“Göz makyajının olmazsa olmazı nedir?” diye sorsak hiç kuşkusuz birçok kadın rimel cevabını verir. Gözleri ortaya çıkaran yegane ürün olan rimel, kirpikleri uzatır ve dolgunlaştırır. Böylece göz yapısı ve göz rengi ortaya çıkar, bakışlar anlam kazanır. Rimeller fırça yapılarına ve etkilerine göre farklılık gösterir. Bazı modeller kirpik dolgunlaştırmaya, bazı modeller kirpikleri uzatmaya odaklanır. Kirpik liftingi yaptırmanıza gerek bırakmayacak en iyi rimelleri sizin için seçtik. Tavsiye listemizden faydalanarak makyaj çantanızın favorisi olacak rimeli bulabilirsiniz.

Sıra Model EtkiİyiÖneri Puanı
1Maybelline New York SkyUzunluk10/10
2Mac In Extreme DimensionHacim10/10
3Essence Siyah I LoveHacim10/9.8
4Golden Rose EssentialHacim10/9.8
5L’Oreal Paris TelescopicAyırma10/9.9
6Farmasi ZenHacim10/9.8
7Flormar PrettyKıvırma10/9.8
8Lancome Lash IdôleHacim10/10
9Max Factor CalorieHacim10/9.9
10Sephora OutrageousUzunluk10/9.9
Rimel Tavsiye Listesi

En İyi 10 Rimel Tavsiyesi

Kirpikleri dolgunlaştıran, uzatan ve kıvıran en iyi rimel tavsiyelerimizle karşınızdayız. Akmayan ve topaklanmayan rimellerden dilediğiniz seçerek, göz makyajınızı zenginleştirebilirsiniz.

İşte en iyi rimel tavsiyeleri:

Maybelline New York Lash Sensational Sky High Rimel

Maybelline New York Lash Sensational Sky High Rimel
 • Etki: Uzunluk, hacim
 • İçerik: Bambu özü
 • Suya dayanıklılık: Var

En iyi rimel tavsiyelerimize çok tercih edilen bir ürünle başlıyoruz. Maybelline New York Lash Sensational Sky High Rimel esnek fırçasıyla tüm kirpikleri yakalıyor. En kısa kirpikleri bile dolgunlaştırıp uzatan ürün, lifting etkisi sunuyor. Bambu özü içeren suya dayanıklı rimel, ağırlık hissi yaşatmıyor.


Mac In Extreme Dimension 3D Black Rimel

Mac In Extreme Dimension 3D Black Rimel
 • Etki: Hacim, kıvırma
 • Suya dayanıklılık: Yok

Mac In Extreme Dimension 3D Black Rimel yoğun siyah rengiyle öne çıkıyor. Göz ve kirpikleri ortaya çıkaran rimelde karbon siyah renk kullanılıyor. Çok kıllı fırçasıyla kirpiklere hacim kazandıran ürün, tüm kirpiklerin kıvrılarak uzamasını sağlıyor. Ağırlık hissi yaşatmayan Mac rimel, topaklanmaya da neden olmuyor.


Essence Siyah I Love Extreme Crazy Volume Maskara

Essence Siyah I Love Extreme Crazy Volume Maskara
 • Etki: Hacim
 • Suya dayanıklılık: Var

Essence Rimel, kirpikleri birbirinden ayırarak daha sık ve çok görünmesini sağlar. Yelpaze gibi ayrılan ve açılan kirpikler gözlerinizi ortaya çıkarır. Kremsi yapıya sahip ürün, kirpikleri kökten uca sarar ve topaklanmaya neden olmaz. Tere ve neme karşı dayanıklı olan rimel, gün boyu akmaz.


Golden Rose Hacim Etkili Siyah Maskara

Golden Rose Hacim Etkili Siyah Maskara
 • Etki: Hacim
 • Suya dayanıklılık: Yok

Maskara tavsiye listemizin en çok tercih edilen ürünlerinden biri de Golden Rose Rimel. Hacim etkisiyle kirpikleri dolgunlaştıran ürün, bakışlarınıza anlam katar. Özel fırçasıyla tüm kirpiklere ulaşır. Esnek fırça, kirpiklerle birlikte hareket eder ve maksimum kıvırma sağlar. Ürünün fiyatı da son derece uygun.


L’Oreal Paris Telescopic Maskara

L’Oreal Paris Telescopic Maskara
 • Etki: Kirpik ayrıma, belirginleştirme
 • Suya dayanıklılık: Yok

Akan ve dağılan rimellerden sıkıldıysanız size akmayan rimel tavsiyesinde bulunalım. L’Oreal Paris Telescopic Maskara kalıcılığıyla birçok ürünü geride bırakıyor. Yoğun siyah rengiyle göz ve kirpikleri belirginleştiriyor. Kirpikleri tek tek ayrılan fırça, lifting etkisi yaratıyor. Çok tercih edilen Loreal rimelin kullanıcı puanı da yüksek.


Farmasi Zen Maskara

Farmasi Zen Maskara
 • Etki: Hacim
 • Suya dayanıklılık: Var

Farmasi Rimel yıllardır popülerliğini koruyor ve rimel tavsiye listemizde olmayı hak ediyor. Zen rimel, kirpiklerin daha siyah görünmesini sağlıyor. Kremsi ve ince yapısıyla gözlerin doğal görünümünü bozmuyor. Taraklı silikon fırça, tüm kirpikleri tek tek ayırıyor ve hacimli görünmelerini sağlıyor. İki kat sürüldüğünde suya dayanıklı hale geliyor.


Flormar Maskara Pretty Maskara

Flormar Maskara Pretty Maskara
 • Etki: Kıvırma, hacim
 • Suya dayanıklılık: Yok

Flormar rimel, silikon fırçasıyla en kısa ve ince kirpikleri dahi yakalıyor. Kirpiklerin kolayca kıvrılmasını ve şekle girmesini sağlıyor. Hacim kazanan ve kıvrılan kirpiklerle göz makyajı öne çıkıyor. Rimel tavsiyeleri listemizin en uygun fiyatlı ürünü olan maskara, birçok kişi tarafından tercih ediliyor.


Lancome Lash Idôle Lifting Etkili Hacim Veren Maskara

Lancome Lash Idôle Lifting Etkili Hacim Veren Maskara
 • Etki: Hacim, lifting
 • Suya dayanıklılık: Yok

Lancome rimel kavisli fırçasıyla kirpikleri yelpaze gibi açar. Dolgunlaşan kirpikler, kıvrılarak estetik bir görünüm kazanır. Topaklanmaya neden olmayan rimeli dilediğiniz kadar kat kat sürebilirsiniz. Hafif yapısıyla kirpiklerde ağırlığa neden olmaz, gözünüzü rahatsız etmez. Lifting etkisi yaratan ürün, en iyi rimel olarak sıkça öneriliyor.


Max Factor Hacim Veren Siyah Rimel

Max Factor Hacim Veren Siyah Rimel
 • Etki: Dolgunlaştırıcı
 • Suya dayanıklılık: Yok

Max Factor Rimel kirpiklere verdiği yoğun dolgunluk etkisiyle fark yaratıyor. Özellikle az ve seyrek kirpiğe sahip olanların kullandığı ürün, her bir kirpiğe yoğun hacim ve dolgunluk kazandırıyor. Hassas gözlere uygun rimel, lens takanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabiliyor. Bulaşmaya karşı dayanıklılığı sayesinde göze kaçmıyor.  


Sephora Outrageous Oversized Rimel

Sephora Outrageous Oversized Rimel
 • Etki: Uzunluk, kıvrım
 • Suya dayanıklılık: Yok

Sephora Outrageous Oversized Rimel, kum saati şeklinde fırçaya sahip. Tüm kirpikleri kavrayan fırça, her tele uzun ve kıvrımlı görünüm kazandırıyor. Etkileyici bakışlara sahip olmanızı sağlayan Sephora Rimel’in en sevilen yanı ise topaklanma yapmaması. Ağırlığa neden olmayan rimel, göz çevresinin doğal görünümünü bozmuyor.


Rimel nedir, ne işe yarar?

Rimel kirpiklere sürülen, fırçalı bir makyaj ürünüdür. Kirpikleri renklendirmek, dolgun, hacimli ve kıvrık göstermek için kullanılır. Göz makyajının olmazsa olmazı olan rimel, tüm makyajlarda kullanılan ana kozmetik ürünüdür.

Tavsiye edilen en iyi rimel hangisi?

En iyi rimel markalarını sıralayalım: Maybelline, Mac, Essence, Golden Rose, Loreal Paris, Farmasi, Lancome, Max Factor ve Sephora dolgunlaştırıcı, hacimlendirici, kirpikleri uzatan ve ayıran, topaklanmaya ve akmaya neden olmayan, neme, tere ve suya dayanıklı en iyi rimelleri üreten markalar arasında yer alıyor.

Kısa kirpikler için hangi rimel?

Kısa kirpiklere sahip kişiler uzun fırçalı rimelleri kullanmalı. Fırçadaki uzun kıllar kısa kirpiklere de ulaşabilir ve kirpikleri kavrayarak kıvırır. Böylece kısa kirpikler olduğundan daha uzun ve güzel görünür.

Rimel ne kadar süre kullanılmalı?

Rimellerin kullanma süresi genelde 6 aydır. Bu süreden sonra rimeller kuruyarak eski formunu kaybeder. Kuru rimeller kirpiklerde topaklanmaya neden olur ve etkisini gösteremez. Rimelin ömrünü uzatmak için kullanım sonrasını kapağını sıkıca kapatmalısınız.