Omuz, kol ve karın gibi vücudun birçok bölgesini çalıştıran kondisyon kürekleri en çok tercih edilen spor aletlerinden bir tanesi. Programlı bir şekilde kullanıldığında kısa sürede vücutta büyük etki gösteren bu spor aletleri az zamanda çok kalori yakmanızı sağlıyor. Bu yazıda sporcuların tavsiye ettiği kondisyon küreği modellerini inceleyeceğiz.

Sıra MarkaBoyutİyiÖneri Puanı
1Infinity237x50x91 cm10/10
2Diesel239x62x109 cm10/9.9
3Proforce244x61x96 cm10/9.8
4Nordictrack220x56x108 cm10/9.7
5Voit183×42,5×79 cm10/9.8
6Walkingpad194x50x58 cm10/9.9
7Tunturi206x48x73 cm10/9.7
8Fox Fitness110x78x66 cm10/9.8
9Magnum195x51x81 cm10/9.8
10Altis123x33x19 cm10/9.8
Kondisyon Küreği Öneri Listesi

En İyi Kondisyon Küreği Modelleri

Kaliteli yapısıyla kullanıcılardan tam not almayı başaran en iyi kondisyon küreklerini burada listeledik.

İşte en iyi kondisyon küreği tavsiyesi

Infinity R100 Apm

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 44 kg
 • Boyut: 237x50x91 cm
 • Direnç: 16 seviye
 • Program: 15 adet

Listemizin en yüksek fiyatlı kondisyon küreği modeli olan Infinity R100 Apm, kalitesi ve kullanıcıya sunduğu özelliklerle ön plana çıkıyor. Sahip olduğu direnç sistemiyle kullanıcıya manyetik hava direnci, tam otomatik sertlik kontrolü ve pürüzsüz çalışma imkanı sunmaktadır. Katlanabilir yapısı sayesinde kullanılmadığı zamanlarda ortamda yer kaplamayan bu model, üzerinde bulunan göstergeyle kullanıcıyı her an bilgilendirir. Aynı zamanda üründe hazır olarak gelen 15 adet otomatik kontrol ve 3 tane nabız kontrol programları mevcuttur.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** K**; Kurulumu kolay, sessiz denecek kadar başarılı, hakiki su ile çekilen makineler kadar başarılı.

💬 A** B**; Fiyatını sonuna kadar hak ediyor tavsiye ederim.


Diesel R500

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 40 kg
 • Boyut: 239x62x109 cm
 • Direnç: 9 seviye
 • Program: 7 adet

LCD ekranı üzerinden zaman, mesafe ve nabız gibi birçok bilgiyi kullanıcıya sunan Diesel R500, hava direnç sistemine sahiptir. 9 farklı kademede çalışabilen bu spor aleti, 7 adet hazır programla birlikte gelmektedir. Telefon koyma standı sayesinde çalışma sırasında dilediğiniz gibi motivasyonunuzu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bu cihaz, çalışmak için elektriğe ihtiyaç duymaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** O**; Kullanımı gerçekten çok keyifli düşünmeden alabilirsiniz.

💬 Ş** P**; 5 yıldızı hak eden bir ürün başarılı.


Proforce Air O1

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 36 kg
 • Boyut: 244x61x96 cm
 • Program: 7 adet

Sahip olduğu tekerlekler sayesinde istenilen her yere kolaylıkla taşınabilen bir model olan Proforce Air O1, katlanabilir özelliğiyle bulunduğu ortamda fazla yer kaplamıyor. LED ekranı üzerinden birçok bilgiyi kullanıcıya sunan model, maksimum 170 kg’a kadar taşıyabilmektedir. 7 adet hazır programla birlikte gelen bu üründe ergonomik tutma barı da mevcuttur.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** Y**; Ürün beklentimi fazlasıyla karşıladı arkadaşlarım her gün bizde.

💬 I** N**; Uzun zamandır kullanıyorum artı yönü çok eksi bir yanını henüz görmedim.


Nordictrack RX800

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 45 kg
 • Boyut: 220x56x108 cm
 • Program: 20 adet

Ayarlanabilir havalı direnç sistemiyle kullanıcıya esnek bir kullanım sunan Nordictrack RX800, LCD özellikli gösterge paneline sahiptir. 20 farklı egzersiz programıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu model, taşıma tekerleriyle kolayca hareket ettirilebiliyor. Katlanabilir yapısıyla alandan tasarruf edebilir ve aynı zamanda görüntü kirliliğini ortadan kaldırabilirsiniz. Ergonomik tasarımlı yumuşak tutma barı, uzun kullanımlarda bile elinizi acıtmaz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** A**; Ürünün kendisi, kargo ve kurulum hizmeti de dahil kaliteli hizmet aldım.

💬 G** H**; Verdiğiniz parayı hak eden bir ürün, dizlere yük bindirmeden vücuttaki kasların %84’ünü çalıştırıyor. Çok beğendim.


Voit Rw1000

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 23 kg
 • Boyut: 183×42,5×79 cm
 • Direnç: 16 seviye
 • Program: 12 adet

Diğer kondisyon küreklerine nazaran daha ufak bir boyuta sahip olan Voit Rw1000, 16 adet direnç seviyesine sahiptir. Toplam 12 adet hazır programın yer aldığı bu alette tek pencereli renkli LCD ekran bulunmaktadır. Bu ekran üzerinden dakika, zaman, mesafe ve kalori gibi daha birçok bilgiyi anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** G**; Çok kaliteli bir ürün, katlanabiliyor. Otomatik veya manuel program ayarı var. Tavsiye ederim.

💬 G** B**; Çok memnunuz öneririm kullanışlı.


Walkingpad Katlanabilir Su Dirençli Kondisyon Küreği

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 30 kg
 • Boyut: 194x50x58 cm

Rakipsiz katlanabilen tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Walkingpad kondisyon küreği, su dirençli bir modeldir. Maksimum 20 litre su alabilen bu cihaz, kolayca her yere taşınabilmektedir. 120 kg taşıyabilen Walkingpad, özel telefon tutucuya ve kaymaz bir sapa sahiptir. Ayarlanabilen ayak şeridi sayesinde de her türlü ayak ölçüsüne uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** F**; Katlanabilmesi gerçekten çok iyi. Evde var mı yok mu belli değil.

💬 R** E**; Çok kullanışlı bir ürün sporcu arkadaşlara tavsiye ederim.


Tunturi R400

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 28 kg
 • Boyut: 206x48x73 cm
 • Direnç: 8 seviye

En çok satan kondisyon küreklerinin başında gelen Tunturi R400, 8 kademeli direnç sistemine sahiptir. Katlanabilir özellikli bu ürün, ayak destekleriyle kullanıcının her an sağlam bir şekilde hareketini yapabilmesini sağlar. Üzerinde bulunan ekranından anlık olarak süre ve kalori gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Rahat selesiyle de uzun süreli kullanımlarda konforlu bir kullanım sunar.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ö** D**; Ürün tek kelimeyle harika. Malzeme kalitesi çok iyi, gayet ergonomik. Yarı profesyonel diyebiliriz.

💬 M** A**; Kaliteli malzeme, estetiği, dizaynı başarılı. Bir kere alınıp yıllarca kullanılacak bir ürün. 15 yıllık spor hayatım var beni tatmin etti. Parasını hak ediyor.


Fox Fitness R 50

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 14 kg
 • Boyut: 110x78x66 cm

Listemizin en uygun fiyatlı kondisyon küreği modeli olan Fox Fitness R 50, LCD bir ekrana sahiptir. Bu ekran üzerinden zaman, mesafe ve kalori gibi önemli bilgilere erişebilirsiniz. Ergonomik tasarımlı koltuğuyla konforlu bir kullanım sunan bu üründe kaymaları engelleyen ayak pedalı bulunmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 G** K**; Kurulumu kolaydı tek başıma yapabildim güzel ürün alınabilir.

💬 U** A**; Fena değil kurulum için az daha renkli bir broşür olsa hiç fena olmaz ama ürün ve paketleme gayet başarılı teşekkürler.


Magnum Rw 90

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 23 kg
 • Boyut: 195x51x81 cm

Sahip olduğu kullanışlı özelliklerle birçok modelin bir adım daha önüne geçen Magnum Rw 90, kısa sürede vücudunuzu geliştirmenize yardımcı oluyor. Ergonomik tasarımlı tutma kolu ve koltuğuyla konforu hissetmenizi sağlayan ürün, katlanabilir bir yapıdadır. Alt kısımda bulunan tekerlekler yardımıyla cihazı dilediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** K**; Kondisyon küreğini çok araştırarak aldım. Tavsiye üzerine sipariş ettim. Bütün kasları çok ciddi çalıştırıyor. Sessiz oluşu muazzam. Kesinlikle tavsiye ederim.

💬 M** Y**; çok memnun kaldım. spor ihtiyacını tam anlamıyla karşılıyor. ürün sağlam geldi ayrıca kurulumu da çok zor değil.


Altis Sl – 10

Ürün Özellikleri

 • Ağırlık: 15 kg
 • Boyut: 123x33x19 cm

Kalitesi ve uygun fiyatıyla adından söz ettirmeyi başaran Altis SL-10, tam bir fiyat performans ürünü. Katlanabilir yapısıyla odanızda fazla yer kaplamadan kolayca muhafaza edebilirsiniz. Ek olarak LCD ekranından spor esnasında yaktığınız kaloriyi, kaç dakikadır çalıştığınızı anlık şekilde öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** Ö**; 3 Yıldır bende sorunsuz kullanıyorum evet göstergesi işe yaramıyor ama göstergeye de bakmıyorsunuz günde 30 dakika yapın en ağır modda o zaman burada yorum yapın bu fiyattan daha fazla olanlar bu ürünün yaptığı işten fazlasını yapmıyor yani iş tamamen sizde bitiyor..

💬 A** K**; fiyat çok uygun çalışma mekanizması güzel yalnız gösterge paneli iyi değil sonuçta profesyonel değilseniz rahatlıkla alabilirsiniz.


En İyi Ağırlık SehpasıDambıl Seti Modelleri
İlginizi Çekebilir

En iyi kondisyon küreği hangisi?

Kalitesi ve kullanışlılığıyla ön plana çıkmış en iyi kondisyon küreği markaları şunlardır:

 • Infinity
 • Diesel
 • Proforce
 • Nordictrack
 • Voit
 • Walkingpad
 • Tunturi
 • Fox Fitness
 • Magnum
 • Altis

Kondisyon küreği nedir?

Kondisyon küreği, vücut aerobik kondisyonunu artırmak için tasarlanmış bir fitness ekipmanıdır. Bu ekipman, bacak, kalça, sırt, göğüs, kol ve omuz kaslarını çalıştırarak tam vücut egzersizini hedefler. Kondisyon kürekleri, kapalı alanlarda veya açık havada kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kondisyon küreği hangi kasları çalıştırır?

Kondisyon küreği, vücudun tamamını çalıştıran bir egzersiz aracıdır. Bu ekipman, bacak kasları (quadriceps, hamstring), kalça kasları (glutes), sırt kasları (latissimus dorsi, trapezius), göğüs kasları (pectoralis major), kol kasları (biceps, triceps) ve omuz kasları (deltoid) gibi birçok kas grubunu hedef alır.

Kondisyon küreği ile ne kadar süre çalışılmalıdır?

Kondisyon küreği ile çalışmanın süresi, egzersiz yapacak kişinin fitness seviyesine ve hedeflerine bağlıdır. Yeni başlayanlar için, 20-30 dakika arası bir egzersiz yeterli olabilirken, daha deneyimli sporcular 45-60 dakika arasında bir egzersiz yapabilirler. Ancak, her zaman spor yapmadan önce bir sağlık uzmanına danışmak ve egzersiz programınızı onaylatmak önemlidir.

Kondisyon küreği ne kadar kalori yakar?

Kondisyon küreği, yüksek kalori yakımı sağlayan bir egzersizdir. Egzersiz yapacak kişinin vücut ağırlığı, egzersiz yoğunluğu, egzersiz süresi ve egzersiz türüne bağlı olarak kalori yakımı değişebilir. Yaklaşık olarak, 60 dakikalık bir kondisyon kürek egzersizi, ortalama olarak 600-800 kalori yakabilir.