Lip gloss son zamanların favori makyaj ürünü haline geldi. Bu ürünler, rujdan farklı olarak dudaklarda daha parlak, ışıltılı ve ıslak bir görünüm sunar. Ruj üzerine ya da tek başına kullanılabilir. Renk ve etkilerine göre değişen bir çok farklı lip gloss çeşidi bulunur. Bazı lip glosslar dudakları besleyerek canlılık kazandırır. Bazı ürünler ise dudak dolgunlaştırmak için kullanılır. Renklerde ise nude, pembe ve kırmızı tonlar öne çıkar. Her tene yakışan bu renkler birçok makyaj tarzına uyum sağlayabilir.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1Golden Rose DoğalIşıltı10/10
2Mac CremesheenDolgunlaştırıcı10/9.8
3Farmasi NudesNemlendirici10/10
4Maybelline LifterLigting10/10
5Flormar SunsetBesleyici10/9.9
6Muson SalmonDolgunlaştırıcı10/9.9
7Avon UltraBesleyici10/9.8
8KİKO Oil LipBesleyici10/9.9
9Sephora OutrageousIşıltı10/10
10Revolution ShimmerDolgunlaştırıcı10/10
Lip Gloss Öneri Listesi

En İyi 10 Lip Gloss Önerisi

Yapışkan his bırakmayan, ağırlık hissi vermeyen en iyi lip glossları sıraladık, öne çıkan etkilerini anlattık. Dolgunlaştırıcı, ışıltılı ve besleyici lip glosslardan makyaj tarzınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

İşte en iyi lip gloss önerileri:

Golden Rose Doğal Işıltılı Dudak Parlatıcısı

Golden Rose Doğal Işıltılı Dudak Parlatıcısı
 • Renk: Nude Delight
 • Etki: Işıltı

Lip gloss önerilerimizin başında nude renkte bir ürüne yer verdik. Golden Rose Dudak Parlatıcısı nude rengiyle doğal bir görünüm sunuyor. Yapışkan ve ağırlık hissi vermemesi sayesinde rahat hissettiriyor. Gün boyu ışıltılı dudaklara sahip olmanızı sağlayan ürünün fiyatı da ideal.


Mac Cremesheen Glass Deelight Dudak Parlatıcısı

Mac Cremesheen Glass Deelight Dudak Parlatıcısı
 • Renk: Delight
 • Etki: Dolgunlaştırıcı

Mac Cremesheen Glass Lip Gloss hafif pembe bir renge sahip. Dudakları tatlı ve parlak gösteren ürün, kalıcılığıyla fark yaratıyor. Yapışkan his bırakmayarak dudakları pürüzsüz gösteriyor. Dolgunlaştırıcı lip gloss, dudakların daha alımlı ve güzel görünmesini sağlıyor. Etkisiyle kullanıcıların beğenisini kazanıyor.


Farmasi Make Up Nudes For All Lip Gloss

Farmasi Make Up Nudes For All Lip Gloss
 • Renk: Chıc Stıletto
 • Etki: Nemlendirici

Dudak parlatıcısı önerilerimizin soft renge sahip ürünlerinden biri de Farmasi Make Up Nudes For All Lip Gloss. Tek sürüşte etkisin gösteren lip glossta shea yağı bulunuyor. Hafif yapılı yağ dudakları nemlendiriyor, ağırlık hissi vermiyor. Ürün, tüm tenlere yakışabilen pembemsi nude tonu sayesinde birçok kişi tarafından tercih ediliyor.


Maybelline New York Lifter Lip Gloss

Maybelline New York Lifter Lip Gloss
 • Renk: Silk 03
 • Etki: Lifting

Maybelline New York Lifter Lip Gloss, lip gloss önerilerimizin en yüksek puanlı ürünü. Hyalüronik asit içeren lip gloss, dudakları daha kalkık ve dolgun gösteriyor. Yapışkan his bırakmayarak dudaklarda ipeksi bir görünüm oluşturuyor. Maybelline lip gloss sayesinde alımlı ve çekici dudaklara kavuşabilirsiniz.


Flormar Dudak Parlatıcı

Flormar Dudak Parlatıcı
 • Renk: 002 Glitter
 • Etki: Besleyici

Flormar Dudak Parlatıcı’da shea yağı ve e vitamini bulunuyor. Dudakları besleyen parlatıcı, dudak derisinin daha esnek ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Işıltılı görünüme sahip lip gloss, pembenin en hoş tonuyla her makyaja ve tene uyum sağlayabiliyor. Uygun fiyatıyla yüzleri güldürüyor.


Muson Salmon Lip Gloss

Muson Salmon Lip Gloss
 • Etki: Dolgunlaştırıcı

Dudaklarınızın küçüklüğünden şikayetçiyseniz size uygun bir lip gloss önerisinde bulunalım. Muson Salmon Lip Gloss dudakları dolgunlaştırma konusunda birçok ürünü geride bırakıyor. Verdiği eşsiz parlaklıkla göz alıcı bir görünüm sunuyor. Yapışkanlık ve ağırlık hissi yaşatmayarak gün boyu rahat etmenizi sağlıyor. Abartısız doğal görünümüyle tüm makyaj tarzlarına yakışıyor.


Avon Ultra Color Lip Gloss

Avon Ultra Color Lip Gloss
 • Renk: Rusty Luster
 • Etki: Besleyici

Avon Ultra Color Lip Gloss yüksek pigmentiyle dikkatleri üzerine topluyor. Gün boyu dudaklarınızda ıslak görünüm oluşturuyor. Çekici ve canlı dudaklara sahip olmanızı sağlıyor. Kırmızı kiremit rengiyle ekstra bir ruj kullanmanıza gerek bırakmıyor. Bunun yanı sıra içerisinde yer alan jojoba, hindistan cevizi yağı ve E vitaminiyle dudakları besliyor.


KİKO Dudak Yağı Oil Lip Gloss

KİKO Dudak Yağı Oil Lip Gloss
 • Renk: Red velvet
 • Etki: Besleyici

Kiko lip glos, şeker pembe rengiyle dikkat çekiyor. Dudağın doğal rengini bozmadan hafif renklendirme sağlıyor. Dudakta gün boyu ıslak ve parlak duruyor. Hafif kıvamıyla tüm dudağa ince bir katman halinde yayılıyor ve ağırlık hissi yaşatmıyor. Zengin içeriğiyle dudakları besliyor, nemlendiriyor ve dudak derisini soyulmaya karşı güçlendiriyor.


Sephora Outrageous Plumping Lip Gloss

Sephora Outrageous Plumping Lip Gloss
 • Renk: Starstruck Pink
 • Etki: Işıltı

Dudakta ışıltılı görünümü sevenler için harika bir lip gloss önerimiz var. Sephora Outrageous Plumping Lip Gloss içerisindeki ışıltılı pigmentlerle dudakları göz alıcı gösteriyor. İnce yapısıyla kolay sürülür, dudakları daha dolgun gösterir. Yarı saydam olan lip gloss, doğal, hoş ve alımlı görünür.


Revolution Shimmer Bomb Dolgunlaştırıcı Lip Gloss

Revolution Shimmer Bomb Dolgunlaştırıcı Lip Gloss
 • Renk: Nude
 • Etki: Dolgunlaştırıcı

Lip glosslara nude rengi çok yakışıyor. Revolution Shimmer Bomb Dolgunlaştırıcı Lip Gloss nude rengin güzelliğini kanıtlıyor. Dudakta doğal ve parlak görünen lip gloss, her renk ve tarz makyaja uyum sağlıyor. Ten, göz ve saç rengi bu lip gloss için fark etmiyor. Herkese yakışabilen ürün, içeriğindeki E vitaminiyle dudaklara bakım yapıyor. Canlılık kazanan dudaklar daha dolgun görünüyor.


Lip Gloss nedir, ne işe yarar?

Lip gloss uygulanış itibarıyla ruja benzese de etkisi rujdan daha farklıdır. Lip glosslar dudaklara dolgunluk ve ışıltı kazandırmak için kullanılır. Dudaklarda ıslak ve parlak bir görünüm oluşturur. Rujların üzerine ya da tek başına kullanılabilir.

Lip gloss kalıcı mı?

Lip glosslar rujlar kadar kalıcı değildir. Özellikle sıcak yaz aylarında kuruyarak parlaklık etkisini kaybedebilir. Bu sebeple lip glossları yanınızda taşıyabilir, gün içerisinde dudak makyajınızı tazeleyebilirsiniz.

Önerilen en iyi lip gloss hangisi?

En iyi lip gloss markalarını sıralayalım: Golden Rose, Mac, Farmasi , Maybelline New York, Flormar, Muson, Avon, Kiko, Sephora ve Revolution ıslak görünüm veren, ışıltılı ve parlak, besleyici, dolgunlaştırıcı, canlandırıcı, nude, pembe ve kırmızı parlak renklere sahip en iyi lip glossları üreten markalar arasında yer alıyor.