Müzik, insanı her yerde keyiflendirebilen ve enerji veren şeylerden biri. Özellikle açık hava, güneş veya ay manzarası müzikle birleşince mutlu olmamak imkansız. Bir ev, kafe veya restoranın bahçesinde bu deneyimi yaşamak için dış mekan hoparlörlerinden yardım alınıyor. Bu hoparlörler diğer hoparlörlere göre dış mekan şartlarına daha iyi dayanabiliyor; birçoğu su, toz ve nemden etkilenmiyor. Kablolu ve montajlanabilen hoparlörler olduğu gibi bluetooth özellikli şarjla çalışan hoparlörler de bulunuyor. Bu hoparlörler açık hava partisi, kamp, piknik ve deniz kenarında da kullanılabiliyor.

Sıra ModelSes Seviyesi (dB)İyiÖneri Puanı
1Bowers Wilkins8610/9.7
2Bose 2519510/9.8
3Klipsch Awr-650-sm9510/9.8
4Yamaha Ns Aw 1948510/9.8
5Klipsch Kho-79210/9.8
6Xiaomi Mi7010/9.6
7Polygold8510/9.7
8Aomais AOMAIS20W7510/9.6
9Zealot7510/9.6
10Kef Ventura 69010/9.8
Dış Mekan Hoparlörü Öneri Listesi

En İyi 10 Dış Mekan Hoparlörü Tavsiyesi

Öneri listemizi hazırlarken dış mekan hoparlörlerini inceledik, en yüksek performanslı hoparlörleri bir araya getirdik. Yüksek ses seviyeli, tüm hava şartlarına karşı dayanıklı en iyi dış mekan hoparlörlerini öneri listemizde bulabilirsiniz.

Bowers Wilkins Bowers & Wilkins Dış Mekan Hoparlörü

Bowers Wilkins Bowers & Wilkins Dış Mekan Hoparlörü
 • Hassasiyet: 86 dB
 • Ağırlık: 4 kg
 • Frekans aralığı: 46 Hz – 50 kHz

Bowers Wilkins Bowers & Wilkins Dış Mekan Hoparlörü, kötü hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı bir yapıya sahip. 220 derece dönebilen başlığı istediğiniz yere ses verebilmenizi sağlar, kullanışlı model tek bir fişle kolayca çalışır. Bas seviyesi etkili olan hoparlör, dikey ve yatay monte edilebilir. Maksimum 86 dB gücüyle kaliteli ses sağlar.


Bose 251 Dış Mekan Stereo Hoparlör

Bose 251 Dış Mekan Stereo Hoparlör
 • Hassasiyet: 95 dB
 • Güç: 150 W

Bose 251 Dış Mekan Stereo Hoparlör Seti, toplamda 2 hoparlörden oluşuyor. Stereo hoparlörler bağımsız seslerle kaliteli bir müzik performansı sergiliyor. 95 desibele kadar çıkabilen ses seviyesiyle kullanıcıyı memnun eden ürün, tam 150 watt gücünde. Dış mekanlara karşı dayanıklı olan hoparlörler kolayca monte edilebiliyor.


Klipsch Awr-650-sm Dış Mekan Kaya Hoparlörü

Klipsch Awr-650-sm Dış Mekan Kaya Hoparlörü
 • Hassasiyet: 95 dB
 • Güç: 200 W

Klipsch Awr-650-sm, diğer modellere göre daha farklı olan tasarımıyla dikkat çekiyor. Kum kaya şeklindeki hoparlör görünümüyle dış ortamlara kolayca uyum sağlıyor ve doğal bir atmosfer yaratıyor. 95 dB’lik yüksek ses performansı bulunan hoparlör, geniş alanlar için oldukça uygun. 200 watt gücüyle kaliteli ve etkili ses üreten hoparlörde çift ses bobinli polimer bulunuyor.


Yamaha Ns Aw 194 Dış Mekan Hoparlörü

Yamaha Ns Aw 194 Dış Mekan Hoparlörü
 • Hassasiyet: 85 dB
 • Frekans aralığı: 100 Hz – 20 kHz

Yamaha Ns Aw 194, kötü hava koşullarında bile kesintisiz müzik zevki sunar. Kaliteli kaplamasıyla dayanıklılığını kullanıcıya hissettiren bu model, dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. 2 hoparlörden oluşan bu seti, ister dikey veya yatay olarak monte edebilirsiniz. 85 desibellik hassasiyeti ve dengeli dome tweeterı sayesinde net ses üretir. 100 Hz’den 20 kHz’e uzanan frekans aralığıyla ses çeşitliliği sunar.


Klipsch Kho-7 Premium Dış Mekan Hoparlörü

Klipsch Kho-7 Premium Dış Mekan Hoparlörü
 • Hassasiyet: 92 dB
 • Frekans aralığı: 65 Hz – 20 kHz

Klipsch Kho-7, yüksek ses kalitesi arayanların bir numaralı tercihi. 92 desibellik ses seviyesi bulunan hoparlör, 65 Hz’den 20 kHz’ye kadar frekans aralığına sahip. 150 watt güçle çalışan hoparlör, geniş alanlarda bile yeterli performans gösterebilir. Paslanmaya karşı dayanıklı kaplamasıyla uzun yıllar eğlence ve etkinliklerinize size eşlik eder.


Xiaomi Mi Bluetooth Dış Mekan Hoparlör

Xiaomi Mi Bluetooth Dış Mekan Hoparlör
 • Hassasiyet: 70 dB
 • Frekans aralığı: 80 Hz – 20 kHz

Hoparlörünüzü yanınızda taşımak ve kamp gibi dış mekan etkinliklerinizi hareketlendirmek istiyorsanız bluetooth hoparlörleri denemelisiniz. Bu hoparlörlerin en güzel örneklerinden biri Xiaomi Mi Bluetooth Dış Mekan Hoparlörü. Suya dayanıklı hoparlörü dilediğiniz an kullanabilir, yağmur altında bile müzik dinleyebilirsiniz. Bluetooth ve Wifi özelliği bulunan hoparlör, 70 desibel ses üretebilir.


Polygold Dış mekan Kablosuz Bluetooth Hoparlör

Polygold Dış mekan Kablosuz Bluetooth Hoparlör
 • Hassasiyet: 85 dB

Polygold Dış Mekan Kablosuz Hoparlör, uygun fiyatlı hoparlör arayanlar için iyi bir tercih. 5.0 bluetooth özelliğiyle çalışan hoparlör, 85 desibele kadar ses üretebiliyor. Ses ziyafetinin yanında led ışıklarıyla görsel şölen de sunan model, en çok satan hoparlörlerden bir tanesi.


Aomais AOMAIS20W Bas Ipx7 Dış Mekan Hoparlörü

Aomais AOMAIS20W Bas Ipx7 Dış Mekan Hoparlörü
 • Hassasiyet: 75 dB
 • Frekans aralığı: 100 Hz – 20 kHz

Aomais AOMAIS20W, su ve toz geçirmeyen kaliteli bir kaplamaya sahip. Dayanıklı yapısı sayesinde kamp, parti ve piknik gibi birçok dış ortam etkinliğinde rahatlıkla kullanılabilir. 75 desibel ses üretebilen hoparlör, 10 metreye kadar net ve yüksek ses yayar. 1000 mAh pil kapasitesiyle uzun süre müzik keyfi yaşatabilir.


Zealot Bluetooth Dış Mekan Hoparlörü

Zealot Bluetooth Dış Mekan Hoparlörü
 • Hassasiyet: 75 dB

Dış mekanda bağımsız olarak kullanılabilen modellerden biri de Zealot markasının bluetooth hoparlörü. Büyük gövdesiyle dikkat çeken hoparlör, ışık efektiyle ön plana çıkıyor. 75 desibellik ses seviyesiyle açık alanlar için keyifli ortam yaratan model, 1800 mAh pil kapasitesiyle uzun süre eğlenceli etkinliklerinize eşlik edebiliyor.


Kef Ventura 6 Dış Mekan Hoparlörü

Kef Ventura 6 Dış Mekan Hoparlörü
 • Hassasiyet: 90 dB
 • Frekans aralığı: 54 Hz – 20 kHz

Kef Ventura 6 Dış Mekan Hoparlörü, geniş frekans aralığıyla zengin ses çeşitliliği sunuyor. 90 desibellik yüksek ses hassasiyeti bulunan hoparlör, geniş alanlara kaliteli ses sağlayabiliyor. Sıcak, soğuk ve neme dayanıklılığıyla uzun ömürlü kullanım imkanı sunan model, oldukça şık tasarıma sahip. IP65 su geçirmezlik sertifikası bulunan hoparlör, plaj ve havuz başı gibi yerlerde de kullanılabiliyor.


Dış Mekan Hoparlörü Nerede Kullanılır?

Dış mekan hoparlörleri genelde okul, restoran, kafe, çay bahçesi ve ev bahçelerinde kullanılır. Bu alanlara müzik ve ses sağlamak amacıyla kullanılan hoparlörler açık havada yüksek ses üretir, böylece ses ve müziği uzak mesafelere kadar duyurabilir.

Dış Mekan Hoparlörü Kablolu Mu Şarjlı Mı?

Bu sorunun cevabını kullanım alanınız belirliyor. Hoparlörü bahçe ve avlu gibi sabit bir yerde kullanmak istiyorsanız duvara monte edilebilen kablolu hoparlörleri tercih edebilirsiniz. Amacınız piknik, kamp ve deniz kenarı gibi yerlerde hoparlör kullanmaksa şarjlı modeller sizin için ideal. Bu taşınabilir hoparlörlerle dilediğiniz yerde müzik dinleyebilirsiniz.

Dış Mekan Hoparlörü Neye Göre Seçilir?

Dış mekan hoparlörü almadan önce ürünü kullanacağınız alanı belirlemeniz gerek. Geniş bir açık hava alanı için hoparlör kullanacaksanız yüksek ses seviyeli hoparlörleri tercih etmelisiniz. Böylece alanda bulunan en uzaktaki kişi dahi ses ve müziği duyabilir. Hoparlörü üzeri açık bir alana yerleştirecekseniz suya ve güneşe dayanıklı modelleri seçmenizde fayda var, böylece hoparlörünüzü uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Önerilen En İyi Dış Mekan Hoparlörü Hangisi?

En iyi ve en çok tercih edilen dış mekan hoparlörü markalarından bahsedecek olursak: Bowers, Bose, Klipsch, Yamaha, Xiaomi, Polygold, Aomais, Zealot ve Kef Ventura yüksek desibel ses seviyeleri, yağmura, suya ve güneşe dayanıklılıkları ve geniş frekans aralıklarıyla öne çıkan markalar arasında yer alıyor.