Guletler ilk olarak savaş için üretilmeye başlansa da daha sonra dayanıklılığı sebebiyle mavi tur tutkunlarının ilk tercih ettiği yat biçimi olmayı başarmış. Ülkemizin Ege ve Akdeniz kıyılarına özgü ahşap tasarımı ve iki yelkeni ile dikkat çeken guletin ilk olarak Bodrumda yapıldığı biliniyor. Tatil sezonunda kıyılarımızı süsleyen guletler yüksek konfor, geniş kabin ve hiç görülmemiş mavilikler sunduğu için bir kere kiralayanların hiç bırakamadığı büyük bir tutkuya dönüşüyor. Ayrıca sayınıza göre uygun gulet bulmak da oldukça basit. Bundan dolayı hazırladığımız bu yazımız konforlu bir şekilde tatil yapabilin diye en güvenilir gulet kiralama sitelerinden oluşuyor.

Gulet Yat Kiralama Sitesi Önerileri

Tatil sezonu geldiğinde otel veya yazlık dışında başka alternatif arayanların ilk tercih ettiği guletler haftalık olarak kiralanabiliyor. Bunun için birçok web sitesi bulunsa da güvenilirliği konusunda şüpheye düşülüyor. Bu sebeple sizin için en ince ayrıntısına kadar araştırarak en güvenilir gulet yat kiralama sitelerinden bir liste oluşturduk.

Yacht Dünyası

Yacht Dünyası

Türkiye’nin en büyük yat kiralama sitesi olan Yacht Dünyası, farklı kategorilerde yüzlerce tekne şeçeneği ile tekne kiralama deneyimi yaşamak isteyenlere fiyat karşılaştırma imkanı sunuyor. Konuma göre yakın tekneleri görebileceğiniz gibi tatil yapmayı planladığınız alanda bulunan gulet, motoryat, katamaran, yelkenli ve trawler gibi tekneleride görerek tekne sahibinden teklif alıp anında kiralama yapabiliyorsunuz. Kiralamak isteyenle tekne sahiplerini buluşturan bu site BDDK lisanslı ödeme güvencesi sunduğundan gönül rahatlığıyla kredi kartı ile tekne rezervasyonuzu yapabiliyorsunuz. Detaylı bilgi için dilerseniz sitenin 0850 255 53 35 numarasıyla veya whatsapp hattıyla iletişime geçebiliyorsunuz.


Babaros Yachting

Babaros Yachting

Türk ve Yunan adalarında gulet yat kiralamanıza imkan tanıyan Barbaros Yachting, günlük yat turlarından yoga gezilerine kadar birçok hizmet sunuyor. Sitede 3 farklı türde bulunan gulet yatlar, delux, lüks ve superior olmak üzere bütçrnize uygun alternatifler sunuyor. 1991 yılında kurulan firma Türkiye, Avrupa ve daha birçok Dünya ülkesinde Yat kiralama işlemiyle uğraşıyor. Euro üzerinden ödeme alan bu sitede beğendiğiniz guleti kredi kartıyla istediğiniz süre kadar kiralayabiliyorsunuz.


Albatros Yachting

Albatros Yachting

Siteye girer girmez kolayca aradığınız kriterlerde yat bulmanıza imkan tanıyan Albatros Yachting, tekne adı, liman, fiyat, kişi kapasitesi, uzunluk ve tekne tipi gibi filtrelemeler sayesinde vakit kaybetmeden aradığınızı bulmanıza yardımcı oluyor. Ünlü kişilerinde tercih ettiği bu yat kiralama sitesi, 1995 yılından beri süre gelen yatçılık tecrübesiyle 2005 yılında kuruluyor. Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye ve Yunan adalarında görülmemiş koyları görmenize imkan tanıyan bu mavi yolculuk sitesi, hem özel tekne hem de kabin kiralama olanağı tanıyor. Ayrıca kiralanan guletlerde kaptanın yanı sıra aşçı ve servis içinde garson bulunduğundan size sadece mavi yolculuğun keyfini sürmek kalıyor.


Vira Vira

Vira Vira

Siteyi ilk açtığınızda size yardımcı olmak için beni arayın butonu; telefon, mail ve adınızı alarak daha ayrıntılı bilgi etmeniz için yardımcı oluyor. Saatlik, günlük ve haftalık olarak tekne kiralamanıza fırsat tanıyan bu site covit-19 sebebiyle rezervasyonunuzu iptal ettiğinizde ücret iadesi sağlıyor. Üstelik siteye ilk kayıt yapan müşterilerine 50 Euro’luk indirim tanımlayan bu firma erken rezervasyonda oldukça uygun fiyatlar sunuyor. Ayrıca tekne sahipleri içinde ücretsiz ilan vermeye imkan tanıyan bu site doğruluğu kesinleşmiş yatları müşterisine sunuyor. Avrupa’nın önde gelen online tekne kiralama sitesi olan bu firma, 2016 yılında kurulmuştur.


Ece Yachting

Ece Yachting

Mavi tur yapmak isteyenlerin ilk ziyaret ettiği sitelerden biri olan Ece Yachting, sektörde uzun yıllar çalışmış kişiler tarafından kurulmuştur. Bütçenize uygun ekonomik, lüks ve de lüks guletler sunan bu site, Fethiye merkezli bir firmadır. Gulet dışında trawler, motoryat, yelkenli ve kataraman kiralamanıza imkan tanıyan bu firma filtreleme sistemi sayesinde aradığınızı kolayca bulmaya yardımcı oluyor. Günlük olarak fiyat belirleyen bu sitede beğendiğiniz guleti kiralamak için talep formu yollayarak onaylandığı taktirde ödeme işlemlerini yapabiliyorsunuz.


Vip Yat

Vip Yat

2004 yılında kurulan Vip Yat; Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye, Bozburun, İstanbul ve Yunan adaları gibi mavi yolculuk seçenekleri sunuyor. Sitede bölgelere göre ayrılan yat kiralama ilanlarını görerek tatil yapmak istediğiniz yerde bulunan guletleri kolayca bulabiliyorsunuz. Ayrıca filtreleme sistemi de bulunan bu sitede bütçenizi belirleyerek kiralama gücünüze göre en iyi yatları seçebilmeniz kolaylaşıyor. Üstelik sitede olan guletler 2 kişiden başlayarak 20 kişilik kapasiteye kadar bulunabildiği için tatilinizi istediğiniz kişilerle geçirmenize imkan tanıyor. Beğendiğiniz yatın tüm bilgilerine ulaşabildiğiniz bu site aylara göre farklı fiyatlar sunduğu gibi Euro üzerinden çalışıyor.


Mirya Yachting

Mirya Yachting

Lüks yat kiralama acentesi olan Mirya Yachting; Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan bölgelerinde kolayca mavi tur yapmanıza olanak tanıyor. Üstelik tatil dışında günlük olarak kurumsal etkinlik, bekarlığa veda gibi kiralama seçenekleri sunan bu firma konsept turları da düzenliyor. Beğendiğiniz gulet yatın tüm bilgilerine ulaşabileceğiniz ve ona göre rezarvasyon talebinde bulunabileceğiniz bu sitede en uygun tekne günlüğü 1.200 € ile başlıyor.


Sun Gulets

Sun Gulets

Hızı arama seçeneği sunan Sun Gulets, istediğiniz özelliklerde kolayca gulet kiralamanıza imkan tanıyor. Balayı ve yıldönümü için yat kiralamanıza olanak tanıyan bu sitede ayrıca satılık yatları da görebilmek mümkün. Merkezi Muğla da bulunan bu firma guletin yanı sıra motor yat, bareboat, kabin, yelken kiralama gibi seçenekler de sunuyor. Uzmanlar tarafından dalış turları da düzenleyen firma, ayrıca uçak bileti ve otel ayarlama gibi hizmetleriyle de dikkat çekiyor. Kiraladığınız Yatlara ulaşmanız için ise havaalanına VIP servisler yolluyor. Bu site ekonomikten delüks yatlara kadar her bütçeye uygun mavi tur yolculuğu imkanı tanıyor.


Mavi tur tutkunlarının vazgeçemediği ve yaz aylarında kıyı şeridimizi kaplayan guletler hakkında merak ettiklerinizi derleyerek en çok sorduğunuz soruları aşağıda cevaplandırdık.

Gulet Tekne Kaç Metre?

Uzun yıllardır yapılan ve oldukça dayanıklı olan guletler ilk olarak Bodrumda yapılmaya başlanmış. Geleneksel Türk guletleri olarak anılan guletler ahşabın ince işçilikle ve tasarımla buluşmasıyla ortaya çıkan 15- 55 metre arasında değişen yat türüdür.

Guletler Kaç Kişilik?

Teknenin büyüklüğüne göre değişen bu durum en az 2 en fazla 20 kişiye kadar çıkabiliyor. Kiralamak istediğiniz guletin kaç kişilik olduğuna dikkat ederek veya ona göre filtreleme yaparak size en uygun yatı bulabilirsiniz.

Gulet Tekne Ne Demek?

Ege ve Akdeniz kıyılarını süsleyen guletler, o bölgeye özgü tasarlanmış tekne biçimidir. İlk kullanım amacı savaşlar olsa da dayanıklılığı, konforu ve mavi yolculuklara açılabilmesinden dolayı deniz tutkunları tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Geniş güneşlenme alanı, geniş kabinleri ve görülmemiş koyları keşfetme imkanı ile deniz sezonu açıldığında ilk tercih edilen tekne türü oluyor.

Mavi Turda Ne Yapılır?

Eşsiz maviliğin tüm güzelliklerini sunan bu turlarda balık tutmak ayrı bir keyif veriyor. Ayrıca hiç gidilmemiş koylarda yüzme imkanı tanıyan bu mavi turlar, su sporlarına dair her şeyi yapabilme imkanı tanıyor.