Saç şekillendirmek çoğu zaman yıpratıcı ve saçlara zarar veren bir süreç olsa da bunu en az zararla yapabilmek için saç şekillendiricilerden faydalanılır. Şekillendirilen saçların daha uzun süre aynı şekilde kalması için şekillendirme işlemini daha fazla uygulamak yerine uygun saç şekillendirici wax ile desteklendiğinde saç şekli uzun süre korunacaktır.

Her saç tipi için her bakım ürünü kullanılamadığı gibi yine her saç şekillendirici wax da her saç tipi için kullanılamaz. Bu nedenle, dilediğiniz şekillendirme sonuçlarını alabileceğiniz en iyi saç şekillendirici waxları sizleri için araştırdık.

Sıra MarkaÖlçüİyiÖneri Puanı
1Urban Care100 Ml10/10
2Schwarzkopf100 Ml10/9.9
3Ostwint20 Ml10/9.8
4Syoss100 Ml10/9.9
5Morfose150 Ml10/9.8
6Bonhair140 Ml10/10
7Fnx150 Ml10/9.9
8L’oreal Professionel75 Ml10/9.9
9Egos100 Ml10/9.7
10American Crew85 G10/9.6
Saç Şekillendirici Wax Öneri Listesi

En İyi 10 Saç Şekillendirici Wax Önerisi

Saç şekillendirirken en çok dikkat dikkat etmeniz gereken konu, saçın şeklini en uzun süre koruyabileceği destek ürünler kullanmaktır. Bunun için, saçlarınıza bakım yaparken aynı zamanda saç şeklinizi dilediğiniz oranda koruyacak saç şekillendirici waxları listeledik.

İşte en iyi Saç Şekillendirici Wax önerileri:

Urban Care Style Guide

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Ml
 • Tutuş: Esnek tutuş
 • Biçim: Wax

Urban Care Style Guide wax, doğal tutuş sağlayarak saçlarınızın şeklini korumak için geliştirilmiştir. Esnek tutuş sağladığı için saçta sert ve kırılacakmış görüntüsü yaratmaz. Özellikle dalgalı saçları şekillendirmek için oldukça başarılıdır. Yumuşak dokusu sayesinde kolaylıkla saçlarınıza dağıtabilir ve şekillendirme işlemini sonlandırabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** K**; Yorumlarda bazılarına yanlış gittiğini gördüm bana da yanlış gelir mi diye tereddüt ettim fakat 2 numarası geldi. Gerçekten çok güzel neden daha önce almamışım dedim, mat olduğu için doğal bir görüntü sağlıyor, harika tavsiye ederim.

💬 G** T**; Bu ürün toplu saçı jilet gibi yapıyor alışınca vazgeçilmeziniz olacaktır kesin indirimde yakalayın mutlaka.


Schwarzkopf Osis+Mess Up

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Ml
 • Tutuş: Esnek tutuş
 • Biçim: Krem wax

Schwarzkopf Osis+Mess Up saç şekillendirici wax, 2 numaralı saç tutuş derecesi ile saçlarda doğal ve esnek bir tutuş sağlar. Toplu saçlarda dağınıklıkları ve elektriklenmeyi önlerken dalgalı saç şekillendirme işleminde oldukça doğal bir şekil koruması sağlar. Saç şekillendiriciler arasında en çok tercih edilen saç waxlarından biridir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** A**; 1 ayda en az 20-30 kargo açıyorum ben böyle güzel paketleme görmemiştim. Ürüne gelecek olursak aklınızda alsam mı almasam mı diye bi karamsarlık varsa hiç düşünmeden alın kıvamı kahvaltılık kaymak gibi kokusu harika düşünmeden alabilirsiniz ama satıcıya dikkat edin satıcıyı araştırıp alın.

💬 A** D**; Öncelikle bu ürün bir jöle değil, bir wax ve 2 numara bir wax. Bunun anlamı bu ürün zaten çok tutucu kalıcılığı yüksek bir ürün değil. Yumuşak bir saç istiyorsanız onun için üretilmiş. Diğer şekillendiriciler gibi saçınız sertleşmiyor ve dolayısıyla çok da katı şekillendirmiyor. Ürün 2 numara wax için gayet kaliteli. Saçınıza çok zarar vermek istemiyorsanız, şekillendirdikten sonra yumuşak kalsın istiyorsanız, fön çektikten sonra kullanacaksınız bu ürün ideal. Tek başına kullanılırsa istenilen kalıcılık yok ancak fön çektikten sonra mümkün olduğunca sabit tutması için tasarlanmış. Birçok kuaför de zaten bu ürünü sprey sıkmadan önce saçı geçici şekillendirmek için kullanıp sonra sprey sıkıyor. Kalıcı bir ürün istiyorsanız 4 numara wax ya da sprey bakmalısınız. Saçınızla gün içinde çok sık temas ediyorsanız kalıcılık kayboluyor bilginiz olsun.


Ostwint 05 Stone Heads

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 20 Ml
 • Tutuş: Güçlü
 • Biçim: Toz Wax

5 numara şekillendirme gücüne sahip olan Ostwint saç şekillendirici toz wax, uzun bir gün geçireceğiniz zamanlarda ve saçınızın daha kolay dağılacağını düşündüğünüz zamanlarda kullanılması gereken bir üründür. Güçlü tutuşu sayesinde saç şeklinin bozulmasına ve küçük saçların aralardan çıkmasına izin vermez. Besleyici toz formülü, daha az ürünle daha fazla uygulama gerçekleştirmenizi sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 U** G**; Ürünü daha açmadım ama önceden kuaförden aldım benim gibi ince telli ve bu tür ürün kullanınca saçı bozulan kişilere ideal saçını bozmadan şekil verme konusunda çok iyi.

💬 O** Ş**; Gerçekten mucizevi bir şey döker dökmez saç ne isterseniz onu yapıyor.


Syoss Matt Fiber

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Ml
 • Tutuş: Güçlü tutuş
 • Biçim: Wax

Syoss Matt Fiber saç şekillendirici wax, güçlü tutuşu ve yumuşak wax formu ile saçlarınıza kolayca dağılarak şekillendirilen saçların uzun süre dayanmasını sağlar. Doğru şekilde kullanmak için gerekli miktarda ürünü avcunuza alarak önce iki avcunuz arasında dağıttıktan sonra saçlarınıza uygulamanız gerekir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** K**; Kutusu çok küçük ama 5 aydır bitiremedim. Çok az alsanız bile yayılıyor. Daha yarısından çoğu duruyor. Bol kullanmaya gerek yok tutuşu gayet iyi ve mat görüntü sağlıyor.

💬 Y** B**; Gerçekten çok memnun kaldım kalitesi ve bıraktığı etki ile muhteşem bir ürün.


Morfose Ossion Extra Aqua

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 Ml
 • Tutuş: Güçlü esnek tutuş
 • Biçim: Wax

Morfose Ossion Extra Aqua saç şekillendirme waxı, yumuşak wax formu sayesinde kolay uygulama imkanı sağlarken esnek güçlü tutuşu ile oldukça doğal bir görünüm kazandırır. Saçların kalıp gibi durmadığı, doğal bir görüntüyle güçlü biçimde şeklinin korunduğu bir ürün istiyorsanız tam size göre bir seçim olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** U**; Saçlarım ince telli. Bu ürün tam bana göre. Elektriklenmeyi alıyor ve kokusu ferah.

💬 M** E**; Her zaman kullandığımız bir ürün zaten ,çok kaliteli ve kokusu çok güzel.


Bonhair

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 140 Ml
 • Tutuş: Orta
 • Biçim: Wax

Saç şeklinizin ıslak bir görünümle korunmasını istiyorsanız Bonhair saç şekillendirici wax sizin için uygun bir tercih olacaktır. Duş sonrası nemli saça uygulanarak kullanılan ürün aynı zamanda saç şekillendirme işlemlerinden sonra da uygulanabilir. Islak bitişli saç şekillendiriciler arasında en çok tercih edilen ürünlerden biridir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** E**; 2 yıldır kullanıyorum. Ve bu markayı gerçekten seviyorum. Parlak ve kepek yapmayan bir saç şekillendirici isteyene tavsiye ederim.

💬 İ** K**; Sert ve parlak görünüm isteyenler için güzel ürün yaklaşık 10 senedir kullanıyorum.


Fnx

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 150 Ml
 • Tutuş: Çok sert
 • Biçim: Wax

Yüksek ürün miktarıyla uzun süre kullanım sağlayan Fnx saç waxı, ısla ve çok sert bir görünüm isteyenler için geliştirilmiştir. Nemli saça ya da kuru saça uygulanarak kullanılan ürün saç şeklinin uzun süre korunmasını sağlar. Dalgalı saçlar için kullanımı önerilmemektedir. Saçları sertleştirerek parlak bir görüntü verir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A**; Ürün güzel çok uzun süreli şekil korumuyor ince telli saclarda ama başaralı.

💬 M** K**; Güzel işe yarar bir ürün alınır.


L’oreal Professionel Homme

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 75 Ml
 • Tutuş: Güçlü
 • Biçim: Wax

Loreal Prefessionel saç şekillendirme waxı, saç tipinden bağımsız olarak saç şeklini en uzun süre koruması için geliştirilmiştir. Az miktarda uygulamada dahi saç şeklini uzun süre boyunca korur. Paket içeriğinde az ürün bulunmasına rağmen uzun süreli kullanım sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** Ş**; Yıllardır arayıp bulamadığım wax hem mat ve doğal görüntü hem de çok tutucu.

💬 U** A**; Ürün çok sert, zor sürülüyor, fakat tutuculuğu kuvvetli.


Egos Fix

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 100 Ml
 • Tutuş: Güçlü
 • Biçim: Wax

5 numaralı sertlik derecesi ile geliştirilen Eqos Fix saç şekillendirme waxı, saç şeklinin uzun süre korunmasını sağlarken aynı zamanda doğal bir görünüm isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Ultra güçlü tutuşu sayesinde saç tipinden bağımsız olarak tüm saçlarda uzun süre saç şeklini koruyucu özellik gösterir.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** U**; Ürün güzel ama normal bilindik wax değil jöle tarzında. Alacaklar bunu dikkate almalı.

💬 A** A**; Kullanımı çok rahat saç tutuşu da güzel uzun zamandır kullanıyorum tavsiye ederim.


Amierican Crew Fiber

Ürün Özellikleri

 • Ölçü: 85 g
 • Tutuş: Güçlü
 • Biçim: Wax

Yüksek seviyede tutuculuk sağlarken aynı zamanda orta derecede parlaklık veren American Crew saç şekillendirme waxı, saçta yok hissi yaratır. Saçla bütünleşerek son derece doğal bir görünüm oluşturan ürün, konsantre gücü ile tüm saç modellerinde ekstra tutuculuk sağlar. Kısa saçlar, spor yapanlar, çok sık terleyenler için idealdir. Saçlarınızı yıkayana kadar aynı formda kalmasını istiyorsanız bu ürüne bir şans verebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** T**; Ürün güzel. Tutuculuğu iyi. Kalıntı bırakmıyor ama spreyle desteklenince daha iyi oluyor.

💬 B** Ö**; Hakikaten kaliteli ürün. Dikkatli kullanın avucunuzda iyice yumuşatmadan saça sürmeyin yoksa saçta topak topak sarı birikimler oluyor kepek gibi gözüküyor.


En İyi 15 Saç Maşası ModelleriEn İyi 10 Kuru Şampuan Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi saç waxı hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine göre en çok tavsiye edilen saç waxı markaları şu şekildedir;

 • Urban Care
 • Schwarzkopf
 • Syoss
 • American crew
 • Fnx
 • Ostwint
 • Egos
 • Morfose

Wax saç ne işe yarar?

Özel günlerde ya da günlük yaşantınızda saçlarınızın daima aynı şekilde kalmasını ve bozulmasını istemiyorsanız saç waxları bu konuda yardımcı olacaktır. Saç waxları, diğer saç sabitleme ürünlerine göre daha etkili sonuç verirken aynı zamanda daha doğal bir görüntü oluşturduğu için tercih edilir.

Wax ıslak saça mı?

Kullanılan saç şekillendirme waxının özelliğine göre değişmekle birlikte genel olarak nemli ya da kuru saça uygulanan ürünlerdir. Saç tipinize ve ürün özelliğine göre bu durum değişiklik gösterebilir.