Para Kasası, değerli eşyaların, nakit paraların, önemli belgelerin ve mücevherlerin güvenli bir şekilde korunması için özel olarak tasarlanmış bir kasa türüdür. Genellikle çelik malzemeden üretilen Para Kasaları, dayanıklı ve sağlam yapısı sayesinde hırsızlık, yangın, su baskını gibi risklere karşı koruma sağlar. Elektronik veya mekanik kilitlerle donatılan bu kasalar, yetkisiz kişilerin erişimini engelleyerek içerisindeki değerli eşyaların güvenliğini sağlar.

Evlerde, iş yerlerinde, ofislerde, otellerde ve diğer işletmelerde değerli eşyaların korunması ve güvende tutulması amacıyla kullanılırlar. Para Kasaları, çeşitli boyutlarda ve özelliklerde üretilir buna göre tercih edilir. Bu sebeple hazırladığımız içeriğimiz, en iyi para kasalarını içermektedir.

Sıra ModelAğırlıkİyiÖneri Puanı
1Valberg Granit 345093 kg10/9.9
2Eagle Safes ES200285 kg10/9.9
3Yale YFM/520/FG253 kg10/9.9
4Kale Kk Eko 55031 kg10/9.9
5Mühlen Fire Safe Yg K680130 kg10/9.8
6Mywondry75 kg10/9.8
7Truva SA1219-L1514 kg10/9.8
8Nest Smart12 kg10/9.8
9İnsafe ISCI173,1 kg10/9.7
10Hakan Kasa ÇK-105200 kg10/9.7
Para Kasası Öneri Listesi

En İyi Para Kasası Modelleri

Para Kasası, sadece paraları değil, manevi değeri yüksek belgeleri, mücevherleri ve değerli eşyaları da kucaklayan özel bir koruma mekanizmasıdır. Para Kasasının sağlam çelik gövdesi, dayanıklı kapıları ve akıllı kilit sistemi, her anlamda güvenlik sağlayarak içimizi rahatlatır.

İşte en iyi para kasası tavsiyesi

Valberg Granit 3450 Yangın ve Güvenli Sertifikalı Çelik Kasa

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 34 cm

Genişlik: 50 cm

Derinlik: 39 cm

Ağırlık: 93 kg

Şifre: 6 Haneli

Hacim: 24 L

Valberg Granit 3450, mükemmel özellikleri ve güvenlik sertifikalarıyla ön plana çıkan bir para kasası modelidir. Avrupa standartlarına uygun olarak ECB-S GRADE 1 Güvenlik sertifikalıdır ve hırsızlık, delme, kesme ve patlatma gibi girişimlere karşı yüksek düzeyde koruma sağlar. Ayrıca, yangın tehlikesine karşı da etkili bir koruma sunar. Kasa, 1000° ısıya karşı 30 dakika boyunca dirençli olup LFS 30P EN 15659 ECB-S sertifikası ile donatılmıştır. Kasa gövdesinde ısı geçirmez beton dolgu bulunarak içerideki değerli eşyaların güvende kalması sağlanır.Elektronik şifre güvenlik sertifikalı olan kasa, 6 basamaklı elektronik şifreyle açılabilir ve kolay kullanım sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** Y**; Kesinlikle güven veriyor, kaliteli bir ürün. teslim aldıktan sonra telefon ile yapılan kısa bilgilendirme de oldukça iyiydi..

💬 G** K**; Çok güzel bir ürün. Tavsiye ederim.


Eagle Safes ES200 Yangın Sertifikalı Çelik Kasa

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 117 cm

Genişlik: 64 cm

Derinlik: 67,8 cm

Ağırlık: 285 kg

Şifre: 6 Haneli

Hacim: 201 L

En iyi para kasalarından biri olan Eagle Safes ES200, hırsızlık girişimlerine karşı etkili bir koruma sağlar. Menteşeleri özel olarak tasarlanmış olup güvenliği en üst seviyede tutar. İç kapak kısmında sabit 2 adet mil bulunur, böylece içeriğinizi düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Ayrıca, özel çekmecesi ve ayarlanabilir, çıkartılabilir 2 adet rafıyla iç düzenleme açısından kullanıcı dostudur. 6 basamaklı elektronik şifre ve anahtar kilitleme sistemiyle donatılmıştır. Yangın sertifikasına sahip olan kasa, 120 dakika boyunca 1000° ısıya dayanabilir. Ayrıca, DVD, CD, USB gibi veri depolama araçlarına karşı da 1000° ısıya 60 dakika boyunca dayanıklıdır, böylece değerli verileriniz koruma altında olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** Ç**; İş yerinde kullanım için aldık. Çok güvenilir.

💬 R** K**; Ürün gayet güvenilir taşınması çok zor şifreli olması güzel.


Yale YFM/520/FG2 Yangın Sertifikalı Kasa

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 522 mm

Genişlik: 404 mm

Derinlik: 440 mm

Ağırlık: 53 kg

Şifre: 12 Haneli

Yale YFM/520/FG2, değerli evraklarınızı yangına karşı 1 saat boyunca koruyan yüksek güvenlikli bir kasa modelidir. Çifte korumalı epoksi kaplı galvanize çelik yapısı, dayanıklılık ve güvenlik açısından üst düzey performans sunar.Kasanın dokunmatik ekranlı dijital kilidi, yaklaşık 1 milyon farklı kombinasyonla yüksek güvenlik sağlar. Ayrıca, 3 adet ayarlanabilir 12 karakterli şifre tanımlama özelliği ve tek kullanımlık şifre oluşturma seçeneği sayesinde içerisindekine sadece sizin erişebilmenizi sağlar. Ayrıca, 3 kere hatalı şifre girildiğinde otomatik olarak 3-9 dakika (fabrika ayarı 3 dakika) ayarlı bloke özelliği sayesinde güvenliği artırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** B**; Öncelikle ürün orginal kutusunda ve sıfır hata ile teslim edildi. Türkçe kullanım kılavuzu fatura ile birlikte gönderilmiş. Kullanımı en ince ayrıntısına kadar anlatılmış. Şifre değiştirmek çok basit istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sizde yangından korkuyor ve değerli eşyalarınıza birşey olmasın istiyorsanız hemen alın gözünüz arkada kalmasın.

💬 S** A**; Kasa beklediğimiz gibi kaliteli ve kullanışlı. Akşam üzeri sipariş verdik ertesi sabah en geç 10’da kasayı teslim ettiler


Kale Kk Eko 550 Elektronik Şifreli Çelik Kasa

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 55 cm

Genişlik: 35 cm

Derinlik: 37,6 cm

Ağırlık: 31 kg

Şifre: 4-6 Haneli

Kale KK Eko 550, değerli eşyalarınızı güvenle saklamak için tasarlanmış şık ve kullanışlı bir çelik kasa modelidir. Kasa gövdesinin 3 mm ve kapak sacının 5 mm kalınlığında olması, dayanıklılığını ve güvenliğini artırır. 4-6 rakamlı tek kullanımlık şifre özelliği, şifrenizi sizin belirlediğiniz gibi açma ve kapama imkanı sunar, böylece daha güvenli bir kullanım sağlar. Kasa içerisinde 1 adet raf bulunması, iç düzenlemenizi kolaylaştırır ve eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Y**; Hızlı şekilde hasarsız ulaştı. Ayrıca satıcı çok ilgiliydi. Ürünün boyutları çok ideal. Teşekkür ederiz.

💬 O** D**;Kale kalitesini gösteriyor. Ev için ideal sağlam duruyor. Tavsiye ederim. Satıcı güvenilir ve çok hızlı gönderim yaptılar.


Mühlen Fıre Safe Yg K680 Yangına Karşı Dayanıklı Kasa

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 665 mm

Genişlik: 500 mm

Derinlik: 500 mm

Ağırlık: 130 kg

Mühlen Fıre Safe YG K680, en iyi dijital şifreli çelik para kasası modelidir. Yangına dayanıklı yapısı sayesinde 1000°C sıcaklıkta 120 dakika boyunca dayanıklılığını korur ve iç ısısını 80°C’nin altında tutar. Darbelere ve kesilmelere karşı zırhlı sistem ile ekstra koruma sağlanırken, kullanıcı ve yönetici olarak iki farklı şifreleme seçeneği sayesinde güvenlik artırılmıştır. Aynı anda şifre ve anahtar kullanarak açma imkanı, kullanımı kolaylaştırırken, şifre unutulması durumunda şifre pas anahtarı kullanılarak kasaya erişim sağlamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Ü** K**; Kasanın ağırlığı ve genişliği güzel.

💬 M** A**; Hızlı kargo için teşekkürler. Ürün sağlam ve güvenilir.


Mywondry Depreme Dayanıklı Anahtarlı Çelik Para Kasası

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 55 cm

Genişlik: 44 cm

Derinlik: 38 cm

Ağırlık: 75 kg

En iyi para kasalarından biri olan Mywondry, kademeli ve emniyetli kilit sistemi, ekstra güvenlik sağlayarak sadece yetkili kişilerin kasaya erişimini mümkün kılar. Ofis, büro ve orta ölçekli işletmeler için uygundur ve evde de kullanıma uygundur.300°C’ye kadar yangına karşı dayanıklı gövde yapısı sayesinde değerli eşyalarınızı 1 saat boyunca güvende tutar. Kasa içerisinde 1 adet çekmece, 1 adet gizli bölme ve 1 adet seyyar raf bulunur, bu sayede iç düzenlemeyi kolaylaştırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** V**; Alacaklar hiç düşünmesin çok güzel büyük ve oldukça kaliteli , paketleme teslimat sorunsuz halledildi . Satıcı firmaya çok teşekkür ediyorum

💬 F** Ş**; çok beğendim ev ve ofis için ideal kargo çok hızlıydı ve sorunsuz geldi.


Truva SA1219-L15 Elektronik Şifreli Kasa

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 22,5 cm

Genişlik: 40 cm

Derinlik: 45,5 cm

Ağırlık: 14 kg

Truva SA1219-L15, elektronik şifreli ve güvenli bir kasa modelidir.3-6 haneli kullanıcı şifresi ile yüksek güvenlik sağlar ve şifre unutulması durumunda masterkod kullanarak açılabilir. Pil bitmesi halinde anahtar ile açma imkanı sunan kasa, 4 kez hatalı şifre girildiğinde 15 dakika boyunca bloke olur. Truva SA1219-L15, zeminden veya duvardan monte edilebilir özelliği sayesinde istediğiniz yerde kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** D**; Küçük boyutlarda para kasası isteyenler için ideal.

💬 T** Y**; Ürün sağlam bir şekilde elime ulaştı. Küçük fakat benim için yeterli


Nest Smart Motorlu Çelik Para ve Laptop Kasası

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 20 cm

Genişlik: 43 cm

Derinlik: 35 cm

Ağırlık: 12 kg

Nest Smart, güvenliğiniz için özel tasarımı ve esnek montaj seçenekleri ile dikkat çeken çelik para ve laptop kasası modelidir. Kasanın sağlam çelik yapısı, değerli eşyalarınızı dayanıklı ve yüksek güvenlik seviyesinde koruma altına alır. Motorlu kilit mekanizması sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde kilitleyip açabilirsiniz. Çift yönlü 20 mm çapında çift sürgü kilitleme mekanizması, güvenliği artırırken, gizli menteşe sistemi kasayı uzun ömürlü ve dayanıklı kılar.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; Fiyat performans ürünü…

💬 K** K**; Kullanışlı bir ürün kasa alacaklara tavsiyem.


İnsafe ISCI17 Küçük Boy Dijital Çelik Kasa

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 245 mm

Genişlik: 200 mm

Derinlik: 190 mm

Ağırlık: 3,1 kg

Özel çelik alaşımlı malzemeden üretilmiş olan İnsafe ISC17 kasası, delme, kesme ve diğer dış müdahalelere karşı yüksek dayanıklılık sağlar. İç zemini özel yumuşak materyalle kaplıdır, böylece değerli eşyalarınızın çizilmesini veya zarar görmesini önler. Gövdesi 1 mm ve kapak kısmı 3 mm özel çelikten üretilen İnsafe ISC17, güvenlik ve dayanıklılık açısından yüksek standartlara sahiptir. Türkçe kullanma kılavuzu, hatalı şifre girişini önleme, şifre değiştirme, doğru şifre ve düşük pil seviyesi uyarısı gibi birçok kullanıcı dostu özelliği bulunmaktadır. Kasa içerisinde çıkan 4 adet pil ve zemine sabitlenmesini sağlayan 2 adet çelik vidası sayesinde kasanızı dilediğiniz bir yere güvenle sabitleyebilirsiniz. Kompakt tasarımı ve güçlü gövde yapısı sayesinde ev, ofis, otel ve işyerlerinde tercih edilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** D**; çok minik, az miktarda para ve çek koyuyorum. benim için yeterli

💬 M** Y**; Merhaba, Kurulumu çok kolay, karışık değil. Büyüklüğü de gayet iyi. İçinden kurulum için pil de çıkıyor. Çok sevdim ve memnun kaldım.


Hakan Kasa ÇK-105 Çift Kapılı Çelik Para Kasa

Ürün Özellikleri

Yükseklik: 105 cm

Genişlik: 45 cm

Derinlik: 40 cm

Ağırlık: 200 kg

En iyi para kasası listemizin son sırasında yer alan Hakan Kasa ÇK-105 Çift Kapılı Çelik Para Kasası, güvenilirliğiyle ön plana çıkmaktadır. Kapı kalınlığı 6 mm platin sac ile güçlendirilmiştir ve dış cidar 3 mm, iç cidar 2 mm kalınlığında çelikle çevrili olup, iki cidar arasında kum mozaik dolgusu yer almaktadır. Bu özel yapı sayesinde kasanın güvenlik seviyesi maksimum düzeydedir.1 adet kademeli kilit ve 1 adet emniyet kilidi, ekstra güvenlik sağlayarak sadece yetkili kişilerin kasaya erişimini mümkün kılar. Ayrıca, 800°C dereceye kadar yangına karşı içindeki değerli eşyaları koruma altına alır.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** K**; Gayet güzel ürün satıcının ilgisine ayrıca teşekkür ederim

💬 F** M**; Teşekkürler, satış sonrası servis hizmet kalitesi de oldukça başarılı.


En iyi para kasası hangisi?

En iyi para kasası modelleri arasında; Valberg Granit 3450 Yangın ve Güvenli Sertifikalı Çelik Kasa, Eagle Safes ES200 Yangın Sertifikalı Çelik Kasa, Yale YFM/520/FG2 Yangın Sertifikalı Kasa, Kale Kk Eko 550 Elektronik Şifreli Çelik Kasa, Mühlen Fıre Safe Yg K680 Yangına Karşı Dayanıklı Kasa, Mywondry Depreme Dayanıklı Anahtarlı Çelik Para Kasası, Truva SA1219-L15 Elektronik Şifreli Kasa, Nest Smart Motorlu Çelik Para ve Laptop Kasası, İnsafe ISCI17 Küçük Boy Dijital Çelik Kasa ve Hakan Kasa ÇK-105 Çift Kapılı Çelik Para Kasası yer almaktadır.

Para Kasası nedir?

Para Kasası, değerli eşyaları, belgeleri, mücevherleri ve paraları korumak için tasarlanmış özel bir kasadır.

Para Kasası ne tür özelliklere sahiptir?

Para Kasaları, çelik gövde ve kapılarla güçlendirilmiştir, elektronik şifre veya anahtarla açılabilir, yangına ve suya dayanıklı olabilir ve bazı modellerde iç aydınlatma bulunabilir.

Ev tipi çelik kasalar güvenli midir?

Ev tipi çelik kasalar, değerli eşyalarınızı, takılarınızı ve paranızı güvenli bir şekilde saklamak için en güvenilir seçeneklerden biridir. Adeta banka kasalarıyla yarışır nitelikteki sistemleri sayesinde size tam bir güven duygusu verir ve özel eşyalarınızı korumak için mükemmel bir çözüm sunar.