Gelişim sürecindeki bebekler için hijyen oldukça önemli. Sürekli ıslak kalan biberonlar, yere düşen emzikler, diş kaşıyıcıları, göğüs pompaları ve bebek kaşıkları için hijyen sağlamak zor olabiliyor. Bunu sağlamanın kolay yolu buharlı sterilizatörlerden geçiyor. Buharın gücü ve ısısını kullanarak bebek aksesuarlarındaki mikrop ve bakterileri yok eden bu makineler dakikalar içinde hijyen sağlayarak bebeğinizi güvende tutuyor. Bebek aksesuarları için vazgeçilmez olan sterilizatörlerin süt ve mama ısıtma gibi özellikleri de bulunuyor. Bu hayat kurtarıcı ürün, her özeliğiyle hassas bebekleri mikroplardan korurken ebeveynlerin işini kolaylaştırıyor.

Sıra ModelKapasiteİyiÖneri Puanı
1Philips Avent Scf284/026 Biberon10/9.8
2Weewell8 Biberon10/9.8
3Arzum Bebbe 8 Biberon10/9.7
4Beurer JBY 76 6 Biberon10/9.8
5Helta 2 Biberon10/9.6
6Tefal Disney 6 Biberon10/9.8
7Lisinya Switel 5 Biberon10/9.6
8Homend Mybaby 1003h 5 Biberon10/9.7
9Philips Avent Mikrodalga 4 Biberon10/9.9
10Mamajoo 6 Biberon10/9.7
Buharlı Sterilizatör Öneri Listesi

En İyi 10 Buharlı Sterilizatör Önerisi

Buharlı sterilizatör ararken binlerce seçenek arasında kaybolmayın. Biz bebeğinin sağlığını düşünen ebeveynler için en iyi sterilizatörleri bir araya getirdik. Hazırsanız başlayalım!

Philips Avent Scf284/02 Buharlı Sterilizatör

Philips Avent Scf284/02 Buharlı Sterilizatör
 • Sterilize Hızı: 6 dakika
 • Hazne Boyutları: 6 biberon

Philips Avent Scf284/02 Buharlı Sterilizatör, bebek aksesuarları için en iyi sterilizatörlerden biri. Üçü bir arada makinede 3 farklı boyda hazne bulunur. Emzikler için küçük, göğüs pompaları için orta, biberonlar için büyük hazne kullanılabilir. Her boyuttaki bebek aksesuarını temizleyebilen makine, zararlı bakterilerin yüzde 99,9’unu yok eder. Bu işlemi 6 dakika gibi kısa bir sürede bitirir.


Weewell Kurutuculu Buharlı Sterilizatör

Weewell Kurutuculu Buharlı Sterilizatör
 • Sterilize Hızı: 8 dakika
 • Hazne boyutu: 8 biberon

Weewell Kurutuculu Buharlı Sterilizatör’ün tek yeteneği bakteri öldürmek değil, bu makine yemek ısıtabilir ve yumurta pişirebilir. 8 biberon kapasiteli gövdesiyle birçok bebek aksesuarını aynı anda sterilize edebilir. BPA içermeyen model, dijital LCD ekranla kontrol edilebilir. Sterilizasyon işlemi 8 dakika sürer.


Arzum Bebbe Sterilizatör Ve Buharlı Pişirici

Arzum Bebbe Sterilizatör Ve Buharlı Pişirici
 • Hazne boyutu: 8 biberon

Arzum Bebbe Sterilizatör Ve Buharlı Pişirici de 8 biberon alabilen geniş bir hazne bulunuyor. Yumurta pişirebilen ve yemek ısıtabilen ürün, bebeğiniz için sağlıklı yiyecekler hazırlıyor. Makinede biberon haznesinin yanında küçük aksesuarlar için de raf bulunuyor. Bu bölümde emzik, kaşık ve diş kaşıyıcı gibi bebek aksesuarları sterilize edilebiliyor.


Beurer JBY 76 Buharlı Sterilizatör

Beurer JBY 76 Buharlı Sterilizatör
 • Sterilize Hızı: 7 dakika
 • Hazne boyutu: 6 biberon

Beurer JBY 76 Buharlı Sterilizatör, sadece biberonların steril hale getirilmesi için tasarlanmış bir ürün. Makinenin 6 biberon kapasiteli haznesinin üstünde bir adet raf da yer alıyor. Bu rafa biberon kapakları yerleştirilebiliyor. 7 dakika gibi kısa bir zamanda biberonları sterile edebilen makine, bakteri ve virüsleri öldürüyor.


Helta Buharlı Biberon Sterilizasyon Cihazı

Helta Buharlı Biberon Sterilizasyon Cihazı
 • Sterilize Hızı: 5 dakika
 • Hazne boyutu: 2 biberon

Helta Sterilizasyon Cihazı, bebeğiniz için bir çok işi aynı anda yapıyor. Bu makinenin sütü ılık hale getirme, yemek ısıtma, buz çözme ve sterilize etme gibi birçok kullanım seçeneği var. Tüm bu seçenekler yoğun annelerin işini kolaylaştırırken bebeğinize sağlıklı bir ortam sunuyor. 2 biberon alabilen hazneye sahip model, LCD ekranla kontrol ediliyor.


Tefal Disney Buharlı Sterilizatör

Tefal Disney Buharlı Sterilizatör
 • Sterilize Hızı: 9 dakika
 • Hazne boyutu: 6 biberon

Tefal Disney Buharlı Sterilizatör’de 6 biberon alabilen hazne bulunuyor. Her ölçüde biberonun sığabildiği makinede plastik ve cam gibi çeşitli malzemelerden üretilen bebek aksesuarları sterilize edilebiliyor. Maksimum hijyen sağlayan makine, sadece 9 dakika içerisinde sterilizasyon işlemini bitiriyor.


Lisinya Switel Buharlı Sterilizatör

Lisinya Switel Buharlı Sterilizatör
 • Sterilize Hızı: 12 dakika
 • Hazne boyutu: 5 biberon

Lisinya Switel Buharlı Sterilizatör, Geniş gövdeli ve az yer kaplayan bir tasarıma sahip. 5 biberonu aynı anda sterilize edebilen makine, işlemi 12 dakika içerisinde tamamlıyor. Geniş biberon ağızlıkları da makineye rahatça sığabiliyor. Güçlü buharı, kıvrımlı ve ulaşması zor alanlarda bile hijyen sağlıyor.  


Homend Mybaby 1003h Buharlı Sterilizator

Homend Mybaby 1003h Buharlı Sterilizator
 • Hazne boyutu: 5 biberon

Homend Mybaby 1003h Buharlı Sterilizator, hem buharıyla hem de BPA içermeyen malzemesiyle bebeklerinizi koruyor. 5 biberon alabilen makine, her boyuttaki emzik için de uygun. Kurutma özelliği bulunan bu model, sterilizasyondan sonra bebek aksesuarlarını tamamen kullanıma hazır hale getiriyor.


Philips Avent Buharlı Mikrodalga Sterilizatörü

Philips Avent Buharlı Mikrodalga Sterilizatörü
 • Sterilize Hızı: 2 dakika
 • Hazne boyutu: 4 biberon

Philips Avent Sterilizatör, hijyen için buharın yanında mikrodalga gücünü de kullanıyor. İki gücü birleştiren makine, sterilizasyon işlemini 2 dakikaya kadar indiriyor. Kısa sürede bebek aparatlarındaki mikrop ve bakterileri yok ediyor. Kullanışlı boyutuyla seyahatler için de uygun olan makine, aparatları 24 saat boyunca steril tutabiliyor.


Mamajoo Elektrikli Buharlı Sterilizatör

Mamajoo Elektrikli Buharlı Sterilizatör
 • Sterilize Hızı: 9 dakika
 • Hazne boyutu: 6 biberon

Mamajoo Elektrikli Buharlı Sterilizatör, bebeğine hızlıca mama ısıtmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. Sterilizasyonun yanında bebek maması da ısıtabilen makine, oldukça kullanışlı. 9 dakikada sterilize işlemini bitiren model, otomatik olarak kurutma işlemine geçebilir. 30 ile 60 dakika içerisinde bebek aparatlarını kurutarak hazır hale getirir. LCD ekranlı makine, 6 biberon kapasitesine sahip.


Bebek sterilizatör nedir?

Bebek sterilizatörleri buharla çalışan makinelerdir. Buharın sıcaklığını ve gücünü kullanarak biberon, göğüs pompası, emzik ve diş kaşıyıcı gibi bebek aksesuarlarını dezenfekte eder. Böylece bebekleri zararlı bakteri ve mikroplardan korur.

Bebek için sterilizatör gerekli mi?

Gelişim sürecindeki bebekler dış etkenlere ve bakterilere karşı oldukça hassastır. Gerekli hijyen sağlanmadığında kolayca hastalanabilirler. Özellikle ilk 6 ayın içinde olan bebekler için sterilizasyon önemlidir. Bebeğin ağzıyla temas eden aksesuarlar her gün sterilize edilmelidir. İlk kez kullanılacak biberon ve emziklerin de sterilize edilmesi gerekir.

Bebek biberon temizliği nasıl yapılır?

Bebeklerin biberon gibi çeşitli aksesuarlarını temizlemek dikkat gerektiren bir iştir. Alışkanlık yüzünden bu aksesuarları temizlerken eliniz deterjan ve sabuna gidebilir. Bebeğinizin sağlığı için onun için kullandığınız aparatlarda deterjan ve sabun kullanmamalısınız. Ne kadar durulasanız da bu tür temizleyiciler plastik malzemelerin üzerinde kalabilir ve bebeğinizi etkileyebilir. Bebek aksesuarlarını temizlemek için doğal yöntemleri ya da bebek buharlı sterilizatörlerini kullanmalısınız. Bu makinelerle kısa sürede biberon gibi aksesuarları temizleyebilir, bebeğiniz için bu eşyaları güvenle kullanabilirsiniz.

2023’de Önerilen En İyi Buharlı Sterilizatör Hangisi?

En iyi buharlı sterilizatör markalarından bahsedecek olursak: Philips, Weewell, Arzum Beurer, Helta, Tefal, Lisinya, Homed ve Mamajoo geniş biberon kapasiteleri, raflı ve rafsız seçenekleri, yüksek buhar gücü ve kısa sterilizasyon süreleriyle öne çıkan ve en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.