Bir banyoya şıklık katan en önemli ürünlerden biri banyo aynası. Farklı tasarımlara sahip aynalar banyonun tüm dekorasyon tarzını etkiliyor. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen formda üretilen aynalarda ahşap, suntalam, MDF, plastik ve bambu gibi farklı çerçeveler kullanılıyor. Bazı aynalar ise çerçevesiz olarak üretiliyor. Bu aynalarda ledli ve aydınlatmalı seçenekler de bulunuyor. Modern banyo aynası modellerinden biri olan ledli aynalar hem şık hem de kullanışlı. Aynayı kullanışlı hale getiren bir diğer özellikse raf ve dolaplar. Birçok kişisel bakım ürünün yer aldığı banyoda raflı ve dolaplı aynalar kullanmak daha kullanışlı oluyor. Geniş model seçenekleri arasından banyonuza ve ihtiyacınıza en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Sıra ModelÖlçü (cm)İyiÖneri Puanı
1Bluecape Modena60×4510/9.8
2Toprak Dekor60×6010/9.9
3Nuun Dekor70×5010/9.9
4Resmo Yuvarlak45×4510/9.8
5Bluecape Verona45×6010/9.8
6Xinhang Yeni38×3810/10
7İpekel54×42,510/9.9
8VitrA Sento 60897100×7010/10
9Dekor Tek45×6010/9.9
10Çelik Ayna Kare51×3710/9.7
Banyo Aynası Öneri Listesi

En İyi 10 Banyo Aynası Önerileri

Sizin için kullanışlı ve şık en iyi banyo aynalarını inceledik, her tarza ve ihtiyaca uygun modelleri sıraladık. Dolaplıdan ledliye birçok çeşit banyo aynasını öneri listemizde bulabilirsiniz.

İşte en iyi banyo aynası önerileri:

Bluecape Modena Ceviz Raflı Banyo Aynası

Bluecape Modena Ceviz Raflı Banyo Aynası
 • Ölçü: 60×45 cm
 • Malzeme: Suntalam, Flotal
 • Raf: 1

İlk banyo aynası önerimiz doğal dekorasyonları sevenler için. Bluecape Modena Raflı Banyo Aynası, ceviz rengiyle banyolara doğallığı getiriyor. Ahşap aynada diş fırçası ve tarak gibi eşyaların konabilmesi için raf bulunuyor. Suntalamdan üretilen model, 60 cm genişliğe, 45 cm yüksekliğe sahip. Net görünüm sağlayan modelde flotal ayna kullanılıyor. Ürün korozyona karşı dayanıklı olarak üretiliyor.


Toprak Dekor Beyaz Ledli Banyo Aynası

Toprak Dekor Beyaz Ledli Banyo Aynası
 • Ölçü: 60×60 cm
 • Malzeme: Flotal E
 • Raf: Yok

Toprak Dekor Beyaz Ledli Banyo Aynası, özellikleriyle kalitesini belli ediyor. Yuvarlak banyo aynasının kenarlarına rodaj işlemi uygulanıyor, ürün daha saydam ve estetik duruyor. CNC işleminden geçen ayna, ortamı daha aydınlık gösteriyor ve ışık kırılmalarıyla görsel zenginlik yaratıyor. Ledli ayna, arkadan çıkan ışığı sayesinde hem daha şık hem daha net görünüyor.


Nuun Dekor Kumlamalı Ledli Banyo Aynası

Nuun Dekor Kumlamalı Ledli Banyo Aynası
 • Ölçü: 70×50 cm
 • Malzeme: Flotal
 • Raf: Yok

Ledli bayno aynaları popülerliğini artırdı. Ayna ledleri, özellikle aydınlatmanın yeterli olmadığı banyolarda aynada kendimizi daha net görebilmemizi sağlıyor. Bir diğer ledli banyo aynası önerimiz Nuun Dekor Kumlamalı Banyo Aynası. Dikdörtgen şeklindeki aynanın arkası ve çerçevelerinden ışık çıkıyor. Flotal aynadan üretilen modelin arkasında MDF gövde bulunuyor. Ürünün açma kapama tuşu çerçevenin arkasında yer alıyor.


Resmo Yuvarlak Beyaz Raflı Banyo Aynası

Resmo Yuvarlak Beyaz Raflı Banyo Aynası
 • Ölçü: 45×45 cm
 • Malzeme: Suntalam, Flotal
 • Raf: 1

Banyo aynalarının raflı olması kişisel eşyalar için büyük bir kolaylık sağlıyor. Resmo Yuvarlak Beyaz Banyo Aynası, kullanışlı rafıyla öne çıkıyor. Yuvarlak banyo aynası beyaz rengiyle banyoya ferah bir hava katıyor. Suntalamdan üretilen modelde flotal ayna kullanılıyor. 45 cm çapındaki ayna ölçüleriyle birçok banyo dolabı üzeri ve lavabo üstüne uyum sağlayabilir.


Bluecape Verona Raflı Banyo Aynası

Bluecape Verona Raflı Banyo Aynası
 • Ölçü: 45x60cm
 • Malzeme: Suntalam, Flotal
 • Raf: 1

Bluecape Verona Raflı Banyo Aynası, 1. kalitede suntalam malzemeden oluşuyor. Modelde şişecam flotal ayna kullanılıyor. 45 cm genişliğe, 60 cm yüksekliğe sahip dikdörtgen aynada raf da bulunuyor. Korozyona karşı dirençli olarak üretilen ürün, banyodaki neme dayanır ve uzun yıllar kullanılabilir.


Xinhang Yeni Asılı Yuvarlak Duvar Aynası

Xinhang Yeni Asılı Yuvarlak Duvar Aynası
 • Ölçü: 38x38cm
 • Malzeme: Bambu, deri
 • Raf: Yok

Dekoratif banyo aynası arayanlar bu önerimize kulak vermeli. Xinhang Yuvarlak Duvar Aynası, son derece dekoratif ve modern duruyor. Modelin çerçevesinde bambu, askısında deri kullanılıyor. Askının uç noktasında yuvarlak ahşap detayı yer alıyor. Her yanıyla dekorasyona zenginlik katan model, banyonuza ilgi çekici bir tarz kazandırabilir.


İpekel 6 Parça Ayna Takımı

İpekel 6 Parça Ayna Takımı
 • Ölçü: 54×42,5cm
 • Malzeme: Krom metal
 • Raf: 1

İpekel 6 Parça Ayna Takımı’nda aynaya ek olarak etejer, havluluk, kağıtlık, fırçalık ve sabunluk bulunuyor. Banyodaki tüm ihtiyacınızı karşılayan sette kullanılan profiller kromdan oluşuyor, bu sayede ürünler neme ve suya dayanıklı hale geliyor. Banyo ayna seti uygun fiyatı ve şıklığı sayesinde sıkça tercih ediliyor.


VitrA Sento 60897 Aydınlatmalı Dolaplı Ayna

VitrA Sento 60897 Aydınlatmalı Dolaplı Ayna
 • Ölçü: 100×70 cm
 • Malzeme: Mdf
 • Raf: 2

VitrA Sento 60897 Banyo Aynasında hem led, hem de dolap yer alıyor. Kullanışlı tüm özelliklerin bir araya geldiği model, son derece temiz ve modern duruyor. Aynalı kapakların ardında cam raflar yer alıyor ve dolap, birçok kişisel eşyanızı muhafaza etmenizi sağlıyor. Aynanın üst kısmında bulunan ledler daha aynadaki görüntüyü daha da netleştiriyor.


Dekor Tek Kapaklı Dolaplı Banyo Aynası

Dekor Tek Kapaklı Dolaplı Banyo Aynası
 • Ölçü: 45×60 cm
 • Malzeme: Suntalam
 • Raf: 3

Bir diğer aynalı banyo dolabı önerimiz Dekor Tek Kapaklı Aynalı Banyo Dolabı. Dikdörtgen şeklindeki dolapta gizli kapak bulunuyor. Aynalı kapak açıldığında karşınıza 3 adet raf çıkıyor. Bolca depolama alanı sunan dolaba krem, parfüm, diş macunu gibi birçok eşyanızı koyabilirsiniz. Demonte olarak gönderilen modelin yanında kurulum şeması da yer alıyor.


Çelik Ayna Küçük Kare Tek Ayna

Çelik Ayna Küçük Kare Tek Ayna
 • Ölçü: 51×37 cm
 • Malzeme: Plastik
 • Raf: Yok

Banyo aynası önerilerimizi uygun fiyatlı bir modelle bitiriyoruz. Çelik Ayna Küçük Kare Tek Ayna, listemizdeki en uygun fiyatlı ürün. Plastikten üretilen lavabo aynasının 51 cm yüksekliği, 37 cm genişliği bulunuyor. Duvara kolayca monte edebileceğini model beyaz rengiyle her banyoya yakışabilir.


Flotal ayna nedir?

Flotal ayna Şişecam markasının ürettiği kaliteli bir ayna çeşididir. Yansıtma oranı çok yüksek olan ayna, birçok modele göre daha berrak ve net görüntü sağlar. Işıltılı ve parlak yüzeyiyle daya aydınlık bir görünür. Şişecam, bu kaliteli aynayı ileri teknolojilerden yararlanarak float camdan üretir.

Flotal ayna nasıl anlaşılır?

Float aynaların arkasında mutlaka flotal logosu yer alır. Aynanızın arkasındaki yazıya bakarak çeşidini anlayabilirsiniz. Aynayla ilgili çok büyük bir şüpheniz varsa bir numuneyi Şişecam’a göndererek test ettirebilirsiniz.

Ayna yüksekliği kaç cm olmalı?

Aynaların yerleştirildiği yükseklik standart olarak 150 cm civarıdır. Bu ölçü ortalama boyu ifade ettiği için birçok kişi aynayı rahatça görebilir ve kullanabilir. Tabi daha rahat etmek için aile bireylerinizin boy ölçüsüne göre aynayı monte edebilirsiniz. Göz hizasında kalan bir aynayı daha rahat kullanabilirsiniz.

Banyolarda nasıl ayna kullanılmalı?

Banyolarda korozyona dayanıklı, çerçevesi sudan ve nemden etkilenmeyen aynalar kullanılır. Çerçevelerde metal gibi malzemeler yerine suntalam, MDF ve plastik gibi sudan etkilenmeyecek malzemelere yer verilir. Birçok banyo aynasında raf ve dolap gibi kullanışlı bölümler yer alır.

Önerilen en iyi banyo aynası hangisi?

En iyi banyo aynası markalarını sıralayalım: Bluecape, Toprak Dekor, Nuun Dekor, Resmo, Xinhang, İpekel, Vitra ve Çelik Ayna raflı, dolaplı ve ledli modellere sahip, flotal aynanın kullanıldığı, suntalam, bambu, plastik ve MDF çerçeveden oluşan, korozyona dayanıklı en iyi banyo aynalarını üreten markalar arasında yer alıyor.