Hangi aktiviteyi yapıyor olursanız olun görüş açınız ve görüş rahatlığınız her şeyden önce gelmelidir. Snowboard gibi hız ve hava koşullarıyla mücadele içinde olunan aktivitelerde kullanılan gözlükler önem taşır. Işık sorunları ve hava koşulları, görülmez kazalara davetiye çıkarabilir.

Tüm bunlardan dolayı görüş açınızı en net şekilde belirleyebilmenize yardımcı olacak ve ışık kontrolü sağlayacak önlemler almanız gerekir. Bu önlemlerin en başında da gözlük kullanımı gelir. Aktivite esnasında sizi rahatsız etmeden görüşünüzü sizin için kolaylaştıracak snowboard gözlüklerini sizler için araştırdık

SıraModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Anon Tempest MfiStandart10/10
2Quiksilver Hubble Standart10/9.9
3Yaba Manyetik Standart10/9.8
4Schulzz Anti Sis Standart10/9.9
5Sky Ks0 Standart10/9.8
6Smith Daredevil Standart10/9.2
7Evolite Peak Standart10/9.4
8Wedze G500 Standart10/9.9
9Julbo PlasmaStandart10/9.7
10Dijimat Red-Gold40-60/60-10010/9.6
Snowboard Gözlüğü Öneri Listesi

En İyi 10 Snowboard Gözlüğü Önerisi

Günlük olarak gerçekleştirdiğimiz hareketlerde dahi net şekilde görmek çok önemlidir. Snowboard gibi riskli outdoor sporlarda ise hayati önem taşır. Bu sporları yaparken maruz kalacağımız yoğun ışıklar ve kötü hava koşulları görüş açımızı ve görüş şeklimizi kısıtlar. Bunun için donanımlı gözlükler kullanılması gerekir.

İşte en iyi Snowboard Gözlüğü önerileri:

Anon

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Kadın
 • Koruma: Su ve rüzgar geçirmez

Kadınların yüz hatları için özel olarak tasarlanmış snowboard gözlüğüdür. Havalanma sistemi ile tasarlanmış olan bu gözlük, küçük ve orta boy yüz ölçülerine sahip kadınlar için oldukça uygundur. Özel tasarımı sayesinde kullanacağınız maskelerle de tam uyum sağlar. Kullanılan ICT teknolojisi ile bütünleşik bir görüş netliği sağlar. Üç katlı yüz köpüğü sayesinde cilde zarar vermez. Çerçeve yüksekliği yaklaşık olarak 93 mm olarak ölçülmüştür. Kullanılan cam lensleri, göz yorgunluğunu önler

Kullanıcı Yorumları

💬 N** B**; Çok kullanışlı ve tüm özelliklerini yerine getiriyor

💬 C** P**; Sağlam ve kaliteli


Quiksilver

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Koruma: Su ve rüzgara karşı dayanıklı

Görüş açısında buğulanma yapmayan ve çarpmalara, düşmelere karşı oldukça güçlü şekilde tasarlanmıştır. Aktivite sırasında alınan darbelerde çizilme ve kırılmaya karşı dayanıklıdır. Ön lens kısmında kullanılan havalandırma sayesinde hem hava akışı sağlanarak buğu önlenir hem de sıcaklık korunur. İnce ve hafif yapılı olmasından dolayı aktivite sonrasında çantanızda ya da elinizde taşıyabilirsiniz. Hareketli klipslere sahip olmasıyla kask ile tam uyumludur.

Kullanıcı Yorumları

💬F** V**; Çok başarılı terleme de üşüme de olmadı

💬 Z** Ç**; Muhteşem görüntü sağlıyor hiç buğulanma yaşamadım


Yaba

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Anti sis ve havalandırma

Manyetik şekilde yerleştirilen değiştirilebilir lens sayesinde dilediğiniz hava koşuluna göre lens yerleştirebilirsiniz. Anti sis özelliği ile sisli havalarda da ne görüş açısı elde ederek snowboard yapabilirsiniz. Çift katmanlı ve aynalı polarize lens, UV 400 koruma sağlar. Ayarlanabilir kayış kısmı ile yüz ölçünüze en uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬O** A**; large snowboard kaskına gayet rahat oldu. Ürünün kendisi de kutusu da güzel, kaliteli. Hediye için teşekkürler.

💬 E** C**; beklediğimden bile çok iyi geldi çok teşekkür ederim 🙂


Schulzz

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Anti sis ve çizilmez lens

Tüm kask çeşitlerine uyum sağlaması için özel olarak tasarlanmıştır. Kullanılan lens, görüş bozukluğu, sis koşulları ve çizilmeye karşı güçlendirilmiştir. Geniş görüş açısı ve PC malzemeden elde edilen çift lense sahiptir. Sadece snowboard değil aynı zamanda tüm outdoor aktiviteler için uygundur. Günlük hayatta kullandığınız dereceli gözlüklerinizin üzerinde de kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬M** K**; Harika bir gözlük hiç daha fazlasina para vermeye gerek yok:)

💬 K** F**; Ürün satıcı tarafından kısa sürede kargoya verildi ve 2 gün içerisinde teslim aldım , güzel paketlenmişti ayrıca parasını sonuna kadar hak ediyor .


Sky

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Koruyucu maske

Kullanılan yüksek kaliteli PC lens çizilme ve darbelere dayanıklıdır. Ayarlanabilir kafa bandı sayesinde kendi ölçülerinize göre ayarlayabilirsiniz. Oldukça hafif şekilde tasarlanan gözlük yanı zamanda UV 400 koruması sağlar. Hava alabilir yapıdadır. İç hava akışını düzenli şekilde sağlarken aynı zamanda ısıyı izole ederek rüzgar ve su girişini önler. Tam koruma ve kolay kullanım için bulunan filtre ağızlık takıp çıkarılabilir şekildedir.

Kullanıcı Yorumları

💬A** C** A**; Ürün çok keyifli gözüküyor maskenin ayrılması kullanış katmış fakat birleşik hali camlarda hafif buhu yapıyor ebatını M-L gibi düşünebilirsiniz ve maske yüzde can yakmıyor genel hatlarıyla alınabilir keyifli bir ürün

💬 T** U**; Çok hızlı geldi çok beğendik parasını hak ediyor


Smith

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Silindirik Carbonic lens

Koruma ve görüntü geliştirme özelliği sunan Silindirik Carbonic lens, darbelere karşı çok dirençlidir ve net bir görüntü sunar. Kullanılan Fog-X teknolojisi ile iç kısmında yer alan anti-fog iç lensi, buğusuz performans alabilmeniz için geliştirilmiştir. Günlük hayatta kullandığınız numaralı gözlüklerinizin üzerine takabilmeniz için tasarlanmıştır. Kaymaması için lastik bantlarla sabitlenir ve cilde zarar vermez.

Kullanıcı Yorumları

💬B** A**; Hızlı teslimat 2 günde bana ulaştı. Güzel bir gözlük, genişletme seçeneği ile epeyce genişletilebiliyor. Kadınlara uygun. Buğu yapmıyor. Paketleme çok özenliydi kırılacak eşya olarak sağlam paketlenmişti.

💬 G** Ö** Ş**; Kargolama çok iyiydi, kırılacak malzeme gibi paketlenmişti. Genç olarak gözükse de kadınlar için uygun olduğunu düşünüyorum. İlk izlenim olarak çok beğendim.


Evolite

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Çizilmez lens

Kırılmaz ve esnek flexible lens ile üretilmiştir. Geniş görüş açısı isteyenler için oldukça yüksek performans sunar. Sünger yapısı 3 kat olarak kullanılmıştır ve iç kısma gelecek yerlerde silikon kaydırmaz destekler kullanılmıştır. Cilde zarar vermez. 100 UV korumalıdır. Aynı zamanda mavi ışık koruması da lenslere eklenmiştir. Çift lens kullanılmıştır. Oldukça hafif olması sebebiyle aktivite sonrasında yanınızda ya da çantanızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬M** P**; Çok iyi ışık ve rüzgarı başarılı kesiyor

💬 A** A**; Ürünü kullandım iki gün boyunca buğulanma yapmadı bol güneşli bir günde kullandım uv filtresi gayet başarılıydı, görünümü de şık, fiyat performans ürünü


Wedze

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Çocuk/ Unisex Yetişkin
 • Koruma: UV filtre

Lensler özel olarak çift şekilde yerleştirilmiştir. Kullanılan çift lensler içinde UV 400 koruması yer alır. Oldukça çeşitli boylara sahip olması nedeniyle çocuklar da dahil herkes kullanabilir. Geniş açılı özelliğe sahiptir. Havalandırma kanalları bulunmasıyla buğuyu önler. Hava akışı sağlanmasına rağmen ısı kaybı yaşanmaz, ısı yalıtımı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** G**; Çok kullanışlı beğendim

💬 R** M**; Denedim ve başarılı ürün sağlam geldi


Julbo

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Renkli çift lens

Şık ve sağlam tasarımıyla snowboard keyfini yaşarken aynı zamanda diğer outdoor etkinliklerde kullanıma uygundur. Su ve rüzgar geçirmemesi için tüm bağlantı kısımları güçlendirilmiştir. Snowboard şapkaları ile entegre olabilir. Rüzgar geçirmeme özelliğinin yanında hava alabilir şekilde dizayn edilmiştir. Çizilmeye ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır

Kullanıcı Yorumları

💬F** A**; çok şık ve kullanışlı bir ürün ve hızlı teslimat yine mükemmeldi. teşekkürler

💬 B** İ**; Rahat kullanışlı bir gözlük


Dijimat

Ürün Özellikleri

 • Cinsiyet: Unisex
 • Koruma: Sis ve ışık değişimine karşı duyarlı


iç tarafında köpük döşeme olması sebebiyle su ve rüzgar girişi tamamen engellenirken yüzünüze tam uyum sağlar. Ayarlanabilir elastik kayışı, gözlüğü yüz ölçülerinize öre ayarlamanız konusunda yardımcı olur. Yüzünüzde sabit durması için silikonlar ile desteklenmiştir. Rüzgar, kar, yağmur ve değişik ışık biçimlerini bloke eden lenslere sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

💬İ** Ö**; Çok güzel ve kullanışlı beğendim

💬 B** A**; Fiyat performans ürünü tavsiye ederim


En İyi 10 Kayak Gözlüğü ÖnerisiEn İyi 10 Kayak Pantolonu Önerisi
İlginizi Çekebilir

2023’ün en iyi snowboard gözlüğü hangisi?

En iyi snowboard gözlüğü tavsiyeleri olarak, Anon Tempest Mfi, Quiksilver Hubble, Schulzz Anti Sis, Dijimat Red-Gold gibi modelleri sıralayabiliriz. Sise ve ışık değişimine duyarlı gözlükler, kar aktiviteleri esnasında ışığın kardan yansıyarak görüş alanını bozmasını engeller. Tüm kasklarla uyumlu olmaları sebebiyle de oldukça kullanışlı ürünlerdir.


Snowboard gözlüğü nasıl seçilir?

Seçeceğiniz gözlü ışık dalgalanmaları ve farklı doğal ışık biçimlerine karşı duyarlı olmalı. Geniş açı görüş sistemi kullanılması aktivite esnasında çevrenizi daha rahat görebilmenizi sağlar.

Kar gözlüğü ne işe yarar?
Kar gözlüğü, karlı ve buzlu havalarda yansıyan güneş ışıklarının görüşü engellemesini ortadan kaldırır. Kullanılan özel lensler ile ışık biçimlerine göre görüşü netleştirir.