Gerçek kahve severler taze çekilmiş kahvenin eşsiz tadını mutlaka bilir. Damak tadını şenlendiren bu deneyim için kahve dükkanlarını gezmek zorunda değilsiniz. Evinizde de bunu yaşayabilişiniz. Üstelik bütçe dostu bir ürünle. Kahve öğütme makinesiyle kahve çekirdeklerini kolayca öğütebilir ve kendi taze kahvenizi hazırlayabilirsiniz. Damak zevkiniz ve favori kahvenize göre öğütme inceliğini ayarlayabilir, kendinizi ve sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Kahve öğütücülerin bir diğer kullanışlı yanı da baharat ve kuruyemiş de öğütebilmeleri. Baharatları öğütülmemiş haliyle satın alarak kendiniz öğütebilir, katkı maddeleri olmadan daha lezzetli baharatlar elde edebilirsiniz.

BİLGİ NOTU: Sunulan liste, Talha Kandiş’in bireysel seçimlerini yansıtmakta olup, herhangi bir değer hükmü taşımamaktadır.

Marka/ModelKapasiteGüç
Sinbo Scm-2934 Kahve Öğütücü56 gr110 W
Kiwi 4812 Kahve Öğütücü50 gr150 W
Fakir Aromatic Kahve Öğütücü60 gr150 W
Tefal Gt1108 Kahve Öğütücü50 gr180 W
Arzum Ar1034 Kahve Öğütücü50 gr150 W
Musullu MSL-1002 Kahve Öğütücü70 gr200 W
Goldmaster Granule Kahve Öğütücü70 gr200 W
King K-444 Kahve Öğütücü60 gr200 W
Delonghi KG89 Kahve Öğütücü120 gr110 W
Bosch Tsm6a013b Kahve Öğütücü75 gr180 W
En İyi Kahve Öğütücü Önerileri

Kahve Öğütücü Önerisi

Kahve severler buraya! Taze kahvenin tadına varabileceğiniz, kuruyemiş ve baharat da öğütebilen en iyi kahve öğütücü önerilerimizi sizin için sıraladık.

Sinbo Scm-2934 Kahve Öğütücü

Sinbo Scm-2934 Kahve Öğütücü
Sinbo Scm-2934 Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 56 gr
 • Güç: 110 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

En iyi kahve öğütücü önerilerimize çok tercih edilen bir modelle başlayalım. Sinbo Scm-2934 Kahve Öğütücü dokunmatik paneliyle kontrol ediliyor. Paslanmaz bıçaklara sahip cihazın 56 gramlık iç haznesi bulunuyor. Bu haznede birkaç fincan içebileceğiniz kahve öğütülebiliyor. Sadece kahve değil, aynı zamanda çeşitli baharatları da öğütebileceğiniz Sinbo kahve öğütücü, bütçe dostu fiyatıyla memnun ediyor.

Kiwi 4812 Kahve Öğütücü

Kiwi 4812 Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 50 gr
 • Güç: 150 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

Kiwi 4812 Baharat Kahve Öğütücü’de paslanmaz çelik bıçaklar ve iç hazne kullanılıyor. 150 watt güçle çalışan modelin 50 gramlık kapasitesi bulunuyor. Tek tuşla kısa sürede kahvenizi hazır hale getiriyor. Her daim taze ve yeni çekilmiş kahvenin tadına varmanın keyfini yaşatıyor. Uygun fiyatlı Kiwi kahve öğütücü, kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.

Fakir Aromatic Kahve Öğütücü

Fakir Aromatic Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 60 gr
 • Güç: 150 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

En iyi kahve öğütücü önerilerimizde segmenti biraz daha artıralım ve sizi Fakir Aromatic Baharat Kahve Öğütücü ile tanıştıralım. Cihazın 60 gram iç haznesi bulunuyor. 220 Watt güce sahip model, daha güçlü ve hızlı öğütme yapıyor. Kahvenin yanı sıra baharat ve kuruyemiş de öğütebiliyor. Haznesi çıkarılabiliyor ve kolayca temizlenebiliyor. Kaliteli Fakir kahve öğütücünün bıçak, hazne ve gövdesi paslanmaz çelikten üretiliyor. Çelik, makineye hem şıklık hem de sağlamlık katıyor.

Tefal Gt1108 Kahve Öğütücü

Tefal Gt1108 Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 50 gr
 • Güç: 180 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

Tefal Gt1108 Baharat Ve Kahve Öğütücü’de 3 hız ayarı bulunuyor. 180 watt güçle çalışan model, tek tuşla kontrol ediliyor ve kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Kahve ve baharatın yanında kabuklu yemişleri de öğretebilen model birçok alanda işinize yarıyor. Modelin bıçak ve haznesi paslanmaz çelikten üretiliyor. Kolayca kilitlenen kapak güvenliğinizi sağlıyor ve öğütülen malzemelerin dağılmasını önlüyor.

Arzum Ar1034 Clipper Kahve Öğütücü

Arzum Ar1034 Clipper Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 50 gr
 • Güç: 150 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

Arzum Ar1034 Clipper Kahve Öğütücü 50 gram iç hazneye sahip. Baharat öğütücü olarak da kullanılabilen makinede fındık, fıstık, ceviz ve şeker gibi birçok gıda da öğütülebiliyor. Paslanmaz çelik bıçaklara sahip Arzum kahve öğütücünün üzerinde şeffaf kapak yer alıyor. Öğütme işlemini izleyerek dilediğiniz zaman makineyi durdurabilir, istediğiniz kalınlıkta kahve elde edebilirsiniz.

Musullu MSL-1002 Kahve Öğütücü

Musullu MSL-1002 Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 70 gr
 • Güç: 200 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

Musullu Kahve Ve Baharat Öğütücü krom kaplı gövdesiyle dikkat çekiyor. Kaliteli model, 70 gram kahveyi tek seferde öğütebiliyor. 200 Watt gücü sayesinde mısır, kuruyemiş ve sebze gibi birçok gıdayı da öğütmek için kullanılıyor.2 yıl garantisiyle güven veriyor. Şeffaf kapaklı modelin kullanıcı puanı yüksek.

Goldmaster Granule Kahve Öğütücü

Goldmaster Granule Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 70 gr
 • Güç: 200 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

Goldmaster Granule Kahve Öğütücü 70 gramlık haznesiyle tek seferde daha fazla kahve öğütebilmenize imkan tanıyor. Modelin paslanmaz çelik haznesi çıkarılarak temizlenebiliyor. Öğütme ayarı bulunan modelde 4 seviye seçeneği bulunuyor. Baharat ve kuruyemiş de öğütebilen makinede şeffaf güvenlik kapağı bulunuyor.

King K-444 Grındex Kahve Öğütücü

King K-444 Grındex Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 60 gr
 • Güç: 200 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

King K-444 Grındex Baharat Kahve Öğütücü çıkarılabilir haznesiyle temizlikte kolaylık sağlıyor. 60 gram kapasiteli hazne birkaç fincanlık kahveyi tek seferde öğütebilmenize imkan tanıyor. Cam kapak kilitlenmeden makine çalışmıyor ve böylece güvenliğinizi sağlıyor. Paslanmaz çelik gövde, bıçak ve haznesi sayesinde uzun yıllar kullanılabiliyor.

Delonghi KG89 Kahve Öğütücü

Delonghi KG89 Kahve Öğütücü
 • Kapasite: 120 gr
 • Güç: 110 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

Tam bir kahve bağımlısıysanız ve kahve öğütücüye biraz daha fazla bütçe ayırdıysanız Delonghi Kahve Öğütücü tam size göre. Makine, seçeceğiniz kahve fincanı sayısına göre kahve çekirdeği öğütür, yeterli miktara ulaştığında otomatik olarak durur. Öğütme sırasında ısınmayı kontrol altında tutar ve kahve aromasının kaybolmasını önler. Delonghi Kahve Öğütücü ile kahvenin kalınlık ölçüsünü seçebilir, damak zevkinize göre kahve öğütebilirsiniz.

Bosch Tsm6a013b Kahve Değirmeni

Bosch Tsm6a013b Kahve Değirmeni
 • Kapasite: 75 gr
 • Güç: 180 W
 • Bıçak: Paslanmaz Çelik

Bosch Kahve Öğütücüde kapak açıkken çalışmayı engelleyen emniyet sistemi yer alıyor. 180 watt güçle çalışan cihaz, kahveyi en ince haline getirebiliyor. 75 gramlık geniş iç haznesiyle daha fazla kahveyi öğütebilmenize ve misafirlerinize taze kahve hazırlamanıza imkan tanıyor. Paslanmaz çelik bıçak ve hazneye sahip Bosch kahve öğütücü uzun yıllar temiz kalıyor ve deforme olmuyor. Küçük boyutuyla fazla yer kaplamıyor.

Kahve Öğütücü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Öğütme Türü: Bıçaklı öğütücüler genellikle daha uygun fiyatlıdır. Ancak öğütme işleminde daha az kontrol sunarlar ve taneleri eşit bir şekilde öğütemeyebilirler.
 • Öğütme Ayarları: Öğütme fineness ayarlarının çeşitliliği, farklı kahve demleme yöntemleri için uygunluğu artırır. Örneğin, espresso için ince öğütme, French press için daha kalın öğütme gerekebilir.
 • Malzeme ve Kalite: Paslanmaz çelik veya seramik bıçaklara sahip öğütücüler genellikle daha dayanıklıdır. Ayrıca, kaliteli malzemeler daha az ısı üretir, bu da kahvenin tadını etkileyebilir.
 • Motor Gücü: Daha güçlü motorlar, kahve öğütme işlemini daha verimli ve hızlı hale getirebilir. Ancak, motor gücüyle birlikte gelen gürültü seviyesine de dikkat etmek önemlidir.
 • Kapasite: Daha büyük bir kapsite, daha fazla kahve çekirdeği depolama kapasitesi sunar ve sürekli kullanımı kolaylaştırabilir.
 • Temizlik Kolaylığı: Öğütücünün temizliği kolay olmalıdır. Çıkarılabilir bileşenlere sahip modeller veya temizlik işlevleri olan modeller tercih edilebilir.

Kahve öğütücü ile neler yapılır?

Kahve öğütücüler taze kahve elde etmek için kullanılır. Çekirdek halindeki kahveyi öğüterek tadı korunmuş, toz kahve elde etmenizi sağlar. Yeni öğütülmüş kahveyle paketli kahvelerden çok daha farklı bir tat ortaya çıkar. Bu cihazlarda kahve çekirdeğinin yanı sıra kuruyemiş ve baharat öğütme işlemlerini de yapabilirsiniz.

Blender da kahve öğütülür mü?

Blenderler daha çok yumuşak şeylerin öğütülmesinde ve malzemelerin karıştırılmasında kullanılır. Kahve çekirdeklerini eşit şekilde öğütemez ve çekirdekler ziyan olmuş olur. Kahveyi öğütmek için güçlü bıçaklara sahip kahve öğütücüleri ve değirmenlerini kullanmak gerekir.

Önerilen en iyi kahve öğütücü hangisi?

En iyi kahve öğütücü markalarını sıralayalım: Sinbo, Kiwi, Fakir, Tefal, Arzum, Musullu, Goldmaster, King, Delonghi ve Bosch paslanmaz çelik bıçak ve hazneli, geniş kapasiteli, kahve çekme ayarı bulunan, kolay kullanılan ve emniyet kilitlerine sahip olan en iyi kahve öğütücülerini üreten markalar arasında yer alıyor ve sıkça tercih ediliyor.

Önceki makaleEn İyi Dalış Maskesi
Sonraki makaleEn İyi Tablet
Talha, ürün incelemelerinde derinlemesine bir analiz yapar. Ürünleri fiyat performansı açısından değerlendirir ve okurlarına sadece en iyi seçenekleri sunar. Kullanıcı yorumlarına büyük önem verir ve piyasada en çok tercih edilen modelleri karşılaştırma yaparak özenle seçer. Talha, incelemelerinde her bütçeye hitap eden öneriler sunar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here