İstanbul huzurevleri, sosyal ve bakım hizmetlerini geniş bir alanda sunan kuruluşlardır. Yaşlı bakım merkezleri ise bireylere özel olarak fizik tedavi ve ilaç bakımı gibi konularda hizmet verebilmektedir. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan, kaliteli hizmet veren yaşlı bakımevlerini ayrıntılı bir şekilde araştırdık.

Barınma, sosyal aktivite ve sağlık gibi hizmetleri yüksek kalite çerçevesinde sunan bakımevlerini sizler için bir araya getirdik. Huzurevleri, sahip oldukları kaliteli personel ve doktorlarıyla yaşlı bireylerimize uygun koşullarda hizmet verebilmektedir.

İstanbul’da Bulunan Yaşlı Bakım Merkezleri

Yaşlı bakım merkezi, sunduğu sosyal aktivitelerin yanı sıra sağlık açısından da bireylere büyük katkı sağlamaktadır. Ek olarak fizik tedavi ve ilaç bakımı yapan bu merkezler, günümüzde sıkça tercih edilmektedir. Bireylerin sağlık sorunlarını gidermelerinin yanı sıra sosyal aktivitelere katılmalarını sağlarlar.

İstanbul’un en kaliteli bakımevlerini araştırdık ve liste halinde özelliklerini sunduk. Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan en iyi yaşlı bakım merkezlerini aşağıdaki kısımda bulabilirsiniz.

Anadolu Park Huzurevi

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bakımevi, uzman kadrosuyla kaliteli hizmet sunmaktadır. 60 yaş ve üzeri yardıma muhtaç olan bireylere, sosyal ve fiziksel açıdan hizmet verebilmektedir. Psikolojik açıdan sorun yaşayan yaşlılarımıza karşı özel çalışmalar gerçekleştiren kurum, Beykoz’un doğal güzellikleri arasında yer alır. Özel konaklama, yemek, sağlık kontrolü, fizik tedavi, rehabilitasyon ve gezi gibi pek çok alanda hizmet sunabilmektedir.

Huzurevi Kabul Şartları

 • 60 Yaşı Doldurmuş Olmak
 • Bulaşıcı Hastalığa Sahip Olmamak
 • Kendi Öz Bakımlarını Gerçekleştirebilir Durumda Olmak
 • Akıl ve Ruh Sağlığı Yerinde Olmak

Telefon: (0216) 479 83 82

Adres: Çavuşbaşı Yukarı Baklacı Mah. Çeçenistan Cad. No:8 / A Çavuşbaşı Beykoz / İSTANBUL


Buket Yaşlı Bakım Merkezi

İstanbul’un en iyi huzurevlerinden biri olan Buket Yaşlı Bakım Merkezi, 2007 yılından beri hizmet vermektedir. Kendi öz bakımlarını yapamayan yaşlılara özel hizmet sunan huzurevi, alzheimer, demans, parkinson, inme, felç ve hemipleji gibi hastalara öncelikli olarak bakım sağlar. Merkezde aynı zamanda hasta bakımı da yapılmaktadır.

Ameliyat sonrası hasta bakımı gerçekleştirebilen huzurevi, hastayı 7-24 uzman doktor ve hemşire aracılığıyla kontrol altında tutabilmektedir. Deneyimli ve güler yüzlü ekibiyle daima kaliteli hizmet verebilmektedir. Sağlık, sosyal, psikolojik ve fiziksel gibi pek çok alanda yardıma muhtaç bireylere kaliteli hizmet sunar. İstanbul, Kavacık, Kozyatağı ve Göztepe olmak üzere üç farklı şubesi bulunmaktadır.

Telefon: 444 65 78

Adres;

 • Buket Huzurevi Göztepe (Merkez) Şubesi
 • Cavit Paşa Sk. No: 7 Göztepe / İstanbul
 • Buket Huzurevi Kavacık Şubesi
 • Otağtepe Orhun Sokak Buket Aprt. No: 22 Kavacık / İstanbul
 • Buket Huzurevi Kozyatağı Şubesi
 • Mümin Deresi Caddesi No: 31 Kozyatağı / İstanbul

Tatlı Hayat Yaşlı Bakımevi

Uzman kadrosuyla hizmet veren Tatlı Hayat Yaşlı Bakımevi, 60 yaş ve üzerindeki bireylere sosyal, psikolojik ve fiziksel alanda destek vermektedir. Sistemli ve programlı bir şekilde bireylerine kaliteli hizmet sunan bakımevi, profesyonel bir personel ekibine sahiptir. İçerisinde fizik tedavi, tiyatro atölyesi, kuaför, halk oyunları ve el sanatları gibi sosyal faaliyetleri barındıran bakımevi, hayatın her alanında yaşlılarına hizmet verebilmektedir. İstanbul, Maltepe Kartal bölgesinde bulunan huzurevi, bireylerine gezi turu dahi düzenlemektedir.

Telefon: (0216) 377 44 33

Adres: Hürriyet, Işıksaçan Sokak No: 3, Yakacık, Kartal, İstanbul

Kapasite: 150

Bakımevi Kabul Şartları

 • 60 Yaşı Doldurmuş Olmak
 • Bulaşıcı Hastalığa Sahip Olmamak
 • Kendi Öz Bakımlarını Gerçekleştirebilir Durumda Olmak
 • Akıl ve Ruh Sağlığı Yerinde Olmak

Asude Huzurevi

Uzman ve profesyonel kadrosuyla 60 yaş üzerindeki yaşlılara koruma, bakım ve psikolojik açıdan destek sunmaktadır. Aynı zamanda bireylerin fiziksel açıdan gereksinimlerini karşılayan Asude Huzurevi, sosyal ve kültürel faaliyetler de gerçekleştirmektedir. İçerisinde yemek, sağlık, rehabilitasyon, fizik tedavi, tiyatro, kuaför, halk oyunu gibi hizmetleri de barındırmaktadır.

Telefon: (0216) 321 00 69

Adres: Kısıklı Mah. Gurbet Sok. No:6 Üsküdar İstanbul

Kapasite: 80

Asude Huzurevi Kabul Şartları

 • 60 Yaşı Doldurmuş Olmak
 • Bulaşıcı Hastalığa Sahip Olmamak
 • Kendi Öz Bakımlarını Gerçekleştirebilir Durumda Olmak
 • Akıl ve Ruh Sağlığı Yerinde Olmak

Akasya Huzurevi

İstanbul’un Maltepe ilçesinde bulunan Akasya Huzurevi, yemek, sağlık, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunmaktadır. Kaliteli ekibiyle üstün hizmet veren Akasya Huzurevi, el sanatları atölyesi, halk oyunları, geziler gibi sosyal ve kültürel alanı bünyesinde barındırmaktadır. Yaşlı bireylere aynı zamanda 7-24 bakım ve kuaför hizmeti de sunmaktadır.

Telefon: (0216) 367 00 60

Adres: İdealtepe Mahallesi, Rıfkı Tongsir Cad. & Akgüvercin Sokak No:1, 34841 Maltepe/İstanbul

Kapasite: 80


Özel Ada Yaşlı Bakım Merkezi

Bakımevi içerisinde bireylerin tüketecekleri yemeklerin kalori miktarı dahi ölçülmektedir. Buna göre öğünler oluşturulur ve yemek saatleri gerçekleştirilir. Büyük bir titizlikle çalışan personelin yanı sıra özel psikolog hizmeti de verilmektedir. Sağlıklı bir şekilde yaşlanmayı hedefleyen bakım merkezi fiziksel faaliyet gerçekleştirerek hareketsizliği de önlüyor. Sosyal, sağlık ve fiziksel açıdan kaliteli bir hizmet sunmak için uzman ekibiyle dikkat çeken bir yerdir.

Telefon: (0216) 290 19 16

Adres: Yenidoğan Cad. Hazar Sok. No: 10 Küçükbakkalköy Ataşehir İstanbul

Kapasite: 87

Bakımevi Kabul Şartları

 • Özel Ada Yaşlı Bakım Merkezi Doldurmuş Olmak
 • Bulaşıcı Hastalığa Sahip Olmamak
 • Kendi Öz Bakımlarını Gerçekleştirebilir Durumda Olmak
 • Akıl ve Ruh Sağlığı Yerinde Olmak

Artigiana Huzur Evi

Irk, din ve dil fark etmeksizin karşılıklı saygıyla bir arada yaşamayı kabul eden bir topluluktur. Sevgi ve saygı çerçevesinde tam bir aile ortamı yaratan Artigiana Huzurevi, bireylerine kaliteli hizmet sunmaktadır. Sosyal, psikolojik ve fiziksel gereksinimlerini karşılamayı ön planda tutan şirket, programlı bir şekilde hizmet vermektedir. Yeşilliklerle dolu bahçesiyle huzur aşılayan huzurevi, uzman ekibiyle dikkat çekmektedir.

Telefon: 0212 240 57 41

Adres: Ergenekon, No: Sel Başı Sk. No:3, Şişli/İstanbul


İstanbul Darüşşafaka Cemiyeti Bakımevi

İstanbul’un en iyi huzurevlerinden biri olan Darüşşafaka Cemiyeti Bakımevi, bireylere temel ihtiyaçlarının yanı sıra hobi edinme imkanı da sunmaktadır. 7-24 sağlık kontrolü ve fizik tedavi uygulayabilme hizmeti bulunmaktadır. Aynı zamanda gezi, tiyatro, kuaför, el sanatı, halk oyunu, sosyal ve kültürel faaliyetleri de bünyesinde barındırmaktadır.

İstanbul Kartal’da bulunan bakımevi, 79 süit odadan oluşuyor. 95 kişilik kapasiteye sahip rezidans, lüks restoren ve kafeleriyle hizmet vermektedir. Aynı zamanda spor salonu ve hobi odalarına sahip bakımevi, sosyal alanda bireylerin gelişmesine de katkıda bulunuyor.

Telefon: (0216) 452 00 02

Adres: Samandıra Cad. Çalkantı Sok. No:4 34876 Yakacık-Kartal / İstanbul


Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi

60 yaş ve üzerindeki yaşlılara profesyonel kadrosuyla hizmet vermektedir. Yeme ve içme gibi temel ihtiyaçların yanı sıra sosyal açıdan çeşitli hobiler edinme imkanı da sunmaktadır. Fiziksel tedavi ve rehabilitasyon hizmeti veren Avrasya Yaşlı Bakım Merkezi, haftalık egzersiz programına sahiptir. Kalça kırığı, diz protezi, omurga kırığı, fıtık gibi nörolojik hastalıklar geçirmiş bireylere özel rehabilitasyon çalışmaları yapılmaktadır.

7-24 Kamera gözetimi, diyetisyen, hemşire ve doktor kontrolü sağlayan bakım merkezi, kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Kişisel hijyen sağlanılması yönünden, banyo yaptırılması ve duş sonrasında bakımlarının yaptırılması gibi pek çok imkan sunulmaktadır.

Telefon: (0216) 573 22 25

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Merdivenköy Yolu No:19 Ataşehir / İSTANBUL