Yumurta Pişirme Kabı: Var
Sesli Uyarı: Var

Sabah kahvaltınızda harika yumurtalar yemek için güzel bir yumurta pişirme makinesine sahip olmanız gerekir. 7 adet yumurta pişime kapasitesine sahip olan Stilevs SGH26100, sesli uyarı özelliğini içerisinde barındırmaktadır. Aynı zamanda pişirme ölçü kabı ve iğnesiyle birlikte satılmaktadır.


Briz BR360 Yumurta Pişirme ve Haşlama Makinesi

Güç (W): 500
Yumurta Adedi: 8
Sinyal Verme: Var
Paslanmaz Gövde: Var
Buharda Yumurta Pişirme Kabı: Var
Sesli Uyarı: Var

Aynı süre içerisinde 8 adet yumurtayı birlikte pişirebilirsiniz. Paslanmaz çelikten oluşan bir gövdeye sahiptir. Led ışıklı kontrol düğmesi, 3 farklı pişirme kademesi, ölçü ayar kabı gibi özellikleri bünyesinde barındıran Briz BR360, en iyi yumurta pişirme makineleri arasında yer almaktadır. Haşlanmış yumurtanın yanı sıra sahanda yumurta pişirme imkanı da sunmaktadır.


Arnica Omega Yumurta Pişirme Makinesi

Güç: 360 W
Gösterge Işığı: Var
Alarm Sinyali: Var
Ölçü Kabı ve İğne: Var
Buharda Yumurta: Var
Açma / Kapama Düğmesi: Var

Hızlı bir şekilde yumurta pişirmek istiyorsanız Arnica Omega tam size göre bir ürün. Her yere sığabilen dış görünüşü sayesinde mutfağınızda yer kaplamaz. Dilediğiniz kıvamda yumurtalarınızı pişirebilirsiniz. Enerji tasarrufu konusunda oldukça marifetli olan Arnica Omega, gösterge ışığı ve alarm sinyali sayesinde tüketici odaklı olduğunu kanıtlıyor.


Fakir Eggy Master Yumurta Pişirici

Güç (W): 500
Yumurta Adedi: 8
Paslanmaz Çelik: Var
Zamanlayıcı Pişirme Ayarı: Var
4 Tane Kırarak Yumurta Pişirme Kapasitesi: Var

Tüketicilerin en çok tercih ettiği yumurta pişirme makinelerinden olan Fakir Eggy Master, paslanmaz çelikten oluşan bir gövdeye sahiptir. 8 adet yumurta pişirme haznesine sahiptir. Aynı zamanda dönebilen ayarlama düğmesi, led gösterge ışığı ve ölçüm kabı da bulunaktadır. Pişirmek istediğiniz yumurtanın kıvamını manuel olarak ayarlayabilirsiniz.


Kiwi KEB-4308 Yumurta Pişirici

Sesli Uyarı: Var
Güç (W): 450
Yumurta Adedi: 7

Tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. Sahip olduğu özelliklerinin yanında fiyatı oldukça uygun olan Kiwi KEB-4308, adeta göz dolduruyor. 7 adet yumurta pişirme haznesi bulunan modelde sesli uyarı özelliği de bulunmaktadır. Güç tasarrufunun yanı sıra küçük yapısıyla yer kaplamıyor ve hızlı bir şekilde çalışıyor.


Sinbo SEB-5803 7’li Yumurta Pişirme Makinesi

Güç: 350 Watt
Renk: Siyah
Otomatik Kapanma: Var
Sesli Uyarı: Var
Yumurta Kapasitesi: 7 Adet
Pişirme Alternatifleri: Rafadan – Orta Pişmiş – Katı

Yumurtalarınız istenilen kıvama geldiğinde cihaz otomatik olarak kapanır ve uyarı verir. Ergonomik tasarıma sahip olan Sinbo SEB-5803, mutfağınızda çok az yer kaplar. Dış kapağı diğer cihazlara göre farklıdır. Cam bir yapıdan oluşan şeffaf kapak sayesinde yumurtalarınızı gönül rahatlığıyla kontrol edebilirsiniz.


King P-650 Kottos Yumurta Pişirme Makinesi Kırmızı

Güç: 350 Watt
Renk: Kırmızı
Otomatik Kapanma: Var
Sesli Uyarı: Var
Yumurta Kapasitesi: 7 Adet

Fiyatı oldukça uygun olan King P-650 Kottos, 7 adet yumurta pişirme kapasitesine sahiptir. İstediğiniz kıvamda yumurtalarınızı pişirebilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra kullanıcıya uyarı vererek yardımcı olmaktadır. 350w güçle çalışmaktadır. Böylelikle enerji tasarrufuna da katkıda bulunmaktadır.


GoldMaster Gm-7444s Yumurta Pişirici

GoldMaster

Güç: 360 Watt
Renk: İnox
Otomatik Kapanma: Var
Yumurta Kapasitesi: 7 Adet

360 watt güçle çalışan GoldMaster Gm-7444s Yumurta Pişirici 7 adet yumurta pişirme kapasitesine sahip. Bu sayede kalabalık ailelerin bile rahatça kullanacağı bu ürün otomatik kapanma özelliği ile güvenli kullanım sunuyor. Ayrıca şeffaf kapağı ve paslanmaz çelik malzemesi ile dayanıklı olan bu yumurta pişirme makinesi çırpılan yumurtaları da buharda pişirebiliyor.


Schwarz Yumurta Pişirme Makinesi

Schwarz

Güç: 350 Watt
Renk: Siyah
Otomatik Kapanma: Yok
Sesli Uyarı: Var
Yumurta Kapasitesi: 7 Adet

Çıkartılabilir yumurta haznesine sahip olan Schwarz işi bittiğinde uyarı veriyor. 350 watt gücünde olan bu cihaz 7 adet yumurtayı aynı anda pişirebiliyor. 2 yıl garantiye sahip olan ürün kullanıcılar tarafından övgüyle söz ediliyor.


VESTEL Rose Yumurta Pişirme Makinesi

VESTEL

Güç: 435 Watt
Renk: Pembe
Otomatik Kapanma: Var
Sesli Uyarı: Var
Yumurta Kapasitesi: 6 Adet

Vestel markasının çıkarmış olduğu bu yumurta makinesi rengi ve tasarımıyla mutfaklara farklı hava katıyor. 435 watt gücünde olan bu makine otomatik kapanma özelliğiyle hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de güvenli kullanım sunuyor. 3 farklı moda sahip olan bu cihaz yumurtaları hazırladığında sesli uyarı veriyor.


WMF 415070011 7’li Yumurta Pişirici Makinesi

WMF

Güç: 380 Watt
Renk: Siyah
Otomatik Kapanma: Yok
Sesli Uyarı: Var
Yumurta Kapasitesi: 7 Adet

Yumurtaları hazırladığında sinyal sesi ile uyaran WMF 415070011 sayesinde başına beklemenize gerek kalmıyor. Aşırı ısınmalara karşı güvenilirliğini koruyan bu ürün 7 adet yumurta pişirme kapasitesine sahip. Ayrıca 3 farklı pişirme moduna sahip olan bu ürün 380 watt gücünde çalışıyor.


Cuisinart Çok İşlevli Yumurta Pişirme Makinesi

Cuisinart

Güç: 600 Watt
Renk: Siyah
Otomatik Kapanma: Yok
Sesli Uyarı: Var
Yumurta Kapasitesi: 10 Adet

Fiyat bakımından diğer ürünlere oranla pahalı olan Cuisinart aynı anda 10 adet yumurta pişirebiliyor. Sadece yumurta haşlama değil omlet yapmaya da olanak tanıyan bu ürün aynı zamanda yumurta sarısı ile beyazını ayrı pişirme özelliğine de sahiptir. Pişme hazır olduğunda sesli uyarı veren bu cihaz kolay kullanımı ve 600 watt gücü ile dikkat çekiyor.


Yumurta pişime makineleri, sağlıklı bir biçimde hem haşlanmış hem de sahanda yumurta yapmanızı sağlar. Kahvaltınızı hazırlarken sürekli olarak yumurtalarınızı kontrol etmek zorundasınızdır. Ancak makineler bu durumda devreye giriyor. İstediğiniz kıvamda yumurtalarınızı hazırlayabilirsiniz. İşte kullanıcıların yumurta pişirme makineleri hakkında merak ettiği sorular ve cevapları.

Yumurta pişirme makinelerinde yumurta kaç dakikada pişer?

Yumurtanın kıvamına göre bu durum değişmektedir. Az pişmiş bir yumurta yaklaşık 2 dakika içerisinde hazır olur. Orta pişmiş bir yumurta makine içerisinde 5-6 dakika içerisinde pişmektedir. Çok pişmiş bir yumurta da ise 8-10 dakika sürebilmektedir.

Yumurta pişirme makineleri nasıl kullanılır?

Makine içerisinde haşlama yapmak için su eklemesi yapması gerekmektedir. Kıvam tercihine göre su eklemesi yapabilirsiniz. Az pişmiş yumurtalar için ölçüm kabına çeyreği kadar su koyabilirsiniz. Elbette ne kadar çok yumurta koyarsanız su miktarını da o kadar arttırmalısınız. Daha sonrasında makinenin önünde yer alan düğme yardımıyla pişirme işlemini başlatabilirsiniz. Pişirme bittikten sonra otomatik olarak makine duracaktır ve size sinyal verecektir. Daha sonrasında kabın kapağını açın ve yumurtalarınızı dikkatli bir şekilde içerisinden çıkartın.

Yumurta makinesine ne kadar su konur?

Öncelikle cihazı düz bir zemine yerleştirin. Ölçüm kabını kullanarak 8 yumurtalık bir makineye 140ml su koyun. Yumurtanın kabuğundan kolay bir şekilde ayrılması için koyduğunuz su çok önemlidir. Ölçüm kabından faydalanmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here