Karbonhidrat tozları sporcuların antrenman sırasında kaybettiği enerjiyi kazanmasını sağlar. Antrenman öncesinde de vücuda ağır egzersizler için güç verir. Yorgunluk ve halsizliği ortadan kaldıran karbonhidrat tozları kas kütlesini de geliştirir. Vücudun yağdan değil, kastan kilo almasını sağlar. Böylece sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşulabilmesine olanak tanır. Gainer da denilen bu ürünlerin içerisinde sadece karbonhidrat değil; protein, BCAA, magnezyum, vitamin, potasyum, sodyum, kalsiyum ve keratin gibi vücuda iyi gelen birçok içerik bulunur. İyi bir karbonhidrat tozu antrenman başarınızı artırır.

SıraModelMiktarİyiÖneri Puanı
1High Mass Gainer3600 gr10/9.8
2Hardline Progainer1406 gr10/9.8
3Bigjoy Sports Bigmass1.2 kg10/9.7
4Ronic Nutrition Gainer3000 gr10/9.8
5Olimp Gain Bolic3500 gr10/9.9
6Dna Nutrition Xtr2400 gr10/9.9
7Water Up Wup Carb3600 gr10/9.9
8West Nutrition Mass3000 gr10/9.8
9Big Max Multivitamin300 gr10/9.7
10Protouch The Tank4400 gr10/9.8
Karbonhidrat Tozu Öneri Listesi

En İyi 10 Karbonhidrat Tozu Önerisi

Zengin içerikleriyle öne çıkan, kas kütlesini geliştiren en iyi karbonhidrat tozlarını öneri listemizde sıraladık. İhtiyacınız olan gücü kazanmak için öneri listemize bakarak iyi bir karbonhidrat tozu seçebilirsiniz.

İşte en iyi karbonhidrat tozu önerileri:

High Mass Gainer Çikolata Aromalı Karbonhidrat Tozu

High Mass Gainer Çikolata Aromalı Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 3600 gr
 • İçerik: Karbonhidrat, protein, çikolata

En iyi karbonhidrat tozu önerilerimize High Mass ile başlıyoruz. Markanın Çikolata Aromalı Karbonhidrat Tozu sıkça tercih ediliyor. İçerisinde karbonhidratın yanında protein de bulunuyor. Kasların gelişimine destek olan besin, kilo almaya da yardımcı oluyor. Sabah öğle ve akşam 3 ölçek ile günde 9 ölçek kullanılması önerilir.


Hardline Progainer Çilek Aromalı Karbonhidrat Tozu

Hardline Progainer Çilek Aromalı Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 1406 gr
 • İçerik: Karbonhidrat, protein, BCAA

Hardline Progainer Karbonhidrat Tozu önerilerimizin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Çilek aromasıyla kolayca tüketilebiliyor. İçindeki protein, BCAA ve karbonhidrat gibi sporculara güç ve enerji veren birçok besini içerisinde barındırıyor. Günde 5 ölçek kullanılabilen ürün, birçok sporcu tarafından tercih ediliyor.


Bigjoy Sports Bigmass Gh Factors Karbonhidrat Tozu

Bigjoy Sports Bigmass Gh Factors Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 1.2 kg
 • İçerik: Arjinin, ornitin, lizin, magnezyum, kafein, B6 vitamini, glutamin, tribulus

Bigjoy Sports Bigmass Gh Factors Karbonhidrat Tozu zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. İçerisinde karbonhidrat, protein, arjinin, ornitin, lizin, magnezyum, kafein, B6 vitamini, glutamin ve tribulus bulunuyor. Lezzetli aromasıyla tüketirken zorluk oluşturmuyor, kolayca ve keyifle içiliyor. Egzersiz sonrasında tozdan 1 ölçek tüketebilir, kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanabilirsiniz.


Ronic Nutrition Gainer Ultimate 3000 G Karbonhidrat Tozu

Ronic Nutrition Gainer Ultimate 3000 G Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 3000 g
 • İçerik: Protein, Creatine, Glutamine, BCAA

Ronic Nutrition Gainer’in yanında shaker ve 2 adet whey protein gönderiliyor. 3000 gramlık karbonhidrat tozu, günde 1 ile 3 porsiyon kullanılıyor. Kas yapılanmasını, kilo artışını ve güç kazanımını destekliyor. İçerisinde 20 porsiyonluk toz içeriyor. Her porsiyonda 19,5 protein bulunuyor. Böylece kasların ihtiyacı olan gücü kazanmasını sağlıyor. Kastan kilo almanızı kolaylaştıracak üründe çikolata ve çilek aromaları bulunuyor. Üstelik sofra şekeri içermiyor.


Olimp Gain Bolic 6000 3500 gr Karbonhidrat Tozu

Olimp Gain Bolic 6000 3500 gr Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 3500 g
 • İçerik: Karbonhidrat, kreatin monohidrat, taurin, protein

3500 gramlık Olimp Gain Bolic 6000 Karbonhidrat Tozu’nun seviyeli kullanılması öneriliyor. Başlangıç için antrenmandan önce, orta ve ileri seviyeler için antrenman öncesi ve sonrası kullanılması tavsiye ediliyor. İçerisinde glisemik indeksleri ayarlanmış karbonhidrat, kreatin monohidrat, taurin ve protein bulunuyor. Proteinler peynir altı suyu ve yumurta gibi seçkin ürünlerden alınıyor. Kaliteli besinler içeren toz, kas kütlesinin daha sağlıklı gelişmesine yardımcı oluyor.


Dna Nutrition Xtr Mass Gainer Karbonhidrat Tozu

Dna Nutrition Xtr Mass Gainer Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 2400 g
 • İçerik: Karbonhidrat, kreatin monohidrat, taurin, protein

Karbonhidrat ve protein karışımından üretilen Dna Nutrition Xtr Mass Gainer Karbonhidrat Tozu önerilerimizin en çok protein içeren ürünü. Diğer karbonhidrat tozlarından farklı olarak bu üründe porsiyon başına 24 gram protein bulunuyor. Böylece kaslara daha fazla destek ve gelişim etkisi sunuyor. Düşük şeker oranıyla sağlığı koruyan toz, GDO içermiyor.


Water Up Wup Carb3 Yoğun Karbonhidrat Toz Efervesan

Water Up Wup Carb3 Yoğun Karbonhidrat Toz Efervesan
 • Miktar: 600 g
 • İçerik: sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum

Water Up Wup Carb3 Karbonhidrat Tozunun içinde 3 farklı karbonhidrat bulunuyor. Spor sırasında kaybedilen enerjiyi yerine koyuyor, spor öncesi güç ve enerji sağlıyor. Kas glikojen depolarını dolduran toz, yorgunluk hissini ve performans düşüklüğünü azaltıyor. Terlemeyle birlikte kaybedilen elektroliti de yerine koyuyor. İçerisinde sodyum, potasyum, kalsiyum ve magnezyum bulunuyor.


West Nutrition Mass Gainer Karbonhidrat Tozu

West Nutrition Mass Gainer Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 3000 g
 • İçerik: Protein, BCAA, Glutamin, Keratin, Taurin

West Nutrition Mass Gainer Karbonhidrat Tozu 1 porsiyonda 79,9 karbonhidrat içeriyor. Bunun yanı sıra ürün içeriğinde protein, BCAA, Glutamin, Keratin ve Taurin de bulunuyor. 1 porsiyon ile 398 kcal enerji sağlıyor. Çikolata, çiçek ve muz aroması içeren ürün, keyifle tüketilebiliyor. Ürünün yanında shaker de gönderiliyor.


Big Max Multivitamin Protein Karbonhidrat Tozu

Big Max Multivitamin Protein Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 300 g
 • İçerik: Kudret narı, kakao, kınakına, kaçiboynuzu, süt tozu, muz, propolis

Big Max Multivitamin Protein Karbonhidrat Tozu’nda besleyici içerikler yer alıyor. Kudret narı, kakao, kınakına, kaçiboynuzu, süt tozu, muz ve propolis ile harmanlanan toz, vücudun enerji ihtiyacını karşılıyor. Sabah ve akşam kullanılması önerilen ürün, su ya da süte karıştırılıyor. 1 tatlı kaşığı kullanılması yeterli oluyor.


Protouch The Tank Mass Gainer Karbonhidrat Tozu

Protouch The Tank Mass Gainer Karbonhidrat Tozu
 • Miktar: 4400 gr
 • İçerik: Protein, keratin, glutamin, magnezyum, karbonhidrat

Protouch The Tank Mass Gainer Karbonhidrat Tozu şeker ilavesiz içeriğiyle dikkat çekiyor. Protein, keratin, glutamin, magnezyum ve karbonhidrat ile vücudun günlük ihtiyacını karşılıyor. Ürünün antrenmandan 1 saat önce, sabah kahvaltı sonrası ve akşam yemeğinden sonra 1 porsiyon kullanılması öneriliyor.


Karbonhidrat tozu kilo aldırır mı?

Karbonhidrat tozu kilo almak için kullanılan bir besin takviyesidir. Protein tozuna göre daha hızlı kilo aldırır. Enerji kaynağı oluşturduğu için bedenin daha dinamik olmasını sağlar. Spor antrenmanlarının kalitesini artırır. Yorgunluk ve performans düşüklüğü sorunlarını giderir.

Karbonhidrat tozu kas yapar mı?

Karbonhidrat tozları kasların hacim olarak genişlemesini sağlar. Bu sebeple kastan kilo alımını artırır. Antrenmanla yorulan ve yıpranan kasların hızla onarılmasını sağlar. Böylece antrenman kalitesini artırır, vücuda güç katar.

Karbonhidrat tozu zararı var mı?

Karbonhidrat tozlarının içinde kimyasal maddeler bulunmaz. Bilinen bir zararı ve yan etkisi yoktur. Yalnızca şeker alımına dikkat etmek için şeker ilavesiz karbonhidrat tozlarını kullanmak daha sağlıklı bir tercihtir. Zengin içerikli karbonhidrat tozlarıyla vücut sağlığını destekleyebilirsiniz.

Önerilen en iyi karbonhidrat tozu hangisi?

En iyi karbonhidrat tozu markalarını sıralayalım: High Mass, Hardline, Bigjoy, Ronic, Olimp, Dna Nutrition, Water Up, West Nutrition, Big Max ve Protouch zengin içerikli, besleyici, proteinli, yüksek karbonhidratlı, vitaminli, enerji veren, yorgunluğu gideren, kilo aldıran, kas kütlesini artıran, en iyi karbonhidrat tozlarını üreten markalar arasında yer alıyor.