Ayak derisi vücutta en çok ihmal edilen ve en çok zarar gören yerlerden biri. Tüm yükü taşıyan, uzun süre ayakkabıların içinde nefessiz kalan ayak, bir süre sonra sertleşmeye başlar. Kalınlaşan deri, topuk çatlaklarına ve taban gerginliklerine neden olur. Bu durum ayakların sağlıksız görünmesine sebebiyet verir, birçok kişi bu sebeple açık ayakkabı giymekten hoşlanmaz. Çok dert edilen bu sorunun çözümü aslında basit. Ayak peelingleriyle sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Bu ürünler genelde tanecikli peeling ve çorap maskesi olarak ikiye ayrılır. Maskeler tek kullanımlıktır ve 1 ya da 2 hafta etkisini sürdürür. Tanecikli peelingler ise düzenli kullanımda ayaklarınızı her zaman sağlıklı tutar. Kullanım kolaylığına ve ihtiyacınıza göre ayak peelingi bulmak istiyorsanız öneri listemizden faydalanabilirsiniz.

Sıra Model FormİyiÖneri Puanı
1Mjcare SoyucuÇorap Maske10/10
2The Body Shop PeppermintTanecikli Peeling10/10
3Yves Rocher PonzaTanecikli Peeling10/10
4Lufely VücutTanecikli Peeling10/10
5Body Boom El Ayak VücutTanecikli Peeling10/9.9
6Smoothly Çilek & NaneTanecikli Peeling10/9.8
7Skinfood Mint SparklingÇorap Maske10/9.8
8Neutrogena CICAÇorap Maske10/9.8
9Missha WonderÇorap Maske10/9.9
10Avon Foot WorksTanecikli Peeling10/9.8
Ayak Peelingi Öneri Listesi

En İyi 10 Ayak Peelingi Önerisi

Açık ayakkabılarla tekrar barışmanın vakti geldi. Ayaklarınızı yumuşacık yapacak, ölü derileri temizleyecek en iyi ayak peelingleri öneri listemizde sizi bekliyor.

İşte en iyi ayak peelingi önerileri:

Mjcare Soyulan Ayak Peeling Maskesi

Mjcare Soyulan Ayak Peeling Maskesi
 • Form: Çorap maske
 • Miktar: Tek kullanımlık

En iyi ayak peelingi öneri listemize son zamanların en popüler ürünü ile başlıyoruz. Mjcare Soyulan Ayak Peeling Maskesi ayak derisini etkili şekilde arındırıyor. Tüm ölü hücrelerden arınan cilt, yenileniyor ve nemleniyor. Sadece 1 hafta içinde ayaklar bebek cildi gibi yumuşacık oluyor. Çorap şeklindeki maske, ayağa giydirilerek kullanılıyor. 1,5 saat sonra ayaklar durulanıyor. Tek kullanımlık ürünün etkisi 2 hafta sürüyor.


The Body Shop Peppermint Arındırıcı Ayak Peelingi

The Body Shop Peppermint Arındırıcı Ayak Peelingi
 • Form: Tanecikli peeling
 • Miktar: 100 ml

Bir diğer en iyi ayak peelinginin sahibi The Body Shop. Markaya ait Peppermint Ayak Peelingi deride arındırıcı etki gösteriyor. Tanecikli peelingin içerisinde nane esansiyel yağı ve volkanik kaya granülleri bulunuyor. Sertleşmiş derileri yumuşatarak ölü deriyi yok eden peeling, pürüzsüz bir ayak derisine sahip olmanızı sağlıyor. Ürün tamamen vegan içerikle üretiliyor.


Yves Rocher Doğal Ponza Taşlı Yenileyici Ayak Peelingi

Yves Rocher Doğal Ponza Taşlı Yenileyici Ayak Peelingi
 • Form: Tanecikli peeling
 • Miktar: 75 ml

Topuk taşı olarak bilinen ponza taşının ölü deri üzerindeki temizleyici etkisini bilmeyen yoktur. Yves Rocher bu taşın etkilisini kullanarak Yenileyici Ayak Peelingi’ni üretiyor. İçeriğinde ponza taşı bulunan peeling, yüzde 94 doğal içeriklerden oluşuyor. Bu içerikler arasında lavanta ve kayısı çekirdeği tozu da bulunuyor. Ayak derisini yumuşacık ve pürüzsüz hale getiren peeling, geride hoş bir koku bırakıyor.


Lufely El Ayak Ve Vücut Peelingi

Lufely El Ayak Ve Vücut Peelingi
 • Form: Tanecikli peeling
 • Miktar: 250 ml

Lufely Peeling ayak dahil vücudun her bölgesinde kullanılabiliyor. El, ayak ve vücuttaki ölü derileri ve kiri arındırıyor. Pürüzsüz ve yumuşak bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Hassas ciltlilerin de kullanabileceği peeling, paraben ve silikon içermiyor. Vegan formülü ürünün kullanıcı puanı çok yüksek.


Body Boom El Ayak Vücut Peelingi

Body Boom El Ayak Vücut Peelingi
 • Form: Tanecikli peeling
 • Miktar: 250 ml

Body Boom El Ayak Vücut Peelingi zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. Besleyici üründe shea yağı, hindistan cevizi, üzüm çekirdeği, jojoba, avokado, kayısı çekirdeği, nar ve portakal bulunuyor. Deriye nem vererek yumuşaklık sağlıyor. Böylece cilt daha pürüzsüz ve parlak görünüyor. Duşta ıslak cilde uygulanması önerilen peeling; ayak, el ve vücutta kullanılabiliyor.


Smoothly Çilek & Nane Aromalı Ayak, El Ve Vücut Bakım Peelingi

Smoothly Çilek & Nane Aromalı Ayak, El Ve Vücut Bakım Peelingi
 • Form: Tanecikli peeling
 • Miktar: 800 ml

Smoothly Çilek & Nane Aromalı Peeling büyük hacmiyle öne çıkıyor. 800 gramlık ürün, uzun süre kullanılabiliyor. Tanecikli yapısıyla ayak derisindeki kir ve ölü deriyi arındırıyor, cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırıyor. Ayaklarla birlikte el ve vücutta da kullanılan üründe tüy köklerini besleyen içerikler yer almıyor.


Skinfood Mint Sparkling Yumuşatıcı Ayak Peeling

Skinfood Mint Sparkling Yumuşatıcı Ayak Peeling
 • Form: Çorap maske
 • Miktar: Tek kullanımlık

Soyulan ayak maskelerini sevenler burada mı? Size harika bir ayak maskesi önerimiz var. Skinfood Mint Sparkling Yumuşatıcı Ayak Peelingi ölü derilerin soyularak atılmasını sağlıyor. Çorap şeklindeki maske tek kullanımda etkisini gösteriyor. Haftalarca ayaklarınızın yumuşacık kalmasını sağlıyor. Ölü deriden arınan ayaklar, canlanarak sağlıklı görünüme kavuşuyor.


Neutrogena CICA-Onarıcı Ayak Maskesi

Neutrogena CICA-Onarıcı Ayak Maskesi
 • Form: Çorap maske
 • Miktar: Tek kullanımlık

Neutrogena CICA-Onarıcı Ayak Maskesi kuru ciltler için ideal. İçerisinde bir çift çorap maske yer alıyor.  Yoğun nemlendirme sağlayan maske, cildin sağlıklı görünmesini sağlıyor. Topuk çatlakları, gergin ayak tabanı ve kuru parmak araları gibi sorunlar bu maskeyle tarihe karışıyor. Besleyici ve onarıcı etkili maske ile ayaklarınızı yumuşacık yapabilir, özgürce açık ayakkabı giyebilirsiniz.


Missha Wonder Foot Peeling

Missha Wonder Foot Peeling
 • Form: Çorap maske
 • Miktar: Tek kullanımlık

Ayak peelingi önerilerimizin en çok tercih edilen ürünlerinden biri Missha Wonder Foot Peeling. Çorap şeklindeki peeling 30 dakika ayakta bekletiliyor. Uygulamanın ardından 4 ile 6 gün içinde ayak derisi soyuluyor.  Soyulan ayak derisinin altından canlı ve parlak bir cilt çıkıyor. Ürünün içeriğinde AHA, BHA, kolajen, limon, elma ve 9 çeşit bitki özü bulunuyor.


Avon Foot Works Rough Sertleşmiş Cildi Arındırıcı Peeling

Avon Foot Works Rough Sertleşmiş Cildi Arındırıcı Peeling
 • Form: Tanecikli Peeling
 • Miktar: 75 ml

Avon Foot Works Arındırıcı Peelingin içerisinde ponza taşı ve ceviz kabuğu bulunuyor. Tanecikli yapıdaki peeling, sertleşmiş cildi arındırıyor ve ayak derisinin sağlıkla ışıldamasını sağlıyor. Derinlemesine bakım yapan ürün, 75 ml’lik tüp şişede satılıyor. Kullanıcıları tarafından çok seviliyor.


Ayak peelingi ne işe yarar?

Ayak peelinginin amacı ayaklardaki ölü derileri temizlemektir. Ölü deri arındırıldığında çatlak, kuruluk ve gerginlik gibi cilt soruları ortadan kalkar. Ayaklar daha sağlıklı görünür ve yumuşacık bir tene kavuşur.

Ayak maskesi kaç günde etki eder?

Soyucu ayak maskeleri 3 ile 6 gün içerisinde etki eder. Soyulma birkaç gün sürebilir. Burada dikkat edilmesi gereken ayakların kendi kendine soyulmasını beklemektir. Ayak derisini soymak için zorlamak tahrişe ve istenmeyen durumlara neden olabilir.

Ayak maskesi kaç dk bekletilir?

Çorap şeklindeki ayak maskeleri ciltte 20 ile 30 dakika arasında bekletilebilir. Ürünün etki süresi markadan markaya da değişebilir. Bu sebeple kullandığınız ürünün talimatlarını okumalı ve buna göre davranmalısınız. Maskeyi ayakta daha uzun ya da kısa süre bekletmek istemediğiniz sonuçlar doğurabilir.

Önerilen en iyi ayak peelingi hangisi?

En iyi ayak peelingi markalarını sıralayalım: Mjcare, The Body Shop, Lufely, Body Boom, Smoothly, Skinfood, Neutrogena, Missha ve Avon tanecikli peeling ve çorap maske seçenekleri bulunan, ölü deriyi temizleyen, ayak derisini yumuşatan, gerginlik ve çatlakları gideren, deriyi nemlendiren, etkili ve kolay kullanımlı, en iyi ayak peelinglerini üreten markalar arasında yer alıyor.