Bebekler memeden biberona daha sonra da biberondan bardağa geçiş evresi yaşar. Bardağa geçiş evresinde ise bu damlatmaz bardak suluklar en iyi kurtarıcınız olacak. Bir ton farklı seçenek arasından bebeğiniz için en iyisini seçmek oldukça karmaşık gibi görünebilir. Bunun için bebeğinizin gelişimine bağlı olarak size en uygun suluğu bulmak bu yazıyla beraber hiç zor olmayacak. Bizlerde henüz suluk almayan ya da alıp beğenmeyen anneler için eşsiz bir liste hazırladık.  

SıraModelHacimİyiÖneri Puanı
1 Philips Avent200 ml10/9.9
2 Nuk Yeni Action Cup Evo230 ml10/9.9
3 Wee Baby380 ml10/9.8
4 Ship Hop Zoo 350 ml10/9.7
5 Stephen Joseph 150 ml10/9.8
6 Wee Baby Disney250 ml10/9.9
7 Skip Hop325 ml10/9.9
8 İkea Börja20 cl10/9.9
9 Vagonlife Baby Bottle300 ml10/9.7
10 Babytime Suluk 250 250 ml10/9.8
Bebek Suluk Öneri Listesi

En İyi 10 Bebek Suluk Tavsiyesi

Giderek daha bağımsız hale gelen çocuğunuz memeden veya biberondan içmeye geçiş yapmaya hazırlanırken, bu geçişi kolaylaştırmak için doğru damlatmaz bardağı seçmek en önemli faktörlerden biri diyebiliriz.. İşte bu noktada siz değerli ebeveynler için hazırladığımız en sağlıklı ve güvenilir damlatmaz bebek musluğu modellerini gelin beraber inceleyelim!

İşte en iyi bebek suluk önerileri:

Philips Avent Eğitici Damlatmaz Bardak 6 ay+ 200 ml

ArtılarıEksileri
Akıtma yokTutması Zor
Koku yapmaz
Kolay içim

Bebek ürünlerinde oldukça iddialı olan philips bu sulukta da ebeveynlerden tam not aldığını görüyoruz. Şimdi bir de bu damlatmaz bardağa bir de bizim gözümüzden bakın. Bir sulukta aradığımız en önemli ve ilk özellik tabi ki de damlatmaması. Bu ürün damlatma yapmayarak listemizde 1. Sıraya yerleşiyor. Alt gövde kısmını ise natural ve classic biberon serisi ile uyumlu. Ürün yüksek kalite malzemelerden üretilmiştir ve bpa içermez.

Ürün Özellikleri

 • Yaş aralığı: 6 ay+
 • Boyut: 69 x 111 x 118 mm
 • Ürün ağırlığı: 60 gr
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Kullanıcı yorumları

💬 L** Y**; gerçekten çok beğendim akıtıyor diyenler olmuştu ilk tereddütte kalmıştım ama kesinlikle öyle bir sorun yok yani ters cevirsek bile dökülme yapmıyor. Oğlum çok sevdi sürekli bununla su içmek istiyor tutma yerini güzel kavradığı için kendi içiyor . Su ile bebeğini tanıştıracak annelerin vazgeçilmezi olmalı bence.

💬 R** K**; gayet güzel kaliteli damlatmıyor 7 aylık bebeğim bu suluk sayesinde rahat ve bolca su içebiliyor. Biberon kaşık bardak vs ile su içiremiyordum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.


Nuk Yeni Action Cup Evo Damlatmaz Suluk 230 ml

ArtılarıEksileri
Akıtma yapmaz Yedek pipet yok
Bpa içermez
Uygun fiyat

Geri bildirimlerden de anlayacağımız üzere oldukça başarılı olan Nuk damlatmaz suluk adından da anlaşılacağı üzere damlatma yapmaz. 360 derece içilebilir ağız kısmı ise bebeklerin oldukça hoşuna gidiyor. Koku bırakmadığından bebeğinize vereceğiniz farklı sıvı gıda takviyesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ürün Özellikleri

 • Yaş aralığı: 8 ay+
 • Ürün ağırlığı: 130 gr
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Kullanıcı yorumları

💬 S** K**; Kesinlikle alınmalı. 1 yasındaki oğlum için aldım aldığı gibi içmeyi başardı. İçmesi gayet kolay ve kullanışlı. Dökülmemesi de süper. Bardağa alışması için de bence güzel bir başlangıç kesinlikle tavsiye.

💬 H** Ü**;17 aylık bebeğim için aldım. İlk kullanmak istemedi ama şu an elinden düşürmüyor ve bunun sayesinde su içme miktarı bile arttı. Gece kullanamaz diye düşünmüştüm ancak kendi dökülmediği için yatarak bile kullanabiliyor bebeğim. Kulplu ile kulpsuz arasında kalmıştım ama İyi ki kulpsuz almışım hem bunun boyutu büyük hem de bebeğim çok rahat tutup içebiliyor.


Wee Baby Akıtmaz Suluk Alıştırma Pipetli 380 ml

ArtılarıEksileri
Kimyasal içermezFiyat
Kaliteli
Sıfır koku

Fiyat performans ürünü olarak gösterilen bu suluk sayesinde bebeğiniz bardağa daha kolay uyum sağlayacak. Aynı zamanda bebeğiniz oturarak içmeyi öğreneceğinden gaz veya boğulma gibi risklerin de önüne geçiyor. Kaliteli plastikten üretilmesi de koku oluşumunu engelliyor.

Ürün Özellikleri

 • Yaş aralığı: 6 ay+
 • Renk: pembe ve mavi
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Kullanıcı yorumları

💬 N** D**; çok beğendim bebeğim rahat içiyor akıtma yapmıyor. İyi ki olumsuz yorumlara bakıp ya almamazlık etmemişim. Hem çok küçük değil tam bize göre. Bebeğim iki yaşına girecek biz severek kullanıyoruz o yüzden tavsiye ederim.

💬 E** A**; Bir buçuk yaşındaki oğlum için aldım. Çok sevdi su içmeyen çocuk artık severek su içiyor. Asla damlatma yapıyor diğer markalara çok para vermeye gerek yok


Ship Hop Zoo Pipetli 350 ml

ArtılarıEksileri
Uygun fiyatOrta kalite
Bpa içermez
Akıntı yapmaz

Bardağa geçiş için mükemmel bir adım olan sevimli pipetli bu suluklar açılır kapanır kapak koruması sayesinde hijyenik kalıyor. Sevimli hayvanat bahçesi karakterleri de bebeğinizin dikkatini çekerek kolay adapte olmasını sağlıyor. Meyve suyu ya da çocuğunuzun içmeyi en sevdiği içecekler için ideal genişlikteki pipet başlığı ve kullanışlı tutma kayışı bebeğinizin yüzünü güldürecek. Aynı zamanda BPA, Ftalat ve PVC gibi zararlı maddeleri içermez.

Teknik özellikler

 • Yaş aralığı: 6 ay+
 • Renk: hayvan figürlü
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Boyut: 18 cm yükseklik x 8 cm çap

Kullanıcı yorumları

💬 B** O**; Görüntüsü harika birkaç kez yere fırlattı kızım sanırım sağlamlığı da güzel hiçbir şey olmadı. Koku da yapmadı o yüzden çok memnunum. Alacak olan arkadaşlara kesinlikle düşünmeden alın.

💬 A** T**; Kızım çok severek kullanıyor. Skip hop tan ne aldıysam memnun kaldım. Tutması kolay, renkler çok canlı. İçmesi ve temizlemesi de oldukça kolay. Ayrıca herhangi bir akıtma falanda söz konusu değil. Tavsiye ederim


Stephen Joseph Pipetli 150 ml

ArtılarıEksileri
Kimyasal içermezFiyat
Koku yok
Kaliteli

Çıkarılabilir kulpları sayesinde bebeğinizin ek gıdaya geçtiği dönemde pipetli bardak gibi kullanabileceği Stephen Joseph Pipetli 150 ml, size büyük yardımcı olacak. %100 gıdayla temasa uygun silikon pipet olan bu  bardakların diğer kısımları BPA içermeyen plastikten üretilmiştir.

Ürün Özellikler

 • Yaş aralığı: 6 ay+
 • Renk: hayvan figürlü
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir
 • Boyut: 5,7 x 5,7 x 14 cm

Kullanıcı yorumları

💬 H** V**; türkiye’ de çok bilinmeyen bir marka ama ben kızıma da bu markanın ürünlerini alıyorum. Renk, doku olarak aşırı sevimli. Sulukta kesinlikle koku yapmıyor. Tavsiye ediyorum

💬 R** B**; Kaç kez yere düştü sayaamdım yine de bir şey olmadı. Fiyatı yüksek ama verdiğim paraya değdi.


Wee Baby Disney Akıtmaz Suluk 250 ml

ArtılarıEksileri
Uygun fiyatDayanıksız
Hafif
BPA içermez

Emzik kısmı bebeklerin ağız ve damak yapısına uygun silikondan üretilen wee baby akıtmaz suluk sayesinde bardağa geçişin ilk adımını atacaksınız. Emzikte bulunun hava giriş sistemi de bebeğiniz sıvı gıdalar tüketirken dışarıdan hava yutmasını engelleyerek gaz sancısı gibi oluşacak problemleri ortadan kaldırmış oluyor. Aynı zaman da özel kesimi ve kulpları bebeğinizin tutma ve kavrama becerilerini geliştirecek.

Ürün Özellikleri

 • Yaş aralığı: 6 ay+
 • Renk: renkli
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Kullanıcı yorumları

💬 H** D**; Bu fiyata bu kalite gerçekten yorumlarda da söylendiği gibi damlama yok. Hem de kullanışlı. Bir suluğa tonlarca para vermeye hiç gerek yok. Bu fazlasıyla iş görür. Zaten bebeğim de çok sevdi o yüzden çok memnunum.

💬 C** G** G**; Birçok suluk denedik kimisinden çok az geliyordu kimisinden de çok geliyor çocuğu boğuyordu bu tam kararında ikincisini sipariş ettik.


Skip Hop Pipetli Paslanmaz Çelik Suluk 325 ml

ArtılarıEksileri
Yüksek kaliteFiyat
BPA, Ftalat ve PVC içermez
Kolay temizlik

Bu ürün diğer suluklara oranla cebimizi yaksa da birçok mükemmel özelliği ile fiyatının hakkını veriyor. Ürün paslanmaz çelikten yapılmış bu sayede içerisine koyduğunuz sıvı ürünleri 5 saate kadar soğuk, 7 saate kadar ise sıcak tutuyor. Bebekleri her anlamda düşünen skip hop miniklerin ellerinin üşümemesi ve yanmaması için gövde kısmında sevimli silikon kılıf kullanıyor. Cırt cırtlı kayışı sayesinde istediğiniz yere takabilir kaybolma sorunundan kurtulabilirsiniz.

Ürün Özellikleri

 • Yaş aralığı: 12 ay+
 • Renk: renkli
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Kullanıcı yorumları

💬 F** B**; Yıllardır birçok çeşidini alıp kullandım, çeliği diğer markalar gibi ince ve dayanıksız değil. Koku gibi bir sorunumda olmadı. Birçok kez yere düşse de bir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.


İkea Börja Suluk 20 cl

ArtılarıEksileri
Damlatma yapmıyorBoyut
Bpa içermez
Kolay içim

Evde kullanıma daha çok uygun olan bu suluk fiyat açısından oldukça başarılı. Plastik kalitesi oldukça güzel. Bebekler için tasarlanan bu suluk minik elleri yormayacak kadar hafif ve pratik tutma saplarına sahip. Daha sonrasında da bardak olarak kullanılabilir bir yapıya da sahip.

Ürün Özellikleri

 • Yaş aralığı: 12 ay+
 • Renk: beyaz- yeşil
 • Bulaşık makinesinde 70°C’ ye kadar yıkanabilir.
 • Mikrodalga fırında 100°C sıcaklığa kadar ısınabilir.

Kullanıcı yorumları

💬 P**A**; Çok şık bir Bardak. Kızım çok sevdi keza bende bayıldım. Alacak olan varsa hiç düşünmesin çok güzel.

💬 R** Y**; Harika bir ürün gerçekten fazla ödemeye hiç gerek yok kapağı çok güzel kapanıyor su akıntısı yapmıyor kapak kısmında açarken bile zor açılıyor yani bu arada diş kaşımaya da birebir😂 6 aylık kızıma aldık beğendim çok.


Vagonlife Baby Bottle Suluk 300 ml

ArtılarıEksileri
Uygun fiyatKapaksız
Hafif
Kolay içim

Bebek sağlığı düşünülerek tasarlanmış olan bu ürün ile bebeğiniz hem su içmeye daha kolay adapte olurken aynı zamanda ona oyun arkadaşı olacak. Sağlıklı tritan malzemesi de kansorejen gibi zaralı madde içermez. Hem sıcak hem de soğuk içeceklerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dökülme yapmayan kapağı çantada taşımak içinde oldukça elverişli.

Ürün Özellikleri

 • Yaş aralığı: 6 ay+
 • Renk: renkli
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Kullanıcı yorumları

💬 E** Ş**; Beklediğimden de güzel bir ürün. Tritan malzemenin olması ayrıca güzel. Tutuşu, su içilmesi gayet kolay. Ayrıca görünüşü de hem farklı hem de çok güzel. Kısacası oğlumla çok sevdik.

💬 Ö** B**; ürünü çok beğendim görünenden biraz daha büyük geldi ama olsun kullanışlı bir ürün ayrıca deseni de oldukça farklı bebeğim bu sayede hemen alıştı. Tavsiye ederim.


Babytime Suluk 250 ml 9+ay

ArtılarıEksileri
Kolay temizlenir
Farklı renk seçenekleri
BPA içermez

Emme döneminden sonra bardağa geçişi kolaylaştırır. Pipetli ucu ile boğazına kaçma boğulma gibi sorunlar için endişe duymak zorunda kalmayacaksınız. Her yerde taşıyabileceğiniz bu suluk damlatma yapmaz. Koruyucu kapağı ile her daim hijyenik kalmasını kolaylaştırır.

Ürün Özellikleri

 • Yaş aralığı: 9 ay+
 • Renk: renkli
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir

Kullanıcı yorumları

💬 G** M**; Başka bir suluk varken bunu yedek aldık eline çok güzel oturdu. Akıtma, damlatma yapmıyor. Diğer suluğu bıraktık hep bunu kullanıyoruz rengi de çok tatlı. Alacak olanlara tavsiye ederim

💬 D** Y**; Malzeme güzel. Oğluşum rahatlıkla içebiliyor. İçinde kalan suyu döküp temizliyorum alalı 4 ay oldu hiç koku yapmadı. Fırlatıp duruyoruz oğluma şu ana kadar iyi dayandı kırılmadı. Kenarları harap oldu ama çizildi sadece. Memnun kaldık


Bebek Bakım Kremi ÖnerisiBebek Şampuanı Önerisi
İlginizi Çekebilir

Bebek ne zaman suluk kullanır?

Bebekler de bu dönem 6 ayında başlar ek gıda ile daha çok su içme ihtiyacı duyacaklarından suluk kullanmaları sizin ve bebeğiniz için oldukça kullanışlı olacak.

En ideal alıştırma bardağını nasıl seçeriz?

Listemizde yer alan ürünlerden size en uygununu seçebilirsiniz hepsi kullanım olarak oldukça başarılı.