Evde ve iş yerlerinde oldukça fazla ihtiyaç duyulan gereçlerden biri de kronometreler olmaktadır. Ev kullanımında yemek yaparken, temizlik yaparken ya da pişecek yemeğin zamanını beklerken işe yarayan kronometreler iş yerlerinde kullanımı ise yapılan işe göre değişiklik göstermektedir.

Zamanı hassas şekilde hesaplayan ve tam zamanında sizleri haberdar eden bu cihazlar özellikle kuaför, kimya sektörü, araç tamiri, gıda sektörü başta olmak üzere pek çok iş alanında kullanılır. Okul ve dershanelerde ise soru çözümü gibi çalışmalarda ihtiyaç duyulur. Bu nedenle, yüksek hassasiyet ve tam zamanlamayla tüm ihtiyaçları karşılayacak olan en iyi kronometre tavsiyelerini araştırdık.

Sıra MarkaMax SüreİyiÖneri Puanı
1Ultrak100 Dk10/10
2Casio100 Dk10/9.9
3Selex10 Saat10/9.9
4Nacar100 Dk10/9.9
5Avessa100 Dk10/9.8
6Kelanji24 Saat10/10
7Altis100 Dk10/9.9
8Delta60 Dk10/9.9
9Q&Q24 Saat10/9.7
10Anytime10 Saat10/9.6
Kronometre Öneri Listesi

En İyi 10 Kronometre Önerisi

İster spor yaparken isterseniz de çalışırken verimliliğinizi en sağlıklı şekilde ölçebilmeniz adına en iyi kronometre önerilerini sizler için liste haline getirdik.

İşte en iyi Kronometre önerileri:

Ultrak

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 100 dk
 • Lap: 500

Ultrak kronometre, ev ya da iş yeri kullanımına uygun şekilde geliştirilmiştir. Spor yaparken ya da ev içindeki işlerde kullanabilmeniz için çeşitli sayaç türleri bulundurur. Geri sayım, zaman ve takvim, alarm gibi özelliklerinin yanında su geçirmez olması su sporlarıyla ilgilenenler için de oldukça kullanışlı bir cihaz olmasını sağlar.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** A**; Gayet kullanışlı ve kaliteli. Bir kere alınca çok uzun yıllar kullanabileceğiniz türden bir cihaz.

💬 C** N**; İş yerim için aldım kaliteli bir cihaz. İş yerleri için çok uygun.


Casio

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 100 Dk
 • Pil Ömrü: 5 yıl

5 yıl pil ömrü ile oldukça kullanışlı bir cihaz olan casio kronometre, geri sayım ve zaman durdurma özelliği ile hem iş yerlerinde hem de evlerde kullanıma uygundur. Standart, durdurulabilir ve çift sayaç seçenekleri sayesinde ilgilendiğiniz işe göre zaman ayarı yapabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 D** S**; Dayanıklı sağlam bir cihaz tavsiye ederim.

💬 N** K**; Pilinin uzun süre gidecek olmasına sevindim cihaz da kaliteli. Tavsiye ediyorum.


Selex

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 10 saat
 • Hafıza: 60

10 saat zaman ayarı özelliğinin yanında alarm fonksiyonu da bulunan Selex kronometre, yalnızca zaman ölçme amacıyla değil aynı zamanda uzu süreli alarm olarak da kullanılabilir. Klasik alarmlardan tek farkı saate göre değil, geçecek zamana göre kurulmasıdır. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬B** Y**; İhtiyacı olanlar tereddüt etmeden alabilir çok kaliteli cihaz.

💬 K** K**; Çocuklara salonda antrenman yaptırırken kullanıyorum gayet verimli. Teşekkürler.


Nacar

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 100 dk
 • Lap: 300

1/100 saniye hassasiyetle ölçüm yapan Nacar kronometre, en yavaş lapların ve en hızlı lapların hesaplanabilmesi ve gösterimi için geliştirilmiştir. Geri sayısı, adım tempo verici, vuruş ölçümü, tarih-saat gösterimi, günlük alarm fonksiyonu, kullanılan fonksiyonun LCD ekranda gösterimi özelliklerinin yanı sıra 3 ATM su basıncına dayanıklı olmasıyla her alanda kullanılabilir bir cihaz olmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

💬 N** E**; Ücreti bu civarda olup da bu kadar işlevsek olan başka kronometre yok. İhtiyacı olanlara kesinlikle tavsiye ederim.

💬 T** Y**; Gayet kaliteli ve işlevsel bir cihaz. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.


Avessa

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 100 dk
 • Hafıza: 200

Daima yanınızda taşıyabilmeniz için taşıma ipiyle birlikte gelen Avessa kronometre, pek çok özelliğe sahip olmasından dolayı ilgi çekmektedir. Alarm, saat- tarih gösterimi, LED, ileri- geri sayım gibi özelliklerinin yanında kalori göstergesi ve kalori hesaplama fonksiyonuyla da oldukça önemli bir cihaz olmaktadır. Su geçirmez özelliği sayesinde dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 V** D**; İdeal boyutlarda ve ideal özelliklere sahip bir cihaz. Tavsiye ederim.

💬 U**G, Çok uzun süreli kullanılabilecek bir cihaz. Memnun kaldım.


Kelanji

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 24 saat

3 satırlı geniş ekrana sahip olması sayesinde verilerin net şekilde okunmasına yardımcı olan Kelanji kronometre, özellikle sporla ilgilenenler için kusursuz bir tercih olacaktır. Cihazda yer alan modlar sayesinde ısına süresi, hızlanma süresi, rahatlama süresi, seri egzersizler, set arası süreler ve soğuma süresi gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz. İleri ve geri sayım özelliğinin yanında 3 farklı sayım çeşidiyle de dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** N**; Salonda çok işe yarıyor tavsiye ederim.

💬 B** Ç**; Spor hocası olarak konuşuyorum kesinlikle spor için kullanılabilecek en iyi kronometrelerden biri. Tavsiye eiyorum.


Altis

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 100 dk
 • Hafıza: 60

En hızlı, orta ve yavaş zaman sayımını sunan Altis kronometre, 100 tura kadar sayım özelliği bulundurur. Hafıza sıfırlandığında ya da çalışma devam ederken geri gelebilme özelliği sayesinde kaçan süreleri telafi edebilirsiniz. 99 dakika 59 saniye geri sayım ve 99 dakika 59 saniye ileri sayım özelliği bulunur.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** A**; Ürün performansıyla ve uygun fiyatı ve de tasarımıyla gerçekten de beş yıldızı fazlasıyla hak ediyor. Araştırdım aldım pişman olmadım. Doğru tercih yaptığım için mutluyum.

💬 O** G**; Özellikle fiyat kullanım karşılığı güzel. İlk başta cihazı çözmek bayağı vakit alıyor ancak çözdükten sonra kullanımı hızlı ve iyi. Tavsiye ediyorum.


Delta

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 60 dk
 • Hafıza: 60

3 satır geniş ekrana sahip olan Delta kronometre, 60 dakika sayım özelliğiyle ev ve iş yeri kullanımına uygundur. Kullanıcı isteğine ağlı olarak 12/ 24 saat formatını destekler. En hızlı, en yavaş ya da ortalama tur zamanlarını göstermektedir. Suya ve darbeye dayanıklı yapısıyla su sporlarında ve diğer spor antrenmanlarında kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** T**; Ürünü daha öncede kullanmıştım. Antrenör olarak gayet yeterli ve kullanışlı.

💬 A** S**; Maçlarımızın vazgeçilmezi. Kullanımı çok pratik.


Q&Q

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 24 saat
 • Su Geçirmezlik: 5 bar

Saat, dakika, saniye, tarih ve haftalık gün ayarı yapılabilen Q&Q su geçirmez kronometre, su sporları ve antrenmanlar için kullanıma uygundur. Ev kullanımı için gayet basit bir ara yüzle geliştirilmiştir. Alarm özelliği sayesinde ayarladığınız sayaç bittiğinde sesli şekilde uyarı verir. 24 saat zaman ayarı olması sayesinde uzun süreli kullanılır.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** O**; Ürünü 1 aydır kullanıyorum.kronometresi çok iyi stopwatch özeliğinin olması da çok işe yarıyor sadece bulundugunuz seneyi ekranda göstermiyor. Normal ekranında bulundugunuz günü günün adını ingilizce ve saati dakika ve saniyeyi gösteriyor. Spor yapanlar ve de dakik insanlar için gayet yararlı bir ürün olacağı düşünüyorum.

💬 B** S**; Sporda kullanmak için gayet yeteli. Tavsiye ederim.


Anytime

Ürün Özellikleri

 • Max Süre: 10 saat
 • Lap: 100

10 saat geri sayma özelliği ve 100 lap hafızaya sahip olan Anytime kronometre, geniş ve okunaklı LCD ekranı sayesinde bilgilerin net şekilde görüntülenmesini sağlar. Alarm kurma özelliği sayesinde dilerseniz herhangi bir iş için zamanın dolmasını bekleyebilir ya da uyku düzenleyici şeklinde kullanabilirsiniz. 24 saat ileri sayım özelliği ile uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** S**; Fiyatına göre oldukça fazla özelliğe sahip işimizi gördü. Kaliteli.

💬 B** B**; Kaliteli kullanışlı bir cihaz. Tavsiye ederim.


En İyi Akıllı SaatAkıllı Bileklik Modelleri
İlginizi Çekebilir

En iyi kronometre hangisi?

Kullanıcı deneyimlerine ve cihaz özelliklerine göre tavsiye edilen en iyi kronometre markalarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Casio
 • Selex
 • Nacar
 • Ultrak
 • Avessa
 • Delta
 • Altis
 • Q&Q
 • Anytime

Kronometre cihazı nedir?

Süreli şekilde iş ya da aktivite yapan kişilerin kullandığı cihazlardan biridir. Belirli bir zaman aralığında iş-aktivite yapmak ya da yapılan aktivitenin süresini hassas şekilde ölçmek için kullanılır.

Telefondaki kronometre nasıl kullanılır?

Telefonların tasarım ve donanımlarına göre değişiklik gösteren kronometre özelliğini kullanmak için öncelikle saat uygulamasını açın. Ardından alt kısımda yer alan zamanlayıcıyı seçin. Zamanlayıcının tutmasını istediğiniz süreyi süreyi girerek başlatma tuşuna dokunun. Süre bittiğinde uyarı alacaksınız. Sesi kapatmak için kronometreyi kapatmanız gerekir.