Proxy yani Vekil sunucu siteleri internette gezinirken güvenlik ve gizlilik gibi ihtiyaçlara yanıt vermektedir. Siteyi kullanan kişi ve internet servisinin arasına bir ağ geçidi açan bu siteler bu sayede kullanıcının güvenliğini ve gizliliğini sağlamaktadır. Tüm Proxy siteleri aynı özelliklere sahip değillerdir. Bunun için içlerinden beklentinize en uygun olanı seçmeniz gerekebilir.

Ücretsiz Proxy sitelerinin hemen hepsinde reklamları izlemek gerektiğini de hatırlamak gerekiyor. Kısa süreli ihtiyaçlar için hızlı bir çözüm olarak tercih edilen Proxy siteleri, bağlantınızı filtreleyerek karşı tarafa gönderir. Ancak daha uzun süreli ve kapsamlı ihtiyaçlarınız için ağ trafiğini düzenleyerek çözüm üretmekte olan VPN seçeneklerini kullanmayı düşünebilirsiniz.

En İyi 10 Proxy Sitesi

Web üzerinde gezinirken kimliğinizin açıkça gözükmesini istemediğiniz zamanlarda veya ulaşmakta sıkıntı yaşadığınız sitelere göz atmak için Proxy sitelerini kullanabilirsiniz. Seyahat ettiğiniz ülkelerde sansürlenmiş olabilecek sitelere kolayca erişmek ve hareketlerinizin kimliğinizle eşleştirilmemesi için de Proxy sitelerinden yardım alabilirsiniz. Kimliğinizi maskeleyen Proxy siteleri arasından sizler için derlediğimiz en iyi 10 Proxy sitesini ve size sunduklarını aşağıdaki listemizde görebilirsiniz.

ProxySite

proxysite

Küresel erişim imkanlarından faydalanmanızı sağlayan Proxysite bypass filtreleri aracılığıyla internette rahatça gezinmenizi sağlıyor. Anonim tarama filtresi kullanan site istediğiniz siteye bağlanarak o bağlantıyı size pas ediyor. Bu sayede gizliliğinizi ve güvenliğinizi bir adım öteye taşıyor. Gigabyte ağı sayesinde daha hızlı internet deneyimi de sunan proxysite başkalarının sizi kontrol etmesine de fırsat vermiyor.

4Everproxy

4everproxy

Güvenli ve anonim bağlantının kapısını açan Proxy ve VPN sitesi olan 4everproxy ana sayfasındaki kolay yönergelerle sizi istediğiniz adrese bağlıyor. Popüler ve güvenli Proxy siteleri arasında yer alan 4everproxy kullanmak için arama barına web sitesinin adresini yazıp ardından web sunucusu ve IP konumunu seçip onaylamanız yeterlidir. Bunun yanı sıra çerez ve reklamları engelleme ve kayıt tutma gibi fonksiyonlar da sitenin ücretsiz hizmetlerinden.

Croxy Proxy

croxyproxy

Gelişmiş ve hızlı bir Proxy sitesi olan Croxy Proxy hem kolay kullanımı hem de güvenlik seviyesiyle büyük ilgi görüyor. Kullanıcısına ücretli hizmetler de sunan platform internette kimliğinizi gizleyerek gezinmenizi ve tüm sitelere kolaca ulaşmanızı sağlıyor. Çok sayıda video sitesini destekleyen site tam video akışı desteği ile kesintisiz seyir imkanı da sunuyor. Çevrimiçi proxy sunucu olarak kullanılan site VPN kullanmak istemeyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Sistemi kullanmak için ekstra bir kurulum yapmanız gerekmediği gibi ücretsiz olması da bir diğer artısı.

Blockaway

blockaway

Engellenmiş internet sitelerine kolayhlıkla girebileceğiniz bir ağ açan Blockaway en çok tercih edilen Proxy siteleri arasında yer alıyor. İş yerinizde veya bağlandığınız sunucuda engellenmiş olan sitelere erişiminizi kolaylıkla sağlamanıza yardımcı olan platform basit menüsüyle hızlı bir çözüm sunuyor. Bu sırada kimliğinizi anonim olarak gizlemenizi de sağlayan Proxy sitesi hız konusunda da oldukça başarılı.

VPNBOOK

vpnbook

Verilerinizi şifreleyerek güvenli ve gizli bir internet deneyimi sunan VPNBook ile webde güvenle gezebilirsiniz. Video ve sosyal medya sitelerinde dilediğiniz gibi dolaşmanızı sağlayarak sansürlü sitelere erişim imkanı sunmakta olan site 256 bit şifreli trafik ile sizi ağ casuslarından da koruyor. Farklı sunucu konumları arasında seçim de yapabilmenize olanak sunan site pek çok kullanıcıya hizmet veriyor.

Megaproxy

megaproxy

Ana sayfadaki arama çubuğuna bağlanmak istediğiniz sitenin adresini yazıp “surf” butonunu tıklayarak kısa süre içinde güven içinde gezinebilirsiniz. Megaproxy kullanarak yapacağınız site ziyaretlerinizde daha hızlı bağlantı kurup gizliliğinizi sağlayabilir ve karşı tarafın verilerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Hidester

hidester

Hidester sitesini tarayıcıya eklenti indirerek kullanabileceğiniz gibi açılış sayfasındaki arama çubuğu vasıtasıyla da kullanabilirsiniz. Mobil cihazlarınızda da kullanabileceğiniz bu Proxy sitesi güvenli ve hızlı internet deneyimi konusunda kullanıcılarından olumlu puanlar alıyor. Otomatik SSL teknolojisiyle kimliğinizi koruyan site halka açık bağlantılarda dahi güvende olmanızı sağlıyor. Tüm bağlantılara güvenli internet için SSL katmanı ekleyen Proxy sitesi hızlı ve gizli bir web deneyimi için denemeniz gereken bir adres.

Proxfree

proxfree

Ücretsiz proxy siteleri arasında yer alan bir diğer alternatif de ProxFree. Size hem gizlilik hem de hız kazandıracak olan siteyi girilmesi engellenmiş sitelere ulaşmak için de kullanabilirsiniz. Kullanıcının sunucu listesinden hem konum hem de IP adresi konumu seçim yapabilme imkanı da bulduğu site aracılığıyla video ve veri sitelerini rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Çerezlere izin vermek, komut dosyalarını kaldırmak, nesneleri kaldırmak ve sayfa başlıklarını kaldırmak gibi alternatifler de sunan proxfree basit kullanımı ve alternatifli deneyimiyle oldukça yaygın kullanılıyor.

Kproxy

krpoxy

Popüler Proxy siteleri arasında adını sıklıkla duyabileceğiniz kproxy size özgürce dolaşma imkanı sunuyor. Çevrimiçi blokları kolayca geçebilir, seyahat ettiğiniz ülke veya iş yeri gibi otoritelerin koyduğu sansürleri aşarak ulaşmak istediğiniz sitelere rahatça ulaşabilirsiniz. Herkesin kullanımına açık olan Wi-Fi bağlantılarını dahi güvenli hale getirecek olan site aracılığıyla hem konumunuzu hem de kişisel verilerinizi hemen gizleyebilirsiniz.

Whoer

whoer

Engelleme olmadan web sitelerine erişim fırsatı sunan Whoer, aynı zamanda pek çok tarayıcı ile uyumlu eklentilere sahip. İstediğiniz tarayıcı için uygun eklentiyi seçerek kısa sürede kurabilir, güvenli ve hızlı internetin tadını çıkarabilirsiniz. Kısa bir süre için ücretsiz deneme versiyonu sağlayan platform ücretli hizmetleriyle pek çok kullanıcının en çok tercih ettiği proxy araçlarından biri oluyor.