Az su içen de çok su içen de su matarasına ihtiyaç duyuyor. Su mataraları az su içenleri su içmeye teşvik ediyor, çok su içenler ise su mataraları sayesinde defalarca su doldurmaktan kurtuluyor. Su mataraları defalarca kullanıldığı için genelde sağlıklı malzemelerden üretiliyor. BPA içermeyen mataralar hem güven veriyor hem de sağlığa zarar vermiyor. Cam, borosilikat ve tritan mataralar modeller arasında öne çıkıyor.

Sıra ModelHacimİyiÖneri Puanı
1Uzspace 3026500 ml10/9.8
2Fitmart Motivasyonlu2.2 L10/10
3Titiz Plastik Peakgift750 ml10/9.8
4My Bottle Borosilikat500 ml10/9.9
5Tohana H2o600 ml10/9.8
6Eternal2.2 L10/10
7Dake2.2 L10/10
8Tuffex PP450 ml10/9.7
9Herevin Pipetli430 ml10/9.8
10Tupperware Eko1 L10/9.9
Su Matarası Öneri Listesi

En İyi 10 Su Matarası Önerisi

Sağlığa zararı olmayan, BPA içermeyen, büyük kapasiteli en iyi su mataralarını bir araya getirdik. Günlük su ihtiyacınızı rahatça karşılayabileceğiniz matarayı öneri listemizden seçebilirsiniz.

İşte en iyi su matarası önerisi:

Uzspace 3026 Mor Tritan Su Matarası

Uzspace 3026 Mor Tritan Su Matarası
 • Malzeme: Tritan
 • Hacim: 500 ml
 • Kapak: Düğmeli

Uzspace 3026 Mor Tritan Su Matarası birçok farklı renk seçeneğiyle öne çıkıyor. 500 ml’lik hacme sahip matara tritan malzemeden üretiliyor. En sağlıklı ve kullanışlı mazlemeden olan tritan, mataranın kalitesini artıyor. BPA içermeyen ürün, koku oluşumuna neden olmuyor. Darbelere karşı dayanıklı olan matara uzun yıllar kullanılabilir.


Fitmart Motivasyonlu Tritan Su Şişesi

https://winfluenced.com/n11-neoldu-80793-4BOVBIACOK Fitmart Motivasyonlu Tritan Su Şişesi
 • Malzeme: Tritan
 • Hacim: 2.2 L
 • Kapak: Düğmeli

Su içmeyi unutuyor ve az su içiyorsanız motivasyonlu su şişeleri size yardımcı olabilir. Fitmart Motivasyonlu Tritan Su Şişesi’nin üzerinde su içmeniz gereken saatler ve motivasyon cümleleri yer alıyor. 2.2 litre kapasiteye sahip şişe tek dolduruşta günlük su ihtiyacınızı karşılıyor. Tritandan üretilen ürünün sağlığa zararı bulunmuyor ve BPA içermiyor.


Titiz Plastik Peakgift Pipetli Su Matarası

Titiz Plastik Peakgift Pipetli Su Matarası
 • Malzeme: Polikarbon
 • Hacim: 750 ml
 • Kapak: Düğmeli, pipetli

Titiz Plastik Peakgift Pipetli Su Matarası polikarbon malzemeden üretiliyor. Sağlık için güvenli olan bu malzeme ürüne sağlamlık da katıyor. 750 ml’lik hacime sahip matara spor yaparken kullanılabilir, boyutu ve hafifliği sayesinde kolayca taşınabilir. Düğmeli kapağa sahip model kolayca açılır ve pipeti sayesinde daha rahat ve çok su içmenizi sağlar.


My Bottle Borosilikat Cam Matara

My Bottle Borosilikat Cam Matara
 • Malzeme: Cam
 • Hacim: 500 ml
 • Kapak: Tutma saplı

Sağlığına önem verenlere ve cam şişe arayanlara harika bir su matarası önerimiz var. My Bottle Borosilikat Mataraen sağlıklı matara malzemesi olan camdan üretiliyor. Cam olması sayesinde kolayca yıkanan ve hijyenik kalan ürün kokuya neden olmuyor. 500 ml hacme sahip mataranın dışında kumaş kılıf bulunuyor. Tutma sapı bulunan model kolayca taşınabiliyor.


Tohana H2o Borosilikat Cam Matara

Tohana H2o Borosilikat Cam Matara
 • Malzeme: Borosilikat cam
 • Hacim: 600 ml
 • Kapak: Bambu

Mataralar sadece su içmek için değil sıcak içecekler için de kullanılabilir. Bunun için en uygun şişe malzemesi borosilikat camdır. Tohana H2o Matara da sıcağa karşı dirençli olan bu cam çeşidinden üretiliyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilen mataranın 600 ml’lik hacmi bulunuyor. Kapak kısmı ise bambudan oluşuyor.


Eternal Sızdırmaz Su Şişesi

Eternal Sızdırmaz Su Şişesi
 • Malzeme: Petg
 • Hacim: 2200 ml

Çok su içen biriyseniz küçük mataralar sizi yorabilir, sürekli biten suyunuzu doldurmak size zahmet verebilir. Sizin için Eternal Sızdırmaz Matarayı önerebiliriz. 2.200 litre hacme sahip olan matara günlük su ihtiyacınızı tek seferde karşılar. Kolay taşınabilmesi için şişenin üzerinde geniş bir tutma sapı yer alır. PetG malzemeden üretilen şişe 60 derece sıcaklığa dayanabilir.


Dake Büyük Kapasiteli Matara

Dake Büyük Kapasiteli Matara
 • Hacim: 2200 ml
 • Kapak: Tutma saplı

Büyük kapasiteli su matarası önerilerimizden biri de Dake Su Şişesi. 2 bin 200 litre hacme sahip matara, sporda kaybettiğiniz sıvıyı yeniden kazanmanızı sağlar, tüm gün su ihtiyacınızı karşılar. Kapağında ve gövdesinde tutma sapı bulunan matara kolay taşınabilir. Sıcak içecek de koyabileceğiniz ürün, içeceklerin sıcaklığını 12 saat boyunca korur.


Tuffex PP Su Matarası

Tuffex PP Su Matarası
 • Malzeme: Polipropilen
 • Hacim: 750 ml
 • Kapak: Düğmesiz

Sıradaki su matarası uygun fiyatlı su matarası arayanlar için. Tuffex PP Su Matarası bitçe dostu modellerden biri. Polipropilenden üretilen şişenin 750 ml hacmi bulunuyor. 25 cm ölçüsündeki matara çantada ve elde rahatça taşınabiliyor. Sızdırma ve koku yapmayan modelin kullanıcı puanı yüksek.


Herevin Desenli Pipetli Matara

Herevin Desenli Pipetli Matara
 • Hacim: 430 ml

Su matarası önerilerimizde çocukları da unutmadık. Herevin Desenli Pipetli Mataranın üzerinde sevimli hayvan figürleri yer alıyor. Pipetli matara çocukların daha rahat su içmesini sağlıyor. Küçük boyutuyla çocuk çantalarına sığabiliyor. 430 ml hacmi bulunan ürün okullarda kullanılması için tercih ediliyor.


Tupperware Eko Şişe

Tupperware Eko Şişe
 • Hacim: 1 L
 • Kapak: Çevirmeli

Tupperware Eko Şişe BPA içermeyen sağlıklı yapısıyla öne çıkıyor. 1 litrelik hacme sahip şişe kokuya neden olmuyor. Yıllardır en çok tercih edilen ürünlerden olan matara, sağlam yapısıyla da güven veriyor. Birçok kişinin tam not verdiği ürün, uzun yıllar kullanılabilir.


En sağlıklı su matarası hangisi?

En sağlıklı su matarası malzemesi tritan, borosilikat ve camdır. Bu mataralarda BPA gibi zararlı maddeler bulunmaz, defalarca kullanılabilir ve kolay temizlenebilir. Üstelik bu mataraların bazıları bulaşık makinesinde de yıkanabilir.

Su matarası sağlıklı mı?

Su mataralarının tümü olmasa da birçoğu sağlıklıdır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta matarada kullanılan malzemedir. BPA gibi zararlı maddeler içermeyen mataralar daha sağlıklı ve kullanışlıdır. Mataranın sağlıklı olabilmesi için plastik kalitesi yüksek olmalı ya da yapımında cam kullanılmalıdır.

Tritan suluk zararlı mı?

Tritan su matarası ve suluklarda kullanılan en sağlıklı malzemelerden biridir. BPA, fitalat ve toksik maddeler bulundurmaz. Güvenli olması sebebiyle suda ve suyla temas eden birçok üründe kullanılır. Çocuk mataralarında da tercih edilir.

Önerilen en iyi su matarası hangisi?

En sağlıklı ve en iyi su matarası markalarını sıralayalım: Uzspace, Fitmart, Titiz, My Bottle, Tohana, Eternal, Dake, Tuffex, Herevin, ve Tupperware sağlıklı malzemelerden üretileni BPA içermeyen, büyük hacimli ve kullanışlı en iyi su mataralarını üreten markalar arasında yer alıyor ve sıkça tercih ediliyor.