Trambolin hem çocuklar hem de büyükler için formda kalmanın en etkili yolu. Trambolinde zıplamanın birçok artısı var; kilo vermek, enerji artırmak, lenf ve eklemleri desteklemek ve bağışıklığı güçlendirmek bunlardan bazıları. Birçok kas grubunu aynı anda çalıştıran trambolin sayesinde eğlenerek sağlığınızı koruyabilirsiniz. Trambolinlerde spor yapmanıza destek olacak tutma kolu ve çocuklara güvenlik sağlayacak fileler bulunur. Ağırlık taşıma kapasiteleri, yüzey ve yay malzemesine göre değişir. Farklı seçenekler ve özellikleri bulunan trambolinler arasında her ihtiyaca ve her seviyedeki sporcuya uygun trambolin bulmak mümkün.

Sıra ModelÇap (cm)İyiÖneri Puanı
1Dynamic 36 İnç9010/9.7
2Ankaland14010/9.7
3Pratikko12010/9.8
4Ultima14010/9.6
5Hepitop14010/9.7
6Anka9010/9.8
7Delta Sayaçlı9210/9.8
8XTR Fitness10610/9.9
9Delta Tutamaçlı11510/9.8
10Tryon11010/9.8
Trambolin Öneri Listesi

En İyi 10 Trambolin Önerisi

Her ihtiyaç ve her seviyeye uygun en kaliteli trambolinlerden oluşan öneri listesi hazırladık. Listemizde tutma kollu, fileli ve koruyuculu gibi birçok çeşit trambolin var. Kendi seviyenize uygun en iyi trambolini bulmak için öneri listemizde göz atabilirsiniz.

Dynamic Trambolin 36 İnç

Dynamic Trambolin 36 İnç
 • Çap: 36 inç / 90 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 120 kilo

Dynamic Trambolin, 90 cm’lik geniş bir çapa sahip. Maksimum 120 kilo ağırlık taşıyabilen trambolinde 6 ayak bulunuyor. 34 yayıyla etkili bir zıplatma performansı gösteren trambolinde PVC kaplı kenar sünger kullanılıyor. Ayakları sökülüp takılabilen trambolin, kullanmadığınız zamanlarda fazla yer kaplamıyor.


Ankaland Trambolin

Ankaland Trambolin
 • Çap: 55 inç / 140 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 110 kilo

Ankaland Trambolin, 110 kiloya kadar ağırlık kaldırabiliyor. Trambolinin en iyi özelliği koruyucu filelerinin bulunması. Elastik gövdesiyle yüksek performans sergileyen bu trambolinde dikdörtgen şekilde metal ayaklar bulunuyor. Bu ürün, 140 cm çapıyla geniş bir zıplama alanı sunuyor.


Pratikko Tutacaklı Trambolin

Pratikko Tutacaklı Trambolin
 • Çap: 47 inç / 120 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 120 kilo

Pratikko Tutacaklı Trambolin, spor yapmak için harika bir ürün diyebiliriz. Tutma sapı bulunan trambolinle bütün kaslarınızı aynı anda çalıştırabilir, kısa sürede forma girebilirsiniz. 120 kilo ağırlık taşıyabilen trambolinin 47 inç çapı bulunuyor. Kaymaz kauçuk tabanıyla size güvenli çalışma olanağı sunuyor.


Ultima Fileli Trambolin

Ultima Fileli Trambolin
 • Çap: 55 inç / 140 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 50 kilo

Ultima Fileli Trambolin, küçük çocukların kullanımı için uygun. 50 kilo taşıyabilen trambolinde çocukların güvenliğini sağlamak için koruma fileleri bulunuyor. Filelerin bir tarafında çocuklar için özel giriş bölmesi yer alıyor. 140 cm çapındaki trambolin, geniş zıplama alanıyla miniklere sonsuz eğlence sunuyor.


Hepitop File Korumalı Trambolin

Hepitop File Korumalı Trambolin
 • Çap: 55 inç / 140 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 130 kilo

Hepitop File Korumalı Trambolin, 130 kiloluk yüksek taşıma kapasitesiyle dikkat çekiyor. Aynı anda birkaç çocuğun kullanabileceği trambolinin 140 cm çapı bulunuyor. 125 cm yüksekliğindeki koruma fileleri çocukların zıplarken düşmesini önlüyor. Katlanır ayakları bulunan trambolin, size yerden tasarruf ettiriyor.


Anka Tutamaklı Trambolin

Anka Tutamaklı Trambolin
 • Çap: 35 inç / 90 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 150 kilo

Anka Tutamaklı Trambolin, spor hareketleri için en ideal ürünlerden. Geniş tutma kolu bulunan trambolin, daha etkili zıplamanıza ve kaslarınızı en iyi şekilde çalıştırmanıza yardımcı oluyor. En fazla 150 kilo taşıyabilen trambolin, ses çıkarmadan çalışmanızı sağlıyor, sizi ve komşularınızı kesinlikle rahatsız etmiyor.


Delta Sayaçlı Trampolin

Delta Sayaçlı Trampolin
 • Çap: 36 inç / 92 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 80 kilo

Spor yaparken insanı motive eden en önemli şey yapılan hareket sayısını bilmektir. Delta Sayaçlı Trampolin, bunu sizin için otomatik şekilde sayıyor. Trambolinin kenarında bulunan sayaç kaç kere zıpladığınızı gösteriyor ve sizi motive ediyor. 6 ayaklı trambolinde egzersiz lastikleri de yer alıyor.


XTR Fitness Tutunmalı Trambolin

XTR Fitness Tutunmalı Trambolin
 • Çap: 106 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 300 kilo

XTR Fitness Tutunmalı Trambolin, öneri listemizde yüksek ağırlık taşıma kapasitesi bulunan ürünlerin başında geliyor. Tam 300 kilo ağırlığı kaldırabilen trambolin, kas kütlesi yüksek sporcular için uygun. Kalın çelik borulardan oluşan profiller ve nefes alabilen kumaş, tramboline ayrı bir kalite katıyor. Bu kaliteli trambolinde egzersiz için tutma kolları da bulunuyor.


Delta Tutamaçlı Trampolin

Delta Tutamaçlı Trampolin
 • Çap: 45 inç / 115 cm
 • Ağırlık Kapasitesi: 80 kilo

Delta 45 inç Trampolin’de zıplamayı kolaylaştıran kullanışlı bir tutma kolu bulunuyor. 120 cm yüksekliğindeki tutma kolu spora yeni başlayanlar için destek sağlıyor. 80 kilo taşıyabilen trambolinde 8 ayak yer alıyor. 45 inç büyüklüğündeki ürün, evde kullanmak için fazlasıyla uygun.


Tryon Tutacaklı Trambolin

Tryon Tutacaklı Trambolin
 • Çap: 110 cm

Tryon Tutacaklı Trambolin, sessiz çalışmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Yaylı metal kullanılmayan trambolin, gıcırdama sorununu tamamen ortadan kaldırıyor. Trambolinin tutacak kısmı kendi boy ve egzersiz seviyenize göre ayarlanabiliyor. 110 cm çapındaki trambolin, profesyonel kullanım için harika bir seçim.


Trambolin Çocuklar İçin Uygun Mu?

Trambolin çocukların kullanması için de uygundur. Eğer çocuğunuz için bir trambolin alıyorsanız onun güvenliğine dikkat etmeniz gerek. Çocukların düşüp yaralanmasının önüne geçmek için file korumalı trambolinleri tercih edebilirsiniz.

Trambolin Günde Kaç Dakika Kullanılmalı?

Spora yeni başlıyorsanız trambolinde günde 5 dakika çalışmanız yeterli olur. Kendinizi geliştirip kas kütlenizi artırdıkça bu süreyi uzatabilir, kaslarınızı daha fazla güçlendirebilirsiniz.

Zıplamak Zayıflatır Mı?

Zıplama hareketiyle birlikte vücuttaki birçok kas grubu aynı anda çalışır. Bu durum zayıflamaya ve yağ yakımına destek olur. Koşu ve yüzme aktivitelerinin etkisi gibi vücuda birçok fayda sağlayan zıplama hareketi kilo vermenin etkili yollarından biridir.

2023’de Önerilen En İyi Trambolin Hangisi?

En iyi trambolin markalarını sıralayacak olursak: Dynamic, Arkaland, Pratikko, Ultima, Hapitop, Anka, Delta, XTR ve Tryon geniş zıplama alanına, fileli ve tutacaklı seçeneklerine sahip; spor yapmak ve zayıflayıp forma girmek için kullanılan hem yetişkin hem de çocuklar için uygun olan trambolin markaları arasında yer alıyor.