Yalnızca çocukların değil aynı zamanda yetişkinlerin de her zaman dikkatini çeken uzaktan kumandalı arabalar, hem eğlence hem de çok iyi bir vakit geçirme aracıdır. Diğer aktiviteler gibi özel bir alan ya da özel eşyalar gerektirmeyen bu oyuncaklar, tıpkı çocuklar kadar yetişkinleri de eğlendirir.

Uzaktan kumandalı araba amadan önce batarya ve sinyal gücüne dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde uzun süreli bir kullanım sağlanamaz. Bundan dolayı, en güçlü bataryaya sahip uzaktan kumandalı araba tavsiyelerini sizler için araştırdık.

Sıra MarkaKullanım YaşıİyiÖneri Puanı
1Erdem Oyuncak8+ Yaş10/9.9
2Can Oyuncak3+ Yaş10/9.9
3Dasher6+ Yaş10/9.8
4Birlik Oyuncak3+ Yaş10/9.6
5Rock Crawler8+ Yaş10/9.8
6Bigstoy2+ Yaş10/9.7
7Sunman5+ Yaş10/9.8
8Duman Oyuncak5+ Yaş10/9.7
9Hot Wheels4+ Yaş10/10
10Gepettoys6+ Yaş10/10
Uzaktan Kumandalı Araba Öneri Listesi

En İyi 10 Uzaktan Kumandalı Araba Önerisi

Çocuğunuz ve kendiniz için en iyi uzaktan kumandalı araba tercihini yapabilmeniz için en çok tavsiye edilen uzaktan kumandalı arabaları listeledik.

İşte en iyi Uzaktan Kumandalı Araba önerileri:

Erdem Oyuncak Bugatti Chiron

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 8+
 • Boyut: 33×14,5×8,5 cm
 • Çalışma Sistemi: 6 V şarjlı pil

Erdem Oyuncak uzaktan kumandalı araba, 6 V şarjlı pille çalışan ve 8 yaş üstü çocuklar için üretilen bir oyuncaktır. Yetişkinler için de oldukça eğlenceli olan bu oyuncak, 33×14,5×8,5 cm ölçüleri ve güçlü uzaktan kumandasıyla kolaylıkla kontrol edilebilir. İler, geri, sağ, sol manevraları destekler.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** Ç**; Ürün güzel, zevkli, inanın kendime aldım, 45 yaşındayım, bayılıyorum bu tür oyuncaklara, iyi ki almışım, kendinizi şımartmak istiyorsanız hemen alın. Masamda ayrıca çok hoş bir obje oldu.

💬 H** Ş**; Yaklaşık 4 aydır oğlum oynuyor ve favori arabası oldu. Uzaktan kumandası da güzel iş görüyor. Uzaktan kumanda 2 adet kalem pil ile çalışıyor. Arabanın pili ise resimde attığım şekilde. İçinden çıkanın Gücü 700 mA. Şarjı haliyle uzun sürmüyor. Bu kadar para verip araba almışken, duracellin 2500 mA şarjlı pillerinden resimdeki şekilde yaptırdım 7-10 gün arası gidiyor şarjı. Bagaj ve kapılar kumandanın ortasındaki düğme ile açılıp kapanıyor, çocuk elle açıp kapamaya çalışmasın içindeki kumandadan komut alan kısmını bozabilir. Araba çok aşırı hızlı gitmiyor ama gayet tatmin edici şekilde sürülüyor. Geri komutta arkadaki kırmızı ileri komutta öndeki farlar yanıyor ve hoş bir görünüm oluyor. Oğlumun ve benim hoşuma gitti, dandik uzaktan kumandalı araba almaktansa biraz daha para verip böyle kaliteli araba alınabilir.


Can Oyuncak Akrobat Araba

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 3+
 • Boyut: 34×15 cm
 • Çalışma Sistemi: 37 V şarjlı pil

Can Oyuncak uzaktan kumandalı Akrobat Araba, oldukça eğlenceli ve hareketli şekilde geliştirilmiştir. Yüksek tekerleri sayesinde en zor engelleri bile aşarak bulunduğunuz ortamı gezme imkanı verir. Uzun mesafeden kumanda algılama özelliği olmasından dolayı oturduğunuz yerden arabanızı kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

💬 M** K**; 10 numara ürün. Kaliteli çocuklar her yere çarpmasına rağmen ve hatta kumandayı elimden yere düşürmeme rağmen hiçbir şey olmadı. 10-15 dk arası şarjı gidiyor. Pilini 1.5a veya 2.2 amper civarlarında satın alınarak artırılırsa uzun süre gider diye düşünüyorum.

💬 E** E**; Araç güzel takılmıyor. Dönüşler normal araba gibi değil tank mantığında bir taraf duruyor diğer taraf dönüyor. Alınır güzel oyuncak.


Dasher Akrobat Araba

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 6+
 • Boyut: 15x11x8,5 cm
 • Çalışma Sistemi: 3 adet AA 1,5 V pil

Dasher uzaktan kumandalı araba, kendi etrafında 360 derece dönebilme özelliğine sahiptir. Işıklı tasarımı ile hem çocukların hem de yetişkinlerin dikkatini çekmektedir. Fazla hızlandığında ön tekerleri yerle temasını keseceği için en arka kısımda yer alan tekerler bu görevi üstlenir. 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** S**; Gelir gelmez oynamaya başladık çok keyifli engel tanımıyor. Avuç içi kadar fakat çok eğlenceli. Bı problem çıkarsa yorumu güncellerim.

💬 E** T**; Öncelikle araç çok kaliteli 2 tane çocuğum var oynuyorlar daha kırıllmadı. Satıcının ilgi ve alakasından dolayı ayrıca teşekkür ederim. Her konuda yardımcı oluyor. Ürününün sonuna kadar arkasında duruyor.


Birlik Oyuncak Canavar Mikser Kamyonu

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 3+
 • Boyut: 13 cm
 • Çalışma Sistemi: Şarjlı uzaktan kumandalı

Birlik oyuncak uzaktan kumandalı araba, 3 yaş ve üzeri çocukların güvenle oynayabileceği Canavar Mikser Kamyon modelini geliştirmiştir. Aracın küçük boyutlara sahip olmasının yanında çocuklara zarar verecek parçalar içermemesi, küçük çocuklar için de güvenli bir oyuncak olmasını sağlar. Uzaktan kumanda mesafesi oldukça idealdir. Yetişkinler ve çocuklar için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 Y** E**; Şarjlı olması çok avantajlı harika tavsiye ederim.

💬 A** A**; Küçük çocuklar için harika bir oyuncak. Tavsiye ediyorum.


Rock Crawler 4×4 Buggy Jeep

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 8+
 • Boyut: 26×15,5×12,5 cm
 • Çalışma Sistemi: Şarjlı

2.4 GHz uzaktan kumanda frekansı sayesinde uzun mesafe algılama özelliği sağlayan Rock Crawler 4×4 Buggy Jeep uzaktan kumandalı araba kontrol mesafesi 60-70 metreye kadar çıkabilmektedir. Saatte 20-25 kilometre hıza kadar ulaşabilir. Tam şarj süresi 2-3 saat sürdüğü için kısa sürede şarj edip tüm gün boyunca oynanır. Yalnızca çocuklar değil aynı zamanda yetişkinler için de oldukça eğlencelidir.

Kullanıcı Yorumları

💬 I** S**; Gayet güzel tavsiye ederim Fazla hız yapmıyor ama güçlü Ben 18650 pil bağladım uzun süre bitmiyor Genel olarak aracın 4×4 olması iyi sesiz alıp evde parke üstünde oynayabilirsiniz Engel tanımıyor her türlü yüzeyde gidiyor başarılı bir ürün Eksi yanı pili bunu da 18650 pil kullanarak aşabilirsiniz Tavsiye ederim.

💬 A** A**; Urunu alalı 4 ay oldu 7 yaşındaki oğlum için aldım. 5 yaş altı için uygun değil bence. Hızlı şarjı 15-20dk gidiyor. Bende 2 tane daha yedek pil olduğundan değiştirip devam ediyoruz. Hediye için ideal. Lastikleri yumuşak, esnek bir araç, güçlü ve araziye uygun.


Bigstoy Şehrin Rüzgarı

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 2+
 • Boyut: 27,5 cm
 • Çalışma Sistemi: 4 adet şarj edilebilir batarya

4 adet 700 mA batarya ile çalışan Bigstoy uzaktan kumandalı araba, şık görünüşü ve eğlenceli yapısıyla çocukların dikkatini çeker. Verimli bataryaları sayesinde hızlı ve güvenli bir oyuncaktır. 2 yaş ve üzeri çocukların oynayabilmesi için uygun görülmüştür.

Kullanıcı Yorumları

💬 C** B**; Araba fiyatına göre iyi. Malzeme plastik kalitesi orta. 4 adet şarjlı pille geliyor. Kapılar kumanda dan açılıyor. Kalite olarak bunun bir tık üstüne dünyanın parasını çekiyorlar.

💬 B** A**; Kısa sürede şarj oluyor kısa sürede şarjı bitiyor. Pillerin çıkarılmadan şarj olması çok güzel uğraşmıyorsun çocuklar güzel oynuyor.


Sunman Şarjlı Polis Arabası

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 5+
 • Boyut: 26 cm
 • Çalışma Sistemi: 4,8 şarj edilebilir batarya

Uzaktan kumandası ile uzun mesafeli sürüş deneyimi gerçekleştirebileceğiniz Sunman uzaktan kumandalı araba, kısa sürede şarj olması ve şarjının uzun süre gitmesi sayesinde hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından sevilmektedir. İleri, geri, sağ, sol manevraları ile full fonksiyon performans sergiler.

Kullanıcı Yorumları

💬 S** M**; Araba şarj edilebilir pille kumandası normal pille çalışıyor. Şarjı hemen bitmiyor biz memnunuz. Arabanın şarjı telefon şarjıyla şarj ediliyor. Çok beğendik teşekkürler.

💬 A** E**; Gayet iyi şarj da hemen bitmiyor. Kumanda biraz daha hassas olsa iyiymiş. Baya sert bastırmak gerekiyor. Onun dışında gayet sağlam.


Duman Oyuncak Işıklı Çılgın Akrobat

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 5+
 • Boyut: 18x17x16 cm
 • Çalışma Sistemi: Şarjlı

Işıklı ve son derece hareketli olması sayesinde hem çocukların hem de yetişkinlerin eğlencesi haline gelen Duman oyuncak uzaktan kumandalı araba, 360 derece dönüş ve yüksek hız özelliği ile dikkat çeker. Hareket esnasında ışık saçtığı için ışığın yetersiz olduğu alanlarda dahi kolaylıkla kullanılabilir. 5 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler için uygundur.

Kullanıcı Yorumları

💬 H** Ö**; Gayet güzel tavsiye ediyorum.

💬 N** P**; Güzel bir ürün kızım iki gündür sürekli oynuyor tek olumsuz yanı müzik sesi çocuğunuz uzun süre oynayınca kafa şişiriyor açma ve kapama düğmesi var ses için ayrı bir düğme yok.


Hot Wheels Monster Trucks

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 4+
 • Çalışma Sistemi: Şarjlı

Güçlü ve sağlam gövdesi sayesinde darbelere karşı oldukça dayanıklı bir ürün olan Hot Wheels uzaktan kumandalı araba, sen derece eğlenceli bir tercih olacaktır. En az çocuklar kadar yetişkinlerin de dikkatini çeken ürün tüm zorlu zeminlerde sürüşe devam edecek şekilde tasarlanmıştır. Kusursuz hız ve çalışma sistemi ile birlikte uzun süre kullanabilme imkanı sunan Hot Wheels, gittiğiniz her yere götürmek isteyeceğiniz bir oyuncaktan fazlası olacak.

Kullanıcı Yorumları

💬 A** İ**; Piyasada ki en kaliteli fiyat olarak en uygun ve paranın hakkını veren bir ürün tavsiye ederim.

💬 L** T**; Mükemmel bir araç, aşırı kaliteli aaa bir ürün sakın dandik oyuncaklarla karıştırmayın. Baya da büyük ve süratli bir araç, önüne gelen her engeli aşıyor yani daha çok dışarda müsait alanlarda sürmeye uygun gibi. Tabii ki evde de kullanılabilir ama aracın tam hakkını verebilmek için dışarda trafiğe kapalı ve güvenli bir ortamda sürülmeli.


Gepettoys Hız Canavarı

Ürün Özellikleri

 • Kullanım Yaşı: 6+
 • Boyut: 26×18,5×11
 • Çalışma Sistemi: Şarjlı

Büyük bir araç olmasına rağmen diğer oyuncaklara göre daha hızlı ve daha gerçekçi olan Gepettoys uzaktan kumandalı araba, güçlü uzaktan kumanda sistemi sayesinde geniş alanlarda sorun yaşamadan sürüş yapmanızı sağlar. Engellere takılmadan sorunsuz şekilde sürüş yapılabilmesi adına güçlü ve yüksek tekerler ile tasarlanmıştır. 180 dakika tam şarj süresi ile uzun süre kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları

💬 E** A**; Eşime babalar günü hediyesi aldım çok uzun zamandır favorilerindeydi çok mutlu oldu. Aldığım gün kargolandı çabuk geldi ve gerçekten çok güzel eşim elinden bırakmıyor çok da güzel duruyor kitaplığa koydum. Çok teşekkür ederiz.

💬 H** Ş**; Arkadaşlar aracı alalı 2 yıl oldu Yeni alacaklara faydası olsun diye yazıyorum… Aracı ilk aldığımız gün aksları kırıldı ve kullanamaz olduk Birkaç kez duvara çarpmıştı ondan kırılmış Onun için biraz dikkatli kullanmak lazım Daha sonra ben aksları metal olanlarla değiştirdim Sorunsuz kullandık bugüne kadar Fakat tozlu yollarda kullandığımızdan dolayı ana kart yanmış bugün itibariyle vedalaştık arabamızla Eğer tozlu yollarda sürerseniz sonrasında arabayı temizlemek lazımmış İlk gün kırıldığından dolayı kötü yorumlar yazmıştım fakat içine girdikçe anladım ki araba çok iyiymiş. Bugün ana kartın yandığını söyleyen usta dedi ki bataryası çok kaliteli onu kaybetme Meğer oda kaliteliymiş.


Akülü Araba ÖnerisiŞarjlı Pil Önerisi
İlginizi Çekebilir

En iyi uzaktan kumandalı araba hangisi?

Kullanıcıların deneyimlerine göre tavsiye edilen en iyi uzaktan kumandalı araba markalarını şöyle sıralayabiliriz;

 • Hot Wheels
 • Gepettoys
 • Sunman
 • Rock Crawler
 • Erdem Oyuncak
 • Can Oyuncak

Uzaktan kumandalı araba nasıl kullanılr?

Genel olarak bir kumanda yardımıyla kontrol edilen uzaktan kumandalı arabalar, ürünün kalitesine ve bulunan özelliklerine göre uzun menzilde ya da kısa menzilde kumanda ile yönetilir. Kullanırken tuşları oldukça dikkatli kullanmanız gerekir. Özellikle daha çok yetişkinlere yönelik tasarlanan uzaktan kumandalı arabaların hız seviyesi daha yüksek olduğu için kontrolü de daha hassastır.

Uzaktan kumandalı araba alırken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle ürünün batarya durumuna bakmanız gerekir. Güçlü bataryaya sahip olan cihazlar uzun süre performans sergiler. Sonrasında ürünün malzemesinin kaliteli olması önemlidir. Aracı kullanırken bir yerlere çarptığınızda anında bozulacak bir ürün kullanmak istemezsiniz. Uzaktan kontrol menzili de yunun içine girdikçe önem taşıyacaktır. Son olarak, aracı hangi zeminlerde kullanmak istiyorsanız buna göre tasarlanıp modellendirilmiş ürünler seçmeniz gerekir. Arazide bir spor araba kullanmaya kalkarsanız pek keyifli olmayacaktır ama arazide bir off road araç kullandığınızda saatlerce vakit geçirmek isteyeceksiniz.