Kilo vermek için her yolu deneyen kişilerin sıklıkla tükettiği zayıflama çayları, forumu korumak veya fazlalıklarından kurtulmak isteyenlerin en büyük yardımcısı haline geldi. Genel olarak sindirim sistemini düzenleyen, iştah kesen ve yağ yakmayı hızlandıran bu çaylar, günümüzde fazlasıyla tercih ediliyor. Bu yazımızda uzmanlar tarafından onay almış en sağlıklı zayıflama çaylarını bulabilirsiniz.

Sıra MarkaİçeriğiİyiÖneri Puanı
1Feridun Kunak Detoks ÇayıKarışık Bitki10/9.8
2Doğuş Form Kiraz SaplıKiraz Sapı10/9.8
3Hekimhan Plates FormKarışık Bitki10/9.6
4Nurs Form AroniaAronia10/9.7
5Farmasi NutriplusKarışık Bitki10/9.8
6Herby Skinny TeaKarışık Bitki10/9.6
7Lipton Form PlusKiraz Sapı10/9.8
8Mecitefendi Kayısı AromalıKayısı10/9.7
9Arifoğlu 9 in 1Karışık Bitki10/9.9
10Çaykur Matcha DetoxYeşil Çay10/9.9
11Doğuş Form KarışıkKarışık Bitki10/9.8
12Ofçay HalisaneKarışık Bitki10/9.6
13Doğadan Form Kiraz SaplıKiraz Sapı10/9.7
14Mecitefendi KinoaKinoa10/9.4
15HünnapKarışık Bitki10/9.6
En İyi Zayıflama Çayı Öneri Listesi

En İyi Zayıflama Çayı Tavsiyeleri

Gösterdikleri etkilerle kullanıcılardan olumlu puanlar almayı başaran piyasada en çok tercih edilen zayıflama çaylarını liste haline getirdik. İşte doktorlar tarafından önerilen en etkili zayıflama çayı tavsiyeleri.

Feridun Kunak Detoks Çayı

Ünlü doktor Feridun Kunak’ın özel tarifleri ve kürleri ile oluşturulan bu detoks çayı, zayıflama etkili olup metabolizmaya ve bağışıklığa iyi gelmektedir. İçerisinde birden çok bitkinin karışımı yer alan bu zayıflama etkili çayı, diğer bitki çayları gibi sıcak suyun içerisinde bırakılarak hazır hale getirilmektedir. Gün içerisinde 1 defa tüketilmesi tavsiye edilen Feridun Kunak zayıflama çayı, doğal yapısı sayesinde vücuda zarar vermeden kilo vermenize yardımcı oluyor.


Doğuş Form Kiraz Saplı Çay

Başarılı çay üreticisi Doğuş tarafından satışa sunulan Doğuş Form Kiraz Saplı Çay, en fazla tercih edilen çaylardan bir tanesi. Pek çok bitkiyle desteklenen bu çayı sağlıklı ve lezzetli bir seçenek olarak tercih edebilirsiniz. Ürün, metabolizmayı hızlandırıyor, idrar söktürüyor ve aynı zamanda bileşiminde kullanılan karışık bitki özleri ile bağışıklığınızı da destekliyor. Poşeti 5-6 dakika kadar kaynar su ilave edilmiş fincanda bekletip ardından tüketebileceğiniz form çayına limon da ilave edebilirsiniz.


Hekimhan Pilates Plates Form Çayı

Süzen poşetlerle paketlenmiş olan ürün, içeriğinde acı çehre, chia tohumu, gojiberry, biberiye, papatya, açlık otu, kiraz sapı, at kuyruğu, mısır püskülü, doğal özdeş kayısı aroması ve L-Carnitine gibi bitkisel ögeler bulunduruyor. Yemeklerden önce içilmesi önerilen bitki çayı, sindirim sistemine destek olup idrar söktürücü etkisiyle de fayda sağlıyor.


Nurs Form Aronia Çayı

Kullanıcıların lezzet konusunda başarılı bulduğu bir ürün olan Nurs Form Aronia Çayı, hem bitki çayı hem de form çayı olarak tercih ediliyor. Aşırı kilo verme odaklı arayışınız yoksa bu ürünü de seçenekler arasında bulundurup deneyebilirsiniz. Kaynar su içinde ortalama 5 dakika bekleterek çayın keyfini çıkarabilirsiniz.


Farmasi Nutriplus Nutritea Smart Form Karışık Bitki Çayı

80 gramlık poşetlerinde satılan Farmasi Nutriplus Nutritea Smart Form Karışık Bitki Çayı, pek çok kişi tarafından severek tüketiliyor. Kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alan bu çayda kiraz sapı, mate çayı, limon aroması, yeşil çay, rezene, funda otu, limon kabuğu, biberiye ve tarçın bulunuyor. Lezzetli karışım hem formunuzu korumanıza hem de kış boyunca elinizin altında alternatif bir bitki çayı bulundurabilmenize yardımcı oluyor.


Herby Skinny Tea – Form Çayı

Herby tarafından hazırlanan Skinny Tea form çayı, rutin diyetinize ilave olarak takviye edebileceğiniz bir ürün. Karahindiba, yeşil çay, mısır püskülü, at kuyruğu otu, mürver, mate çayı ve nane gibi bitkilerden oluşan içeriği de oldukça dengeli ve zengin. Kullanıcılar hem tadından hem de sonuçlarından oldukça memnun görünüyor. Ayrıca markanın farklı amaçlar için hazırlanmış olduğu diğer çay seçenekleri de olumlu yorumlarla destekleniyor.


Lipton Form Plus Çay Kiraz Saplı Çay

Lipton’un deneyimi ve ürün kalitesiyle öne çıkan bir diğer seçenek de Lipton Form Plus kiraz sapı çayı. Bu ürünün içeriğinde bulunan biberiye, huş ağacı yaprağı, mate yaprağı, fundalık otu, rezene, şeker otu, sinameki ve kiraz sapı sayesinde diyetinizi daha kolay sürdürerek sonucu hızlandırabilirsiniz. Hem yağ yakmanızı hem de ödem atmanızı sağlayıcı bitkilerle desteklenen Lipton Form Plus kiraz saplı çayı, fincana koyup üzerine kaynar su ilave ederek 3-4 dakika içinde demleyebilirsiniz.


Mecitefendi Kayısı Aromalı Form Çayı Süzen Poşet

Mecitefendi Kayısı Aromalı form çayı, kilo vermek isteyen kişilerin severek tükettiği çayların arasında yer alıyor. İçeriğinde bulunan sinameki, anason, papatya ve funda yaprağı gibi birçok bitkilerle aynı zamanda sindirim sisteminizi de düzenler. Kolay içimli bu yumuşak çayı, taze kaynamış su ile fincanda demleyerek içebilirsiniz. Tazeliğini koruması için rutubetten uzak bir yerde tutmayı unutmayın.


Arifoğlu Dokuzu Bir Yerde 9in1 Form Çayı

Arifoğlu 9in1 isimli form çayı, sahip olduğu güzel lezzeti sayesinde pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılıyor. Hem tadı hem de faydalarıyla kullanıcının devamlılığını sağlayan bu çay ile diyetinizi destekleyerek daha kolay kilo verebilirsiniz. İçeriğinde yeşil çay, funda, mate çayı, sinirli ot, biberiye, barut ağacı kabuğu, cinnema ve çoban çökerten gibi bitkiler bulunuyor. Genellikle günde 2-3 poşet kullanılması önerilen ürünü, kısa süre içinde bir fincanda hazırlayıp kolaylıkla içebilirsiniz.


Çaykur Matcha Detox Çayı

Tam olarak bir zayıflama çayı olmasa da Çaykur’un yerli üretimi olan matcha çayı, özellikle detox için uzmanlar tarafından fazlasıyla tavsiye ediliyor. Özel ve geleneksel yöntemlerle yerli yeşil çay pudrasından üretilmiş olan bu çay, hem güne iyi başlamak hem de detox ile bünyenizi güçlendirmek için kullanabileceğiniz en sağlıklı çaylardan birisi. Karadeniz’in güçlü duruşunu hayatınıza taşıyabilmeniz için de keyifli bir yol.


Doğuş Form Karışık Bitki Çayı

Doğuş Form Karışık Bitki Çayı

Doğuş markasının bir diğer zayıflama çayı olan Doğuş Form Karışık Bitki Çayı, yumuşak içimli olmasından dolayı kullananların hoşuna gidiyor. İçerisinde sinameki yaprağı, biberiye yaprağı, adaçayı yaprağı, kuşburnu, kiraz sapı, anason meyvesi, kayısı ve daha birçok farklı içeriği ile zayıflamaya ve fit olmaya yardımcı olan bu çay 20’li poşet olarak satılıyor. Bu sayede poşet çay her yerde rahatça içilebiliyor.


Ofçay Halisane Form Çayı

Ofçay Halisane Form Çayı

İçerisinde karışık bitki barındıran Ofçay Halisane Form Çayı tadından dolayı çok fazla tercih ediliyor. Düzenli kullanımda sindirim sistemini düzenleyerek zayıflamaya yardımcı olan bu çay bir fincan sıcak suda bekletilerek kolayca ve zahmetsizce tüketilebiliyor. Bir kutuda 20 poşet barındıran ofçay aynı zamanda daha enerjik olmayı da sağlıyor.


Doğadan Form Kiraz Saplı Karışık Bitki Çayı

Doğadan Form Kiraz Saplı Karışık Bitki Çayı

Zayıflama çaylarının içinde çokça tercih edilen Doğadan Form Kiraz Saplı Karışık Bitki Çayı metabolizmayı hızlandırdığından zayıflamaya yardım ediyor. Ayrıca kiraz sapının yanı sıra sinameki yaprağı, huş ağacı yaprağı, rezene, barut ağacı kabuğu, ısırgan yaprağı ve daha birçok bitki barındırıyor. Düzenli kullanımda istenilen görünüme kavuşmayı sağlayan çay aynı zamanda bağışıklığı da destekliyor.


Mecitefendi Kinoa Form Çayı

Mecitefendi Kinoa Form Çayı

İçerisinde katkı maddesi barındırmayan Mecitefendi Kinoa Form Çayı metabolizmayı hızlandırmanın yanı sıra yağ yakımını destekliyor. İştah kapatıcı özelliğe sahip olan bu çay gün boyu tok tuttuğu için zayıflamak isteyenlerin yardımına koşuyor. Ayrıca tadıyla da kendisini sevdiren bu çay fit ve sağlıklı vücuda kavuşturuyor.


Hünnap Bitkisel Zayıflama Ve Form Çayı

Hünnap Bitkisel Zayıflama Ve Form Çayı

Bir kutuda 30 adet bulunan Hünnap Bitkisel Zayıflama Ve Form Çayı biri aç karnına veya ara öğünlerde tüketim için uygundur. Yeşil çay, mate, funda, biberiye, barut ağacı kabuğu, rezene, hibiskus, kiraz sapı, anason, kekik ve civanperçemi içeriğiyle oldukça vitamin değeri yüksek olan bu çay zayıflamanın yanı sıra bağışıklığa da iyi geliyor.


Aşırı Zayıflatan Bitkiler

Aktarda Zayıflama Çayları adı altında satılan pek çok bitkisel ürün görmek mümkün. Ambalajlı ve markalı ürünlerin yanı sıra aşırı zayıflatan bitkiler bir araya getirilerek hazırlanmış, herhangi bir bilimsel araştırmaya dayanmayan karışımlar da bulunabiliyor. Bu konuda özellikle bu tip ürünlere rağbet etmemenizi ve kesinlikle içeriği belli olan güvenilir markaları kullanmanızı öneriyoruz.

Yasaklanan zayıflama çayları

Gıda ürünlerinin denetlenmesinden sorumlu olan kurumların yaptığı inceleme ve araştırmalar sonucu pek çok ürünün satışı yasaklanabiliyor. Zayıflama çayları da zaman zaman denetlenerek içlerinde uygun olmayan ürünler bulunan markalar Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yasaklanabiliyor. Diyetinize ilave olarak bir zayıflama çayı kullanmak istiyorsanız bakanlık onaylı ürünleri tercih edip, yasaklanan zayıflama çaylarını tüketmeyi hemen bırakmalısınız.

En hızlı zayıflatan çay hangisi?

  • Feridun Kunak Detoks Çayı
  • Doğuş Form Çayı Kiraz Saplı
  • Hekimhan Pilates Form Çayı
  • Nurs Form Aronia Çayı
  • Farmasi Nutriplus Nutritea Smart Form Karışık Bitki Çayı
  • Herby Skinny Tea
  • Lipton Form Plus Çay Kiraz Saplı
  • Mecitefendi Kayısı Aromalı Form Çayı
  • Arifoğlu Dokuzu Bir Yerde 9in1 Form Çayı
  • Çaykur Matcha Detox Çayı