Yer yıkama makinesi de denilen zemin temizleme makineleri büyük alanların temizliği için çok kullanışlı bir ürün. Önce önlerinde bulunan fırça ile su püskürterek kirleri temizleyen bu makineler arkalarında bulunan vakum sayesinde kirli suyu çeker. Geriye temiz ve kuru bir zemin bırakır. Kullanımı oldukça pratik olan bu makinelerin tutma saplı ve binici koltuklu seçenekleri var. Büyük alanları kısa sürede temizleyebilen yer yıkama makineleri AVM, hastane, okul, mağaza, iş yeri ve fabrikalarda kullanılabilir.  

Sıra ModelTemizleme GenişliğiİyiÖneri Puanı
1Cleanvac E3501700 mm10/9.8
2Lavor Dynamic 45b450 mm10/9.7
3Fimap Genie 38 B350 mm10/9.6
4Lavor Scl Compact510 mm10/9.7
5Viper Nilfisk As850810 mm10/9.9
6IPC500 mm10/9.8
7Jetwell530 mm10/9.7
8Cleanvac Bsc-42320 mm10/9.6
9Kima Gt50B900 mm10/9.9
10Ctm Lavor Ctm Swift900 mm10/9.9
Zemiz Temizleme Makinesi Öneri Listesi

En İyi 10 Zemin Temizleme Makinesi Önerisi

Öneri listemizde geniş alanlar için uygun, büyük fırçalı ve güçlü motorlu zemin temizleme makinelerini sıraladık ve özellikleriyle birlikte anlattık. Listemize göz atarak aradığınız makineyi bulabilirsiniz.

Cleanvac E3501 Zemin Yıkama Makinesi

Cleanvac E3501 Zemin Yıkama Makinesi
 • Su Tankı: 23 L
 • Temizleme Genişliği: 700 mm
 • Akü kapasitesi: 120 Ah

Cleanvac E3501 Zemin Yıkama Makinesi, yerdeki kiri önce fırçalar ardından ortaya çıkan kirli suyu vakumlar. Böylece geride temiz bir yüzey kalır. Mermer, taş ve granit gibi sert yüzeylerde de etkili temizlik sağlayan bu makine, zeminlere zarar vermez. Saatte 1300 metrekare alanı temizleyebilen makine size zamandan tasarruf ettirir.


Lavor Dynamic 45b Zemin Temizleme Makinası

Lavor Dynamic 45b Zemin Temizleme Makinası
 • Su Tankı: 35 L
 • Temizleme Genişliği: 450 mm
 • Fırça Motor Gücü: 400 W

Lavor Dynamic 45b Zemin Temizleme Makinası, 450 mm temizleme genişliğine sahip. 400 Watt motor gücüyle derinlemesine temizlik yapana makine, kirli suyu vakumlayarak yok ediyor. Akülü makine, rahat hareket etmenize ve geniş alanlarda kolay temizlik yapmanıza olanak tanıyor.


Fimap Genie 38 B Zemin Temizlik Makinesi

Fimap Genie 38 B Zemin Temizlik Makinesi
 • Su Tankı: 10 L
 • Temizleme Genişliği: 350 mm

Fimap Genie 38 B Zemin Temizlik Makinesi, dar ve küçük alanlar için en uygun modellerden. 10 litrelik su tankı bulunan makine, 350 mm temizleme genişliğiyle her alana kolayca girebiliyor. Saatte 1050 metrekare alanı temizleyebilen model, yere 20 kilo basınç uygulayarak zorlu kirlerin bile üstesinden gelebiliyor.


Lavor Scl Compact Zemin Temizleme Makinesi

Lavor Scl Compact Zemin Temizleme Makinesi
 • Su Tankı: 44 L
 • Temizleme Genişliği: 510 mm
 • Fırça Motor Gücü: 250 W

Lavor Scl Compact, ideal temizleme genişliğine sahip bir yer yıkama makinesi. 510 mm fırça genişliği ve 800 mm vakum genişliği bulunan model, ıslak yüzey sorununu tamamen ortadan kaldırıyor. 44 litrelik temiz su tankıyla büyük alanları tek seferde temizleyebilen Lavor Scl Compact, kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor. Saatte 2000 metrekare alanı temizleyebilen makine, AVM, otel ve okullar için uygun.


Viper Nilfisk As850 Zemin Temizleme Makinası

Viper Nilfisk As850 Zemin Temizleme Makinası
 • Su Tankı: 120 L
 • Temizleme Genişliği: 810 mm
 • Fırça Motor Gücü: 300 W

Çok geniş alanlar için daha üst düzey bir makine arıyorsanız Viper Nilfisk As850 Zemin Temizleme Makinası’na kesinlikle göz atmalısınız. Binici koltuklu bu makine, adeta küçük bir otomobil gibi çalışıyor. Direksiyonuyla hareket ettirilen model, kullanıcıyı yormadan temizlik yapabiliyor. 810 mm temizleme genişliğiyle büyük alanları kısa sürede pırıl pırıl yapıyor.


IPC Zemin Temizleme Makinesi

IPC Zemin Temizleme Makinesi
 • Su Tankı: 70 L
 • Temizleme Genişliği: 500 mm

Listemizdeki bir diğer sürücülü model ise IPC Zemin Temizleme Makinesi. Direksiyonlu makine tasarımı sayesinde kolay manevra yapabiliyor ve her alana rahatlıkla girebiliyor. 500 mm temizleme genişliği bulunan makine, kullanıcıya büyük bir kolaylık sağlıyor. Islak ve kuru çalışabilen makinenin 70 litrelik geniş bir su tankı bulunuyor.


Jetwell Akülü Zemin Yıkama Makinesi

Jetwell Akülü Zemin Yıkama Makinesi
 • Su Tankı: 40 L
 • Temizleme Genişliği: 530 mm
 • Fırça Motor Gücü: 1100 W

Jetwell Akülü Zemin Yıkama Makinesi, 1100 watt gücünde etkili fırça motoruyla yüksek performans sergiler. Zeminleri toz, çamur ve kirden kısa sürede arındırarak güzel görünmesine yardımcı olur. Güçlü vakum gücüyle geride kirli su bırakmaz. 530 mm’lik ideal temizleme genişliğine sahip modelle büyük alanları zahmetsiz şekilde temizleyebilirsiniz. 60 dakikada şarj olan makine, 4 ile 5 saat arası kesintisiz çalışabilir.


Cleanvac Bsc-42 Akülü Zemin Temizleme Makinası

Cleanvac Bsc-42 Akülü Zemin Temizleme Makinası
 • Su Tankı: 8.5 L
 • Temizleme Genişliği: 320 mm

Cleanvac Bsc-42 Akülü Zemin Temizleme Makinası, küçük alanlar için en ideal modellerin başında geliyor. Dar gövdesi ve temizleme başlığıyla kolay manevra yapabilen makine, küçük alanlara rahatlıkla girerek dar köşelerde etkili temizlik yapıyor. 320 mm temizleme genişliği bulunan makinenin fiyatı da diğer makinelere göre uygun.


Kima Gt50B Akülü Temizlik Makinesi

Kima Gt50B Akülü Temizlik Makinesi
 • Su Tankı: 50 L
 • Temizleme Genişliği: 900 mm

Kima Gt50B Akülü Temizlik Makinesi, listemizdeki en büyük temizleme genişliğine sahip olan makine. 900 mm’lik temizleme genişliği ile büyük alanları temizleyen model, kullanışlılığıyla ön plana çıkıyor. Tek seferde diğer modellere göre daha fazla alanı temizleyebilen makine, temizliğin kısa sürede bitmesine yardımcı oluyor. 50 litrelik su tankıyla sizi yarı yolda bırakmıyor. 105 Ah kapasiteli 2 aküsü bulunan makine, tek şarjla temizliğinizi bitirebilmenizi sağlıyor.


Ctm Lavor Ctm Swift R Evo Akülü Temizlik Makinesi

Ctm Lavor Ctm Swift R Evo Akülü Temizlik Makinesi
 • Su Tankı: 50 L
 • Temizleme Genişliği: 900 mm

Öneri listemizde geniş alanlar için uygun olan bir diğer makine, Ctm Lavor Ctm Swift R Evo Akülü Temizlik Makinesi. 900 mm’lik temizleme genişliği bulunan model, AVM, hastane ve okul gibi geniş alanların temizliğini fazlasıyla kolaylaştırıyor. Ürünün bir diğer iyi özelliği de Türkiye genelinde servis ağının bulunması. Bu makine, için yedek parça ihtiyacı ve arıza gibi sorunlar bu sayede kolayca çözülebiliyor.


Elektrikli Zemin Temizleme Makinesi Nedir?

Zemin temizleme makineleri hastane ve okul gibi geniş alanların temizliği için kullanılan makinelerdir. Ön tarafında bulunan fırça ile yerleri silen makine arka tarafında bulunan vakum ile kirli suyu toplar. Zaman ve iş gücünden tasarruf ederek geniş alanları temizler.

Yer Yıkama Makinası Nasıl Kullanılır?

Yer yıkama makinesini kullanmak için önce temiz fırça aparatını makineye takmanız gerekir. Ardından makinenin kapağı açılır ve temiz su haznesine su konulur. Burada dikkat etmeniz gereken temiz su haznesinin rengidir. Genelde mavi renkte gösterilir. Makinede bulunan diğer hazne kirli su haznesidir. Su ekledikten sonra makinenin arkasında bulunan pedal aşağı indirilir. Böylece makine fırçası yere temas eder. Ardından zemin kirliliğine göre su püskürtme miktarı ayarlanır ve temizleme işlemine geçilir.

Zemin Temizleme Makinesi Ne Kadar?

Zemin temizleme makinesi diğer adıyla yer yıkama makinelerinde fiyatlar temizleme genişliği, motor ve akü kapasitesine göre değişebiliyor. 7 binden başlayan fiyatlar 200 bin liraya kadar çıkıyor.

Önerilen En İyi Zemin Temizleme Makinesi Hangisi?

En iyi zemin temizleme makinesi markaları şöyle: Cleanvac, Lavor Dynamic, Fimap, Viper, IPC, Jetwell, Cleanvac, Kima ve CTM fırçalarının temizleme genişliği, yüksek vakum güçleri, geniş su tankları ve çalışma süresini uzatan yüksek akü kapasiteleri sayesinde öne çıkan markalar arasında yer alıyor.