Çok sayıda anahtarın bulunduğu otel, fabrika, ofis, spor salonu, okul ve kurs gibi işletmelerde güvenlik önemli. Anahtarların düzenini ve güvenliğini sağlamak için anahtar dolabı kullanmak şart. Anahtarların kaybolmasını önleyen bu dolaplar aradığınız anahtarı kolayca bulmanıza da yardımcı olur. Kapaklı ve kapaksız seçenekleri bulunan anahtar dolaplarında güvenliğe önem verenler için kilit sistemi de yer alır. Şifreli ve kilitli gibi seçenekler sunan anahtar dolapları işletmenizin güvenliği sağlar.

Sıra ModelAskı SayısıİyiÖneri Puanı
1Selena1810/9.6
2Selena Ceviz610/9.5
3Şahnur5010/9.7
4Pinax Çelik6010/9.8
5Insafe010/9.9
6Yale4610/9.8
7Mühlen Key Box6010/9.8
8Garanti4810/9.7
9Abc7810/9.7
10Lamiess 24 K / 87012410/9.6
Anahtar Dolabı Öneri Listesi

En İyi 10 Anahtar Dolabı Tavsiyesi

Fazla anahtarın bulunduğu işletmelerde anahtarların kaybolması ya da karışması büyük sorun getirir. Geniş kapasiteli bir anahtar dolabı bu konuda işinize yarayabilir. En iyi anahtar dolaplarından oluşan bu öneri listemizde anahtar sayınıza göre aradığınız dolabı bulabilir, işleri kolaylaştırabilirsiniz.

Selena Kilitli Ahşap Anahtar Dolabı

Selena Kilitli Ahşap Anahtar Dolabı
 • Askı Sayısı: 18
 • Malzeme: MDF
 • Ölçü: 27×32,5 cm

Selena Ahşap Anahtar Dolabı, MDF malzemeden üretiliyor. Dolabın kapak kısmında bir kilit bulunuyor, bu sayede anahtarlarınız gün boyu güvenli şekilde muhafaza ediliyor. İçerisinde 18 anahtar askısı bulunan dolap, en çok satan modellerden biri.


Selena Ceviz Ahşap Anahtar Dolabı

Selena Ceviz Ahşap Anahtar Dolabı
 • Askı Sayısı: 6
 • Malzeme: Ahşap
 • Ölçü: 20×26 cm

Selena Ceviz Ahşap Anahtar Dolabı, şık görünümüyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Ceviz rengi dolabın üst kısmında kıvrımlı ahşap detay yer alıyor. Dolabın ortasında kapakları açmak için yuva bulunuyor. Maksimum 6 adet anahtarın asılabildiği dolapta kilit bulunmuyor.


Şahnur Anahtar Dolabı

Şahnur Anahtar Dolabı
 • Askı Sayısı: 50
 • Malzeme: Metal
 • Ölçü: 35×35 cm

Şahnur Anahtar Dolabı, genellikle büyük işletmelerin tercih ettiği bir ürün. 50 anahtar askısı bulunan üründe kilit sistemi de yer alıyor. Tamamen metalden oluşan dolap, 3 kilo ağırlığa sahip. 35 cm yüksekliğiyle anahtarlar için geniş yer sunan model, araba anahtarları için de uygun.


Pinax Çelik Anahtar Panosu

Pinax Çelik Anahtar Panosu
 • Askı Sayısı: 60
 • Malzeme: Çelik

Pinax Anahtar Panosu, sağlam gövdesiyle dayanıklılığını kullanıcıya hissettiriyor. Çelik malzemeden üretilen dolapta kilit mekanizması bulunuyor. Hem gövde kalitesi hem de kilidiyle anahtarlarınızı güvende tutuyor. 60 anahtarın sığabildiği dolap, büyük işletmeler için uygun.


Insafe Şifreli Anahtar Dolabı

Insafe Şifreli Anahtar Dolabı
 • Malzeme: Döküm
 • Ölçü: 12x9x4 cm

Insafe Şifreli Anahtar Dolabı, sunduğu yüksek güvenlik imkanı sayesinde fazlasıyla seviliyor. Dolabın döküm alaşımdan oluşan gövdesinde çift katman bulunuyor, aynı zamanda kapağında çelik malzeme kullanılıyor. Şifreli kilit sistemi bulunan dolap için 4 haneli şifre belirleyerek anahtarlarınızı güvende tutabilirsiniz. Üstün güvenlikli dolapta sadece anahtar değil para ve kartlar da saklanabiliyor.


Yale Anahtar Dolabı Medium Boy

Yale Anahtar Dolabı Medium Boy
 • Askı Sayısı: 46
 • Ölçü: 30×24 cm

Yale Anahtar Dolabı’nda 46 adet anahtar alanı bulunuyor. Sade tasarımlı dolapta güvenliği artırmak adına bir kilit sistemi yer alıyor. 30 cm’lik yüksekliğiyle her alana sığabilen dolap, anahtarlarınız için düzen ve güvenlik sağlıyor. 8 cm derinliği sayesinde büyük araba anahtarlarını da depolayabiliyor.


Mühlen Key Box Anahtar Dolabı

Mühlen Key Box Anahtar Dolabı
 • Askı Sayısı: 60
 • Malzeme: Çelik
 • Ölçü: 45×45 cm

Mühlen Key Box Anahtar Dolabı, üstün güvenlik özellikleri arayanların bir numaralı tercihi. Dijital şifreyle açılan dolapta para kasalarındaki özel sistem kullanılıyor. 60 adet anahtar taşıyabilen ürün, tamamen çelik malzemeden üretiliyor. Sağlam gövdesi sayesinde dış müdahalelerle kesinlikle açılamıyor. Arkasında 2 montaj deliği bulunan dolap, kolayca duvara monte edilebiliyor.


Garanti Anahtar Dolabı

Garanti Anahtar Dolabı
 • Askı Sayısı: 48
 • Malzeme: Metal

Garanti Anahtar Dolabında tam 48 anahtar askısı bulunuyor. Metal dolapta kilit yeri ve kapak kısmını kolayca açmayı sağlayan halka bulunuyor. İnce tasarımlıyla diğer modellere göre daha az yer kaplayarak her alana uyum sağlayabiliyor.


Abc Anahtar Dolabı

Abc Anahtar Dolabı
 • Askı Sayısı: 78
 • Malzeme: Alüminyum
 • Ölçü: 50×70 cm

Abc Anahtar Dolabı, 50×70 cm büyüklüğündeki yapısıyla çok fazla yer kaplamadan anahtarlarınızı güvende tutuyor. Kilit mekanizmalı dolapta 78 adet anahtar askısı bulunuyor. Büyük işletmeler, emlakçılar ve fabrikalar için uygun olan dolap, tüm anahtar dağınıklığını ortadan kaldırıyor. Duvara monte edilebilen dolabın kapağında temperli kırılmaz cam kullanılıyor.


Lamiess 24 K / 8701 Anahtar Dolabı

Lamiess 24 K / 8701 Anahtar Dolabı
 • Askı Sayısı: 24
 • Ölçü: 32×20 cm

Lamiess Anahtar Dolabı’nda 24 adet anahtarlık alanı bulunuyor. Anahtarlı kilit sistemi bulunan dolap, önemli anahtarlar için üstün güvenlik sağlıyor. Hafif yapılı ve küçük ölçülü model, her alana rahatlıkla sığabiliyor ve yerden tasarruf ettiriyor. Dolapta her anahtar için geniş bir alan bulunuyor, bu alanlar araba ve oda anahtarı gibi büyük anahtarlar için fazlasıyla yeterli oluyor.


Anahtar dolabı nasıl olmalı?

Anahtar dolabının nasıl olması gerektiğini dolabı kullanacağınız işletme belirler. Otel gibi çok odalı yerlerde geniş kapasiteli, askı sayısı çok olan anahtar dolaplarını tercih edebilirsiniz. Araba galerisi gibi önemli anahtarların saklandığı işletmelerde dolap kapağı mutlaka kilitli olmalı. Güvenliği önemsiyorsanız kilitli ve şifreli anahtar dolaplarını tercih edebilirsiniz.

Anahtar dolabında hangi malzeme kullanılır?

Anahtar dolaplarında ahşap, metal ve çelik gibi malzemeler kullanılır. Anahtarların sadece düzenli durmasını istiyorsanız ahşap ve metal dolapları tercih edebilirsiniz. Güvenliği önemsiyorsanız çelik malzemeyle kaplı sağlam dolaplar sizin için uygun olabilir.

Önerilen En İyi Anahtar Dolabı Hangisi?

En iyi anahtar dolabı markaları şöyle: Selena, Şahnur, Pinax, İnsafe, Yale, Mühlen, Garanti, Abc ve Lamiess çok sayıda anahtar askısı, kaliteli ve sağlam malzemesi, kilitli, şifreli seçenekleri ve yüksek güvenlikli yapıları sayesinde araba galerisi, yurt, otel ve fabrika gibi işletmelerde sıkça tercih ediliyor.

Anahtar dolabı nerelerde kullanılır?

Anahtar dolapları çok sayıda anahtarın kullanıldığı işletmelerde kullanılır. Otel, araba galerisi, emlak ofisi, fabrika ve okul gibi işletmeler buna örnek verilebilir.