Her işimizi internet üzerinden çözmeye başladığımızdan beri internet hizmeti aldığımız firmaları da daha fazla irdeliyoruz. Ev kullanıcılarının hız ve kapasite ihtiyaçlarının da giderek artmasıyla artık internet erişiminde kesinti veya düşük performansa kimsenin tahammülü kalmadı. Bu yazımızda ülkemizde hizmet veren ev interneti sağlayıcı firmaları inceleyerek sizler için en iyi ev interneti seçeneklerinin yer aldığı bir rehber hazırladık.

Ev İnterneti Nasıl Seçilir?

En iyi ev interneti hizmeti alabileceğiniz markaları sıralamadan önce internet sağlayıcı ve internet paketinin seçimini nasıl yapmanız gerektiğine kısaca değinelim istiyoruz.

  • Hizmet alabileceğiniz internet sağlayıcı markaları gözden geçirirken öncelikle size taahhüt ettikleri hızı göz önünde bulundurmalısınız. Download ve Upload hızlarını test etmeyi unutmamalısınız. ADSL, VDSL, Fiber gibi alt yapılar internet hızının değişmesindeki en önemli kriter. Eğer fiber alt yapının olduğu bir yerde yaşıyorsanız o noktada hız için fiber seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
  • Hızdan sonraki kriteriniz kota olmalı. Herhangi bir kotanın olmaması interneti dilediğiniz gibi kullanabilmeniz için değerli bir detay.
  • Alacağınız internet paketinin içeriğini inceleyip paketle birlikte verilen hediyeleri değerlendirerek karar vermelisiniz. Bazı firmalar internetin yanında ücretsiz telefon kullanımı veya televizyon için seçenekler de sunabiliyor. Bu hizmetlere de ihtiyacınız varsa o zaman konuyu komple değerlendirmek lehinize olabilir.
  • O dönem için geçerli en güncel kampanyaları tarayarak özel bir indirim veya seçenek bulunup bulunmadığına bakmadan üyelik yapmayın. Ayrıca sizden beklenen bir taahhüt süresi olup olmadığını da mutlaka sorun.

En İyi Ev İnterneti Tavsiyeleri

İnternet erişimi dendiği zaman Türkiye’de akla ilk gelen en iyi internet sağlayıcılardan derlediğimiz listemize hoş geldiniz. Listede yer alan 9 marka, en iyi ev interneti çözümleri sunmakla birlikte farklı hediye seçenekleri ve alternatif teklifleriyle de kullanıcılarına yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. İnternet hizmetinin yanı sıra telefon ve televizyon kanalları gibi alternatifler barındıran kampanya ve paketleri, taşınabilir internet çözümleri gibi farklılıklarıyla öne çıkan markaları inceleyerek bütçenize de en uygun olanı hemen seçebilirsiniz.

Vodafone Net

vodafone evde internet

Vodafone’un evde internet ve TV hizmeti verdiği servisinde kullanıcıya pek çok seçenek sunuluyor. Fiber, ADSL ve yeni nesil taşınabilir internet erişimi Redbox gibi alternatiflerle ihtiyaca yönelik sonuçlar üreten Vodafone Net marka bağımlılığı yaratmak konsunda da çok başarılı. Fiber internetten Fiber 15, Evde Fiber 20 gibi pek çok paketle kullanıcıya farklı kullanım koşulları sunan Vodafone Net ev interneti paketleri, kullanıcılar tarafından da oldukça destekleniyor.

Turkcell Superonline

superonline ev interneti

Telekominikasyon alanında uzun süredir hizmet veren Turkcell’in ev kullanıcıları için sunduğu internet paketleri oldukça avantajlı. Kampanya kapsamındaki Kablo İnternet Paketlerinde 12 aylık taahhüt ile indirimli kullanım imkanı bulunuyor. İnternet paketinin hızı değişmiyor, düşmüyor. Bağlantı ücreti almadan, ücretsiz modem kampanyası sayesinde de Turkcell Superonline büyük ilgi görüyor. Ayrıca TV+ ve ev telefonu gibi ekstra avantajlar da mevcut.

Türk Telekom TTNET

ttnet internet

Türk Telekom TTNET ev kullanıcıları için değişen hızlarda pek çok seçeneğin bulunduğu paketler sunuyor. Kullanıcıların ihtiyaç ve bütçelerine göre seçim yapabileceği kampanyalarda 24 ay taahhüt ile indirimli fiyatlardan faydalanmak mümkün. Ayrıca sabit olmayı gerektirmeden kullanılabilen farklı kota kapasiteli 4.5G hızında taşınabilir internet paketleri de kullanıcılardan büyük ilgi görüyor.

D-Smart Net

dsmart net ev interneti

D-Smart’ın hem zengin televizyon kanalları hem de internet hizmeti içeren paketleri ev interneti arayışı olan kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Ücretli kanallarla birlikte sınırsız internetin cazip koşullarla bir araya getirildiği kampanyalarda kota sınırı olmadığı gibi ücretsiz kurulum, ücretsiz aktivasyon gibi hediyeler bulunuyor.

Netspeed

netspeed ev interneti

“Netspeed’de herkese göre bir tarife var” sloganıyla öne çıkan internet sağlayıcı ADSL, VDSL, Fiber gibi seçeneklerle taahhütsüz internet paketleri sağlıyor. VDSL Speed Pro 75, ADSL Net Avantaj gibi limitsiz, taahhütsüz tarifeleri çok beğenilen markanın bölgenizdeki alt yapısını internet sitesi üzerinden hemen sorgulayabilirsiniz.

Turknet

turknet ev interneti

Türkiye’nin en yüksek hızlı interneti olduğu konusunda iddialı bir internet sağlayıcı olan Turknet kullanıcılarından da destek bulan başarılı bir marka. En yüksek hız ve en düşük Ping, kotasız internet, taahhütsüz üyelik gibi pek çok artısı bulunan Turknet Netflix’e en hızlı bağlanan sağlayıcı olarak da öne çıkıyor.

Kablonet (Turksat Uydunet)

Türkiye’de Kablo TV alt yapısı hazır büyük şehirlerde hizmet veren Kablonet, hazır hat üzerine takılan modem sayesinde internet hizmeti almanızı mümkün kılıyor. Eğlence dolu Kampanya, Renklendir Hayatını, Güldüren 100 gibi beğenilen kampanyalarıyla hem tv kanalları hem de internet avantajı sunan markanın telefon sağlayıcı hizmeti de bulunuyor.

türksat evde internet

2008-2016 seneleri arasında Turksat Uydunet adıyla hizmet veren marka, bu tarihlerden sonra Kablonet adıyla servis sağlamaya başladı. Turksat uydu net için Kablonet ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Millenicom

millenicom ev interneti

Taahhüt vererek veya vermeyerek, seçtiğiniz hızda ve limitsiz internet paketleri sunan Millenicom, fiber hızdaki evde internet paketlerinde oldukça iddialı. İnternet sayfası üzerinden alt yapı ve hız testlerini deneyebileceğiniz internet sağlayıcı etkin şekilde hizmet veren müşteri hizmetleri ağıyla da fark yaratıyor.

Oris Telekom

orisnet ev interneti

ADSL, VDSL ve Fiber alt yapılarla internet hizmeti veren Oris Telekom hızını seçebileceğiniz limitsiz kotasız tarifeleriyle hizmet veriyor. Kullanıcıları için telefon hizmeti ve Elit üyelik imkanı da sunan marka Engelleri Kaldıran Kampanya, Arkadaşını Getir Kampanyası, ORİS Telekom & Digiturk kampanyası gibi ilgi çeken kampanyalarla kullanıcılarına seçenekler sunuyor.