İlgi çekici ürünlerin satıldığı Çin alışveriş siteleri günümüzde ülkemizde de oldukça ilgi görüyor. İlginç tasarımlar, ilgi çekici ürünler, uygun fiyatlar, fonksiyonel alternatiflerle yıldızı parlayan Çin e-ticaret siteleri arasında bazıları dünya devleriyle yarışacak iş hacimleriyle de öne çıkmayı başarıyor.
Çin’den alışveriş yapmak, Çin’den gelen ürünleri kullanmak oldukça ilgi gören bir trend olarak da gençler arasında son derece yaygın. Gözlüklerden bilekliklere, telefon aksesuarlarından elektronik aletlere kadar pek çok kalem ürün hem göze çarpan tasarımları hem de ulaşılabilir fiyatlarıyla Çin alışveriş sitelerinde en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Türkiye’de bulunmayan çeşitli ürün gruplarını Çin’den getirtmeyi tercih eden kullanıcılar, herhangi bir Türk alışveriş sitesinden alışveriş yapar gibi kolaylıkla siparişlerini verebiliyorlar. Hemen hepsinin Türkçe dil desteği bulunan Çin pazarı online alışveriş siteleri yarattıkları güven duygusunun da altını destekleyen bir hizmet kalitesi sunuyorlar.

Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Gerek Avrupa alışveriş siteleri gerek Uzak Doğu menşeili e-ticaret siteleri yani yurtdışı alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yapmak çoğu kişinin düşündüğü kadar komplike bir iş değil. Hem siteleri hem de mobil uygulamaları aracılığıyla kullanılabilen yurtdışı alışveriş platformları, pek çok dildeki menüleriyle tüketiciye kullanım açısından da kolaylık sunuyor. Ürünleri inceleyip sepete attıktan sonra kargo detayları ve ödeme seçeneklerini gibi ayrıntıları da tamamlayıp rahatlıkla sipariş verilebiliyor. Ancak internette gördüğünüz her ticaret sitesinin de güvenilir olmadığını hatırlatmak gerekiyor. Bazı kişiler tarafından satış yapmak amaçlı açılmış gibi gösterilen asılsız sitenin varlığından da bahsetmeden geçmeyelim.

Çin Alışveriş Siteleri

Verdiğimiz genel bilgilerden sonra hızlı ve güvenli e-ticaret sitelerini derleyerek hazırladığımız en iyi Çin alışveriş siteleri listemize başlayabiliriz.

Aliexpress

aliexpress

Söz konusu olan Çin ve alışveriş sitesi olunca akla ilk gelen site elbette Aliexpress. Çin menşeili siteler arasında başka bir yeri olan site aynı zamanda en popüler alışveriş sitelerinden de biri konumunda. Birbirinden ilginç ürünleri oldukça uygun fiyatlara satın alabileceğiniz site dünya çapında işlem hacmi olan Alibaba’nın bir iştiraki ve önemli bir e-ticaret sitesi olarak da öne çıkıyor.

Tüm listelerin ilk sırasında yer bulan Aliexpress daha ziyade farklı satıcıları bir araya getiren dev bir platform. Tüketiciler, bu satıcılardan alışveriş yapmış olduğu için sipariş aşamasında satıcının yorumlarına ve puanına dikkat etmek önemli bir tedbir olarak sizi pek çok olumsuzluktan da koruyacaktır.

Gearbest

gearbest

Aliekspres’ten sonra listemizde yer bulan bir diğer önemli Çin alışveriş sitesi ise Gearbest. Çok sayıda ürüne ev sahipliği yapan site, yoğun şekilde indirim ve kampanyalar düzenleyerek tüketicinin ilgisini sıcak tutmayı seviyor. Ülkemizde oldukça yoğun bir kullanıcısı bulunan Gearbest özellikle elektronik ürünler açısından inanılmaz bir potansiyele sahip.

DHgate

dhgate

Uluslararası alanda kendini ispatlamış bir başka Çin alışveriş sitesi olan Dhgate, Türkçe dil desteği sayesinde ülkemizden de çok sayıda kişi tarafından kullanılıyor. Sitenin sizler için bir diğer güzelliği de Türkiye’ye ücretsiz kargo seçeneği olması… Genellikle toptan satışa yönelik olan sitenin perakende satış hacmi de küçümsenecek kadar düşük değil. Satıcı ve alıcıyı bir araya getiren bir platform olarak görev yapan Dhgate uygun fiyatlı seçenekleriyle rakipleri ile arasında fark yaratıyor.

Banggood

banggood

Ağırlıklı olarak elektronik ürün gamında çalışsa da spor ürünlerinden aksesuarlara, sağlık malzemelerinden takılara kadar pek çok seçeneği bulunan Bangood ilgi gören bir Çin alışveriş sitesi. 15 yılı aşkın bir zamandır aktif olan site, diğer alışveriş sitelerinden kendi ürünlerini satarak ayrılıyor. Türkiye’ye gönderim yapan bu keyifli site aynı zamanda Türkçe dil desteği ile Türk lirası seçenekleri sunarak kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Kendi ürünlerini satması nedeniyle aktif bir müşteri ilişkileri sistemi olan site Türkiye’de de sevilen ve sorunsuz olarak atfedilen bir alışveriş sitesi

Geekbuying

geekbuying

Yoğun şekilde elektronik cihazların yer aldığı bir alışveriş sitesi olduğunu söyleyebileceğimiz Geekbuying Çin menşeili en güvenilir alışveriş sitelerinden biri. Kendi ürünlerini garantili olarak pazarlayan site aynı zamanda hızlı teslimat konusunda da başarısıyla dikkat çekiyor. Stoklu ürünle çalışan site pek çok bölgedeki depoları aracılığıyla ürünleri teslim adresine en yakın noktadan kargoya çıkarıyor.

LightIntheBox

lightinthebox

Ülkemizde oldukça fazla kullanıcıya sahip olan ve dünyanın en bilinen alışveriş siteleri arasında yer bulan Lightinthebox yaklaşık 13 yıldır hizmet veriyor. Sayısız kategoride çok fazla ürünle öne çıkan alışveriş sitesi aradığınız her şey için ilk bakabileceğiniz adreslerin başında geliyor. Farklı satıcıların ürünlerini sattıkları bir platform olma özelliği olan sitede ürünlerin neredeyse hepsi çok hesaplı rakamlara satışa sunuluyor. Sıklıkla organize edilen indirim kampanyalarıyla müşteri devamlılığı sağlayan site dileyen alıcı için hızlı kargo alternatifi de sunuyor.

MiniIntheBox

miniinthebox

Lightinthebox’dan bir yaş büyük olan ve partner olarak anılan Miniinthebox 2006 yılından beri aktif durumda. Çok sayıda ürün, hızlı teslim, müşteri hizmetleri desteği gibi alanlarda kullanıcının da beğenisini alan Miniinthebox, dünya çapında bilinen bir e-ticaret sitesi. Türkçe desteğiyle ülkemizde de yüksek sayıda kullanıcısı bulunan site hem satış hem de destek açısından müşteri memnuniyetini oluşturmayı başarmış olan güvenilir siteler arasında yer alıyor.