Bir türlü düzgün ruj sürememekten ve rujların kalıcı olmamasından şikayetçiyseniz size harika bir önerimiz var. Dudak kalemiyle bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Rujdan önce uygulanan kalem, dudaklarınızı çerçevelemeniz ve bir baz oluşturmanız için idealdir. Böylece kalemin üzerine süreceğiniz ruj dağılmaz ve kalıcı olur. Ayrıca dudak kenarları düzgün ve belirgin görünür. Dudaklar daha çarpıcı ve çekici bir hal alır. Dudak kalemleri en düşük maliyetli makyaj ürünlerinden biridir. Alacağınız bir dudak kalemiyle göz alıcı makyajlar yapabilirsiniz.

Sıra Model TipİyiÖneri Puanı
1Maybelline SensationalAsansörlü10/9.9
2Flormar PrettyKlasik10/9.9
3Show by Pastel 205Klasik10/9.8
4Kiko EverlastıngAsansörlü10/10
5Golden Rose Dream LipsKlasik10/9.8
6Max Factor ElixirAsansörlü10/9.9
7L’Oréal Paris InfaillibleKlasik10/10
8Beaulis Print ItKlasik10/9.8
9Kıko Long LastingLikit10/9.9
10Farmasi 223Klasik10/9.9
Dudak Kalemi Öneri Listesi

En İyi 10 Dudak Kalemi Önerisi

Tüm zamanların en çok tercih edilen ve en çok sevilen dudak kalemlerini sizin için sıraladık. Tüm rujlara uyum sağlayacak kalemlerden birini satın alarak, dudak makyajınızı güzelleştirebilirsiniz.

İşte en iyi dudak kalemi önerileri:

Maybelline New York Color Sensational Dudak Kalemi

Maybelline New York Color Sensational Dudak Kalemi
 • Renk: Dusty Rose
 • Tip: Asansörlü

Nude dudak kalemi önerisi isteyenler Maybelline New York Color Sensational Dudak Kalemi’ne göz atabilir. Nude pembe rengiyle dudaklara hoş bir çerçeve kazandırır. Yumuşacık uç kısmı ile kolayca sürülebilir, dudaklara şekil verilebilir. Asansörlü kalem, sizi kalemtıraşla uğraşmaktan kurtarır. Azaldığında alt kısmını döndürerek kalemi kolayca açabilirsiniz.


Flormar Pretty By Flormar Dudak Kalemi

Flormar Pretty By Flormar Dudak Kalemi
 • Renk: Nude
 • Tip: Klasik

Flormar Pretty, dudak kalemi önerilerimiz arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri. Nude renkli kalem, her ruja uyum sağlayabilir. Rujdan önce dudak bazı olarak kullanılabilir. Tene uyumlu renk, dudaklara doğal bir çerçeve katar ve dudak makyajınızı ortaya çıkarır. Sivri kalem ucu sayesinde düzgün çerçeve çizmenize olanak tanır.


Show by Pastel Dudak Kalemi

Show by Pastel Dudak Kalemi
 • Renk: No 205
 • Tip: Klasik

Show by Pastel Dudak Kalemi doğal görünümü sayesinde sıkça tercih ediliyor. Hafif gül kurusu rengiyle tüm rujlara uyuyor ve rujların daha güzel görünmesini sağlıyor. Tek başına da kullanılabilen ürün, dudak üzerinde pürüzsüzce kayıyor ve uygulama kolaylığı veriyor. Yüksek puanlı ürün, pembeden, kırmızıya birçok rujun kontürü olarak kullanılabilir.


Kiko Everlastıng Colour Precision Lip Liner

Kiko Everlastıng Colour Precision Lip Liner
 • Renk: 418
 • Tip: Asansörlü

Kiko Everlastıng Dudak Kalemi diğer modellerden çok daha farklı. Ürün o kadar kalıcı ki tek başına bir ruj olarak da kullanılabilir. Su geçirmez dudak kalemiyle dilediğiniz gibi yemek yiyip bir şeyler içebilirsiniz. Tüm gün bozulmaz ve dağılmaz. Dudak çevresinde net bir çerçeve oluşturur. Asansörlü tasarımıyla rahatça kullanılabilir.


Golden Rose Dudak Kalemi Dream Lips Lipliner

Golden Rose Dudak Kalemi Dream Lips Lipliner
 • Renk: 518
 • Tip: Klasik

Golden Rose Dudak Kalemi bu konuda fark yaratmayı başarıyor. Yıllardır birçok kadının favorisi olan kalem, her dudak ve ten rengine uyum sağlıyor. Tüm ruj renkleriyle harika bir uyum yakalıyor. Her gün kullanabileceğiniz kalemle dudaklarınızı daha alımlı ve belirgin gösterebilirsiniz.


Max Factor Colour Elixir Dudak Kalemi

Max Factor Colour Elixir Dudak Kalemi
 • Renk: 6 Mauve Moment
 • Tip: Asansörlü

Max Factor Colour Elixir Dudak Kalemi markanın kendi rujlarıyla aynı renkleri taşıyor. Özel dokusuyla rujları daha kalıcı hale getiriyor ve mükemmel bir baz oluşturuyor. Yumuşacık yapısıyla kolay ve kontrollü sürülen kalem, kalıcılığıyla dudakları tüm gün belirgin ve dolgun gösteriyor. Ürünün rengi dudak renklerine tam uyum sağlıyor.


L’Oréal Paris Infaillible Dudak Kalemi

L’Oréal Paris Infaillible Dudak Kalemi
 • Renk: Stripped Brown
 • Tip: Klasik

Dudak kalemi önerilerimizde kahverengiye de yer verdik. L’Oréal Paris Infaillible esmer tenler için ideal. Kahverengi dudak kalemi, yoğun dokusuyla dudakları daha belirgin ve dolgun gösteriyor. Dudak çevresinde düzgün bir çerçeve oluşturarak rujların akmasını önlüyor ve dudak makyajının kalıcılığını artırıyor. Kaygan yapısı sayesinde kusursuzca sürebileceğiniz kaleme bir şans verebilirsiniz.


Beaulis Print It Dudak Kalemi

Beaulis Print It Dudak Kalemi
 • Renk: 104 Caramel
 • Tip: Klasik

Beaulis Print It Dudak Kalemi muhteşem etkisiyle kullanıcılarından tam not alıyor. Hassas ve yumuşak ucu sayesinde tek harekette sürülebiliyor. yoğun renk pigmentli kalem, çarpıcı çerçeveler oluşturuyor. Mat görünümlü kalem, birçok makyaja uyum sağlıyor. Üstelik ürünün fiyatı da uygun.


Kıko Long Lasting Uzun Süre Kalıcı Dudak Kalemi

Kıko Long Lasting Uzun Süre Kalıcı Dudak Kalemi
 • Renk: Deep Pink
 • Tip: Likit

Kıko Long Lasting Uzun Süre Kalıcı Dudak Kalemi yoğun renk pigmenti ile öne çıkıyor. Sürdükçe daha koyu renk veren kalemin renk yoğunluğunu kendiniz ayarlayabilirsiniz. Doğal bir görünüm için tek kat sürmek yeterli. İçerisinde likit renk barındıran ürün, klasik kalemlerden çok daha farklı. Ürün, içindeki sıvı renk bitene kadar kullanılabiliyor.


Farmasi Dudak Kalemi Make Up

Farmasi Dudak Kalemi Make Up
 • Renk: 223
 • Tip: Klasik

Farmasi Dudak Kalemi Make Up doğallığı sevenler için ideal. Dudağın doğal rengini taşıyan kalem, dudaklarınızın kendine has görünümünü bozmuyor. Kalemle çerçevelenen dudaklar doğal görünümle dolgunluk kazanıyor. Tüm ruj renkleriyle kullanılabilen kalemde yumuşak uç bulunuyor. Kaygan kalem rahatça sürülebiliyor.


Dudak kalemi ruj olarak kullanılır mı?

Dudak kalemleri hafif bir makyaj için ruj olarak da kullanılabilir. Özellikle mat görünümü sevenler dudak kalemlerini tek başına kullanabilir. Ultra mat olan dudak kalemleri ruja göre daha abartısız ve hoş durur.

Dudak kalemi rengi nasıl seçilir?

Dudak kaleminizi en çok kullandığınız rujlara göre seçebilirsiniz. Örneğin pembe bir rujunuz varsa pembe alt tonlu bir dudak kalemiyle uyum yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra aydınlık bir dudak için açık renk kalemleri, koyu bir görünüm için koyu renk dudak kalemlerini seçebilirsiniz. Dudak kaleminin aydınlık ve koyuluk oranı ruj renginizi de değiştirir ve ruju farklı gösterir.

Dudak kalemi nereye sürülür?

Dudak kalemi genelde dudak çevresini çerçevelemek için kullanılır. Bu yöntem rujun daha düzgün durmasını ve dudakların daha dolgun görünmesini sağlar. Amacını rujun kalıcılığını artırmaksa dudak kaleminizi tüm dudağınıza hafifçe sürebilirsiniz. Rujdan sürmeden önce uygulayacağınız bu yöntem ile rujun kalıcılığı artar.

Önerilen en iyi dudak kalemi hangisi?

En iyi dudak kalemi markalarını sıralayalım: Maybelline, Flormar, Pastel, Kiko, Golden Rose, Max Factor, Loreal Paris, Beaulis, Kiko ve Farmasi yumuşak uçlu ve kolay sürülen, pembe, nude ve kırmızı gibi tonları bulunan, kalıcı ve yoğun renk pigmentli, asansörlü ve klasik en iyi dudak kalemlerini üreten markalar arasında yer alıyor.