Klasik spor aletleriyle aynı hareketleri yapmaktan sıkıldıysanız size harika bir önerimiz var. İyi bir Kettlebell edinerek spor hareketlerinizi çeşitlendirebilir, daha etkili spor yapabilirsiniz. Dambılın kulplu hali gibi düşünebileceğiniz bu ağırlıklar, tüm kas grubunuzu çalıştırabilmenizi sağlar. Özellikle güç, kardiyo ve denge antrenmanlarında çok işe yarar. Kettlebell ile yapılan sayısız egzersiz hareketi bulunur. Örneğin kettlebell ile yapılan swing hareketi ön ve arka bacak, kalça, kol, omuz ve sırt kaslarını aynı anda çalıştırır. İki el ya da tek elle kavranabilen bu spor ekipmanı, ağırlık ve malzeme yapılarına göre farklılık gösterir. Seviyenize göre kettlebell seçerek sınırlarınızı zorlayabilirsiniz.

Sıra Model AğırlıkİyiÖneri Puanı
1Triathlon T1174 Kg10/9.8
2Voit Vinyl6 Kg10/9.8
3Usr Nk22 Kg10/9.8
4Usr KB1010 Kg10/10
5Livepro Lp804328 Kg10/10
6Bowflex Select Tech3.5 – 18 Kg10/10
7Avessa 20 Kg Kettlebell20 Kg10/9.9
8Reebok Studio24 Kg10/10
9Delta Sarı4 Kg10/9.8
10Debec Döküm10 Kg10/9.8
KettleBell Öneri Listesi

En İyi 10 Kettlebell Önerisi

Öneri listemiz güç, kardiyo ve denge antrenmanları yapabileceğiniz, her seviyeye uygun en iyi kettlebellerden oluşuyor. Binlerce ürün arasında kaybolmadan, en iyi ürünü listemizden seçebilirsiniz.

İşte en iyi kettlebell önerileri:

Triathlon T117 4 Kg Çaydanlık Tipi Dambıl Kettlebell

Triathlon T117 4 Kg Çaydanlık Tipi Dambıl Kettlebell
 • Ağırlık: 4 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Döküm

İlk kettlebell önerimiz başlangıç seviyesindekiler için ideal. Triathlon Kettlebell ile spora iyi bir giriş yapabilirsiniz. 4 kilo ağırlığındaki kettlebell, konforlu kulpuyla rahatça kavranabilir. Kardiyo, direnç, denge ve güç çalışmalarını etkin şekilde yapmanıza yardımcı olur. Tek parça model, darbeye karşı dayanıklıdır. Hem evde hem spor salonunda kullanılabilir.


Voit Vinyl Kettlebell

Voit Vinyl Kettlebell
 • Ağırlık: 6 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Vinyl

Voit Vinyl Kettlebell yumuşak kaplamasıyla öne çıkıyor. Bu sayede ağırlığı yere koyduğunuzda ses çıkmıyor ve çizilmelere neden olmuyor. 6 kilo ağırlığındaki kettlebell kendini biraz daha zorlamak isteyen, başlangıç seviyesinden orta seviyeye yükselmek isteyenler için ideal. Rahat tutma sapı ve dengeli tasarımıyla kolay kullanılabilir. Spor antrenmanlarına renk katar.


Usr Nk2 Neopren Kettlebell

Usr Nk2 Neopren Kettlebell
 • Ağırlık: 2 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Neopren

Neoprenle kaplanan Usr Nk2 Kettlebell, oldukça dayanıklı. Kaplama hem çizilmeleri önlüyor hem de ağırlığın yere daha kontrollü bırakılmasını sağlıyor. Geniş kulp, kavramayı kolaylaştırıyor. 2 kilo ağırlığındaki model, başlangıç seviyesindekiler için uygun. Spora yeni başlayanlar bu kettlebell ile kaslarını gelişime hazırlayabilir.


Usr KB10 10 Kg Kettlebell

Usr KB10 10 Kg Kettlebell
 • Ağırlık: 10 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Döküm

Kettlebel önerilerimizde Usr’nin daha üst düzey bir modeline de yer verdik. Usr KB10 Kettlebell döküm malzemeden üretiliyor. Dayanıklılığı artırılan kulpu elinizin kaymasını önlüyor ve hakimiyeti artırıyor. Çift eklemli hareketlerde fonksiyonellik sağlıyor, egzersiz hareketlerini çeşitlendiriyor. 10 kiloluk modelin, 4 ile 24 kilo arasında değişen seçenekleri de bulunuyor.


Livepro Lp8043 28 Kg Premium Kettlebell

Livepro Lp8043 28 Kg Premium Kettlebell
 • Ağırlık: 28 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Demir, Krom, Kauçuk

Profesyoneller için ağırlığı biraz artıralım. Livepro Lp8043 Premium Kettlebell sınırlarını zorlamak isteyenler için harika bir ürün. 28 kilo ağırlığındaki modelle ağır antrenmanlar yapabilir, kas kütlenizi geliştirebilirsiniz. Kauçuk kaplı kettlebell zemine zarar vermez, rahatça yere bırakılabilir. Bu sayede ahşap ve fayans zeminde de kullanılabilir. Geniş ve konforlu kulpu tek ve iki elle kolaylıkla kavranabilir.


Bowflex Select Tech 840 Ayarlanabilir Kettlebell

Bowflex Select Tech 840 Ayarlanabilir Kettlebell
 • Ağırlık: 3.5 – 18 Kg
 • Tip: Ayarlanabilir

Bowflex Select Tech 840 Kettlebell diğer modellerden çok farklı. Bu kettlebelin ağırlığı istediğiniz gibi ayarlanabiliyor. Bunun için ürünün üzerindeki mekanizmayı çevirmeniz yetiyor. Kettlebell, seçtiğiniz seviyeye göre ağırlığı gövdesinde sabitliyor, geri kalan ağırlık plakalarını bırakıyor. 3.5 kilo ile 18 kilo arasında ayarlanabilen model, vücudun farklı bölgelerinde farklı ağırlıkla çalışmanıza imkan tanıyor. Birden fazla ağırlık ürünü almanıza gerek kalmıyor.


Avessa 20 Kg Kettlebell Çaydanlık Dambıl

Avessa 20 Kg Kettlebell Çaydanlık Dambıl
 • Ağırlık: 20 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Döküm, Vinyl

Avessa Kettlebell vinyl kaplaması sayesinde her zeminde kullanılabiliyor. Yere zarar vermeyen model, dökümden üretiliyor. 20 kilo ağırlığı ile zorlu antrenmanları yapabilmenizi sağlıyor. Geniş kulp, kettlebelli iki elinizle rahatça tutabilmenize imkan tanıyor. Böylece hareket çeşitliliği ve spordan alınan verim artıyor.


Reebok Studio 24 Kg Kettlebell

Reebok Studio 24 Kg Kettlebell
 • Ağırlık: 24 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Döküm Demir

Etkili bir güç antrenmanı için Reebok Studio Kettlebell’i kullanabilirsiniz. 24 kilo ağırlığındaki ürün, yumuşak ve geniş kulpa sahiptir. Tutuş kontrolünü artırır, kaymayı önler. İnce ve kompakt tasarımıyla hareketler sırasında size engel olmaz, bir elden diğer ele kolaylıkla geçiş yapılabilir. Güç ve kardiyo antrenmanlarında etkin verimlilik sağlar. Yüzde yüz dökme demirden üretilen ketllebell, dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir.


Delta 4 Kg Çaydanlık Tipi Sarı Demir Dambıl

Delta 4 Kg Çaydanlık Tipi Sarı Demir Dambıl
 • Ağırlık: 4 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Döküm, Vinyl

Delta Çaydanlık Tipi Dambıl, Kettlebell önerilerimizin en uygun fiyatlı ürünlerinden biri olarak öne çıkıyor. 4 kiloluk ürün, hem uygun fiyatı hem de ağırlığı sayesinde spora yeni başlayanlar için iyi bir seçenek. Sıradan egzersizlere hareket katmak isteyenler bu kettlebell ile farklı hareketleri deneyebilir, kas kütlesini, denge kabiliyetini ve kardiyosunu geliştirebilir.


Debec Demir Döküm Dambıl

Debec Demir Döküm Dambıl
 • Ağırlık: 10 Kg
 • Tip: Çaydanlık tipi
 • Materyal: Döküm

Debec Demir Döküm Dambıl ağır olmasına rağmen uygun fiyatlı. Antrenmanlarınızı ileri seviyeye taşımak istiyor ama çok da para harcamak istemiyorsanız bu ürün tam size göre. Tamamen demir dökümden üretilen dambıl, köşeli tasarımıyla yerde sabit kalır. Dayanıklı yapısıyla su, toz ve güneşten etkilenmez. Yüzey pürüzleri sayesinde elinizde kaymaz, kulpa daha sıkı tutunmanızı sağlar. Demir sapı geç ısındığı için terlemenizi de yavaşlatır.


Kettlebell kaç kilo olmalı?

Kettlebell doğru kullanılmadığında ve ağırlığı size uygun olmadığında istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bunun için ağırlık seçimi önemlidir. Dambıllda ne kadar ağırlıkla çalışıyorsanız kettlebell de başlangıç için bu ağırlığın yarısını kullanmalısınız. Kettlebell egzersizlerine alıştıktan sonra ağırlığı artırabilirsiniz. Hareket sayınızın sonuna geldiğinizde zorlanmaya başlıyorsanız o ağırlık sizin için uygundur.

Kettlebell hangi kasları çalıştırır?

Kettlebell ile yapılan egzersizler vücuttaki tüm kas gruplarını çalıştırır. Odaklanılan kas grubu harekete göre değişir. Kettlebell ile yapılan en etkili hareketler bacak, kalça, omuz ve sırt kaslarına odaklanır. Hareket ve antrenman tarzı istediğiniz gibi çeşitlendirilebilir. Küçük kas gruplarına da yoğunlaşılabilir.

Önerilen en iyi kettlebell hangisi?

En iyi kettlebell markalarını sıralayalım: Triathlon, Voit, Usr, Livepro, Bowflex, Avessa, Reebok, Delta ve Debec kulpları kaymayan, rahat kavranabilen, vinyl kaplama seçenekleri bulunan, başlangıç, orta ve ileri seviyelere uygun çeşitli ürünlere sahip, en iyi kettlebellleri üreten markalar arasında yer alıyor ve sıkça tavsiye ediliyor.