Bir spor dalıyla ilgilenmeye başlamadan önce göz önünde bulundurulması gereken durumlar vardır. Kayak gibi ekstrem ve soğuk havalarda gerçekleştirilen bir spor için de göz önünde bulundurulması gereken en önemli durum ise vücut ısısını ve sağlık açısından güvenliği sağlamaktır. Kayak montları sadece bu sporla ilgilenen kişiler tarafından değil, aynı zamanda çok soğuk iklimlerde yaşayan kişiler tarafından da tercih edilir.

Kayak montu seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler bulunur. Bunların başında, montun vücut ısısını ne kadar koruyabildiği ve spor yaparken ne kadar konfor sağladığı gibi özellikler gelir. Soğuk havalarda gerçekleştirilen sporlarda üşümeyi engellemek ne kadar büyük bir problem olsa da, aynı zamanda rahat şekilde hareket edebilmek de o kadar önem taşır. Dolayısıyla kayak montu seçimi yaparken bakmanız gereken en önemli özellikler rahat hareket seçeneği ve montun vücudunuzu ne kadar sıcak tutacağı olmalıdır. Piyasada hemen hemen her bütçeye uygun kayak montu bulunabilir. En donanımlı ve konforlu kayak montlarını sizler için listeledik.

SıraModelBedenİyiÖneri Puanı
1CrestaS – M – L – XL – XXL10/9.6
2QuiksilverXS – S – M – XL10/9.9
3RoxyM10/9.5
4WedzeM – L – XL – XXL – 2XL10/9.8
5SalomonL – M10/10
6ColumbiaXS – S – M10/9.7
7CrestaS – M – L – XL – XXL10/1.9
8TchiboXL10/9.9
9ExumaS – M – XXL10/9.7
10Snow HillXS – S10/9.6
Kayak Montu Öneri Listesi

En İyi 10 Kayak Montu Önerisi

Kötü hava koşulları normal yaşantımızı dahi son derece olumsuz yönde etkiler. Kayak gibi rüzgar ve soğuğun aynı anda görüldüğü sporlarda ise bu koşullar ekstra tehlike oluşturur. Kayak yaparken, var olan hava ısısından -10 derece kadar altını hissederiz. Bu sebepten dolayı ısıtıcı ve güvenlikli kıyafetler seçmek önemlidir. Bu kıyafetlerin başında da donanımlı bir kar montu gelir.

İşte en iyi Kayak Montu önerileri:

Cresta

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtımı
 • Malzeme: Naylon kumaş
 • Cinsiyet: Erkek

Kayak yaparken en önemli konu soğuktan korunmak olduğu için rüzgar ve soğuk hava şartlarından etkilenmemeniz için dış kısmı rüzgar geçirmeyen naylon kumaştan üretilmiştir. Dış kısmı çok cepli olarak üretilmiştir. Fermuarlı olarak bulunan el cepleri, göğüs cepleri ve kol cebi rahat kullanım sunar. Telefonunuzu ya da diğer gerekli eşyalarınızı üzerinizde taşıyabilmeniz için iç kısmında da bir telefon cebi ve file cep yer alır. Kulaklık kullanmak isteyenler için mont üzerinde kulaklık geçişini sağlayan boşluklar bulunur. İsteğe göre çıkarılabilir kapüşon bulunur. Koltuk altında bulunan havalandırma bölgesi, isteğe göre açılıp kapanabilir şekilde fermuarlı olarak dizayn edilmiştir. Vücut sıcaklığını daha etkili koruyabilmek açısından montun sırt kısmında termal astar yer alır. Bel bölgesinde bulunan ekstra parça, aktivite esnasında isteğe göre takıp çıkarılabilir şekildedir.

Kullanıcı Yorumları

💬S** Ö**; gerçekten çok güzel

💬 S** D**; Ürün gerçekten fiyatının hakkını veriyor


Quiksilver

Ürün Özellikleri

 • Koruma: 2. seviye ısı yalıtım/su geçirmezlik
 • Malzeme: Naylon oxford kumaş
 • Cinsiyet: Erkek

Üretiminde kullanılacak diğer malzemeler ile tam uyum göstermesi için %100 polyester olarak üretilmiştir. Standart kesime sahip olmasıyla, kış aylarında montun içine giyeceğiniz diğer kıyafetler de hesaba katılarak tasarlanmıştır. Su geçirmezlik sertifikası olan 10K Quiksilver DryFlight teknolojisinin yanında ikinci seviye yalıtım sistemi olan Warmflight sistemi ile vücut ısısını dengeler. Gövdesi 120 gram, kollar 100 gram ve kapüşon 80 gram olarak tasarlanmıştır. Hava geçirgenliğinin azalması için dikiş yerleri tamamen kapatılmıştır. İsteğe göre takılıp çıkarılabilen iç astara sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬E** S**; Çok kaliteli ve uzun süre kullanılabilecek bir ürün.

💬 T** A**; Fiyat performans ürünü. Herkese tavsiye ederim.


Roxy

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Isı yalıtım/ Su geçirmez
 • Malzeme: Naylon ve polyester karışımı
 • Cinsiyet: Kadın

Özel tasarımıyla birlikte hem amatör olarak ilgilenenlere hem de profesyonel şekilde kayak sporu yapanlara oldukça uygun bir ekipmandır. Kişiye özel uyumlu ve rahat hareket etmek için vücut şekline duyarlı bir tasarımdır. Kritik bölgeler için özel olarak dikiş bantlama sistemi kullanılmıştır. Mont içerisinden kıyafetlere sabitleyebilmek için özel bağlantı sistemi kullanılmıştır. Kulaklık girişi için alanlar ayrılmıştır. Çok cepli olarak üretilmesinin yanında el ceplerinin iç kısmında ısıtıcı olarak özel bir sistem kullanılmıştır. Koltuk altında yer alan havalandırma kısımları file astarlı olarak tasarlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬Y** I**; inanılmaz kaliteli fakat xs icine kalın bir şeyler giyince dar geldigi icin cok begenmis olmama rağmen iade etmek durumunda kaldim

💬 A** D**; Çok kaliteli ve kullanışlı ürün


Wedze

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Su sızdırmaz/ Isı yalıtımı
 • Malzeme: Polyester
 • Cinsiyet: Kadın

Sıcak tutması ve su geçirmezliği ile oldukça iddialı olan bir kayak montudur. Kötü hava koşullarında dahi rüzgar ve su geçirmez özelliği ön planda tutularak tasarlanmıştır. Geri dönüştürülmüş elyaf kullanılarak üretilen kayak montu, 3000 mm kaplama ve su sızdırmaz dikişler ile donatılmıştır. Bel ve manşet kısımlarında istenilen ölçülerde ayarlanabilir bantlar bulunur. Hava sirkülasyonu sağlayan özel kumaş kullanılarak hem soğuk havanın içeri girmesi hem de vücudun havasız kalması engellenmiştir. Dış kısmı su tutmaz şekilde %100 polyesterdir. Kapüşon kısmında suni kürk kullanılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬E** P**; biraz kısa gibi duruyor ama değil kalça altına geliyor tam olarak. çok fazla kalın değil ince ve rahat. duruşu kumaşı herşeyini çok beğendim sevdim 

💬 Z** Y**; Harika bir mont


Salomon

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Kar ve yağmur koruma
 • Malzeme: Naylon ve polyester
 • Cinsiyet: Erkek

Kayak montu dediğimizde ilk olarak ağır bir montla karşılaşacağımızı düşünürüz. Özel olarak tasarlanan Salomon kayak montunda ise bu durum tamamen bizi şaşırtıyor. Ultra hafif tasarımı ile birlikte, vücut ısısını oldukça başarılı şekilde dengeliyor ve rüzgar geçirmeme özelliği sağlıyor. Kar ve yağmur gibi zorlu hava koşullarında da su geçirmezlik özelliği ile rahatlık sağlıyor. Su geçirmezlik seviyesi ve kumaşın nefes alabilirlik seviyesi 10.000 olarak puanlanmıştır. Kayak yaparken zorlu dış etmenleri düşünmeden ve rahat hareket imkanıyla keyif alarak kullanabileceğiniz bir ürün olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** S**; %50 indirim de yaza girerken aldım henüz soğukta giyme fırsatım olmadı ama inanın çok mükemmel bir mont. Altına sadece atlet dahi giyseniz kesinlikle zerre dışarıdaki soğuğu hissetmezsiniz.

💬 H** L**; Kayak yaparken oldukça işe yaradı. Vaatlerini yerine getiriyor


Columbia

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Su geçirmez/ Nefes alabilir
 • Malzeme: 2 yönlü streç kumaş
 • Cinsiyet: Kadın

Üstün kaliteli ısı yalıtım sistemi kullanılarak üretilmiştir Bunun yanında Omni- Heat İnfinity olarak bilinen ısı yansıtma sistemiyle de kötü hava koşullarında dahi vücut ısısının düşmesini engeller. İki yönlü kol altı havalandırma paneli ve yine iki yönlü streç kumaş yer alır. Çok cepli olarak tasarlanmış ve cepler fermuarla desteklenmiştir. Tüm fermuarlar PU kaplama ile desteklenmiştir. Etek ucu ve kol manşetleri istenilen ölçüde ayarlanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬A** N**; Columbia kalitesi yine şaşırtmadı. Başarılı

💬 V** F**; Kaliteli bir ürün. Çok memnun kaldım.


Cresta

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez
 • Malzeme: Polar ve polyester
 • Cinsiyet: Kadın

Göz alıcı bir görünüme sahip olan Cresta kayak montu, çift katmanlı kumaşı sayesinde soğuğa karşı oldukça donanımlı şekilde üretilmiştir. Dış kısmı su geçirmez, nefes alabilir şekilde ve rüzgar geçirmez olarak üretilmiştir. İç kısmı ise ısı yalıtımı sağlaması için polar ile desteklenmiştir. Takıp çıkarılabilir kapüşona sahiptir. Tüm cepleri fermuar ile desteklenmiştir. Kapüşon boyutu ve bilek kısımlarını istenilen boyutta ayarlayabilmeniz için bantlar bulunur. Tüm kötü hava koşullarına karşı uyumludur.

Kullanıcı Yorumları

💬A** A**; Çok beğendim 1.55 boyunda 60 kiloyum M beden aldım çok güzel oldu. içinin polari dişinin kalitesi çok güzel kesinlikle tavsiye ederim.

💬 B** R**; Tam bedeninizi alabilirsiniz. Herkese tavsiye ediyorum.


Tchibo

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez/ Nefes alabilir
 • Malzeme: Polyester
 • Cinsiyet: Kadın

Yumuşak bir yapıda üretilen Tchibo kayak montu, görüntüsünün aksine üst düzeyde dayanıklı ve işlevsel olmasıyla çokça tavsiye edilir. %100 polyesterden üretilmiştir. Üst düzey kaplaması sebebiyle su ve rüzgar geçirmemesinin yanında nefes alabilir şekilde tasarlanmıştır. Kötü hava koşullarında dahi üst düzey performans sergileyerek 3000 mm’ye kadar su sütunlarına dayanıklıdır. Çok cepli olarak üretilmiş ve tüm ceplerde fermuar kullanılmıştır. Kullanılan malzemelerden dolayı cep kısımlarında da su geçirmez özelliği bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬F** B**; 165 – 48 kg 34 beden biraz bol oldu 32!beden olmadığı için mecbur en küçüğü tercih ettim.. Tchibo nun kalıpları büyük oluyor,tam olsun derseniz kendi bendenizden bir küçük söyleyin.Spor ,şık ve kaliteli. İç cepleri ,kol cepleri ve ön cepleri var hepsi fermuarlı, kapüşon içi yumuşak tüylü ,tam sırt kısmında da var ,bilekler cırt cırtlı çok kullanışlı,boyu arkadan biraz daha uzun ve güzel kapatıyor. Henüz kullanamadım fakat memnun kalacağımdan eminin. Kargolama da hızlıydı tşk.

💬 A** K**; cok kaliteli tavsiye ederim.


Exuma

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez
 • Malzeme: Mebranlı kumaş
 • Cinsiyet: Erkek

Su ve rüzgar geçirmeyen mebranlı kumaştan üretilen kayak montu, aynı zamanda ısı yalıtımı sağlayarak vücut ısısını dengelemeyi hedeflemektedir. Kullanılan malzemelerin %96 Pes, %4 elyaf olmasıyla ekstra ısı koruma amaçlanmıştır. Takıp çıkarılabilir ve istenilen boyuta göre ayarlanabilir kapüşonu bulunur. Çok cepli olarak tasarlanmıştır. Bilek kısımları, eldivene entegre olabilmesi açısından özel olarak ayarlanabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬M** C** Ü**; türk malı olduğunu öğrendiğim bu kayak montuna tam puan veriyorum. kayakta oğlum giydi çok beğendi. üşüme yok, birsürü kullanışlı cebi var. tebrik ederim

💬 E** M**; mavisi göründüğünden daha koyu bir mavi beğendim


Snow Hill

Ürün Özellikleri

 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez/ Nefes alabilir
 • Malzeme: Polyester/ Termal
 • Cinsiyet: Unisex

Oldukça şık bir tasarıma sahip olmasıyla birlikte uniseks kullanım sunmasıyla da en çok tercih edilen kayak montudur. Uzun süreli aktiviteler için oldukça uygundur. 24 saat kullanımda dahi nefes alabilirliği üst düzeyde devam ettiği görülmüştür. Aktivite sırasında tam hareket özgürlüğü sağlaması için rahat kesime sahiptir. Çok cepli ve fermuarlı olarak üretilir. Koltuk altında yer alan kısımda hem havalandırma alanları hem de terlemeyi önleyici sistem kullanılmıştır.

Kullanıcı Yorumları

💬Ç** G**; Satıcı çok ilgiliydi, 1 günde de ulaştırdı. Ürün çok kaliteli çok sıcak tutuyor içi termal çıtçıtı da var. Üzerimdeki small beden 160/60 kg Tam oldu diyebilirim, içine kalın kazakla sıkabilir bunu düşünerek alabilirsiniz

💬 E** K**; Fotoğrafta göründüğünden kat kat daha güzel ve şık bir ürün hızlı gönderim için ayrıca teşekkür ederiz


En İyi 10 Kayak Pantolonu ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Takımı Önerisi
İlginizi Çekebilir

Kayak Montu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Isı yalıtımı ve ısı yansıtma özelliklerine dikkat edilmeli. Kolay hareket edebilmeniz açısından vücuda uyumlu ve genellikle rahat kesim kalıplar tercih edilmelidir.

Kayak Montu Yıkanır Mı?

Yıkanması tavsiye edilmez. Kuru temizleme bu durum için daha doğru bir seçenek olacaktır. Fakat çamaşır makinesi özelliklerine göre en hassas derecede ve düşük ısıda yıkamayı deneyebilirsiniz.