Son zamanlarda sıkça tercih edilen pilates ekipmanları arasında pilates çemberleri bulunuyor. Belli bir esneme direncine sahip olan bu çemberler beden üzerinde hedeflenen bölgelerin incelmesini sağlıyor. İç bacak, kol ve bel kaslarını çalıştırarak kas yapısını güçlendiriyor. Vücudun hemen her kasını çalıştırabilen pilates çemberleri zorlanmadan ve acı çekmeden forma girilebilmesine imkan tanıyor. Modelleri çaplarına göre farklılık gösteriyor.

SıraModelÇapİyiÖneri Puanı
1Usr PC3535 cm10/10
2Fourwell Siyah40 cm10/9.8
3Diesel 12738 cm10/9.8
4Delta Dura-Strong35 cm10/9.9
5Stott Merrithew25,40 cm10/10
6Merrithew Health35.5 cm10/10
7Sportive Unisex28 cm10/9.8
8Delta Dura-strong PLTS38 cm10/9.8
9Taled Pozitif38 cm10/9.8
10Avessa Pembe35 cm10/9.8
Pilates Çemberi Öneri Listesi

En İyi 10 Pilates Çemberi Önerisi

Kısa sürede forma girmenizi sağlayacak, vücudu incelten ve sıkılaştıran en iyi pilates çemberlerini sizin içi araştırdık. Önerilerimize göz atarak pilates hareketlerinizin etkisini artırabilirsiniz.

İşte en iyi pilates çemberi önerileri:

Usr PC35 Pilates Çemberi

Usr PC35 Pilates Çemberi
 • Çap: 35 cm
 • Ağırlık: 200 gr

En iyi pilates çemberi önerilerimizin ilk sırasında Usr var. Usr PC35 Pilates Çemberi en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. 35 cm çapa sahip çember, kol ve bacak aralıklarına uyum sağlıyor. 200 gramlık ağırlığı ile kolay kullanılıyor. Esnek çember sıkılaşma hareketlerini etkili şekilde yapabilmenize olanak tanıyor.


Fourwell Pilates Çemberi

Fourwell Pilates Çemberi
 • Çap: 40 cm

Sırada daha büyük bir pilates çemberi önerimiz var. Fourwell Pilates Çemberi 40 cm çapa sahip. Bacak ve kollarınızı daha çok açmanızı sağlayan çember, duruş pozisyonunuzu geliştirecek antrenmanlar için uygun. Esnek çember hareketlerinize anında tepki vererek sıkılaşmanızı sağlar. Yumuşak tutma saplarıyla kolay kavranabilir.


Diesel 127 Pilates Ring Pilates Çemberi

Diesel 127 Pilates Ring Pilates Çemberi
 • Çap: 38 cm

Diesel 127 Pilates Ring dokulu tutma saplarıyla öne çıkıyor. Tam kavranabilen çember elden kaymıyor ve hareketleriniz daha doğru yapmanıza olanak tanıyor. Esnek çember bacak ve kol hareketlerinde sıkılaşma sağlıyor. 38 cm genişliği ile birçok spor hareketinde size yardımcı oluyor. Çok tercih edilen ürünün memnuniyet puanı da yüksek.


Delta Dura-Strong Fuşya Pilates Çemberi

Delta Dura-Strong Fuşya Pilates Çemberi
 • Çap: 35 cm

En iyi pilates çemberi önerilerimize uygun fiyatlı bir ürünle devam ediyoruz. Delta Dura-Strong Fuşya Pilates Çemberi kullanıcılarından tam puan almayı başarıyor. Fiyat performans ürünü olarak gösterilen modelde yumuşak tutma süngerleri bulunuyor. İdeal esneme seviyesiyle pilates hareketlerini daha etkili hale getiriyor. 35 cm’lik çember dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor.


Stott Pilates Merrithew Health & Fitness Çemberi

Stott Pilates Merrithew Health & Fitness Çemberi
 • Çap: 25,40 cm
 • Ağırlık: 650 gr

Stott Pilates Merrithew çember ikili olarak satılıyor. Böylece hem alt hem de üst vücudu aynı anda geliştirebilmenize ve hareket çeşitliliğini artırmanıza imkan tanıyor. 650 gramlık çemberler antrenmanların zorluğunu artırıyor, ağırlıkla başa çıkarak kaslarınızın güçlenmesini de sağlıyor. 25 cm çaplı çemberler dar vücut hareketleri yapmanıza imkan tanıyor.


Merrithew Health Fitness Çemberi

Merrithew Health Fitness Çemberi
 • Çap: 35.5 cm
 • Ağırlık: 340 gr

Merrithew Health Fitness Çemberi dayanıklılığı ile fark yaratıyor. Diğer köpük çemberlerden farklı olarak sert ve dayanıklı plastikten üretiliyor. Çemberin tutma kollarında da kalın plastik kullanılıyor. Eğimli kollar çemberin daha iyi kavranmasını sağlıyor. Aynı zamanda yerde dik durmasını kolaylaştırıyor. Profesyonel sporcuların tercihi olan model 35.5 cm çapa ve 340 gram ağırlığa sahip.


Sportive Unisex Antrenman Pilates Çemberi

Sportive Unisex Antrenman Pilates Çemberi
 • Çap: 28 cm

Sportive Unisex Antrenman Pilates Çemberi yumuşak köpük tutma saplarıyla konfor sağlıyor. 28 cm’lik genişliği ile iç bacak ve kol egzersizlerinde oldukça işe yarıyor. Orta sertlikte üretilen ürün sıkılaşma hareketlerinde etkili rol oynuyor. Sünger kollar pürüzlü yüzeyleri sayesinde kaymayı önlüyor ve daha güvenlik egzersiz yapmanıza olanak tanıyor.


Delta Dura-strong Mavi Pilates Çemberi

Delta Dura-strong Mavi Pilates Çemberi
 • Çap: 38 cm
 • Ağırlık: 530 gr

Delta Dura-strong Mavi Pilates Çemberi EVA kaplama fiberglastan üretiliyor. Dayanıklı model, ideal esnekliğiyle ana kas gruplarını harekete geçiriyor. Kavisli kollar sayesinde çember iç bacak ve kollar arasında sabit kalıyor. Kollardaki kavis çemberin yerde de dik olarak sağlam durmasını sağlıyor. 38 cm genişliğindeki ürünün 530 gram ağırlığı bulunuyor.


Taled Pilates Çemberi Yoga Egzersiz Halkası

Taled Pilates Çemberi Yoga Egzersiz Halkası
 • Çap: 38 cm

Taled Pilates Çemberi Yoga Egzersiz Halkası başlangıç seviyesindekiler için ideal. Hafif sertlikte olan halka, spora yeni başlayan kişilerin kaslarını daha ileri seviyeler için hazır hale getirir. 38 cm genişliğindeki çemberde kavisli kollar yer alıyor. İç bacak ve kolda rahatça kullanılabilen çember, birçok kas grubunu aynı anda çalıştırır.


Avessa Pembe Pilates Çemberi

Avessa Pembe Pilates Çemberi
 • Çap: 35 cm

Avessa Pembe Pilates Çemberi 35 cm çapıyla daha dar açıda çalışmanıza olanak tanıyor. Sünger tutma kollu çember, kaymaya neden olmuyor ve kolay tutulabiliyor. Orta sertliği sayesinde kasların etkili ve ideal çalışmasını sağlıyor. Kullanıcılarından tam puan almayı başaran ürün, uzun ömürlü kullanılabiliyor.


Pilates çemberi ne işe yarıyor?

Pilates çemberi kasların kasılıp gevşemesini sağlayarak güçlenmesini sağlıyor. Sıkılaşma ve inceltme etkileri gösteriyor. Ayrıca yoğun spor öncesi kasların ısınmasına da katkı sağlıyor. Birçok farklı harekette kullanılan bu çemberler vücuttaki tüm ana kas gruplarına etki edebiliyor.

Pilates çemberi neye göre alınır?

Pilates çemberleri ölçülerine göre farklılık gösterir. Kullanmanız gereken çemberin omuz genişliği kadar büyük olması gerekir. Pilates çemberi almadan önce omuz genişliğinizi ölçmeli ve buna uygun bir modeli tercih etmelisiniz.

Önerilen en iyi pilates çemberi hangisi?

En iyi pilates çemberi markalarını sıralayalım: Usr, Fourwell, Diesel, Delta Dura, Stott, Merrithew, Sportive, Taled ve Avessa orta esneklikte, farklı ölçülerde, kaymayan, yumuşak ve kavisli tutma kollu, kolay kullanılabilen, dayanıklı ve kaliteli en iyi pilates çemberlerini üreten markalar arasında yer alıyor.