Lisede ders konularının zorlaşmaya başladığı 10. sınıfın önemi büyük. İşlenen ders konularının iyice pekişmesi için test çözmek şart. Bunun için test kitapları en büyük yardımcıların başında geliyor. Zengin içerikli soru bankaları, öğrencilerin okul başarısını artırırken test çözmeye alışmalarını da sağlıyor. Böylece üniversite sınavına bir ön hazırlık yapabilmelerine olanak tanıyor. Tüm derslerin içinde olduğu test kitaplarının yanında her ders için ayrı ayrı soru bankaları da bulunuyor.

Sıra ModelSayfa SayısıİyiÖneri Puanı
1Ankara53610/9.8
2Benim Hocam60010/9.9
3Palme59610/9.9
4Editör VİP41610/9.8
5Editör19210/9.7
6 Eksen24010/9.7
7 Evrensel54410/9.8
8 Eğitim Dünyası25610/9.7
9 Karekök35010/9.9
10Lider Plus23210/9.7
10. Sınıf Test Kitabı Öneri Listesi

10 En İyi 10. Sınıf Test Kitabı Önerisi

Hem okul hem sınav başarısını artıracak, öğrencileri test çözmeye alıştıracak en iyi 10. Sınıf Test Kitapları öneri listemiz sizlerle.

Ankara Yayıncılık 10.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası

Ankara Yayıncılık 10.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 536
 • Soru Sayısı: 2481
 • Dersler: Tüm dersler

Ankara Yayıncılık 10.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası lise öğrencilerinin gördüğü tüm dersleri içeriyor. Tüm derslerin konularını sırayla işleyen kitapta 2481 soru ve 170 etkinlik yer alıyor. Yeni müfredata uygun kitap, öğrencilerin dersleri daha iyi kavramasına ve öğrendiklerini pekiştirebilmesine katkı sağlıyor.


Benim Hocam Yayınları 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası

Benim Hocam Yayınları 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 600
 • Dersler: Tüm dersler

Benim Hocam Yayınları 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası okula yardımcı olan en iyi kitaplardan biri. 10. sınıfta görülen tüm dersleri içeren kitapta ÖSYM tarzına uygun sorular bulunuyor. Böylece öğrencileri 10. sınıftan itibaren üniversite sınavlarına hazırlıyor. 2022 baskılı kitap yeni müfredata ise tamamen uygun.


Palme Yayıncılık 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası

Palme Yayıncılık 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 596
 • Dersler: Tüm dersler

Yeni öğretim müfredatına göre hazırlanan Palme Yayıncılık 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası bütün dersleri içeren sorular barındırıyor. Özgün ve farklı sorularıyla öğrenciler soru çözmeye alışıyor bunun yanında sınavlarda başarı oranını artırıyor.  596 sayfadan oluşan kitapta tüm derslerde işlenen konular derinlemesine ve detaylı olarak anlatılıyor.


Editör 10. Sınıf Vip Tüm Dersler Soru Bankası

Editör 10. Sınıf Vip Tüm Dersler Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 416
 • Dersler: Tüm dersler

Editör 10. Sınıf Vip Tüm Dersler Soru Bankası öğrencilerin mantık ve muhakeme yeteneğini geliştirmeyi hedefliyor. Farklı soru tarzlarına sahip kitap, öğrencileri düşünmeye ve bilgiyi yorumlamaya itiyor. 10. sınıfta görülen tüm dersleri içeren kitapta bolca test bulunuyor.


Editör 10. Sınıf Biyoloji Özetli Lezzetli Soru Bankası

Editör 10. Sınıf Biyoloji Özetli Lezzetli Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 192
 • Dersler: Biyoloji

Eğer biyoloji konusunda kendinizi eksik hissediyorsanız Editör Yayınlarının 10. Sınıf Biyoloji Özetli – Lezzetli Soru Bankası size yardımcı olabilir. 10. Sınıf biyoloji dersinde görülen tüm konuları içeren kitap özenle hazırlanmış sorularıyla öğrencileri eğitiyor ve sınav başarısını artırıyor. Ayrıca boyutu küçük olan bu kitap rahatça taşınabiliyor.


Eksen Yayınları 10.Sınıf Fizik Soru Bankası

Eksen Yayınları 10.Sınıf Fizik Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 240
 • Dersler: Fizik

10. sınıf fizik konuları bazen anlaşılması zor olabiliyor. Bunun üstesinden gelebilmek ise bolca soru çözmekten geçiyor. Eksen Yayınları 10.Sınıf Fizik Soru Bankası konuların iyice anlaşılması için en iyi kaynaklardan biri. 10. Sınıftaki fizik konularından bol bol sorular içeren kitap öğrencinin bilgilerini sağlamlaştırıyor ve soru çözmeyi alışkanlık haline getirtiyor.


Evrensel 10.Sınıf Tüm Dersler Konu Özetli Soru Bankası

Evrensel 10.Sınıf Tüm Dersler Konu Özetli Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 544
 • Dersler: Tüm dersler

Evrensel 10.Sınıf Tüm Dersler Konu Özetli Soru Bankası internetle entegre olmuş bir kitap. Kitapta yer alan tüm soruların çözümleri internette video halinde bulunuyor. Öğrenciler anlamadıkları soruları videoyu izleyerek öğreniyor. Tüm derslerin yer aldığı kitap 544 sayfadan oluşuyor.


Eğitim Dünyası Yayınları 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası

Eğitim Dünyası Yayınları 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 256
 • Dersler: Tüm dersler

Eğitim Dünyası Yayınları 10. Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası’nda hem soru testleri hem de deneme sınavları yer alıyor. Öğrenciler test çözerek pekiştirdikleri konuların ardından deneme sınavlarıyla kendilerini ölçüyor. 35 adet branş denemesi bulunan kitap, öğrencileri gelecek sınavlara hazırlıyor.


Karekök Yayınları 10.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası

Karekök Yayınları 10.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 350
 • Dersler: Tüm dersler

Karekök Yayınları 10.Sınıf Tüm Dersler Soru Bankası’nda video çözümlü sorularıyla öne çıkıyor. Kitaptaki tüm soruların çözümleri internette video olarak yer alıyor. Videolara ulaşmak için ise kitabın üzerindeki QR kodunu okutmak yeterli. 350 sayfadan oluşan kitabın soru kalıpları öğrenciler tarafından beğeniliyor.


Lider Plus Yayınları 10. Sınıf Coğrafya Soru Bankası

Lider Plus Yayınları 10. Sınıf Coğrafya Soru Bankası
 • Sayfa Sayısı: 232
 • Dersler: Coğrafya

Test çözerek daha iyi anlaşılan derslerden biri de coğrafya. Lider Plus Yayınları 10. Sınıf Coğrafya Soru Bankası, öğrencileri coğrafya dersinde başarıya götürüyor. 10. sınıf coğrafya konularından birçok testin bulunduğu kitap 232 sayfadan oluşuyor. Ayrıca soruların çözümleri internette de yer alıyor.


10 Sınıfta Hangi Test Kitapları Öneriliyor?

10. sınıf için önerilen en iyi test kitaplarından bahsedelim: Ankara, Benim Hocam, Palme, Editör, Eksen, Evrensel, Eğitim Dünyası, Karekök ve Lider Plus yeni müfredata uygun, ÖSYM tarzı soruları bulunan, okula yardımcı en iyi 10. sınıf test kitabı yayınları arasında yer alıyor.

10 Sınıfta Hangi Dersler Var?

10. sınıfta yer alan dersler lise tipi ve bölüme göre değişiyor. Anadolu Lisesi 10. Sınıfında türk dili ve edebiyatı, müzik, din, tarih, coğrafya, beden eğitimi, matematik, felsefe, fizik, kimya, biyoloji, birinci ve ikinci yabancı dil bulunuyor. 10. Sınıf sosyal bilimler lisesi derslerinde ise edebiyat, tarih, coğrafya, din, matematik, kimya, fizik, biyoloji, yabancı dil, felsefe, beden eğitimi, müzik, sosyal bilim çalışmaları ve Osmanlı Türkçesi yer alıyor. 10. Sınıf fen liselerinde ise diğer liselerdeki derslere ek fen lisesine özel daha detaylı matematik, fizik, kimya ve biyoloji derslerinin yanında bilgisayar bilimi dersi bulunuyor. İmam hatip liselerinde ise diğer derslerin yanında Kur’an-kerim, siyer, fıkıh, hadis, Osmanlı Türkçesi ve arapça bulunuyor.