Boyama işlemi her zaman zor ve zahmetlidir. Rulo ve fırçalarla bir yüzeyi boyamak hem çok zaman alır hem de yanlış uygulamalara sebebiyet verir. Özellikle dar, kenarlı ve dar alanlarda rulo ve fırça kullanmak çok daha zordur. Boyama işlemini kolay hale getirmek için boya tabancalarından yararlanabilirsiniz. Elektrikli, şarjlı ve havalı olarak farklılık gösteren bu tabancalar boyayı püskürterek çalışır. Hobi amaçlı boya işlerinin yanı sıra profesyonel alanda da sıkça tercih edilebilir. Mobilya, araba, duvar, ahşap ve metal gibi aklınıza gelebilecek tüm yüzeylerin boyamasında kullanılabilir.

Sıra ModelTipİyiÖneri Puanı
1Einhell Tc-Sy 700 SElektrikli10/10
2Bosch Pfs 1000Elektrikli10/10
3Paint Zoom TabancaElektrikli10/9.8
4Millian Spg-3373Elektrikli10/9.8
5Baytec Üstten DepoluHavalı10/9.7
6Bulldozer 48VŞarjlı10/9.9
7Bosch Pfs 5000 EElektrikli10/10
8Stanley AlttanHavalı10/9.9
9Meşem HavalıHavalı10/9.8
10Einhell TC-SY 400 PElektrikli10/9.9
Boya Tabancası Öneri Listesi

En İyi 10 Boya Tabancası Önerisi

Boyama işlemini hem kolay hem de keyifli hale getirecek elektrikli, havalı ve şarjlı en iyi boya tabancalarını sıraladık. Kusursuz boyama için gereken makineyi listemizden seçebilirsiniz.

İşte en iyi boya tabancası önerileri:

Einhell Tc-Sy 700 S Elektrikli Boya Tabancası

Einhell Tc-Sy 700 S Elektrikli Boya Tabancası
 • Tip: Elektrikli
 • Kapasite: 1000 ml
 • Akış hızı: 1000 ml/dakika
 • Kablo Uzunluğu: 3,5 m
 • Ağırlık: 2,98 kg

Boya tabancası önerilerimizin ilk sırasında çok kaliteli bir ürün var. Einhell Tc-Sy 700 S Elektrikli Boya Tabancası su bazlı boyalar için uygun. Elektrikle çalışan tabanca, 1000 ml’lik boyayı taşıyabiliyor. Dakikada 1 litrelik akış hızına ulaşıyor. Boyamaya harcayacağınız zamanı önemli ölçüde kısaltan makine son derece kullanışlı. Ürünün yanında püskürtme, temizleme ve huni aparatları da gönderiliyor.


Bosch Pfs 1000 Hassas Boya Tabancası

Bosch Pfs 1000 Hassas Boya Tabancası
 • Tip: Elektrikli
 • Kapasite: 800 ml
 • Akış hızı: 100 ml/dakika

Boya tabancası önerilerimize bir diğer güvenilir marka ile devam ediyoruz. Bosch’un Pfs 1000 Hassas Boya Tabancası amatör ve profesyoneller tarafından sıkça tercih ediliyor. Elektrikli Bosch boya tabancasında 800 ml kapasiteli hazne yer alıyor. Püskürtme oranı kolayca ayarlanabiliyor. Ürünün yanında ahşap boyaları için özel püskürtme ucu bulunuyor. Konforlu ve rahat çalışılabilmesi için makinede omuz askısı da yer alıyor.


Paint Zoom Boya Tabancası

Paint Zoom Boya Tabancası
 • Tip: Elektrik
 • Kapasite: 800 ml
 • Kablo Uzunluğu: 1.5 m
 • Ağırlık: 1.9 kilo

Paint Zoom Boya Tabancası öneri listemizin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Uygun fiyatlı tabanca elektrikle çalışıyor. Boyada püskürtme ayar özelliği bulunuyor. Böylece dar ve detaylı alanlar daha hassas boyanabiliyor. Yağlı, su bazlı ve tozlu boyalar için uygun olan makine ile aklınıza gelebilecek tüm yüzeyleri boyayabilirsiniz.


Millian Spg-3373 Profesyonel 950 W Sprey Boya Tabancası

Millian Spg-3373 Profesyonel 950 W Sprey Boya Tabancası
 • Tip: Elektrikli
 • Kapasite: 800 ml

Boya tabancası önerilerimizin uygun fiyatlı bir diğer ürünü Millian Spg-3373. Fonksiyonlu makinede 2 adet plastik nozul bulunuyor. Makinedeki hava başlığı yatay, dikey ve dar olarak ayarlanabiliyor ve boyanan yüzeye uygun hale getirilebiliyor. 800 ml boya kapasitesine sahip tabanca, 950 watt güçle çalışıyor. Makine ile tavan, çit, ahşap, mobilya, duvar ve arabalar rahatlıkla boyanabilir.


Baytec Üstten Depolu Boya Tabancası

Baytec Üstten Depolu Boya Tabancası
 • Tip: Havalı

Baytec Üstten Depolu Boya Tabancası kompresörsüz modellerden biri. İyi bir kompresörünüz varsa bu tabancayı alarak kendi boya tabancanızı uygun fiyata yapabilirsiniz. Üstten depolu tabancada basınç ayarı bulunur. Bu sayede farklı yüzeyler için farklı püskürtme ayarı kullanılabilir. Kolay kullanım imkanı sunan tabanca, metal yapısıyla son derece dayanıklıdır. Uzun yıllar kullanılabilir.


Bulldozer 48V Akülü Boya Tabancası

Bulldozer 48V Akülü Boya Tabancası
 • Tip: Şarjlı
 • Kapasite: 1000 ml
 • Pil: 5000 mah

Geniş bir alanda hareket ederek rahatça boya yapmak için akülü modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun için en iyi boya tabancası önerisi olarak Bulldozer 48V Şarjlı Boya Tabancası’nı seçtik. 5000 mah pille çalışan tabanca uzun süre kullanılabilir. Ayarlanabilen ucu sayesinde dikey, yatay ve küçük daireler şeklinde farklı püskürtme şekilleri elde edilebilir. Parçalara ayrılabilen makinenin temizliği de son derece kolaydır.


Bosch Pfs 5000 E Allpaınt Hassas Boya Tabancası

Bosch Pfs 5000 E Allpaınt Hassas Boya Tabancası
 • Tip: Elektrikli
 • Güç: 1200 W
 • Kapasite: 1000 ml
 • Ağırlık: 3,4 kg

Bosch Pfs 5000 E Allpaınt Hassas Boya Tabancası 1200 watlık yüksek motor gücüyle kullanıcısını yarı yolda bırakmıyor. Uzun süreli boyama işlemleri yapabileceğiniz ve profesyonel alanda kullanabileceğiniz makine, kalitesiyle göz dolduruyor. Duvar, ahşap ve metal boyamada kullanılabiliyor. Makinenin yanında 2 adet 1000 ml’lik boya tankı, temizleme aparatı ve boya filtresi de gönderiliyor.


Stanley Alttan Depo Boya Tabancası

Stanley Alttan Depo Boya Tabancası
 • Tip: Havalı
 • Kapasite: 1 L
 • Basınç ayarı: 1.8 mm

Stanley Alttan Depo Boya Tabancası malzeme kalitesiyle öne çıkıyor. Hem makine hem de boya tankı sağlam malzemelerden üretiliyor. Kompresörsüz başlık, 1 litre boya alabiliyor. Tabancanın ucu 1,8 mm genişliğiyle tüm yüzeyleri sorunsuzca boyayabiliyor. Alttan depolu model, elde rahatça tutulabiliyor ve hareket kolaylığı sağlıyor.


Meşem Havalı Üstten Depolu Boya Tabancası

Meşem Havalı Üstten Depolu Boya Tabancası
 • Tip: Havalı
 • Basınç ayarı: 1.3 mm

Meşem Havalı Boya Tabancasında 1.3 mm’lik nozul bulunuyor. Ayarlanabilen nozul ve tektik sayesinde daha detaylı ve dar yerlerde rahatlıkla çalışılabiliyor. Uygun fiyatı sayesinde sıkça tercih ediliyor. Hafif yapısıyla hareket kolaylığı sağlıyor. Birçok yüzeyi hızlı ve kolay boyayabileceğiniz tabanca uzun yıllar kullanılabilir.


Einhell TC-SY 400 P Sprey Boya Tabancası

Einhell TC-SY 400 P Sprey Boya Tabancası
 • Tip: Elektrikli
 • Güç: 400 W
 • Kapasite: 800 ml
 • Akış hızı: 500 Ml/Dk

Boya tabancası önerilerimizi Einhell’in çok tercih edilen bir modeli ile bitiriyoruz. TC-SY 400 P Sprey Boya Tabancası küçük ve orta büyüklükteki yüzeyler için uygun. Birçok boya çeşidinin yanında vernik ve cila boyaları için de kullanılabiliyor. Ayarlanabilir püskürtme başlığı ile detaylı boyama yapılabiliyor. 800 ml’lik boya haznesi bulunan makine, elektrikle çalışıyor.


Boya tabancası fiyatları ne kadar?

Boya makinesi fiyatları 170 TL’den başlayarak 42 bin TL’ye kadar çıkıyor. Yüksek fiyatlı ürünler sanayi, imalathane ve endüstriyel alanlarda kullanılıyor. Düşük fiyatlı ürünler küçük ve orta ölçekli alanların boyanmasında yeterli oluyor.

Elektrikli boya tabancası ile ev boyanır mı?

Elektrikli boya tabancaları ev boyamak için kullanılabilir. Bu makinelerle iç ve dış cephenin yanında tavan boyaması da rahatlıkla yapılabilir. Tabancanın işlevlerini öğrendikten sonra profesyonel bir işçiye ihtiyaç duymadan kendiniz de boyama yapabilirsiniz.

Boya tabancası işe yarıyor mu?

Boya tabancası rulo ve fırçanın ulaşamadığı ve boyamanın zor olduğu alanlar için bile rahatlıkla kullanılabilir. Rulo ve fırçaların bıraktığı izlere neden olmaz. Boyama işleminin daha kısa sürede bitmesini sağlar. Doğru uygulama yapılırsa her alana eşit miktarda boya püskürtür. Böylece boyanan yüzey pürüzsüz ve güzel görünür.

Önerilen en iyi boya tabancası hangisi?

En iyi boya tabancası markalarını sıralayalım: Einhell, Bosch, Paint Zoom, Milian, Baytec, Bulldozer, Stanley ve Meşem püskürtme ayarı bulunan, geniş hazneli, düzenli akışlı, ahşap, su bazlı, yağlı ve metal boyaları kullanılabilen, duvar, araç ve mobilyaları boyayabilen, en iyi boya tabancalarını üreten markalar arasında yer alıyor.