Saç boyama işleminde kullanılan ürünün önemi çok büyük. Kaliteli ve iyi bir saç boyası ile kalitesiz bir saç boyasının verdiği renk aynı olmaz. Üstelik kalitesiz boyalar saça zarar verebilir. İyi bir saç boyası sadece yoğun renk pigmentlerine değil besleyici içeriklere de sahiptir. Saçı boyarken aynı zamanda canlandırır ve güçlendirir. Böyle boyalarla saçınıza nazik davranmak ve canlı renkler elde etmek istiyorsanız önerilerimize kulak vermelisiniz. Sizin için hazırladığımız öneri listemizde en iyi saç boyalarını bulabilirsiniz.

Sıra ModelÖzellikİyiÖneri Puanı
1Wella KolestonNemlendirme10/10
2Palette Göz Alıcı RenklerRenk Açma10/9.9
3L’Oreal Paris Saç BoyasıAmonyaksız10/10
4Organic Natural ColorsOrganik10/10
5Prozinc ColorBitkisel10/9.9
6Igora RoyalYoğun Renk10/9.9
7Men Perfect SchwarzkopfErkeklere Özel10/9.9
8Omega PlusKalıcılık10/9.9
9Sea ColorBesleyici10/9.8
10Neva ColorBesleyici10/9.8
Saç Boyası Öneri Listesi

En İyi 10 Saç Boyası Önerisi

Canlı ve parlak renkleriyle büyüleyen, saça zarar vermeden renk katan en iyi saç boyalarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Saç boyası önerilerimiz sizi bekliyor.

İşte en iyi saç boyası önerileri:

Wella Koleston Naturals

Wella Koleston Naturals
  • Özellik: Yoğun renk, Nemlendirme

Saç boyası önerilerimizin ilk sırasında yoğun renkleriyle öne çıkan Wella var. Yüzde yüz beyaz kapama etkisi bulunan saç boyası, rengini her bir saç teline tam olarak yansıtıyor. Eşsiz nemlendirici içeriğiyle saçlara parlaklık veriyor. Boyama işleminden sonra saçlar ışıl ışıl parlıyor. Kutu içeriğinde renk aktifleştirici krem de bulunuyor. Bu krem 15 gün sonra rengi tazelemek için kullanılıyor.


Palette Göz Alıcı Renkler

Palette Göz Alıcı Renkler
  • Özellik: Renk açma, turunculaşma önleme

Palette Göz Alıcı Renkler serisi en çok sevilen saç boyaları arasında yer alıyor. Özellikle serinin içindeki küllü sarı sıkça tercih ediliyor. 4 tona kadar renk açan boya, 8 haftaya kadar turunculaşmayı engelliyor. Saçlara nazik davranarak yüzde 70’e kadar kırılmaları önlüyor. İçerisinde plex serum, keratin ve besleyici yağ bulunuyor.


L’Oreal Paris Karadut Siyahı Saç Boyası

L’Oreal Paris Karadut Siyahı Saç Boyası
  • Özellik: Amonyak içermez, Bakım kremli

Amonyak içermeyen L’Oreal Paris Karadut Siyahı Saç Boyası, boyama işleminin saça verdiği zararı azaltıyor. İçerisindeki hindistan cevizi yapı ile saçlara bakım yapıyor. Renkler daha parlak ve canlı duruyor. Kutu içeriğinde oksidan krem, krem boya ve saç kremi yer alıyor. Birçok kadının tercih ettiği ürün, kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.


Organic Natural Colors Saç Boyası

Organic Natural Colors Saç Boyası
  • Özellik: Organik

Sıradaki saç boyası önerimiz doğallık arayanlar için. Organic Natural Colors Saç Boyası doğal içeriklerle üretiliyor. Yapımında amonyak, resorsinol kullanılmıyor. Organik sertifikalı boya alerji olabilen hassas ciltlerde de kullanılabiliyor. Beyazları tamamen katan üründe yoğun renk pigmentleri bulunuyor. İçeriğinde E ve C vitamini gibi saça iyi gelen besleyici bileşenler de yer alıyor.


Prozinc Color Saç Boyası

Prozinc Color Saç Boyası
  • Özellik: Bitkisel

Bir diğer bitkisel saç boyası önerimiz Prozinc’e ait. Markanın Color Saç Boyası bitkisel bileşenlerle üretiliyor. İçeriğinde amonyak gibi saça zarar veren maddele bulunmuyor. Ebegümeci, abyssinia ve macadamaia yağı ile zenginleştirilen boya, yoğun renk pigmentleri verirken saça nazik davranıyor. Nem kaybının önleyerek saçın sağlıklı görünümüne zarar vermiyor.


Igora Royal Saç Boyası

Igora Royal Saç Boyası
  • Özellik: Yoğun renk

Yanar döner mikro partiküllerden üretilen Igora Royal Saç Boyası, canlı renkleriyle fark yaratıyor. Uzun ömürlü ve kalıcı sonuçlar veriyor. Böylece beyazlar tamamen kapanırken saçta renk eşitliği oluşuyor. Boyanın içeriğinde mucize ağaç proteinleri yer alıyor. Bu proteinler saç köklerine derinlemesine nüfuz ederek saça esneklik ve güç kazandırıyor. Çok sevilen boyanın birçok farklı renk seçeneği bulunuyor.


Men Perfect Schwarzkopf Saç Boyası

Men Perfect Schwarzkopf Saç Boyası
  • Özellik: Erkeklere özel

Saç boyası arayan erkekler buraya! Sıradaki saç boyası önerimiz sizin için son derece uygun. Men Perfect Schwarzkopf Saç Boyası erkeklerin saç yapısına göre üretiliyor. Doğal içeriklerle harmanlanan boya, saçta da doğal bir renk oluşturuyor. Argan yağı ile saçlara bakım yapıyor ve bu sayede saçlar daha canlı görünüyor. Jel şeklindeki boya 5 dakika içinde etki ediyor ve tüm beyazları anında kapatıyor.


Omega Plus Saç Boyası

Omega Plus Saç Boyası
  • Özellik: Kalıcılık

Omega Plus Saç Boyası 3 hafta boyunca saçınızı yeni boyanmış halinde tutuyor. Özellikle açık renkli ve rengi açılmış saçlara daha iyi etki ediyor. Yoğun ve kaliteli renk pigmentleri sayesinde balyaj uygulamalarında da sıkça tercih ediliyor. Amonyak içermeyen boya, saç sağlığına zarar vermiyor. Pompalı şişesi sayesinde uygulama sırasında kolaylık sağlıyor.


Sea Color Saç Boyası

Sea Color Saç Boyası
  • Özellik: Besleyici

Sea Color Saç Boyası içeriğindeki zeytinyağı ile öne çıkıyor. Besleyici yağ sayesinde saçlar sağlıklı ve parlak görünüme kavuşuyor. Beyaz kapama performansı yüksek olan boyanın gri gibi farklı renkleri de bulunuyor. Uygun fiyatlı ürünün içeriğinde 2 adet krem boya yer alıyor.


Neva Color Saç Boyası

Neva Color Saç Boyası
  • Özellik: Besleyici

Saç boyası önerilerimizin son kısmını çok uygun fiyatlı bir ürüne ayırdık. Neva Color Saç Boyası bütçe dostu fiyatıyla sıkça tercih ediliyor. İçeriğindeki bisabolol ile saçı besliyor ve yeniliyor, katyonik bileşim ile saçı koruyor, kolajen ve keratinle saçı yeniden yapılandırıyor. Birçok besleyici özelliği bulunan boyada çok sayıda renk seçeneği yer alıyor.


Doğal saç renkleri nelerdir?

Doğal saç renkleri birçok kişide doğuştan gelen renklerden oluşur. Bunlar Küllü kumral, karamel ve çikolata gibi renklerdir. Tam siyah ve sarılar saçta doğal durmaz. Kahverengi ve kumrala yakın sarı tonları en doğal renkler olarak bilinir.

Beyaz saçı ne renk boya kapatır?

Kullandığınız boya kalitesiyle rengi fark etmeksizin beyaz saç rengini kapatabilir. Tabii ki koyu renklerin beyazı kapatma performansı yüksektir. Koyu rengin bu avantajı beyazlar çıkmaya başladığında dezavantaja dönüşür. Çünkü beyaz saçlar, koyu renk saçlar arasında kendini daha çok gösterir. Sarı ve tonlarını kullanırsanız yeniden çıkan beyazlar daha az görünür. Böylece sık sık boya yapmak zorunda kalmazsınız.

Önerilen en iyi saç boyası hangisi?

En iyi saç boyası markalarını sıralayalım: Wella, Palette, Loreal Paris, Organic Natural, Prozinc, İgora, Schwarzkopf, Omega Plus, Sea Color ve Neva Color saça zarar vermeyen, yoğun renk pigmentlerine sahip, saçı canlı ve parlak gösteren, kolay uygulanabilir, birçok renk seçeneği bulunan, organik ve bitkisel seçenekleri olan, en iyi saç boyalarını üreten markalar arasında yer alıyor.