Hesap yaparken her zaman parmaklarımız yeterli olmayabilir. Bunun yanında, seri işlemler yapılması gereken durumlarda kağıt üzerinde işlem yapma yeterince hızlı olmayacağı gibi yanıltıcı da olabilir. Bu nedenden dolayı, evde, okulda ya da iş yerlerinde işlem gerektiren durumlarda hesap makinesi kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Hesap makineleri, kendi aralarında çeşitli hanelerde işlem yapabilen cihazlar ve farklı işlemler yapan cihazlar olarak ayrılırlar. Tüm standartlarda işlem yapabilen ve çoklu sayı basamakları kullanabilen hesap makineleri oldukça kullanışlıdır. Bundan dolayı, özellikle okulda ve iş yerlerinde oldukça işe yarayacak hesap makinesi tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra MarkaHane SayısıİyiÖneri Puanı
1Casio1210/10
2Daxi1210/9.9
3Canon1210/10
4Classen1210/9.9
5Woodoy1210/9.8
6Noki1210/10
7Gıpta810/9.7
8Caslo1210/9.9
9Tangy1010/9.8
10Clariss1210/9.9
Hesap Makinesi Öneri Listesi

En İyi 10 Hesap Makinesi Tavsiyesi

Günlük hayatta yapılan hesaplamalar için kağıt üzerinde yapılan işlemler ya da parmak hesaplamaları yeterli olsa da iş yerleri ve okullarda gerekli olan matematik hesaplamaları için eksik kalabilir. İşte bu durumda devreye giren en iyi hesap makinesi önerilerini sizler için listeledik.

İşte en iyi Hesap Makinesi önerileri:

Casio HR-8RC-BK-DC

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 5x6x12 Cm
 • Hane Sayısı: 12

Çoklu bilimsel hesaplamalar da dahil olmak üzere çeşitli matematik işlemlerini yerine getirebilir. İdeal boyutlu olmasıyla oldukça az yer kaplayan Casio hesap makinesi, şık görüntüsü ve hızlı işlem özelliği ile kullanıcıları memnun etmektedir. Yumuşak tuş takımı sayesinde kütüphane gibi sessiz alanlarda kullanıma da uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** Ö**; İşim için aldım çok kullanışlı pratik bir hesap makinesi. Öncesinde de kullanıyordum ev için 2.sini aldım.

💬 M** Ş** K**; Gayet güzel ve kullanışlı mühendislik okuyorum ve yeterli geldi şimdilik okul bitene kadar da yeter sanırım.


Daxi X-200 Pembe

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 18×13 Cm
 • Hane Sayısı: 12

12 haneli işlemleri kolaylıkla yapabilen Daxi hesap makinesi, şık görüntüsü ile birlikte işlem hızı sayesinde okul ve sınavlarda tercih edilen ürünlerden biri olmuştur. 4 farklı renk seçeneği arasından dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Işıklı ekranı sayesinde işlem girme ve sonuç okuma kısmını rahatlıkla görebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; Bayıldım. Gayet büyük ve kaliteli. Fiyatı da muadillerine göre çok uygun. Paketlemesi ise mükemmeldi. Tavsiye ederim.

💬 H** T**; Rengi, kalitesi çok iyi, özenli paketlenmişti bunun için de ayrıca teşekkür ederim, böyle özenli satıcıların olması çok güzel. Düşünenler tereddütsüz alabilir.


Canon Ls-120hı Iıı

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 10.5x14x3.2 Cm
 • Hane Sayısı: 12

İş yerlerinde, muhasebe işlemleri dahil her alanda kullanabileceğiniz Canon hesap makinesi, küçük boyutlu olmasının yanında geniş tuş takımına sahip olduğu için işlem karışıklıklarına izin vermez. Sadece tasarımı, kullanımını kolaylaştırır. İşlem girişini ve sonuç okumayı rahatlıkla yapabilmeniz için geniş ekranlı olarak tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ş** K**; Gayet kullanışlı, çok kaba olmayan makine.

💬 C** S**; Markasının hakkını veren kalite..


Classen Pastel

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 18×13 Cm
 • Hane Sayısı: 12

Okul ve iş yeri kullanımına uygun şekilde tasarlanan Classen hesap makinesi, 12 haneli sayılara kadar işlem yapabilme özelliğine sahiptir. Yumuşak tuş takımı sayesinde sessiz alanlarda da kullanılabilir. İşlemlerin karıştırılmaması adına geniş tuş yüzeylerine sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** K** G**; Sınavda kullanmak için aldım gayet kullanışlı rengi de çok tatlı.

💬 M** N**; Çok güzel görselin aynısı kullanışı ve ağırlığı ideal kaliteli ürün iyi ki almışım.


Woodoy Kadıo

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 19×14.5×4.5 Cm
 • Hane Sayısı: 12

Woodoy hesap makinesi, iş yerlerinde seri şekilde hesaplama yapılabilmesi için büyük boy olarak tasarlanmıştır. Geniş tuş takımı sayesinde hızlı olmanız gereken durumlarda da karışıklık yaşamadan işlem yapabilirsiniz. 12 haneye kadar yapılan işlem sonuçlarını destekler.

Kullanıcı Yorumları

💬 R** E**; Çok çok çok iyi. Gözüktüğü gibi büyük bi ürün asla küçük gelmedi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Teşekkürler.

💬 S** D**; Ürün oldukça büyük ve fiyatına göre oldukça iyi bence. Tavsiye ederim.


Noki H-cs001m

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 19.5×14.6×4 Cm
 • Hane Sayısı: 12

Canlı renkleriyle dikkat çeken Nokı hesap makine, küçük boyutları sayesinde okulda ve derslere yardımcı şekilde kullanıma uygun şekilde üretilmiştir. Yumuşak tuş takımı sayesinde dikkat dağıtmaz. 12 haneli işlem sonuçlarına kadar destekler. Hızlı işlem özelliği sayesinde zaman kazandırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 P** Y**; Mimarlık öğrencisiyim. Çok fonksiyonel bir hesap makinesine ihtiyacınız yoksa tercih edebilirsiniz. Rengi çok güzel.

💬 E** Y**; Ürünümüz geldi rengi aynı resimdeki gibi diğer pahalı markaları almaya gerek yok ,paketlenmesi de çok güzeldi harika.


Gıpta F3047 

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 7×13.5 Cm
 • Hane Sayısı: 8

6 farklı renk seçeneği arasından dilediğinizi seçerek hem gözünüze hitap etmesini sağlayabilir hem de matematik işlemlerini daha keyifli hale getirebilirsiniz. 8 haneli işlem sonuçlarına kadar destekleyen Gıpta hesap makinesi, özellikle lise döneminde ders alışırken büyük yardımcınız olacak.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** Ç**; Çok kullanışlı kesinlikle tavsiye ederim, satıcıdan rica ettim istediğim rengi gönderdiler.

💬 B** F**; Çok seker kullanışlı ürün ilgili satıcı.


Caslo 82ms

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 1.4×7.7×16.2 Cm
 • Hane Sayısı: 12

Caslo hesap makinesi, çok fonksiyonlu yardımcı tuşları sayesinde yapacağınız işlemlerde daha hızlı olmanızı sağlar. Otomatik işlem özelliği sayesinde yalnızca rakamları girmeniz ve elde etmek istediğiniz işlem tuşuna basmanız yeterli olur. Büyük ekranı sayesinde işlem girerken ve sonuç okurken oldukça yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** A**;  Piyasadaki yüksek fiyatlı ürünlere göre hem daha ekonomik hem de kullanışlı.

💬 H** B**; İstatistik dersim için aldım. Gayet sağlam ve kullanışlı. İçinde pili vardı paketi açıp kullanmaya başlayabilirsiniz.


Tangy FX-4056 10

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 7.7×1.8×12.4 Cm
 • Hane Sayısı: 10

Çift satır ekran özelliğinin yanında cep tipi kullanım imkanı da sunan Tangy hesap makinesi, küçük boyutlara sahip olmasına rağmen rahatlıkla ayırt edilebilir tuşlarla birlikte tasarlanmıştır. Okul ve iş tipi kullanıma uygundur. 10 haneli işlem sonuçlarına kadar desteklemesinin yanında hızlı işlem özelliği ile zaman kazandırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** Z**; Gayet güzel kullanışlı arkadaşıma da aldım.

💬 M** D**; Fonksiyonları çalışıyor. ürün güzel kullanışlı fiyat performans ürünü 300 400 tl vermeye gerek yok diğer markalara.


Clariss Kadio Kd-8985b

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 12x10x2.5 Cm
 • Hane Sayısı: 12

12 haneli işlem sonuçlarına kadar destekleyen çok renkli Clarriss hesap makinesi, ideal boyutlara sahip olmasından dolayı ev, okul ve iş yerlerinde kullanıma uygundur. Geniş ekranı sayesinde işlem girme esnasında ve sonuçları okumanız için yardımcı olur. Yumuşak tuş takımı, işlem yaparken ses çıkarmadığı için sessiz alanlarda da kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** A**; İşimi fazlasıyla görüyor fiyat performans ürünü.

💬 E** Ç**; Tuşları büyük ve kullanışlı. İçinde piliyle beraber gönderilmiş. Fiyatına göre çok iyi.


En İyi 10 Ayak Isıtıcı ÖnerisiEn İyi 10 Cep Terazisi Tavsiyesi
İlginizi Çekebilir

En iyi hesap makinesi hangisi?

Kullanıcıların deneyim ve tavsiyelerine göre en iyi hesap makinesi; Casio, Daxi, Canon, Nokı, Classen, Gıpta markalarına ait hesap makineleridir. Bu cihazlar, çoklu işlemleri desteklemelerinin yanında sessiz tuş takımına sahip oldukları için okul ve iş yerlerinde kullanıma oldukça uygun şekilde geliştirilmiştir.

Hesap makinesi nasıl kullanılır?

Ürünü kullanmaya başlamadan önce enerji gücünü sağladığı alanı kontrol etmeniz gerekir. Pil ya da şarj edilebilir cihazlarda enerji kaynağı sağlandıktan sonra açma kapatma tuşundan cihazı açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. yalnızca sayları girmeniz ve yapmak istediğiniz işleme uygun tuşa basmanız yeterli olacaktır.

Hesap makinesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kullanacağınız alana göre nasıl bir hesap makinesine ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Küçük esnaf iş yerleri ve lise dönemine kadar basit hesap makineleri yeterli olurken, büyük iş yerleri ve üniversite döneminde özellikle mühendislik ve mimarlık bölümü öğrencileri için bilimsel hesap makineleri tercih edilmelidir. Cihaz tercihinin ardından hesap makinesinin desteklediği hane sayısını öğrenmelisiniz. Bilimsel hesap makineleri için genel olarak 12 hane uygun görülmektedir. Bunun dışında, bilimsel işlemleri kolaylıkla yapabilmek için farklı işlem tuşları barındıran hesap makineleri işinizi kolaylaştırır.