Tabana kuvvet temizliğe hazırlanın! Evlerimizin ve iş yerlerimizin temizliği, günümüzde hayatımızın en önemli rutinlerinden biri haline geldi. Fakat süpürge seçimi yaparken, hangi modelin en uygun olduğuna karar vermek oldukça zor bir iş olabilir. Özellikle ıslak kuru dikey süpürgeler, son zamanlarda oldukça popüler hale geldi ve evlerimizi temizleme konusunda oldukça başarılı bir performans sergiliyorlar. Bu yazımızda piyasanın en iyi ıslak kuru dikey süpürge modellerini inceledik.

Sıra ModelKullanımİyiÖneri Puanı
1Philips 9000 AquaTrio CordlessKablosuz10/9.9
2Tineco Floor One S3Kablosuz10/9.9
3Roborock DyadKablosuz10/9.8
4Dreame H11 MaxKablosuz10/9.8
5Nilfisk Combi + EuKablosuz10/9.8
6Tineco Floor One S5 Combo PlusKablosuz10/9.8
7Viomi CyberKablosuz10/9.7
8Bissell Crosswave Pet ProKablolu10/9.7
9ROBX R8 4 In1Kablosuz10/9.7
10Philips Speedpro PlusKablosuz10/9.7
Islak Kuru Dikey Süpürge Öneri Listesi

En İyi Islak Kuru Dikey Süpürge Modelleri

Kalitesiyle ön plana çıkmayı başaran en iyi ıslak kuru dikey süpürge modelleri burada.

İşte en iyi ıslak kuru dikey süpürge tavsiyesi

Philips 9000 Serisi AquaTrio Cordless

Ürün Özellikleri

 • Mop Ayarlı Ağırlık: 4,2 kg
 • Normal Ağırlık: 3 kg
 • Filtreleme: 3 aşamalı siklonik hareket
 • Temiz Su Kapasitesi: 450 ml
 • Kirli Su Kapasitesi: 400 ml
 • Şarj Süresi: 4 saat
 • Mop İle Kullanım: 25 dakika
 • Normal Kullanım: 45 dakika

Aquspin özellikli başlığıyla etkili bir temizlik deneyimi sunan Philips 9000 Serisi AquaTrio Cordless, sert zeminleri hem süpürüp hem de silerken bakterileri ve tozları %99,9 oranında ortadan kaldırıyor. Kuru süpürme için ürünün başlığını çok kolay bir şekilde değiştirerek evinizdeki en ince tozları bile yok edebilirsiniz. Başlık kısmındaki aydınlatmalar sayesinde görülmesi zor olan tüy gibi maddeleri kolayca temizleyebilirsiniz. Sahip olduğu dijital ekran üzerinden kullanım sırasında tüm bilgilere erişebilirsiniz. Dakikada 4500 hızla dönen Power Brush fırçaları temizlik sırasında sürekli olarak temiz kalır.

Kullanışlı tasarımıyla koltuk altları gibi ulaşılması zor bölgeleri çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ortalama 4 saat içerisinde tam kapasite şarja ulaşan bu ürün, mop ayarlı mod ile 25, normal modda ise 45 dakika kullanım süresi sunmaktadır. İsteğe bağlı olarak ek pilden yararlanarak kullanım süresini 90 dakikaya çıkartabilirsiniz. Kirli ve temiz olmak üzere 2 farklı deposu bulunan Philips 9000 Serisi AquaTrio Cordless, temizlik esnasında suları asla birbirlerine karıştırmaz. Basit bir hareketle el süpürgesi haline gelen model, masaüstü gibi yerleri temizlemenize yardımcı olur. Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek 3 ayrı çalışma modu bulunan cihazı şarj ünitesine bıraktığınızda kendi kendini temizletebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 K** K**; Ürün sağlam ve sorunsuz geldi. 2 gün içinde elime ulaştı..

💬 A** E**; Çok başarılı bir ürün alacak arkadaşlara tavsiye ederim.


Tineco Floor One S3

Ürün Özellikleri

 • Gürültü: 78 dBa
 • Filtreleme: HEPA
 • Temiz Su Kapasitesi: 600 ml
 • Kirli Su Kapasitesi: 500 ml
 • Şarj Süresi: 4,5 saat
 • Çalışma Süresi: 35 dakika

Sahip olduğu iLoop sensörü sayesinde kirleri algılayarak emiş gücünü ve su akışını otomatik olarak algılayan Tineco Floor One S3, yüksek performansıyla en inatçı lekeleri bile ortadan kaldırıyor. Anında temizleme ve kurutma özelliğiyle ön plana çıkan bu ürün, zemin üzerinde herhangi bir iz bırakmaz. Kendi kendini temizleme özelliği sayesinde her temizlik sonrası kendisini bir sonraki kullanım için hazır hale getirir.

LED ekranı üzerinden istediğiniz tüm bilgileri görebilir ve performans gücünü ayarlayabilirsiniz. Kablosuz ve hafif tasarımıyla kolay bir kullanım sunan model, tam kapasite şarj ile 35 dakika boyunca temizlik yapabilmektedir. Çalışma sırasındaki düşük ses seviyesiyle etrafı rahatsız etmeyen Tineco, kompakt tasarımlı bağlantı istasyonuna sahiptir. Aynı zamanda uygulama üzerinden kullanımınız hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** K**; Tek kelime ile harika elim ayağım oldu ..çekim ve silme gücü çok iyi suyun içine sabun kokulu deterjan koyuyorum ortaklı mis gibi kokuyor …

💬 H** Y**; O kadar hızlı sildi süpürdü ki 2 saatlik iş 15 dakikaya düştü. Çıkan kire inanamadım. İlk kullanımda aşk yaşadım resmen.


Roborock Dyad

Ürün Özellikleri

 • Gürültü: 78 dBa
 • Filtreleme: HEPA
 • Temiz Su Kapasitesi: 850 ml
 • Kirli Su Kapasitesi: 620 ml
 • Çalışma Süresi: 30-60 dakika

Roborock Dyad, çift silindirli motorlu temizleme kafası sayesinde ıslak ve kuru lekeleri kolayca temizleyerek zeminleri kuru ve tertemiz bırakır. Tam uzunlukta bir ön silindirin iki arka silindirle benzersiz bir kombinasyonuyla kenarlara kadar etkili temizlik sağlar. Duvarların kenarlarını tek bir vuruşla temizleyebilirsiniz. Ayrıca, fırçalar zemini temizlerken kendilerini de otomatik olarak temizlerler, böylece asla kirli bir fırça ile zemine temas etmezsiniz.

Roborock Dyad’ın yerleşik sensörleri, ne kadar kir temizlendiğini algılar ve su akışını ve emiş gücünü otomatik olarak ayarlayarak minimum çabayla maksimum temizlik sağlar. Hem vakumlama hem de paspaslama yapabilen özelliği sayesinde, zeminleri eşzamanlı olarak temizleyerek daha sağlıklı bir yaşam alanı sunar. Ayrıca, Roborock Dyad’ın çevik temizleme başı, 180 °’ye kadar hareket edebilir, bu sayede masa ayakları, sandalye ayakları ve diğer engellerin etrafını kolayca temizleyebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** A**; 5 yıldız bile yetmezzzzz kızlar yemek bile almayın para toplayın bu alın en büyük rahat her kadına lazım alın alın alın.

💬 A** S**; Geldiği günden beri memnuniyetle kullanıyoruz, hem süpürme hem silmede oldukça başarılı..


Dreame H11 Max

Ürün Özellikleri

 • Gürültü: 35 dBa
 • Filtreleme: HEPA
 • Kirli Su Kapasitesi: 500 ml
 • Temiz Su Kapasitesi: 900 ml
 • Çalışma Süresi: 36 dakika

Sahip olduğu sensörleriyle emme gücünü otomatik olarak algılayarak pil ömrünü koruyan Dreame H11 Max, full depo su ile 200 metre kare büyüklüğündeki alanları temizleyebilmektedir. Açık olduğu süre boyunca kendini temizleyen bu ürün, 36 dakikalık çalışma süresi sunmaktadır. Üzerindeki led ekran üzerinden temizlik sırasından ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere erişebilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünün temizlik sonrası şarj istasyonuna bırakarak şarj işlemini yeniden başlatabilrisiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 İ** B**; hx11 max ı mı teslim alır almaz hemen kullandım. Çekiş gücü insanı yormaması çok harika hemen süpür kaldır ayrıca ürünün hafif olması da işlerimi pratikleştirdi.

💬 E** B**; Ürünü teslim aldım ve kullandım. İlk başta çok ağır olduğunu düşündük fakat önden çekişi sayesinde hiç bir kuvvet uygulamadan evimi kolaylıkla temizliyebiliyorum. Yeni kullanmaya başladık ilerleyen zamanlarda yorumumu güncelleyeceğim.


Nilfisk Combi + Eu

Ürün Özellikleri

 • Gürültü: 79 dBa
 • Filtreleme: HEPA
 • Kirli Su Kapasitesi: 0,55 ml
 • Temiz Su Kapasitesi: 0,53 ml

Nilfisk Combi + Eu, ev temizliği için mükemmel bir hepsi-bir-arada çözüm sunar. Bu ürün, seramik, muşamba ve parke zeminler gibi farklı yüzeylerde ıslak ve kuru kirleri tek hareketle temizleyerek zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Tek bir depo temiz su ile 60 metrekareye kadar geniş bir alanı yıkayabilirsiniz. Kirli su ise ayrı bir depoda saklanır, bu da maksimum hijyen sağlar. Nilfisk Combi + Eu, çocuklu ya da evcil hayvanlı evler için idealdir.

Esnek yapısı sayesinde ıslak ve kuru temizlik işlemlerini tek bir geçişte tamamlayabilirsiniz. Bu sayede ev temizliği işlerinizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilir, kendinize ve ailenize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Temizlik işlerini kolaylaştırmak için tasarlanan Nilfisk Combi + Eu, zemin yıkama ve süpürme işlemlerini tek bir makinede birleştirerek evinizi hijyenik bir şekilde temizlemenizi sağlar. Bu ürünü kullanarak evinizin temizliği ve hijyeni konusunda hiçbir ödün vermeden, zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** C**; cok memnun kaldık. Ürün sirkeli su ile de gayet etkili sesli ve su izi kalmaması için sulu süpürmenin ardından parmağınızı çekip yada kilidi açıp üzerinden geçmeniz iyi olur yerdeki suyu çekiyor..

💬 G** G**; Cok iyi harika insallah uzun ömürlü bir cihaz olur cok beğendim.


Tineco Floor One S5 Combo Plus

Ürün Özellikleri

 • Gürültü: 78 dBa
 • Filtreleme: HEPA
 • Temiz Su Kapasitesi: 500 ml
 • Kirli Su Kapasitesi: 450 ml
 • Şarj Süresi: 3 saat
 • Çalışma Süresi: 20 dakika

Güçlü temizleme özelliği ve kompakt boyutuyla ön plana çıkan Tineco Floor One S5 Combo Plus, aynı zamanda el süpürgesi olarak da kullanılabiliyor. iLoop akıllı sensör teknolojisiyle her türlü kiri algılayabilen bu ürün, kendisini otomatik olarak ayarlar. Özel fırça tasarımıyla da her türlü alana ulaşabilen Tineco, iz bırakmadan temizlik yapar. LED ekranı üzerinden cihazın bütün özelliklerini takip edebilir durum hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kirli ve temiz suları ayrı olarak depolayan bu model, kirli suları etrafa saçmadan temiz bir kullanım sunar. Çalışma sırasındaki sessizliğiyle beğeni toplayan cihaz, şarj istasyonuna takıldığında kendi kendini temizleyebilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** T**; Super bir urun. Evi kendi kendine supuruyor sanki.

💬 A** S**; Ürünü çok beyendim 2 günde geldi hasarsız çok memnunum tavsiye ederim


Viomi Cyber

Ürün Özellikleri

 • Gürültü: 78 dBa
 • Filtreleme: HEPA
 • Temiz Su Kapasitesi: 800 ml
 • Kirli Su Kapasitesi: 500 ml
 • Şarj Süresi: 3 saat
 • Çalışma Süresi: 30 dakika

Viomi Cyber, en iyi ıslak kuru dikey süpürge seçeneklerinden biridir. Bu ürün, tek dokunuşla hem silme hem de süpürme özellikleriyle oldukça kullanışlı bir seçenektir. Ergonomik tasarımı sayesinde kolay kullanım sağlar ve hava ile kurutma özelliğiyle de kendini temizleyebilir. İkili su haznesi, temiz ve kirli suyu ayrı tutarak her zaman temiz suyla temizlik yapmayı sağlar. Ayrıca, değiştirilebilir bataryası sayesinde uzun süreli çalışma süresi sunar. Akıllı dijital ekranından emiş gücü ve batarya süresi gibi önemli bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Kompakt tasarımı sayesinde de evinizde kolayca muhafaza edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Ö**; yeni kullanmaya başladım hem silme hem süpürme işini yapiyor inş memnun kalırım.

💬 K** B**; Beklentimi fazlasıyla karşıladı teşekkür ederim.


Bissell Crosswave Pet Pro

Ürün Özellikleri

 • Gürültü: 80 dBa
 • Filtreleme: HEPA
 • Temiz Su Kapasitesi: 820 ml
 • Kirli Su Kapasitesi: 620 ml

Bissell Crosswave Pet Pro, özellikle evcil hayvanların bıraktığı tüyler, kiri ve tozları temizlemek için tasarlanmış güçlü bir ıslak kuru dikey süpürge seçeneğidir. Çok yüzeyli fırça silindiri sayesinde 3000 RPM’de dönen fırça rulosu ile süpürme, yıkama ve kurutma işlemlerini aynı anda yapabilirsiniz. Febreze Freshness içeren özel temizlik çözümü sayesinde eviniz sadece temiz görünmekle kalmaz, aynı zamanda ferah bir koku da yayılır.

Evcil hayvanların arkasını paspas ve kovadan daha hızlı temizleyen bu ürün, sert zeminleri temizlemekten halılarınızı yıkamaya kadar birçok farklı yüzeyde kullanılabilir. Bissell Crosswave Pet Pro, CW 1.0’a göre %30 daha iyi kenar temizleme performansı sunar ve 2 tanklı sistemi sayesinde temizlerken her zaman sadece temiz su kullanabilirsiniz. Kolay boşaltılabilen tank süzgeci de tüyleri ve kalıntıları ayırarak temizliği kolaylaştırır.

Kullanıcı Yorumları

💬 T** O**; Çook güzel, keşke daha önce görüp alsaymışım..

💬 M** E**; Beklentimin çok üstünde bir cihaz tavsiye ederim.


ROBX R8 4 In1

Ürün Özellikleri

 • Gürültü: 65 dBa
 • Temiz Su Kapasitesi: 750 ml
 • Kirli Su Kapasitesi: 450 ml
 • Çalışma Süresi: 30 dakika

Kendi kendini temizleyebilme özelliğiyle dikkat çeken Robx R8, büyük partiküllerin yanı sıra mikroplar ve bakterilerle de mücadele ediyor. 4’ü 1 arada vakumlama, paspaslama, kazıma ve UV sterilizasyon özellikleri ile zeminleri derinlemesine temizliyor. UV tuşuna basarak veya temizlik sırasında UV ampul teknolojisi kullanarak yerdeki mikropları %80-%99 oranında yok edebilirsiniz. Su perdesi teknolojisi, ROBX R8’in bıraktığı teknolojinin kör alanını temelden çözerek, zeminlerde su lekesi bırakmaz.

Kabul edilen çift delikli jet teknolojisi her zaman temiz su püskürtür ve akıllı çip su basıncını kontrol eder. Ana fırça, kiri geri akıtmaz ve çift tank sistemi, temiz su tankı ve atık su tankını aynı anda çalıştırarak mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Akıllı ekranıyla kullanışlı bir kullanım sunan model, fiyat performans ürünlerin başında geliyor.

Kullanıcı Yorumları

💬 B** Y**; çok beğendim çokta güzel ürün çok hızlı geldi elime teşekkür ederim..

💬 E** R**; süper birsey teşekkürler fiyat performans ürünü herkese tavsiye ederim.


Philips Speedpro Plus

Ürün Özellikleri

 • Ses Seviyesi: 84 Dba
 • Normal Ağırlık: 3,4 kg
 • Kapasitesi: 600 ml
 • Şarj Süresi: 5 saat
 • Çalışma Süresi: 80 dakika

Philips Speedpro Plus, ıslak ve kuru özellikleriyle en iyi dikey süpürge seçeneklerinden biridir. Özel Aqua başlığı sayesinde, çift yönlü emiş gücü ve özel başlığı ile tozu, kiri ve zorlu lekeleri tek harekette silmek mümkündür. Üstelik, özel başlık süpürme yönüne göre gücü ve baskıyı otomatik olarak ayarlar. Dilerseniz su haznesine deterjan da ekleyebilirsiniz. Philips Speedpro Plus’un 80 dakikalık kullanım süresi sayesinde, evinizin tamamını rahatlıkla süpürebilirsiniz.

Üstelik Always Clean kaplamaya sahip antibakteriyel fiber bezleri sayesinde, temizlik sonrası bezi bakteri oluşumundan korunur ve daha hijyenik bir temizlik sağlanır. Evinizi tek harekette silip süpürebileceğiniz Philips Speedpro Plus, yüksek performansı ve kullanım kolaylığı ile ev temizliğinizi daha keyifli hale getirir.

Kullanıcı Yorumları

💬 F** S**; Muhteşem bir alet harika.

💬 A** E**; Tek kelimeyle mükemmel.


En İyi Dikey SüpürgeSulu Süpürge Modelleri
İlginizi Çekebilir

En iyi ıslak kuru süpürge markası hangisi?

Yüksek çekim güçleri sayesinde etkili bir temizlik deneyimi sunan en iyi ıslak kuru süpürge markaları şunlardır:

 • Philips
 • Tineco
 • Roborock
 • Dreame
 • Nilfisk
 • Viomi
 • Bissell
 • ROBX

Islak kuru süpürge nedir ve ne işe yarar?

Islak kuru süpürge, hem kuru toz hem de sıvıları temizlemek için kullanılan bir temizlik aletidir. Bu süpürge türü, standart bir elektrikli süpürge gibi çalışır, ancak su tankı ve temizlik solüsyonu kullanarak daha derinlemesine bir temizlik sağlar.

Islak kuru süpürge hangi yüzeyler için uygundur?

Islak kuru süpürge, sert zemin yüzeyleri için idealdir. Bu süpürge türü, sert ahşap, laminat, seramik, mermer ve linolyum gibi zeminleri temizlemek için kullanılabilir.

Islak kuru süpürge nasıl kullanılır?

Islak kuru süpürge kullanmadan önce, su tankına temizlik solüsyonu ekleyin ve süpürgeyi çalıştırmadan önce birkaç dakika bekletin. Daha sonra, süpürgeyi zemine yerleştirin ve güç düğmesine basarak çalıştırın. Süpürge, su ve temizlik solüsyonu ile birlikte çalışarak, zemindeki toz ve kirleri temizleyin.