Yaşlanmak doğal bir süreç elbette ama yüzde oluşan çizgi ve sarkmalar can sıkıcı bir durum. Bu süreci yavaşlatmak ve sıkı bir cilde sahip olmak için bakım yapmak şart. Yaşlanma ve kırışıklık karşıtı kremler gösterdikleri mucizevi etkilerle yüze dolgunluğunu geri kazandırıyor. Böylece ciltteki kırışık görünüm azalıyor. Bu kremler sayesinde yaşınız ne olursa olsun dolgun bir yüze sahip olmak artık hayal değil.

Sıra ModelHacim(ml)İyiÖneri Puanı
1Vichy Liftactiv Collagen Specialist5010/9.9
2Clinique 2’li Bakım Kremi5010/9.8
3Wesly Professional Yüz Kremi5010/9.7
4Phrau Salyangoz Kremi5010/9.7
5Vichy Liftactiv Supreme Serum1510/9.9
6Kiehl’s Powerful Göz Kremi1410/9.9
7Institut Esthederm Nemlendirici5010/9.9
8L’Oreal Paris Dolgunlaştırıcı Krem5010/9.6
9Caudalie Resveratrol Lift Krem5010/9.8
10Estee Lauder Göz Kremi1510/9.9
Kırışıklık Önleyici Krem Öneri Listesi

En İyi 10 Kırışıklık Karşıtı Krem Önerisi

Cildini güzelleştirmek isteyenler için hazırladığımız bu öneri listemizde kırışıklık görünümünü azaltan en iyi bakım ürünlerini inceledik. Eşsiz formüllü krem ve serumlarla cildinizi şımartabilirsiniz.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Yaşlanma Karşıtı Krem

Vichy Liftactiv Collagen Specialist Krem
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Krem

Vichy Liftactiv Collagen Specialist en etkili yaşlanma karşıtı kremlerden biri. İçeriğinde peptit ve C vitamini bulunan krem, cildi besleyerek kırışıklıklarla mücadele eder. Cildinize genç ve diri bir görünüm kazandıran ürün aynı zamanda cilt tonunu eşitler ve lekeleri yok eder. Etkisi klinik testlerle kanıtlanan krem, dünya çapında 50 bin dermatolog tarafından öneriliyor.


Clinique Yaşlanma Karşıtı & Sıkılaştırıcı 2’li Bakım Kremi

Clinique Yaşlanma Karşıtı & Sıkılaştırıcı 2’li Bakım Kremi

Hacim: 50 ml

Form: Krem

Clinique Yaşlanma Karşıtı Krem’de 2 ayrı bölüm bulunur. Kutudaki beyaz krem cildi sıkılaştırmayı, mor krem cilde dolgunluk vermeyi hedefler. Temel sorunlara odaklanabileceğiniz bu kremle yüzünüzün farklı noktalarına ihtiyacı olan etkiyi verebilirsiniz. Örneğin dolgunluğunu kaybeden yanaklarınıza mor kremi, sarkan çene hattınıza beyaz kremi sürebilirsiniz.


Wesly Professional Care Anti-aging Yüz Kremi

Wesly Professional Care Anti-aging Yüz Kremi
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Krem

Wesly Professional Care Anti-aging Yüz Kremi tüm cilt tipleri için uygun. Vegan formüllü kremde proteasyl aktif bileşeni bulunuyor. Bu bileşen kolajen üretimini artırıyor. Yenilenen ciltte kırışıklık görünümü azalıyor. Cildin azalan kolajen üretimini artıran bu ürün, size sıkı ve genç bir cilt sunuyor.


Phrau Kırışıklık Önleyici Salyangoz Kremi

Phrau Kırışıklık Önleyici Salyangoz Kremi
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Krem

Phrau Kırışıklık Önleyici Krem’de salyangoz mucizesi kullanılıyor. Cilt dokusunun onarımına iyi gelen salyangoz mukusu kırışıklıkların önlenmesinde oldukça etkili. Salyangoz ekstresinin kullanıldığı krem sadece kırışıklığa değil, leke, sivilce ve açık gözeneklere de iyi geliyor, cildi tüm sorunlarından kurtarıyor.


Vichy Liftactiv Supreme Göz Çevresi Bakım Serumu

Vichy Liftactiv Supreme Göz Çevresi Bakım Serumu
 • Hacim: 15 ml
 • Form: Serum

Çoğu bakım kremi göz çevresine sürülemiyor. Bu hassas bölgenin bakımı için özel üretilen kremler gerekiyor. En çok kırışan yerlerden biri olan göz çevresine Vichy Liftactiv Supreme Serum çare oluyor. Kırışıklık karşıtı serum, göz çevresinde sarkan deriyi sıkılaştırıyor ve bölgeye ışıltı kazandırıyor. Üstelik bu serum kirpiklerinize de bakım yapıyor.


Kiehl’s Powerful Wrinkle Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi

Kiehl’s Powerful Wrinkle Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi
 • Hacim: 14 ml
 • Form: Krem

Öneri listemizdeki bir diğer göz kremi Kiehl’s Powerful Wrinkle. Göz çevresindeki kırışıklık ve koyu halka görünümünü yok eden krem performansıyla hayran bırakıyor. İçeriğindeki kafein sayesinde göz çevresindeki şişlikleri azaltıyor, genç ve diri bir görünüm sağlıyor. Üstelik bu krem hassas gözlüler için de uygun.


Institut Esthederm Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici

Institut Esthederm Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Krem

Institut Esthederm Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici alanındaki en iyi nemlendirici kremlerden biri. Cildinizi nemlendirirken aynı zamanda kırışıklıklarınızı da yok etmek istiyorsanız bu krem tam size göre. Cilde dolgunluk kazandırmayı hedefleyen krem, cildin nem dengesini koruyor. Düzenli kullanımda sıkı ve aydınlık bir cilt sizi bekliyor.


L’Oreal Paris Dolgunlaştırıcı Günlük Bakım Kremi

L’Oreal Paris Dolgunlaştırıcı Günlük Bakım Kremi
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Krem

L’Oreal Paris Dolgunlaştırıcı Bakım Kremi, günlük olarak kullanabileceğiniz bir ürün. Hem gündüz hem gece kullanılabilen bakım kremi yüz, boyun ve göğüs bölgesindeki kırışıklıklarda etkili. Cildin günlük nem ihtiyacını karşılayan krem, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur, cilde gençliğini geri kazandırır.


Caudalie Resveratrol Lift Sıkılaştırıcı Gece Bakım Kremi

Caudalie Resveratrol Lift Sıkılaştırıcı Gece Bakım Kremi
 • Hacim: 50 ml
 • Form: Krem

Caudalie Resveratrol Lift etkisini gece gösteren bir krem. Gece yatmadan önce uygulayacağınız krem siz uyurken, cildi yeniler ve sıkılaştırır. İçeriğinde bulunan hiyalüronik  asit ve kolajen cilde aydınlık verir. İçeriği yüzde 98 oranında doğal olan kremde vegan kolajenler bulunur.


Estee Lauder Yaşlanma ve Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi

Estee Lauder Yaşlanma ve Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi
 • Hacim: 15 ml
 • Form: Krem

Estee Lauder Göz Kremi listemizdeki en pahalı ürün ama gösterdiği etki fiyatına değer. Himalaya ve Brezilya’da bulunan özlerden üretilen krem, eşsiz bir içeriğe sahip. Cildin yenilenmesine en iyi gelen maddelerden oluşan krem, cildin olağan yenilenme sürecini destekler. Göz çevresindeki kırışıklık ve sarkmaları önler.


Kırışıklık kremi ne zaman kullanılmalı?

Bazı kırışıklık kremleri gece ve gündüz olarak günde iki kere kullanılabilir. Bunun yanı sıra gece ayrı gündüz ayrı bakım yapan kremler de bulunur. Cilt, gece uyurken yenilendiği için bakım kremlerini gece kullanmak daha etkili sonuçlar verebilir.

Yüz ne zaman kırışmaya başlar?

Cilt 25 ile 30 yaşları arasında kırışmaya başlar. Bu süreci yavaşlatmak için bakım ürünleriyle cildin nem ihtiyacını karışlamalı, anti-aging özellikli kremlerle cildinizi beslemelisiniz.

Önerilen En İyi Kırışıklık Karşıtı Krem Hangisi?

En iyi kırışıklık karşıtı krem markalarını sıralayacak olursak: Vichy, Clinique, Wesly, Phrau, Kiehl’s, İnstitut, Loreal Paris, Caudalie ve Estee Lauder yüzdeki ince çizgileri gideren, yaşlanma belirtilerini yavaşlayan ve azaltan, cildi onaran, kolajen üretimini artıran, dolgunlaştırıcı etkiye sahip en iyi yaşlanma karşıtı krem markaları arasında yer alıyor.

Yüz kırışıklığına hangi kremler iyi gelir?

Yüz kırışıklığına iyi gelen kremleri oluşturan olmazsa olmaz bazı maddeler var. Bu maddelerin yer aldığı kremlerle yaşlanmaya dur diyebilirsiniz.

 • Ciltteki mucizevi etkisi testlerle kanıtlanan A vitamininden başlayalım. Cilde esnekliğini geri kazandıran bu vitaminin en saf hali olan retinol kırışıklık karşıtı kremlerde sıkça kullanılıyor. Retinol aynı zamanda cilt lekelerine ve akneye karşı da savaşıyor.
 • Kırışıklığa iyi gelen bir diğer madde ise C vitamini. Kolajen oluşumuna katkıda bulunan bu vitamin yaşlanma karşıtı kremlerin olmazsa olmazı.
 • Antioksidanlı bileşenler vücut sağlığımız gibi cilt sağlığımız için de önemli. Yaşlanma karşıtı kremlerde antioksidan olarak polifenol ve bazı bitki özleri kullanılıyor.
 • Cildin yenilenmesinde önemli bir rol oynayan peptitler de yaşlanma karşıtı kremlerde sıkça bulunuyor. Peptitlerle zenginleştirilen kremler cildi harekete geçirerek kendini yenilemesini sağlıyor.