Son yıllarda hava kalitesinin değeri fazlasıyla arttı, insanlar bilinçlendi. Artık birçok kişi soluduğu havanın öneminin farkında. Havada gözle görmediğimiz birçok tehlike dolaşıyor. Alerjen, bakteri, mikrop ve virüslerin yanında kimyasal parçacıklar ve kötü kokular da sağlığımızı tehdit edebiliyor. Havayı bu tür zararlı parçacıklardan temizlemek için ozon jeneratörlerinden yardım alınıyor. Bu jeneratörler havadaki oksijeni parçalıyor ve atomları birleştirerek ozon üretiyor. Üstelik bunu yaparken hiçbir kimyasal madde kullanmıyor. Bu jeneratörler havayı, suyu ve malzemeleri temizlemenin en doğal yolu.

Sıra ModelÜretim Kapasitesi(gr/h)İyiÖneri Puanı
1BMozon Bm510/9.7
2Ozone OLED10G1010/9.8
3Bmairclean Bms1011010/9.8
4Launch1010/9.8
5PLH1010/9.8
6Ozzone AC-1303010/9.9
7Ozgen7710/9.7
8Triovita1010/9.8
9Ozonom X-7710/9.7
10KN95 ACO-5000510/9.6
Ozon Jeneratörü Öneri Listesi

En İyi 10 Ozon Jeneratörü Önerisi

Yaşam kalitenizi artıracak, sizi ve sevdiklerinizi zararlı bakteri ve mikroplardan koruyacak en iyi 10 ozon jeneratörü burada. Hayatınıza kalite katmaya karar verdiyseniz sıra ozon jeneratörünüzü seçmeye geldi.

BMozon Bm Ozon Jeneratörü

BMozon Bm Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 5 gr
 • Uygulama Alanı: 5-10 m3
 • Plazma Ömrü: 2000 saat
 • Cihaz Hacmi: 28 L

Öneri listemize uygun fiyatlı bir ürün olan BMOzon ile başlıyoruz. BMozon Bm Ozon Jeneratörü, diğer modellere göre daha uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkıyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen yüzlerce bakteriyi kısa sürede yok edebilen makine, kaliteli bir hava oluşturuyor. Otel, hastane, restoran ve kreşin yanında yatak odası, banyo ve araba gibi kişisel alanlarda da kullanılabiliyor.


Ozone Generator OLED10G Ozon Jeneratörü

Ozone Generator OLED10G Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 10 gr/h
 • Uygulama Alanı: 150 m2
 • Çalışma Sıcaklığı: 8-49 derece
 • Maks. Çalışma Süresi: 120 dk
 • Ses Seviyesi: 48.7 db

Geniş kullanım alanına sahip ürünlerden bir diğeri de Ozone Generator OLED10G Ozon Jeneratörü. Ev, ofis, araba, misafirhane, otel ve hastane için uygun olan bu jeneratör, geniş alanlarda oldukça etkili. Havadaki zararlı parçacıkları yok eden makine, hava kalitesini maksimum seviyeye çıkarırken yaşam kalitenizi de artırıyor.


Bmairclean Bms101 Ozon Jeneratörü

Bmairclean Bms101 Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 10 gr/h

Bmairclean Bms101 Ozon Jeneratörü hava, meyve, sebze ve suyu ozonlayabiliyor. Ürünün yanında su ozonlama hortumu da kutu içerisinde bulunuyor. Ozonlu suyla yıkanan meyve ve sebzeler bakterilerden tamamen arınıyor. 10 bin mg ozon üretim kapasitesiyle havayı ozonlayabilen makine; kafe, restoran, okul ve kreş gibi işletmeler için uygun.


Launch 10g Ozon Jeneratörü

Launch 10g Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 10 gr/h
 • Ses Düzeyi: 48,7 db
 • Maks. Çalışma Süresi: 120 dakika

Launch 10g Ozon Jeneratörü, havasını temizlemek istediğiniz her alanda dilediğiniz şekilde kullanılabilir. Yüksek kapasiteli Launch 10g, otel, okul, ev ve ofisler için ideal. Havayı kötü koku, bakteri ve virüslerden arındıran makine size kaliteli bir ortam sunar. Saatte 10 gram ozon üretebilen ürün, 120 dakikaya kadar çalışabilir.


PLH Ozon Jeneratörü

PLH Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 10 gr/h
 • Etki Alanı: 375 m3

PLH Ozon Jeneratörü, sahip olduğu paslanmaz çelik gövdesi sayesinde uzun yıllar formunu korur. Sessiz çalışan makine, sizi rahatsız etmeden havayı temizler, mikroplardan arındırır. 375 metreküp alana kadar etki edebilen yüksek performanslı model kafe, restoran ve oteller için ideal. Kullanışlı jeneratör, saatte 6 gram ozon üretebiliyor.


Ozzone AC-130 Ozon Jeneratörü

Ozzone AC-130 Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 30 gr/h
 • Çalışma Sıcaklığı: 4-40 derece
 • Maks. Çalışma Süresi: 120 dk

Ozzone AC-130 Ozon Jeneratörü, öneri listemizdeki en yüksek miktarda ozon üreten makinelerden biri. Saatte 30 gram ozon çıkışı sağlayan makine, evinizde sağlıklı bir ortam yaratıyor. Buzdolabı kokusu, araç kokusu, oda dezenfeksiyonu ve filtre dezenfeksiyonu gibi birçok alanda kullanılabiliyor.


Ozgen7 Ozon Jeneratörü

Ozgen7 Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 7 gr/h
 • Çalışma Süresi: 60 dk

Ozgen7 Ozon Jeneratörü, küçük alanların dezenfeksiyonu yapmak için en uygun modellerden. Saatte 7 gram ozon üreten makine, çalışma sırasında oldukça düşük ses çıkarıyor. Seramik ozon plakasıyla etkili performans sağlayan ürün, dikkatleri üzerine çekiyor. Uygun fiyatıyla cezbeden jeneratör, dayanıklı gövdesiyle de kullanıcıyı memnun etmeyi başarıyor.


Triovita Mini Ozon Jeneratörü

Triovita Mini Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 10 gr/h
 • Etki Alanı: 150 m2
 • Çalışma Süresi: Sınırsız

Triovita Mini Ozon Jeneratörü, küçük boyutuyla her alana kolaylıkla sığabiliyor. Saatte 10 gramın üzerinde ozon üreten makine, 150 metrekarelik ortama kolaylıkla etki edebilir. Havayı temizleyen model, sebze ve meyvelerin üzerindeki bakteri ve tarım ilaçlarını da yok eder. Aynı zamanda suyu temizleyerek sizi rahatsız eden kokuyu giderir. Birçok alanda kullanılabilen makine sigara içilen, kötü kokulu ortamlar için çözüm oluşturabilir.


Ozonom X-7 Ozon Jeneratörü

Ozonom X-7 Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 7 gr/h
 • Çalışma Süresi: 90 dk
 • Etki Alanı: 150 m2

Küçük bir alan için jeneratör arayanlar buraya! Ozonom X-7 Ozon Jeneratörü, saatte 7 gram ozon üretebiliyor ve küçük alanlarda etkili performans sergiliyor. Oksijenin olduğu her alana etki eden bu makine, havayı temizler ve yaşam kalitenizi artırır. Tüm bunları yaparken az enerji harcar ve bütçenizi korur.


KN95 ACO-5000 Ozon Jeneratörü

KN95 ACO-5000 Ozon Jeneratörü
 • Üretim Kapasitesi: 5 gr/h
 • Ses Düzeyi: 40 db
 • Kullanım Ömrü: 20.000 saat

KN95 ACO-5000 Ozon Jeneratörü ev, araba ve karavan gibi küçük alanlar için uygun. Saatte 5 gram ozon üretebilen makine, 3 kilo ağırlığıyla rahatça taşınabilir ve istediğiniz alanda kullanılabilir. 40 desibelde çalışan model, gürültü kirliliği yaratmaz. Kaliteli bir hava için günlük olarak 1 ile 2 saat arasında çalışması yeterli olur.


Ozon gazı solunursa ne olur?

Uzmanlara göre ozon gazının solunması sağlığa zarar verebilir. Kararsız yapıdaki ozonun etkileri ön görülemez. Akciğerler üzerinde olumsuz etkiye neden olabilir. Bu noktada akıllara “Ozon cihazı insana zarar verir mi?” sorusu geliyor. Ozon jeneratörleri çok düşük miktarlarda ozon üretir. Bu miktar insan sağlığına zarar vermez. Yine de ozon jeneratörleri çalışırken aynı odada bulunulmaması ve dezenfeksiyon işleminin üzerinden belirli bir süre geçtikten sonra odaya girilmesi önerilir.

Ozon jeneratörü işe yarar mı?

Ozon üreten jeneratörler havayı temizlemek için işe yarar bir yöntemdir. Reaktivitesi yüksek olan ozon, molekül ve atomlarla etkileşime girerek onları oksitler. Böylece bakteri, virüs ve mikroplar zararsız hale gelir ve dezenfeksiyon sağlanmış olur.

Ozon ile dezenfeksiyon nasıl yapılır?

Ozon ile dezenfeksiyon yapmak için ozon jeneratörlerine ihtiyaç vardır. Bu makineler belli sürelerde çalışır. Makineyi çalıştırdıktan sonra odadan çıkmalı, odada evcil hayvan bırakmamalısınız. Makine 1 saat çalıştıysa süre bitiminin ardından 1 saat daha beklemeli ve odaya öyle girmelisiniz.

Önerilen En İyi Ozon Jeneratörü Hangisi?

En iyi ve en çok tercih edilen ozon jeneratörleri arasında BMozon, Ozone, Bmairclean, Launch, PLH, Ozzone, Ozgen7, Trivita, Ozonom ve KN95 markaları yüksek ozon üretim kapasiteleri, uzun plazma ömürleri, uygulama alanı genişliği ve büyük cihaz hacmi gibi üstün özellikleriyle öne çıkıyor.