Karyolalar daha çok sadeliği seven, yatak odasında ferah bir görünüm oluşturmak isteyenlerin tercihi oluyor. Daha sade ve estetik tasarımlara sahip karyolalarda ahşap ve ferforje modeller öne çıkıyor. Ahşap modeller sade ve yalın bir tasarımla üretilirken, ferforje modellerde farklı desen ve kıvrımlara sahip yatak başlıkları bulunuyor. Tasarımı nasıl olursa olsun her iki model de bazaların verdiği hantal görünümü oluşturmuyor. Tek ve çift kişilik karyolaların yanında bebek ve çocuklar için şirin ve tatlı modeller de bulunuyor.

Sıra ModelÖlçüİyiÖneri Puanı
1Renazzo Mobilya MelodiÇift Kişilik10/9.8
2Baby Darling AlessaTek Kişilik10/9.9
3Unimet HatkusTek Kişilik10/9.9
4Mobpazar DefneTek Kişilik10/9.7
5Unimet Falez-sÇift Kişilik10/9.9
6Fly Mobilya GorkaTek Kişilik10/9.8
7Modimo KrazÇift Kişilik10/9.8
8Baby Kinder HappyTek Kişilik10/9.9
9Bayev Markaawm MontessoriTek Kişilik10/9.9
10Vivense EtiÇift Kişilik10/9.7
Karyola Öneri Listesi

En İyi 10 Karyola Önerileri

Ahşap ve demirden üretilen, yatak odanıza ferahlık getirecek en iyi 10 karyola modellerini sizin için derledik. Önerilerimiz arasında gezerken aradığınız modeli bulacağınıza eminiz.

İşte en iyi karyola önerileri:

Renazzo Mobilya Melodi Ahşap Karyola

Renazzo Mobilya Melodi Ahşap Karyola
 • Ölçü: 200×140 cm
 • Malzeme: Çam ağacı
 • Boyut: Çift kişilik

Karyola önerilerimize sadece ve otantik bir modelle başlıyoruz. Renazzo Mobilya Melodi Ahşap Karyola, sağlamlığıyla kullanıcıya güven veriyor. Modelin gövdesi çam ağacından üretiliyor, Üstte bulunan ızgaralarda ise kanada kavağı kullanılıyor. Su bazlı vernikle kaplanan modelde kimyasal hiçbir maddeye yer verilmiyor. Demonte olarak gönderilen çift kişilik karyola, kolay kurulabiliyor.


Baby Darling Alessa Karyola

Baby Darling Alessa Karyola
 • Ölçü: 190×90 cm
 • Malzeme: MDF
 • Boyut: Tek kişilik

Baby Darling Alessa Karyola, yüzde yüz MDF’den üretiliyor. Sağlamlığını bir bakışta belli eden modelde oval ve estetik yatak başlıkları bulunuyor. Tek kişilik karyola minifix sistemle monte ediliyor ve bu sayede defalarca sökülüp takılabiliyor. Yatakta başlık ayaklarının yanı sıra 2 adet gizli ayak desteği de bulunuyor. Sağlamlığıyla öne çıkan model, uzun yıllar kullanılabiliyor.


Unimet Hatkus Tek Kişilik Ferforje Karyola

Unimet Hatkus Tek Kişilik Ferforje Karyola
 • Ölçü: 190×90 cm
 • Malzeme: Demir, ahşap
 • Boyut: Tek kişilik

Ferforje modeller farklı tasarımlarıyla çok daha şık görünüyor. Unimet Hatkus Tek Kişilik Ferforje Karyola da onlardan biri. Sade ve şık olmayı başaran bu modelde dayanıklılık için de her şey düşünülüyor. Yatağın ortasında ahşap lata kullanılıyor. Kayın ağacından yapılan latalar esnekliğiyle konfor sağlıyor. Geçme sistemle monte edilen demir karyolada sallanma ve ses yapma problemleri önlenmiş oluyor. Bu kaliteli modelin 2 yıl garantisi var.


Mobpazar Defne Metal Karyola

Mobpazar Defne Metal Karyola
 • Ölçü: 190×90 cm
 • Malzeme: Metal
 • Boyut: Tek kişilik

Mobpazar Defne, çocuk karyolası olarak kullanılabilir. Sadeliği ve kullanışlılığıyla dikkat çeken model, metalden üretiliyor. Plastik tapalarda yatağın ses yapması önleniyor. Sağlam ve kalın yatak lataları kırılmaya karşı dayanıklı olarak üretiliyor. Yerden oldukça yüksek olan karyolanın altında dilediğiniz eşyayı kolayca depolayabilirsiniz.


Unimet Falez-s Ferforje Demir Karyola

Unimet Falez-s Ferforje Demir Karyola
 • Ölçü: 140×200 cm
 • Malzeme: Demir
 • Boyut: Çift kişilik

Karyola önerilerimizin en sade ve şık modellerinden biri de Unimet Falez-s Ferforje Demir Karyola. Siyah renge ve düz çubuklu yatak başlığına sahip model, oldukça ferah görünüyor, dekorasyonda gözü yormuyor. Çift kişilik karyola demirden üretiliyor. Geçme sistem ve elektrostatik toz boya ile tasarlanan ürün, sağlamlığıyla da memnun ediyor. Demonte teslim edilen karyola, kısa sürede montajlanabiliyor.


Fly Mobilya Gorka Tek Kişilik Karyola

Fly Mobilya Gorka Tek Kişilik Karyola
 • Ölçü: 95×210 cm
 • Malzeme: Meşe yonga levha
 • Boyut: Tek kişilik

Fly Mobilya Gorka Karyola, diğer tek kişilik karyolalardan çok daha büyük. Eni 210, boyu 95 cm olan model, kullanıcıya daha fazla yatak alanı sunuyor. Suntalamdan oluşan modelin gövdesi her taraftan yere kadar iniyor ve böylelikle alt kısım kapalı kalıyor. Daha düzenli ve şık görünen karyolada sadelik ön planda tutuluyor. Kalın ve birbirine yakın latalar, modele dayanıklılık katıyor.


Modimo Kraz Ahşap Karyola

Modimo Kraz Ahşap Karyola
 • Ölçü: 120×200 cm
 • Malzeme: Ahşap
 • Boyut: Çift kişilik

Modimo Kraz Ahşap Karyola ceviz rengiyle dingin bir ortam oluşturuyor. Ahşabın doğal desenini taşıyan karyola, otantik görünümüyle yatak odalarına tarz katıyor. Çift kişilik modelde tamamen ahşap malzeme kullanılıyor, kalın latalarda yatak destekleniyor. Demonte gönderilen modelin kurulum videosu bulunuyor.


Baby Kinder Happy Doğal Çam Bebek Karyolası

Baby Kinder Happy Doğal Çam Bebek Karyolası
 • Ölçü: 70×130 cm
 • Malzeme: Çam ağacı
 • Boyut: Tek kişilik

Karyolalar fazla yer kaplamayan sade tasarımlarıyla bebek ve çocuk odalarında sıkça tercih ediliyor. Siz de böyle bir seçim yapacaksanız Baby Kinder Happy Doğal Çam Bebek Karyola’ya göz atabilirsiniz. Doğal çamdan üretilen karyolanın çevresinde çıtalı korkuluklar yer alıyor. Modelin bir kenarında çıtalarla yapılan ev çatısı ve pencere detayları kullanılıyor. Sağlam karyolanın 2 yıl garantisi var.


Bayev Markaawm Montessori Çadır Karyola

Bayev Markaawm Montessori Çadır Karyola
 • Ölçü: 60×120 cm
 • Malzeme: Çam ağacı
 • Boyut: Tek kişilik

Çocuk ve bebek odaları için bir önerimiz daha var. Bayev Markaawm Montessori Çadır Karyola, şirinliğiyle kalpleri çalıyor. Çadır şekli verilen karyolada çıtalardan yapılan korkuluklar yer alıyor. Modelin şirin tasarımına sıcak ahşap rengi eşlik ediyor. Çocuk sağlığının düşünüldüğü modelde yüzde yüz doğal çam ağacı kullanılıyor, zararlı hiçbir madde içermiyor. Kolay kurulabileceği şekilde üretilen ürün, demonte teslim ediliyor.


Vivense Eti Karyola

Vivense Eti Karyola
 • Ölçü: 160×200 cm
 • Malzeme: Suntalam
 • Boyut: Çift kişilik

Karyola önerilerimizin en modern ürünlerinden biri Vivense Eti Karyola. Dinamik ve modern bir tasarıma sahip olan karyolada açık ahşap renginde gövde ve siyah ayaklar kullanılıyor. 1. kalite suntalamdan üretilen Vivense karyola, demonte gönderiliyor. Kurulum marka tarafından ücretsiz yapılıyor.


Karyola baza farkı nedir?

Karyola ve baza arasındaki en büyük fark depolama sandığıdır. Bazaların içinde eşyalarınızı koyabileceğiniz sandıklar bulunur. Karyolada bu sandık bulunmaz. Bazalar genelde daha büyük ve kalındır. Karyolalar ise daha yüksek ve havadardır.

Karyolaya baza olur mu?

Bazı markalar yatak odası takımlarındaki yatak seçeneğini kullanıcıya bırakır. Karyolalı bir yatak odası takımını bazalı bir takıma dönüştürebilirsiniz. Bazı karyola modellerine baza da eklettirilebilir. Ancak şunu söylemeliyiz ki hiç biri orijinal baza ya da orijinal karyola kadar iyi durmaz.

Karyola malzemesi ne olmalı?

Karyolalarda kullanılan en sağlam malzemeler doğal ahşap, ferforje ve MDF’dir. Bu malzemelerden yapılan modeller uzun yıllar kullanılabilir, size zorluk çıkarmaz.

Karyola mı, baza mı?

Bu sorunun cevabını ihtiyaçlarınız belirler. Eğer evde depolama alanı sorunu yaşıyorsanız mutlaka baza almalısınız. Depolamadan yana sıkıntınız yoksa karyolayı tercih edebilirsiniz. Karyolanın altındaki boşluğa çeşitli kutular yerleştirerek de ufak bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Daha havadan ve ferah bir dekorasyon istiyorsanız burada da karyolayı tercih etmenizi öneririz. Karyolalar ince gövdeleri ve yükseklikleriyle kalabalık oluşturmaz. Bazalar ise daha kalın ve hantaldır. Bazalar da daha fazla yatak başlığı çeşidi ve tarzı bulunur, karyolalarda ise yatak başlığı gövdeyle birleşiktir, değiştirme imkanı yoktur.

Önerilen en iyi karyola hangisi?

Karyola önerilerimizde de yer alan en iyi markaları sıralayalım: Renazzo, Baby Darling, Unimet, Mobpazar, Fly Mobilya, Modimo, Baby Kinder, Bayev ve Vivense ferforje, Mdf ve ahşabın kullanıldığı, çift ve tek kişilik seçenekleri bulunan, kaliteli ve sağlam modeller sunan en iyi karyolaları üreten markalar arasında yer alıyor.