Evinizi düzenlediğiniz kadar balkon ve bahçenizi de düzenlemeniz gerek. İyi bir yaşam olanı oluşturmak için karışıklığın önüne geçmek şart. Fırça, süpürge, hortum, kova ve sulama kabı gibi zaman zaman ihtiyacınız olan eşyalar bahçe ve balkonlarda düzensiz bir görünüme neden olur. Tüm bu eşyaları düzene sokabilmek için bahçe dolap ve sandıkları kullanılabilir. Bu kullanışlı ürünler size geniş depolama alanı sunar, açık alanlarınızın daha düzenli görünmesine olanak tanır.

SıraModelÖlçü (cm)İyiÖneri Puanı
1Çavdar Group117×5410/9.6
2Keter Bahçe119×5910/9.7
3Buğlem Ahşap140×4010/9.8
4Badepo Toomax50×4210/9.5
5Evinizin Atölyesi68×17310/9.8
6Sadece Nette68×16610/9.8
7Badepo Toomax60×11910/9.7
8Nettekaçmaz65×9710/9.7
9Mandu Ahşap110×16510/9.9
10Via Gardenia163×10510/9.9
Bahçe Dolabı Öneri Listesi

En İyi Bahçe Dolabı Önerileri

Bahçe ve balkonlarınızı düzene sokacak, aradığınız tüm eşyaları bir araya toplayacak en iyi bahçe dolap ve sandıklarını inceledik. Önerilerimize göz atarak ihtiyacınız olan bahçe dolabını bulabilirsiniz.

Çavdar Group Tekerlekli Bahçe Sandığı

Çavdar Group Tekerlekli Bahçe Sandığı
 • Hacim: 320 Litre
 • Ölçüleri: 117×54 cm
 • Materyal: Plastik

Çavdar Group Tekerlekli Bahçe Sandığı dış mekanlar için uygun olarak üretiliyor. İster bahçenize, ister balkon ve terasınıza koyabileceğiniz sandık oldukça geniş. 320 litrelik depolama haznesi bulunan sandık saklamak istediğiniz tüm eşyaları düzenli bir şekilde toplayabiliyor. Birinci kalite plastikten üretilen sandığın fiyatı da uygun.


Keter Bahçe Balkon Depolama Sandığı

Keter Bahçe Balkon Depolama Sandığı
 • Hacim: 200 Litre
 • Ölçüleri: 119×59 cm
 • Materyal: Plastik

Keter Bahçe Balkon Depolama Sandığı 200 litrelik kapasiteye sahip. Evde saklamak istediğiniz tüm eşyaları alabilecek sandığın 119 cm genişliği bulunuyor. Derinliği 40 cm olan sandık, beyaz ve gri rengiyle balkon ve bahçelerde dekorasyonun bir parçası gibi duruyor. Ortamın görüntüsünü bozmuyor.


Buğlem Ahşap Çok Amaçlı Sandık Dolap

Buğlem Ahşap Çok Amaçlı Sandık Dolap
 • Ölçüleri: 140×40 cm
 • Materyal: Ahşap

Buğlem Ahşap Çok Amaçlı Sandık Dolap kullanışlılıkta çığır açıyor. Şık bir puf görünümünde olan dolap, rahat süngeri sayesinde oturmak için de kullanılabiliyor. Sünger kısmı kapaklı olan sandık açılabiliyor ve size depolama alanı sunuyor. 2 işlevi bir arada yapabilen ürün, ahşap gövdesi ve turuncu süngeriyle oldukça şık bir görünüm sergiliyor.


Badepo Toomax Woody’s Bahçe Depolama Sandığı

Badepo Toomax Woody’s Bahçe Depolama Sandığı
 • Hacim: 90 Litre
 • Ölçüleri: 50×42 cm
 • Materyal: Plastik

Badepo Toomax Woody’s Bahçe Depolama Sandığı diğerlerine göre daha küçük bir ürün. 50×42 cm büyüklüğündeki sandık dolap küçük mekanlar için uygun. 90 litrelik dolapta bahçe ve balkon eşyalarınızı saklayabilir, dağınık görünümden kurtulabilirsiniz.


Evinizin Atölyesi Plastik Bahçe Dolabı

Evinizin Atölyesi Plastik Bahçe Dolabı
 • Raf taşıma kapasitesi: 15 kilo
 • Ölçüleri: 68×173 cm
 • Materyal: Plastik

Evinizin Atölyesi Plastik Bahçe Dolabı’nın rafları 15 kilo taşıyabiliyor. 3 raf bölmesinin yer aldığı dolap, eşyalarınızı düzenlemenize imkan tanıyor. Teras, balkon ve bahçede kullanabileceğiniz dolap eşyalarınızın güvenliğini de sağlıyor. Dolap kapağında asma kilit yeri bulunuyor.


Sadece Nette Bahçe Dolabı

Sadece Nette Bahçe Dolabı
 • Ölçüleri: 68×166 cm
 • Materyal: Plastik

Sadece Nette Bahçe Dolabı iyi planlanmış bir ürün. Dolapta, fırça gibi uzun eşyalarınızı koyabilmeniz için rafsız bir bölme yer alıyor. Bunun yanında farklı aralıklara sahip 4 raf bölmesi bulunuyor. Birçok eşyanızı depolayabileceğiniz ürün, bahçe ve teraslara düzen getiriyor.


Badepo Toomax Toscana Plastik Dolap

Badepo Toomax Toscana Plastik Dolap
 • Hacim: 320 kilo
 • Ölçüleri: 60×119 cm
 • Materyal: Plastik

Badepo Toomax Toscana Plastik Dolap geniş iç hacimli bahçe dolaplarından biri. 320 litrelik bahçe dolabını kiler gibi kullanabilir, mevsiminde yemek için kavanoza koyduğunuz yiyecekleri da istifleyebilirsiniz. Dış mekan şartlarına uygun olan dolap; plastik malzemeden oluşur, üzerinde rattan desenleri bulunur.


Nettekaçmaz Bahçe Malzeme Dolabı

Nettekaçmaz Bahçe Malzeme Dolabı
 • Ölçüleri: 65×97 cm
 • Materyal: Plastik

2 kapılı Nettekaçmaz Bahçe Malzeme Dolabı ağır eşyaların depolanması için ideal. Dolapta yer alan 2 raf 15 kilo taşıma kapasitesine sahip. 3 bölmesi bulunan dolap boyutuyla fazla yer kaplamaz. Suya ve güneşe dayanıklı dolabı bahçenizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.


Mandu Ahşap Çok Amaçlı Bahçe Depolama Dolabı

Mandu Ahşap Çok Amaçlı Bahçe Depolama Dolabı
 • Ölçüleri: 110×165 cm
 • Materyal: Çam ağacı

Mandu Ahşap Çok Amaçlı Bahçe Depolama Dolabı şık ve kaliteli bir görünüm oluşturuyor. Çam ağacından yapılan dolap emprenye uygulamalı. Böylece dış mekanlara ve olumsuz hava koşullarına uygun hale gelen dolap uzun ömürlü kullanım sunuyor. Dolapta fırça ve kürek bölmesine ek olarak 3 geniş raflı bölme yer alıyor.


Via Gardenia Bahçe Dolabı

Via Gardenia Bahçe Dolabı
 • Ölçüleri: 163×105 cm
 • Materyal: Plastik

Sağlam plastik malzemeden oluşan Via Gardenia Bahçe Dolabı’nda çelik menteşeler yer alıyor. İçinde bulunan 4 rafın yüksekliği ihtiyacınıza göre ayarlanabiliyor. Yıkanabilir dolap, koku ve nem oluşturmuyor. Dolabın fırça ve kürek gibi malzemeleri için ayrı bölmesi de bulunuyor.


Bahçe Dolabına Ne Konulur?

Bahçe ve balkonda kullandığınız tüm eşyalar bahçe dolabında depolanabilir. Bahçe dolapları hortum, sulama kabı, kürek ve fırça gibi etrafta dağınıklık yaratan eşyalar için düzen sağlar. Bunun yanı sıra bu dolapları ardiye gibi kullanabilir, tamirat eşyalarınızı da bu dolaplara yerleştirebilirsiniz.

Bahçe Dolabı Mı Sandığı Mı?

Bu sorunun cevabı evinize göre değişir. Eğer bahçe dolabı için yeriniz varsa dolaplar düzen açısından daha kullanışlıdır. Bahçe veya balkonda yeriniz darsa bahçe sandıkları sizin için daha uygun olabilir.

Bahçe Dolabı Nasıl Olmalı?

Öncelikle bahçe dolabınızda neleri depolayacağınızı belirlemeniz gerek. Dolapta mevsimlik kavanoz ve tamirat eşyaları gibi küçük şeyleri depolayacaksanız çok raflı bir modeli tercih edebilirsiniz. Amacınız kürek ve süpürge gibi uzun eşyaları depolamaksa dikey bölmeli dolapları alabilirsiniz. Yüksek aralıklı bölmelere sahip bu dolaplar uzun eşyaları depolamak için uygun.

2023’de Önerilen En İyi Bahçe Dolabı Hangisi?

En iyi bahçe dolabı markaları şöyle: Çavdar Group, Keter, Buğlem, Badepo, Evinizin Atölyesi, Sadece Nette, Nettekaçmaz, Mandu ve Via geniş depolama kapasitesine sahip; metal, plastik ve ahşap malzeme seçenekleri bulunan, yatay ve dikey kullanım olanakları sunan bahçe dolapları arasında yer alıyor.