Bir binadaki su kaçağını bulmak eskiden zahmetli ve masraflı bir işti. Duvarların kırılması ve su sızdıran borunun aranması birçok sorunu da beraberinde getiriyordu. Teknolojiyle birlikte artık bu işlem tarih oldu. Termal su kaçağı tespit cihazlarıyla duvarları kırmadan borular görünebiliyor ve su akışının normal olup olmadığı rahatlıkla tespit edilebiliyor. Sızıntıyı anında bulabileceğiniz bu kameralar sayesinde sızıntı olan bölgeye lokal müdahale yapılabiliyor. Kullanımı son derece pratik olan bu cihazlar sizi ekstra masraftan kurtarıyor.

Sıra ModelÖlçüm Aralığı (C)İyiÖneri Puanı
1Testo 8710-65010/9.9
2Rothenberger20-40010/9.8
3Demirhan20-38010/9.8
4Testo 86520-28010/9.7
5Rothenberger Roscan P400020-35010/9.8
Termal Su Kaçağı Tespit Cihazı Öneri Listesi

En İyi 5 Su Kaçağı Tespit Cihazı Önerisi

Kırmadan, dökmeden zahmetsizce su kaçağını tespit edebilen en iyi termal su kaçağı tespit cihazlarını öneri listemizde sıraladık. Su sızıntılarının verdiği zarardan bu cihazlarla kurtulabilirsiniz.

Testo 871 Su Kaçağı Tespit Cihazı

Testo 871 Su Kaçağı Tespit Cihazı
  • Sıcaklık Ölçüm Aralığı: 0-650 C
  • Termal Duyarlılık: 90 mk

Öneri listemize termal su kaçağı tespit cihazlarının en yüksek performanslılarından biri olan Testo 871 ile başlayalım. Testo 871 Su Kaçağı Tespit Cihazı, teknoloji harikası bir ürün. Yüksek kalitede termal ölçüm yapan makine, kısa sürede sorunun nerede olduğunu bulmanıza yardımcı olur. Geniş ölçüm aralığıyla en ufak sıcaklık farklarını bile size gösterir. Üstelik akıllı telefona bağlanabilen bu cihazla termal görüntüyü telefonunuzdan da izleyebilirsiniz.


Rothenberger Su Kaçağı Tespit Cihazı

Rothenberger Su Kaçağı Tespit Cihazı
  • Sıcaklık Ölçüm Aralığı: 20-400 C
  • Termal Duyarlılık: 60 mk

Rothenberger Su Kaçağı Tespit Cihazı, öneri listemizin en uygun fiyatlı ürünü. 400 derece sıcaklığa kadar ölçüm yapabilen makine, kablosuz olarak kullanılabiliyor. İki buçuk saatte şarj olan cihaz, tek şarjla 5 saat boyunca çalışabiliyor. Wifi bağlantısı ve mobil uyumu bulunan model, büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Düşük fiyatına göre yüksek olan performansıyla kullanıcıyı memnun ediyor.


Demirhan Su Kaçağı Tespit Cihazı

Demirhan Su Kaçağı Tespit Cihazı
  • Sıcaklık Ölçüm Aralığı: 20-380 C

Demirhan Su Kaçağı Tespit Cihazı, öneri listemizin uygun fiyatlı bir diğer ürünü. 30 ile 380 derece arasında ölçüm yapabilen makine, pil ve şarjla çalışıyor. Yüksek ölçüm performansı sayesinde sadece su kaçağı tespitinde değil; enerji ve itfaiye sistemleri, medikal ve tarım gibi birçok alanda kullanılabiliyor. Ayrıca ürünün 1 yıl garantisi bulunuyor.


Testo 865 Termal Su Kaçağı Tespit Cihazı

Testo 865 Termal Su Kaçağı Tespit Cihazı
  • Sıcaklık Ölçüm Aralığı: 20-280 C

Testo 865 Termal Su Kaçağı Tespit Cihazı, yanında bulunan çantası sayesinde kolayca istenilen yere taşınabiliyor. Hızlı ve doğru ölçüm yapan makine, 280 dereceye kadar olan sıcaklıkları rahatlıkla tespit edebiliyor. Yüksek çözünürlüklü ekranından görüntü sağlayan cihaz, su kaçağının kısa sürede tespit edilebilmesini sağlıyor.


Rothenberger Roscan P4000 Su Kaçağı Tespit Cihazı

Rothenberger Roscan P4000 Su Kaçağı Tespit Cihazı
  • Sıcaklık Ölçüm Aralığı: 20-350 C

Rothenberger Roscan P4000 Su Kaçağı Tespit Cihazı’nda Wifi ve mobil cihazlara bağlanma özelliği bulunuyor. Lityum iyon bataryası bulunan makine, tam 4 saat kesintisiz çalışabiliyor. 5 milyon pikselli kamerasıyla görüntüleri net görebilmenizi sağlarken, tüm boru ve sızıntıları kolayca tespit etmenize olanak tanıyor.


Su kaçağı tespiti nasıl yapılıyor?

Su kaçağı genelde duvarların içinde meydana geldiği için özel cihazlar yardımıyla yapılıyor. Bu iş için özel üretilen kameralı, termal kameralı ve akustik cihazlar bulunuyor. Akustik dinleme cihazları su kaçağını ses yoluyla bulur, bu işte usta olan biri cihazla dinleme yaptığında su kaçağını kolayca tespit edebilir. Kameralı cihazlar ise boruların içine kamera gönderilmesi yoluyla kaçağı tespit eder. Kaçak tespiti noktasal olarak yapılır. Termal cihazlar da durum daha kolay hale gelir. Bu cihazlar suyun sıcaklığından faydalanarak kaçak olan noktayı bulur. Su akışını ekranından gösteren termal cihazlar su kaçağını tespit etmenin en kolay yoludur.

Önerilen En İyi Temal Su Kaçağı Tespit Cihazı Hangisi?

En iyi ve en çok tercih edilen termal su kaçağı tespit cihazlarından bahsedecek olursak: Testo, Rothenberger ve Demirhan geniş ölçüm aralığı, telefona bağlanabilme özellikleri, kaliteli ve yüksek çözünürlüklü ekranı ve yüksek termal duyarlılıkları sayesinde en iyi termal su kaçağı tespit cihazları markaları arasında yer alıyor.

Kırmadan su kaçağı nasıl bulunur?

Duvarları kırmadan su kaçağı bulmak için teknolojik cihazlardan yardım almak gerekir. Akustik dinleme cihazı, normal ve termal kameralı cihazlar su kaçaklarını kırma işlemine gerek duymadan tespit eder.

Termal su kaçağı tespit cihazı nedir?

Termal su kaçağı tespit cihazları suyun sıcaklığını kullanarak sızıntıları bulur. Bu cihazlar borunun olduğu yere tutulduğunda su akışını ekranından gösterebilir. Ekrana bakarak sızıntının olduğu nokta kolayca bulunabilir.