Son dönemde hızla popülerlik kazanan slingler, bebeğin konforunu gözeterek tasarlanan şık ve pratik bir ürünlerdir. Genellikle pamuklu kumaştan üretilen slingler, bebeği annenin veya babanın vücuduyla doğal bir şekilde sararak taşımanızı sağlar. Bu yöntem, hem bebeğin güvenli bir şekilde taşınmasını hem de ebeveynle bebek arasındaki bağı güçlendirmeyi amaçlar. Bu yazımızda, sizin için en iyi sling modellerini derledik. Bu modeller arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir sling seçerek, bebeğinizle geçireceğiniz anların tadını çıkarabilirsiniz.

BİLGİ NOTU: Sunulan liste, Sude Arıcı’nın bireysel seçimlerini yansıtmakta olup, herhangi bir değer hükmü taşımamaktadır.

Marka/ModelTaşıma KapasitesiMalzeme
Huggyberry Dock Jade Halka Sling0-14 kgPamuk
Babyjem Sling0-14 kgPamuk
İlays Mabel Premium Pamuklu Esnek Sling0-17 kgPamuk
Zubu Dokuma Wrap Sling0-18 kgPamuk
Sevi Bebe Sling0-13 kgPamuk
Kyc Baby Esnek Wrap Sling0-13 kgPamuk
Baby Plus Sling  0-14 kgPamuk
Neko Switch Sling0-13 kgPamuk
Huggyberry Marble Mist Halka Sling0-20 kgPamuk
Hamiki Premium Pamuklu Esnek Sling0-15 kgPamuk
En İyi Sling Önerileri

Sling Önerisi

Ayarlanabilir askıları, nefes alabilir kumaş yapısı ve ergonomik tasarım gibi özellikleriyle öne çıkan slingler hem bebeğinizin konforunu düşünür hem de ebeveynlerin ihtiyaçlarına pratik çözümler sunar.

Huggyberry Dock Jade Halka Sling

Huggyberry Dock Jade Halka Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-14 kg
 • Malzeme: Pamuk

Huggyberry Dock Jade Halka Sling, pratik kullanımı ve hafif tasarımıyla öne çıkar. Jakarlı dikişi sayesinde sağlam ve dayanıklı olan bu sling, yenidoğan döneminden itibaren bebeğinizi rahatça taşımanızı sağlar. Özellikle büzgülü tasarımı, bebeğin ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtarak ebeveynlere konfor sunar.

Babyjem Sling

Babyjem Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-14 kg
 • Malzeme: Pamuk

Yenidoğan döneminden itibaren kullanabileceğiniz Babyjem Pratik Taşıma Örtüsü, bebeğinizle yakın bir bağ kurmanızı sağlar. Yıkaması kolay, hafif ve dayanıklı pamuklu örme kumaşı bebeğinizin konforu için idealdir. Sırt destek bölümü ve bacak desteği sayesinde bebeğinizin ağırlığını eşit olarak dağıtır. Ayrıca, ev içinde ve dışında kullanım için uygundur.

İlays Mabel Premium Pamuklu Esnek Sling

İlays Mabel Premium Pamuklu Esnek Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-17 kg
 • Malzeme: Pamuk

İlays Mabel Premium Pamuklu Esnek Wrap Sling, bebeğinizi taşımanın güvenli ve konforlu yolunu sunar. Doktorlar tarafından önerilen bu sling, yüksek kaliteli pamuktan üretilmiştir. Bebeğinizin kalça gelişimine destek olarak birçok avantaj sağlar. Ayrıca 17 kg taşıma kapasitesine sahiptir.

Zubu Dokuma Wrap Sling

Zubu Dokuma Wrap Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-18 kg
 • Malzeme: Pamuk

Zubu Dokuma Wrap Sling, %100 organik pamuk kumaşı ile bebeğinizin omurgasına baskı yapmaz, rahat bir taşıma deneyimi sunar. Yenidoğandan itibaren kullanılabilen bu sling, gaz sancılarına karşı da etkili bir çözümdür. Özellikle omurga ve kalça gelişimi için önemli olan C ve M pozisyonlarını destekler.

Sevi Bebe Sling

Sevi Bebe Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-13 kg
 • Malzeme: Pamuk

Sevi Bebe Bebek Taşıma Şalı Lacivert, bel desteği sayesinde güvenli bir şekilde bebeğinizi taşımanıza yardımcı olur. %100 pamuklu kumaştan üretilen bu model, bebeğinizi anne sıcaklığında rahatlatarak konfor sağlar. Ayrıca, yenidoğan döneminden 13 kg’a kadar kullanılabilir.

Kyc Baby Esnek Wrap Sling

Kyc Baby Esnek Wrap Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-13 kg
 • Malzeme: Pamuk

Türk markalı ilk sling olma özelliği taşıyan Kyc Baby Bebek Taşıma Şalı, %100 pamuklu kumaştan üretilmiştir. Terletmeyen ve dört mevsim kullanıma uygun bir yapısı vardır. Güvenli bir şekilde bağlanarak annenin bebeğe yakın olmasını sağlar. Bu sayede bebekte huzur ve sakinlik sağlar. Ayrıca anne sütünü de artırabilir.

Baby Plus Sling  

Baby Plus Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-14 kg
 • Malzeme: Pamuk

Bebeklerinizin ilk doğduğu andan, 3 aylık döneme kadar kullanabileceğiniz Baby Plus Sling, anne karnındaymış gibi bir hissiyat vererek, rahat bir pozisyon sağlamaktadır. Pamuk malzemeden üretilen ürün, 0-14 kg arasında kullanılabilmektedir. Ev dışında da kullanabileceğiniz sling, hem elde hem çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilmektedir.

Neko Switch Sling

Neko Switch Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-13 kg
 • Malzeme: Pamuk

Rahat ve kolay bir kullanım sunan Neko Switch, anne ve babaların vazgeçilmez ürünlerinden biri olacaktır. İlk aydan itibaren kullanılabilen ürün, pamuk malzemeden üretilmiştir. Elde yıkanması tavsiye edilen model, bacak arasındaki çıtçıtlar yardımıyla güvenli bir kullanım vadetmektedir.

Huggyberry Marble Mist Halka Sling

Huggyberry Marble Mist Halka Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-20 kg
 • Malzeme: Pamuk

0-20 kg arasında taşıma kapasitesi ile tasarlanan Huggyberry Marble Mist Halka, çok rahat bir şekilde bağlanmaktadır. Jakarlı dikişi ile mükemmel sağlamlıkta olan ürün, pamuk malzemeden üretilmiştir. Büzgülü ve esnek olan kumaş dilediğiniz şekilde hareket etmenizi kolaylaştırmaktadır. Ürünün, elde yıkama programlarında 30 derecede yıkanması tavsiye edilmektedir.

Hamiki Premium Pamuklu Esnek Sling

Hamiki Premium Pamuklu Esnek Sling
 • Taşıma Kapasitesi: 0-15 kg
 • Malzeme: Pamuk

Bebeğinizin hassas cildi için Hamiki Premium Wrap Sling, pamuk interlok kumaş kullanılarak üretilmiştir. Azar boya, kurşun ve fitlat içermez. Bu özellikleri ile bebeğinizin konforunu ve güvenliğini ön planda tutar. Yenidoğandan itibaren 15 kg’a kadar olan bebekler için uygundur.

Sling Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Slingler genellikle pamuk, keten, bambu veya özel dokuma kumaşlardan yapılır. Bebeğin cilde temas eden kısmın yumuşak, nefes alabilir ve cilde dostu olması önemlidir.
 • Slinglerin taşıma kapasitesi, bebeğin ağırlığına uygun olmalıdır. Üretici tarafından belirtilen taşıma sınırlarını dikkate alarak, sling seçimi yapmalısınız.
 • Slingin sağladığı konfor hem bebeğinizin hem de taşıyanın rahatlığı için önemlidir. Ayarlanabilir askılar ve geniş omuz destekleri, taşıma konforunu artırabilir.
 • Slingin nasıl kullanılacağını anlamak ve ayarlamak kolay olmalıdır. Hızlı ve güvenli bir şekilde bebeği taşımak için kullanımı basit olan modeller tercih edilebilir.
 • Slingin güvenli ve emniyetli bir şekilde kullanılabilmesi için bebeği güvenli bir şekilde taşıyabilecek tokalar, bağlantılar veya halkalar içermesi önemlidir.
 • Slingin bebeğin omurga ve kalça gelişimi için uygun bir pozisyon sunması önemlidir. Bebeği dik, destekli ve anatomik olarak doğru bir pozisyonda taşıyan slingler tercih edilmelidir.
 • Pratik bir temizlik ve bakım sağlamak adına slingin yıkanabilir olması önemlidir. Kolay temizlenen kumaşlar tercih edilebilir.
 • Halkalı slinglerde kullanılan halkaların veya tokalı slinglerde kullanılan tokanın kalitesi önemlidir. Güvenilir, sağlam malzemelerden yapılmış olanlar tercih edilmelidir.
 • Slingler farklı stillerde ve tasarımlarda gelir. Kullanıcının zevkine uygun ve giyim tarzına uyumlu bir model seçilebilir.
 • Ürünü satın almadan önce diğer kullanıcıların yorumlarını okumak, slingin gerçek kullanıcı deneyimleri hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Sling kaç aydan itibaren kullanılır?

Slingler, doğumdan itibaren kullanıma uygundur. Prematüre bebekler dahil olmak üzere yeni doğanlardan başlanarak belirli bir kiloya kadar kullanılabilir.

Sling kumaşı nedir?

Sling kumaşı genellikle pamuktan oluşur. Pamuk kumaş, nefes alabilirlik ve yumuşaklık sağlar.

Sling dışa dönük kullanılır mı?

Sling modelleri genellikle dışa dönük olarak kullanılabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here