Yemeklerimizin vazgeçilmez besinlerinden olan kızartmalar, hayatımızın önemli bir kısmında yer alıyor. Sizler için listelediğimiz ürünler sayesinde artık kızartma yapmak daha kolay. Hızlı ve pratik bir şekilde kızartma yapabileceğiniz en iyi fritöz modellerini bir araya getirdik.

Sıra ModelÖzellikİyiÖneri Puanı
1Philips HD9650/90Yağlı/Yağsız10/9.8
2Tefal ActifryYağlı10/9.7
3Arzum Ar272Yağlı10/9.5
4Schafer Fit FryYağsız10/9.4
5Arnica Universal Zg 27AYağlı10/9.5
6Stilevs Activa DF-118Yağlı10/9.7
7Arçelik K 1799Yağlı10/9.1
8Fakir GalaYağlı10/9.3
9Sem SC300 AircookYağsız10/9.6
10Philips HD9252/90Yağlı10/9.5
En İyi Fritöz Öneri Listesi

Koku Yapmayan Fritöz Önerileri

Piyasanın en kaliteli ve uzun ömür fritöz markalarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Kullanıcıların en çok değerlendirdiği modeller bu içeriğimizde yer alıyor. Doğru ve güvenilir fritöz tavsiyeleriyle harika kızartmalar yapmanız mümkün. İşte piyasanın en kaliteli fritöz markaları.

Philips HD9650/90 Avance Collection Airfryer Fritöz

Gelişmiş Hızlı Isınma: Var
Sıcak Tutma Özelliği: Var
Güç: 2225W
Ağırlık: 1,4kg

Sağlıklı ve güvenilir kızartmalar yapmanıza yardım eden Philips HD9650/90 Avance, fazla yağları besinden arındırarak çıtır bir tat sunar. Ürünün içerişindeki Twin Turbostar teknolojisi sayesinde yiyeceklerin fazlalık yağlarını temizler. Aynı zamanda evinize kızartma kokusu sinmesini de önleyen model, en çok tercih edilenler listesinde yer almaktadır.


Tefal Actifry 1 kg

Led Ekran: Var
Zamanlayıcı: Var
Isı Ayarı: Var
Güç: 1400W
Açma Kapama Tuşu: Var

Ürün kendisine ait atıştırma ızgarasıyla birlikte satılmaktadır. 1kg patates için yalnızca bir kaşık yağ kullanmanız yeterli olacaktır. Isıyı tamamen yayar ve besinlerin sağlıklı pişmesini sağlar. Akıllı zamanlayıcısı bulunan ürünün başında beklemeniz gerekmez. Besinlerin pişme derecesini yapay zekası sayesinde ayarlar. Şeffaf kapağı sayesinde kontrol açısında kolaylık sağlamaktadır.


Arzum Ar272 Cipsco Fritöz

Zamanlayıcı: Var
Isı Ayarı: Var
İkaz Işığı: Var
Güç: 1200W
Yağ Kapasitesi: 1,5lt
Açma Kapama Tuşu: Var

Çıkartılabilen yağ haznesi sayesinde kolayca boşaltılabilme ve temizlenebilme özellikleri bulunmaktadır. Termostat ayar düğmesinin yanı sıra ikaz ışığı ürünü diğer markalardan ayıran etkenlerdendir. 1,5 litrelik yağ kapasitesi bulunan Arzum Ar272, en çok kullanılan fritöz markalarındandır.


Schafer Fit Fry Sıcak Hava Fritözü

Zamanlayıcı: Var
Isı Ayarı: Var
İkaz Işığı: Var
Yağsız Kullanım: Var
Güç: 1500W
Pişirme Kapasitesi: 3,5lt

Özel sıcak hava teknolojisine sahip olan Schafer Fit Fry, besinlerin eşit miktarda pişmesini sağlamaktadır. Otomatik kapanma ve zaman kontrolü bulunan ürünün, yağsız kullanım seçeneği özellikleri arasında yer almaktadır. İstediğiniz sıcaklıkta yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Aynı zamanda pişirme işlemi bittikten sonra sesli uyarı sistemi devreye girmektedir.


Arnica Universal Zg 27A Fritöz

Zamanlayıcı: Var
Isı Ayarı: Var
İkaz Işığı: Var
Güç: 2000W
Yağ Kapasitesi: 2,7lt

Maksimum yağ kapasitesi 2,7 litredir. Isı ve zaman ayarı bulunmaktadır. Üründe kokuyu en aza indirebilen özel filtreler yer almaktadır. Çıkartıp takılabilir özel yağ toplama haznesine sahiptir. 2000 Watt güçle çalışan Arnica Universal Zg 27A, sökülebilir kapağı sayesinde kolay temizlik imkanı sunar.


Stilevs Activa DF-118 Fritöz

Isı Ayarı: Var
Çıkarılabilir Üst Kapak: Var
Güç: 2000W
Yağ Kapasitesi: 2,5lt

Çıkartılabilir teflon kazanı ve sökülebilir kapağı sayesinde kolay bir şekilde temizlenebilir. 2.5 litrelik yap kazanı sayesinde tek seferde daha çok kızartma yapmanızı sağlar. Manuel olarak ısı ayarı yapabilirsiniz. Ürünleri pişme derecesini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Asla etrafa yağ sıçratmaz ve koku yaymaz.


Arçelik K 1799 Fritöz

Sıcaklık Kontrolü: Var
Tencere Çıkarılabilir: Var
Zamanlayıcı: Var
Çalışma Göstergesi: Var

Özel sıcaklık kontrolü bulunan modelde zamanlayıcı da yer almaktadır. Otomatik olarak durur ve kullanıcıya uyarılarda bulunur. Dış gövde malzemesi plastikten oluşmaktadır. Çalışma göstergesi sayesinde kolay kullanım imkanı sunar.


Fakir Gala 1.5 Lt Paslanmaz Çelik Fritöz

Sıcaklık Kontrolü: Var
Tencere Çıkarılabilir: Var
Güç: 1500
Yağ Kapasitesi: 1,5lt
Zamanlayıcı: Var
Çalışma Göstergesi: Var

1,5 filtre yağ kapasitesi bulunan model, tamamen paslanmaz çelikten oluşmaktadır. Sıcaklık gösterge ışığı, ayarlanabilir termostat ve ısıya dayanıklı kuplu özellikleri arasında yer almaktadır. Yapışmaz pişirme kabıyla satılan ürün en iyi fritöz modelleri arasında bulunur.


Sem SC300 Aircook Yağsız Kızartma Makinesi

Tencere Çıkarılabilir: Var
Güç: 1500
Yağ Kapasitesi: 5lt
Zamanlayıcı: Var
Çalışma Göstergesi: Var

Sade ve şık tasarımıyla mutfağınıza modern bir hava katan Sem SC300 Aircook, yağsız kullanımıyla dikkat çekiyor. 1650 Watt’lık güç kullanımı yapan model, ısı ayarlama niteliğine sahiptir. Çoğu üründe yağ kullanmanıza gerek yoktur. Eğer yağlı besinler tüketmek istiyorsanız 5 litrelik deposu bulunmaktadır. Tek seferde birbirinden lezzetli kızartmalar yapabilirsiniz.


Philips Essential Airfryer HD9252/90

Güç: 1400W
Hazır Sinyal: Var
Led Ekran: Var
Sıcaklık Ayar Düğmesi: Var
Isı Korumalı Dış Kaplama: Var
Zamanlayıcı: Var
Çalışma Göstergesi: Var

Otomatik kapanma, hazır sinyali, sıcaklık ayar düğmesi ve ısı korumalı dış kaplamasıyla dikkat çeken ürün, piyasanın en iyi fritözlerindendir. Tamamen dokunmatik ekrana sahip ürün, kullanım açısında büyük kolaylık sağlıyor. İstediğini dereceyi ayarlayabilir, ürünlerinizin pişme ısısını kontrol altında tutabilirsiniz.

Birbirinden lezzetli kızartmalar yapabilen fritöz modelleri hakkında sıkça sorulan sorulara cevap veriyoruz. Son zamanlarda mutfaklarımızda sıkça kullanılan fritözler ile bilgileri aşağıdaki kısımda bulabilirsiniz. İşte fritözler hakkında sıkma merak edilen soruların yanıtları.

Fritöz Makinelerine Yağ Konur mu?

Genellikle fritöz makinelerine sıvıyağ konur. Yağsız kullanım özelliği barındıran ürünlere az da olsa yağ konması uygundur. Aldığınız ürünün kullanma kılavuzunda eğer yağ konmaması gerektiği yazıyorsa lütfen talimatlara uyunuz. Fritözler genellikle geniş yağ kapasitelerine sahiptirler. Çok az yağ kullanarak lezzetli kızartmalar yapmanız mümkündür.

Fritözde Patates Kaç Dakikada Pişer?

Fritözünüze yağ eklediğinizden emin olun. Eklediğiniz yağ iyice kızdıktan sonra patateslerinizi ilave edin. Genellikle 25-30 dakika içerisinde lezzetli patatesleriniz yenmek için hazır olur. Elbette fritözününüz modeline göre bu durum değişkenlik gösterebilmektedir.

Fritöz Kaç Dakikada Kızarır?

Öncelikle fritöze yağ eklemeniz gerekmektedir. Fritöz, 170 derecenin üzerinde bir sıcaklığa sahipse 1 dakika içerisinde yağ kızarır. Bu işlem ortalama 4-5 dakika sürebilmektedir. Yağın kızdığından emin olduktan sonra besinlerinizi fritöze ekleyebilirsiniz.

Fritöz Koku Yapar mı?

Fritözlerin çoğu genellikle koku yapmaz. Fakat aldığınız ürünün kalitesine göre bu durum değişebilir. Pahalı ve kaliteli bir fritöz aldıysanız koku neredeyse çok az olur. Kapaklı bir fritöz almanız durumunda normal kızartmaya nazaran çok daha az bir koku olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here